Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 21:04   #21
biometrijsku vadiš samo ako želiš..
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:17   #22
aaaa, znači nije obaveza. hvala svima!

da, a koji će nam onda k uopće ta biometrijska, ak je po želji? nije to bio neki uvjet EU-a/SAD-a, da pređemo do tad-i-tad za nekaj....?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 16:38   #23
ako želiš putovati u SAD puno ćeš jednostavnije to odraditi uz biometrijsku...
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 16:45   #24
Za put u SAD uvjet je viza - koja nije vezana uz to da li imaš biometrijsku ili običnu putovnicu. Dakle, sam postupak vađenja vize kod posjedovanja biometrijske putovnice ne razlikuje se od onog kad imaš običnu.

A otom potom da li će nam Amerikanci u neko skorije vrijeme ukinut vize, i da li će tada biometrijska biti prednost.

Upozorenje svima koji vadite biometrijsku - pazite na fotke, naglasite fotografu da je za biometrijsku - zna biti poprilična gnjavaža, mnoge čak iz Petrinjske šalju ponovno na slikanje
Mislim da zasad klincima nema smisla vadit biometrijsku - em je skuplja, em kraće traje, em s njom nema nikakve razlike kod prelska granice.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:16   #25
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Za put u SAD uvjet je viza - koja nije vezana uz to da li imaš biometrijsku ili običnu putovnicu. Dakle, sam postupak vađenja vize kod posjedovanja biometrijske putovnice ne razlikuje se od onog kad imaš običnu.

A otom potom da li će nam Amerikanci u neko skorije vrijeme ukinut vize, i da li će tada biometrijska biti prednost.
zašto i kako bi bila prednost nakon što ukinu vize
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 01:28   #26
možda manje čekanja i raspre na njihovom ček-inu na aeroporto nakon sletanja? ono, da me ne dave kaj bum jel, kad i di... lol
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:08   #27
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
zašto i kako bi bila prednost nakon što ukinu vize
Pa vjerovatno zato je će svi biometrijski podaci koji su inače sadržani u vizi biti sadržani u putovnici. a što će biti bitno, jer svi putnici koji u SAD mogu ući bez vize moraju imati biometrijsku putovnicu. Evo kaj vele sami Amerikanci:

"Visa free travelers, including children, entering the United States under the Visa Waiver Program (VWP) require individual machine-readable passports (MRP). This requirement has been in place since October 26, 2004.

If the passport was issued, renewed/extended between October 26, 2005 and October 25, 2006 it must contain a digital photograph.

If the passport was issued, renewed/extended on or after October 26, 2006, it must be electronic. Electronic passports include an integrated circuit chip capable of storing the biographic information from the data page, a digitized photograph and other biometric information."


No pitanje je kad bumo uopće ušli u visa-free kategoriju.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 22:25   #28
izdavanje putovnice

hej,,, imam pitanje,, planiram na jedan put u 3.mj i treba mi putovnica,
do sada nisam nikada izrađivala putovnicu, zanima me dal još uvijek mogu podnjeti zahtijev za izradom "stare" putovice ili se od sada izdaju samo biometrijske putovnice...?
koliko otprilike košta kompletno izdavanje "stare" putovnice...? ujedno sa biljezima..
hvala svima-...
*step by step* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:07   #29
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
hej,,, imam pitanje,, planiram na jedan put u 3.mj i treba mi putovnica,
do sada nisam nikada izrađivala putovnicu, zanima me dal još uvijek mogu podnjeti zahtijev za izradom "stare" putovice ili se od sada izdaju samo biometrijske putovnice...?
koliko otprilike košta kompletno izdavanje "stare" putovnice...? ujedno sa biljezima..
hvala svima-...
Možeš i staru i sve ti ostalo piše na mupovoj stranici
http://zagrebacka.policija.hr/44.aspx
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:11   #30
Preporučujem da provjerite - čula sam da se od ovog (ili sljedećeg) tjedna primaju isključivo zahtjevi za biometrijskim putovnicama - da se ne zeznete s uplatnicama ili, još gore, sa fotkama.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 00:40   #31
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Preporučujem da provjerite - čula sam da se od ovog (ili sljedećeg) tjedna primaju isključivo zahtjevi za biometrijskim putovnicama - da se ne zeznete s uplatnicama ili, još gore, sa fotkama.
Bolje je više puta provjeriti pogotovo radi uplate
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 18:50   #32
Pitanje - hitno mi treba nova putovnica jer moram na neodgodivi sluzbeni put, a izgubila sam osobnu. izrada nove osobne ce me kostati cca 500kn koje trenutno nemam. zna li netko moze li se pasos vaditi uz neki drugi dokument? tipa rodni list ili domovnica...?

ovo sam nasla:
Quote:
Za izdavanje putovnice potrebno je priložiti sljedeće:
* osobnu iskaznicu ili drugu ispravu na temelju koje se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo;
zna li netko koja bi to "druga isprava" trebala biti? anyone?
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:32   #33
Stara putovnica..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 00:16   #34
stara putovnica je istekla, vrijedi li ona kao dokument s obzirom na to? nigdje na mupovim stranicama ne pise da dokument treba biti valjan al nebi htjela da me drkaju zbog toga... jer put je neodgodiv, sam pasos ce me kostati 700kn, a da idem vadit osobnu to je jos dodatnih 500kn i cca dva dana izgubljenog vremena jer ju ne mogu izvadit u Zagrebu nego moram u rodnoj grudi, gademit
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:14   #35
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
stara putovnica je istekla, vrijedi li ona kao dokument s obzirom na to? nigdje na mupovim stranicama ne pise da dokument treba biti valjan al nebi htjela da me drkaju zbog toga... jer put je neodgodiv, sam pasos ce me kostati 700kn, a da idem vadit osobnu to je jos dodatnih 500kn i cca dva dana izgubljenog vremena jer ju ne mogu izvadit u Zagrebu nego moram u rodnoj grudi, gademit
yabooka, nazovi ih. Koliko ja znam, dovoljna ti je domovnica, eventualno izvod iz matične knjige rođenih (koje možeš dobit poštom). Znam da sad imaju neku caku da dokumenti moraju biti ne stariji od šest mjeseci.
Da se sve to, ali nemoj pogađat, nazovi PU i pitaj.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:20   #36
zovem ih, u tome i je problem... ili je zauzeto ili se ne javljaju, a cijelo jutro ih pokusavam dobit. ko da pokusavam ubost lovu na nagradnoj igri a ne doc do informacija, strasno

EDIT: dobila ih, nista bez osobne jer mi je adresa prebivalista u drugom gradu. ne vrijedi ni za hitne slucajeve. jebeno -.-
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.

Zadnje uređivanje yabooka : 22.02.2010. at 11:33.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:40   #37
Prebacio sam si adresu stanovanja radi Zagrebparkinga (trebao mi onaj papir da dobijem parking kartu), ali osobnu nisam mjenjao i upravo mi ističe putovnica sa istom tom starom adresom (na kojoj živim, ali sam prijavljen na drugoj)...da li oni provjeravaju na koju sam adresu prijavljen ili ako im dam osobnu i stari pasoš samo prepišu tu adresu koja je unutra?
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:06   #38
Ne samo da provjeravaju, nego su oni (tj. MUP) ti koji vode evidenciju... Nije mi jasno ak si mijenjal adresu, bilo je potrebno odmah promijenit i osobnu (putovnicu ne). Sad ako ti treba nova putovnica - prvo moraš ići mijenjat osobnu na novu adresu. Tek tad s potvrdom od osobne (obzirom da od zaprimanja zahtjeva do izdavanja prođe cca 2 tjedna), odnosno novom osobnom možeš dobiti novu putovnicu.

Inače, uz osobnu, ak mijenjaš adresu, moraš mijenjat i prometnu (vozačku ne). To ti je iz prve ruke, prošla sam to prije par tjedana.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:45   #39
Ma znam da sam trebao promjenit osobnu, ali mi je trebao samo onaj papir da sam promjenio adresu...ništa, sad ću onda vratit adresu na onu koja mi piše na osobnoj i odmah predat zahtjev za putovnicom...jel se još uvijek čeka putovnica oko 2 tjedna ili se sad produžilo s ovom biometrijskom?
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:21   #40
Ja sam biometrijsku dobila za 2 tjedna. Jedino pazi kod fotografa - naglasi da je slika za biometrijsku (iako se sad više "obične" niti ne izdaju), slika mora biti simetrična i bez smiješka
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.