Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 20:40   #2701
A to što guli svoje radnike piši na podforumu ¨Pravo - Radno i socijalno pravo -¨., ovdje je bitno je li rade kvalitetnu stolariju i s kakvim profilima rade...
law_os is offline  
Old 07.07.2010., 22:49   #2702
Quote:
maranzano kaže: Pogledaj post
Zato IVETA guli svoje radnike.
Vi "maranzano" stvarno sa ovakvim izjavama niste kompetentni i ne zaslužujete da vas se shavća ozbiljno na ovom forumu!

Tko ste vi i odakle vam pravo da govorite tko guli svoje radnike?? Umjesto da se hvale tvrtke koje nešto rade i uopće osiguravaju posao radnicima u ova vremena.

Također bih želio znati po čemu su to Rehau i Salamander najbolji profili, a da možda ostali koji su sigurno u istim ako ne i boljim klasama nisu dobri??

Vi očito niste nepristrani i na ovom forumu zasigurno tjerate svoje interese!
vanOrton is offline  
Old 07.07.2010., 22:53   #2703
Quote:
maranzano kaže: Pogledaj post
Danas su REHAU I SALAMANDER dva najbolja profila.
To po čemu je određeni profil najbolji treba točno definirati po kriterijima:

Da li je profil najbolji po toplinskoj izolaciji?? Ako je koji??

Po statici??

Po cijeni??

Po omjeru uloženo-dobiveno??

itd...

Treba uzeti u obzir kada se govori po čemu je koji profil najbolji.
vanOrton is offline  
Old 07.07.2010., 22:53   #2704
Unaprijed se ispričavam majstorima struke sto cu vjerojatno zvucat neuko po pitanju stolarije, ali i mi takvi moramo nekad zamijenit prozore

Zanimaju me sljedece stvari:

1. Je li to famozno low-e staklo samo obicno staklo premazano metalnim oksidima ili je to i neko posebno staklo koje se onda jos dodatno premazuje?

2. Koliko je zapravo bitan broj komora (konkretno 5 ili 6) ako se ne radi o nekim vecim prozorima (najveci 1260*1300)?

Znam samo da ce mi profili biti ili marke Gealan ili Rehau, a za ostalo cu vam se vec obratiti, budite sigurni
Honey Bites is offline  
Old 07.07.2010., 23:02   #2705
nebitan je broj komora bitnija je toplinska izolacija koja se dobiva od njega

obicno staklo premazano sa posebni metalnim oksidom
staklarstvo is offline  
Old 07.07.2010., 23:45   #2706
Quote:
staklarstvo kaže: Pogledaj post
nebitan je broj komora bitnija je toplinska izolacija koja se dobiva od njega

obicno staklo premazano sa posebni metalnim oksidom
Hvala!

E, sad dalje... kolko kuzim Rehau Euro 7o su generacija ispred (tj. starija od) Rehau Briliant?


Gdje tu u usporedbi spada onda Gealan S 8000 tj. s kojima od ova dva gornja mu je blizi po kvaliteti?
Honey Bites is offline  
Old 07.07.2010., 23:48   #2707
Quote:
Honey Bites kaže: Pogledaj post
Hvala!

E, sad dalje... kolko kuzim Rehau Euro 7o su generacija ispred (tj. starija od) Rehau Briliant?


Gdje tu u usporedbi spada onda Gealan S 8000 tj. s kojima od ova dva gornja mu je blizi po kvaliteti?
Ni sama ne bih skuzila sto sam htjela pitat, ocito je kasno...

Da preformuliram, nude mi rehau euro 70 sa staklima 4-16-4, low-e bla bla i gealan s 8000 s istim svojstvima za 1kkn vise. jednu komoru vise naplacuju toliko vise??
Honey Bites is offline  
Old 08.07.2010., 06:42   #2708
rehau euro 70 je noviji profil od brillianta i napravljen je kao odgovor konkurenciji koje je isto tako pocela nuditi jeftinije profile sa tanjom vanjskom stijenkom. 1000 kn vise nije sigurno zbog razlike u cijeni profila, a Vi za jos manju nadoplatu 1000 kn mozete uzeti rehau brilliant ili euro 86 koji je jos bolji po pitanju toplinske izolacije.
staklarstvo is offline  
Old 08.07.2010., 13:16   #2709
Mene zanima Salamander profil.

SL je "stariji" od 3D, no on je "deblji", što mi se čini važnijim. , 3D ima 3 brtve, SL 2, no, općenito me zanima, neka ocjena Salamandera, kvalitete tog profila u odnosu na Rehau i Galean ?

Hvala,

FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Old 08.07.2010., 13:26   #2710
procitah cijelu temu na forumu, ali nikako od mene stručnjaka ako bi mi netko pomogao procjenom cijene i kvalitete, bilo bi to super!

dakle - 5 spojenih prozora (2 puta po 2 krila i 1 jednokrilni)

Gealan + Roto

Okvir 6 komora
5 x Krilo 6 komora

OKOV-osnovni stupanj:
1 x BASIC ozl prozor-lijevi
1 x BASIC zd zasuni-desni
2 x BASIC ozd prozor-desni
1 x BASIC zd zasuni-lijevi

Staklo:
5 x izo-staklo 4-16-4 Low-e Ug=1,3

Mje.: 3940 x 1390

Komplet rolete LETZE
Plašt s PVC lamelama
Namatalica-kutija
Al. klupčica 210mm
PVC klupčica 200 mm

cijena s demontazom, odvozom, zidarenjem i ugradnjom = 11.100 kn

sto mislite, je li kvalitetno? je li skupo?
vertov is offline  
Old 08.07.2010., 13:37   #2711
Freeflyer oba kad su peterokomorna imaju Uf1,3, štok 76, deblje krilo služi eventualno za trostruka stakla što vam nije nuđeno mada to mogu oba. Kod svih profila novije je bolje, dapače najnovije je najbolje ( čitaj Uf1,0).
mehrpreiss is offline  
Old 08.07.2010., 14:13   #2712
Quote:
maranzano kaže: Pogledaj post
Danas su REHAU I SALAMANDER dva najbolja profila.

Ma nemoj mi to reći. Jel ti znaš što znači PVC? Danas se plastični profili izrađuju po europskim normama, pa sama kvaliteta pojednih profila ne odskače enormno visoko. Na kuću stavi 10 prozora od različitih profila, neka budu okrenuti na jug i pogledaj ih za 10 godina. Neka ti to bude mali test, pa mi se javi do kojeg si zaključka došao.

Zaključak je taj da će svi prozori podjednako izgledati , više neće biti sjajni, bit će sivo bijeli ili žučkasti pod utjecajem vanjskih prilika i neprilika i kada ćeš povući s noktom po profilu će se ćuti užasno škripanje.
I u buduće nemoj voziti samo svoju teroji, to i to je najbolje, boli me k...c za tvoje privatno mišljenje, plastika nije materijlal koji bi ostao potpuno isti u periodu kroz 10etak godina
Neka ljudi stoga sami donesu odluko što će kupiti jer nemaju svi novaca za bacanje.



Zato IVETA guli svoje radnike.
E sad si sam sebi dao pljusku da veću nisi mogao. To nimalo nije točno. Ivetini radnici su vjerojatno jedini radnici u hrv, koji zbilja imaju uvjete o kakvima drugi mogu samo sanjati. To što je Ivetina cijena manja, to je realnost!!! Ostali nabijaju cijenu samo radi veće zarade.
Neke stvari neznaš pa ne guraj nos tamo gdje mu nije mjesto......
Armstrong is offline  
Old 08.07.2010., 16:24   #2713
Thumbs up

Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
To po čemu je određeni profil najbolji treba točno definirati po kriterijima:

Da li je profil najbolji po toplinskoj izolaciji?? Ako je koji??

Po statici??

Po cijeni??

Po omjeru uloženo-dobiveno??

itd...

Treba uzeti u obzir kada se govori po čemu je koji profil najbolji.
Neda mi se raspravljati sa polupismenim stučnjacima
maranzano is offline  
Old 08.07.2010., 16:25   #2714
Thumbs up

Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ma nemoj mi to reći. Jel ti znaš što znači PVC? Danas se plastični profili izrađuju po europskim normama, pa sama kvaliteta pojednih profila ne odskače enormno visoko. Na kuću stavi 10 prozora od različitih profila, neka budu okrenuti na jug i pogledaj ih za 10 godina. Neka ti to bude mali test, pa mi se javi do kojeg si zaključka došao.

Zaključak je taj da će svi prozori podjednako izgledati , više neće biti sjajni, bit će sivo bijeli ili žučkasti pod utjecajem vanjskih prilika i neprilika i kada ćeš povući s noktom po profilu će se ćuti užasno škripanje.
I u buduće nemoj voziti samo svoju teroji, to i to je najbolje, boli me k...c za tvoje privatno mišljenje, plastika nije materijlal koji bi ostao potpuno isti u periodu kroz 10etak godina
Neka ljudi stoga sami donesu odluko što će kupiti jer nemaju svi novaca za bacanje.



Zato IVETA guli svoje radnike.
E sad si sam sebi dao pljusku da veću nisi mogao. To nimalo nije točno. Ivetini radnici su vjerojatno jedini radnici u hrv, koji zbilja imaju uvjete o kakvima drugi mogu samo sanjati. To što je Ivetina cijena manja, to je realnost!!! Ostali nabijaju cijenu samo radi veće zarade.
Neke stvari neznaš pa ne guraj nos tamo gdje mu nije mjesto......
Neda mi se raspravljati sa polupismenim stučnjacima
maranzano is offline  
Old 08.07.2010., 16:49   #2715
Dečki,
odluka visi, još nis čul preporuku.
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Old 08.07.2010., 18:51   #2716
Quote:
maranzano kaže: Pogledaj post
Neda mi se raspravljati sa polupismenim stučnjacima
Da, imaš pravo. Ti si ovdje onaj najpamtniji, s doktoratom .
Armstrong is offline  
Old 08.07.2010., 20:52   #2717
Thumbs up

Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Dečki,
odluka visi, još nis čul preporuku.
FF
Ja bih uzeo REHAU-Brillant & siegenia, mislim da je i cijena korektna
maranzano is offline  
Old 08.07.2010., 21:00   #2718
Quote:
maranzano kaže: Pogledaj post
Ja bih uzeo REHAU-Brillant & siegenia, mislim da je i cijena korektna
Odnosno, mislio sam napisati, čudna, vjerojatno Staklarstvo??
maranzano is offline  
Old 09.07.2010., 10:42   #2719
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Zaključak je taj da će svi prozori podjednako izgledati , više neće biti sjajni, bit će sivo bijeli ili žučkasti pod utjecajem vanjskih prilika i neprilika i kada ćeš povući s noktom po profilu će se ćuti užasno škripanje.
I u buduće nemoj voziti samo svoju teroji, to i to je najbolje, boli me k...c za tvoje privatno mišljenje, plastika nije materijlal koji bi ostao potpuno isti u periodu kroz 10etak godina
Ja sam prve prozore Rehau montirao prije nekih 7 godina.
Često se vozim kraj tih prvih i nisam primjetio nikakve promjene,
a nalaze se na sjeverozapadnoj strani.
Da ne velim da nikakvih reklamacija nisam imao, osim uvlakača za rolete (1kom),
ali to je ionako potrošni materijal.
dak0001 is offline  
Old 09.07.2010., 11:28   #2720
Dobila sam 20ak ponuda za pvc stolariju u proteklih par dana i šokirala se koliko cijene variraju za potpuno iste karakteristike od firme do firme (isti profili,okovi i stakla po 6 000 -7 000kn razlike). U ponudama su većim dijelom zastupljeni Rehau, Salamander i Gaelan, a najzanimljivije mi se čine ove dvije ponude:
Gaelan S 8000, 6 komora, 2 brtve
Okovi GU
Staklo IZO 4-16-4
PVC lamele
12.000,00 kn
i
Rehau Briliant 5 komora, dvostruka brtva, ugradbena dubina 70 mm
Okovi siegenia
Staklo izo 4-16-4 float
PVC lamele
15.818,00 kn
Čitajući ovaj forum dobila sam dojam da se više hvali ova druga kombinacija – da li je razlika u cijeni opravdava? I koju biste opciju odabrali kada bi koštale jednako?
Brajkovichewa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.