Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 20:00   #2021
OMV se nije predao.

http://www.vecernji.hr/newsroom/econ...58447/index.do
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 20:19   #2022
Na Novoj TV Dečak izjavio da je fer cijena 3500, a zanimljivo o INI u dnevniku na HRT ni riječi (ili mi je možda pobjeglo).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 20:52   #2023
Teško da će Dečak poslušati Ivu ako ga ovaj nazove i kaže: "Prodaj!"

P.S. ipak, je Đuri samo lova najvažnija.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:07   #2024
MOL je prvih 25% dobio jako jeftino, nek se sad malo isprsi i popravi si prosjek ulaza ili neće vidjet moje dionice
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:44   #2025
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Na Novoj TV Dečak izjavio da je fer cijena 3500, a zanimljivo o INI u dnevniku na HRT ni riječi (ili mi je možda pobjeglo).
A ne tako davno je vikao da ne da ispod 4000, tctctc.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:40   #2026
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
MOL je prvih 25% dobio jako jeftino, nek se sad malo isprsi i popravi si prosjek ulaza ili neće vidjet moje dionice
Ako MOL razmjeni dionice sa našom vladom onda im ni ne trebaju tvoje dionice, ne bi im trebao biti veliki problem skupiti tih 5-6% od još 30% raspoloživih. Uostalom dovoljno je da podmažu par fond managera da im prodaju po toj cijeni.

Po tome tko im je prodao ćemo vidjeti tko je dobio kuverticu, ili u ovom slučaju kovčeg sa lovom.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:37   #2027
Ja mislim da necu prodavati svoje dionice, ali me zanima sto mislite o cijeni dionica nakon javne ponude. Pisalo je po novinama da ce najvjerojatnije cijena past i da je zato dobro prodat,,(to je vjerojatno neko manipuliranje informacijama kako bi se navelo gradane da prodaju)..
__________________
Live long and prosper
NoX_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:42   #2028
Proda li vlada dijonice šporkim Mađarima,
nadolazeća FI mogla bi biti u banani.
Puno više vjere imam u korektnost Austrijanaca.
Stoga je teško reći što učiniti s dionicama gledajući kratkoročno.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:54   #2029
ZSE: Veliki igrači pritišću MOL da revidira ponudu za Inu
http://business.hr/Default2.aspx?Art...6-df8b3e16b5bc

Evo naslov članka me potaknuo da nešto u par minuta izračunam i testiram neku zdravorazumnu logiku, kad već nećete vi, vlasnici dionica.

Daklem, svi su poprilično složni u nezadovoljstvu ovom MOL-ovom ponudom od 2800kn, "od velikih do malih igrača". Ako isključimo eventualno uključenje OMV-a u utrku (a ne znam zašto bi? ) onda jedina stvar koja preostaje da se ovo koliko-toliko bolje završi je da MOL revidira svoju ponudu nabolje.

Jedini koji mogu MOL na to "natjerati" su institucionalni ulagači.
MOL bi, slažemo se valjda, pod svaku cijenu htio posjedovati najmanje 50% dionica INA-e, a za to mu treba, osim vladinih, još oko 6-7% dionica.

I što sad mirovinci mogu ako im je u interesu da MOL revidira ponudu naviše? Ipak oni imaju, koliko, oko 5% dionica u svom vlasništvu? To je oko 1,4 milijarde kn po tržišnoj cijeni.
Pa mogu jednostavno postaviti naloge na kupnji na više od 2800kn (što vjerojatno upravo i čine), recimo na 2900kn. I sad onaj dio vlasnika dionica koji želi prodati svoje dionice za manje od 3000kn (a takvih je po napisima medija manji dio) to će rađe prodati na burzi po 2900 nego po 2800 MOL-u.

Koliko bi mirovincima bilo potrebno love da to napravi? Pa recimo da tu branu na 2900 drže 20-ak dana (u tom roku bi MOL sigurno regirao kad vidi da neće doći do većinskog vlasništva). Nek promet bude u prosjeku 15 milijuna dnevno, to je dakle oko 300 milijuna kn, a oni tu lovu imaju (i puno više).

Daklem, bez problema bi se MOL moglo prisiliti da svoju ponudu poboljša za 100-150 kn po dionici. Za neki veći iznos bi to išlo malo teže. Naravno, ako bi se OMV priključio, e to bi bilo pravo


p.s. Kao što rekoh, nisam vlasnik dionica INA-e, pa nemam direktnog interesa u ovome, ali imam indirektnog.. jer ako se ponuda popravi i dobar dio njih se odluči to prodat MOL-u, onda će s i likvidnost na našoj ispaćenoj burzi dobro povećati. A i onda je jer u ovom trenutku, sa svježim kešom, cijene ostalih dionica mogu samo .
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 09:28   #2030
Šta možemo očekivati ovaj tjedan od INE?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 09:32   #2031
Nepromijenjene cijene goriva. Tek iduci tjedan imaju pravo podihgnuti cijene, iako bi trebale ici dole.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 09:36   #2032
A tako su ih lako dizali kad je nafta išla gore, mh... *#@!
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 12:44   #2033
pa sad vi kažite da oni loše rade
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:59   #2034
Imam pitanje....
Dakle, imam nesto Ininih dionica (povlaštenih) kojima u 11 mj. istječe period nakon kojeg dobivam dodatnu dionicu na 10 kupljenih. Sto mislite, isplati li se cekati ili je bolje sad prodati MOL-u? Zanima me da li će nakon MOL-ove kupovine biti uopce moguce prodati dionice? S tim da moram prodati sve dionice do kraja siječnja 2008.jer mi tebaju novci... uh, koje brige
Agnesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:26   #2035
Quote:
Agnesi kaže: Pogledaj post
Imam pitanje....
Dakle, imam nesto Ininih dionica (povlaštenih) kojima u 11 mj. istječe period nakon kojeg dobivam dodatnu dionicu na 10 kupljenih. Sto mislite, isplati li se cekati ili je bolje sad prodati MOL-u? Zanima me da li će nakon MOL-ove kupovine biti uopce moguce prodati dionice? S tim da moram prodati sve dionice do kraja siječnja 2008.jer mi tebaju novci... uh, koje brige

Ti si se probudila iz hibernacije, ne?
Pitaš se da li prodati MOL-u po 2800 ili čekati da dobiješ 10% više, dakle 3080?!?
A na burzi upravo ide po 2815 (danas je bilo i po 2850, a danima je iznad MOL-ove ponude) ...


Što te navelo pomisliti da neće biti "uopće moguće prodati dionice" nakon MOL-ove ponude??? Zar misliš da će zatvoriti burzu?!


Gle, imaš 10% fore na trenutnu cijenu od 2800+, dakle u plusu si do cca 2550 (na što sumnjam da će pasti).
Drži ti te dionice na SDA, nađi si brokera i prati što se dešava sa cijenom. Zaboravi na MOL.

Evo već je na 2820, ne, čekaj, 2830 ...
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:27   #2036
E kad bi mi znali kako će se tržište razvijat do siječnja... Viš da gađamo već godinu dana pa nikako pogodit. Naravno da će i nakon MOLove ponude biti moguće prodati dionice na burzi, ako ih netko bude želio kupiti. Ja bih čekala do pred kraj MOLove ponude da vidim kakva će situacija na tržištu biti pa ako se ne odigra ništa spektakularno prodala ih MOLu. Nakon toga tutneš pare u banku na oročenje i mirna si do siječnja. Pretpostavljam da nemaš iskustva na burzi pa zato idem na ziherašku strategiju.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:08   #2037
Ziher je da dobije 10% (OK, cca 10%) za dva mjeseca.

Ziheraša koji prodaju MOL-u ispod tržišne cijene, tj. po 2800, ima sa jučerašnjim danom za samo 270 dionica (link na SDA). Nije baš neka navala ...

Ziher je i to da je Agnesi kupila (povlaštene) dionice po znatno nižoj cijeni od najniže cijene ove godine, dakle - već je zaradila.

Agnesi, ja bih si odmah našao on-line brokera, odmah otvorio e-račun u SDA, ostavio dionice na računu u SDA i pratio cijenu INA-e na burzi.
Sve dok je cijena iznad cca 2600 ne bih dirao dionice.
Kada istekne rok za dodatne dionice, odmah drugi dan čim na račun sjednu dodatne, registrirao bih dionice sa brokerom (preko e-računa u SDA) i - ako si ziheraš - prodao ih.

Ova "strategija" ima minimalni rizik u odnosu na sadašnju cijenu - u najgorem slučaju dobiti ćeš 2600 kn po dionici (ako cijena padne na 2600 prije roka za dodatne). Ako cijena bude 2600 na dan isteka roka za dodatne, dobiti ćeš efektivno cca 2850 po dionici.
A ako cijena bude 2700 ili 2800 ... sama izračunaj!
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:15   #2038
Negdi mi u magli ostala informacija da bonus dionice svejedno dobiješ i ako prodaš MOL-u, jer to nije klasično trgovanje pa se ta povlastica ne ukida. Al zaista u magli, pa ako tkogod točno zna nek prospe mudrost po forumu.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:27   #2039
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Negdi mi u magli ostala informacija da bonus dionice svejedno dobiješ i ako prodaš MOL-u, jer to nije klasično trgovanje pa se ta povlastica ne ukida. Al zaista u magli, pa ako tkogod točno zna nek prospe mudrost po forumu.
Ako je zbilja tako, onda je tvoj savjet bolji (sigurniji). Mada nisam baš siguran da to prolazi ... Ipak je to prodaja. Povlastica ostaje kod nasljeđivanja i sl.

Takve informacije je možda najbolje pitati u SDA, oni raspodjeljuju dodatne dionice. Ili možda u HANFA-i.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:37   #2040
Ne brinite, imat će MOL puno više dionica od 2xx.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.