Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 23:08   #361
Pitanje: Ja idem podkraj mjeseca odstraniti dva s lica pa me zanima koliko se nose šavovi? Tko se sjeća?. Bit će mali rez, mislim da od 1-3 šava.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:10   #362
Quote:
TonyLZ kaže: Pogledaj post
Da li netko mozda zna koliko kosta skudanje madeza kod privatnika i da li netko moze nekog preporuciti.
Idem odstraniti madeže na licu, ali u bolnicu. Pitala sam za privatno u polikliniku Nemetova pa su mi rekli da to ovisi o štošta, ali okvirno odstranjenje madeža i PHD analiza 1300kn.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:15   #363
Meni su neke skidali i na dermatologiji na šaliti (ambulanta za tumorske promjene na koži), ali ožiljci su katastrofa.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 00:53   #364
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Pitanje: Ja idem podkraj mjeseca odstraniti dva s lica pa me zanima koliko se nose šavovi? Tko se sjeća?. Bit će mali rez, mislim da od 1-3 šava.
tjedan dana i to je to...
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 12:18   #365
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
tjedan dana i to je to...
To je u ponedjeljak, a meni je u subotu upalo važno poslovno događanje, što misliš, je li moguće da mi šavove skinu u petak?
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:04   #366
nemoj se s tim zezati.... ne vjerujem da ce ti toliko ranije vaditi konce... meni su na lice stavili neke silikonske flasterice tako da su se konci jedva primjecivali.... ne znam kako je kod tebe.... ali tek kad su mi izvadili konce izgledalo je gadno.... zato bolje se strpi!!!!
sanjis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:45   #367
Quote:
sanjis kaže: Pogledaj post
nemoj se s tim zezati.... ne vjerujem da ce ti toliko ranije vaditi konce... meni su na lice stavili neke silikonske flasterice tako da su se konci jedva primjecivali.... ne znam kako je kod tebe.... ali tek kad su mi izvadili konce izgledalo je gadno.... zato bolje se strpi!!!!
što znači gadno? kakav ti je ožiljak?
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:02   #368
a nije baš tako gadno, ali htjela sam reći da je vidljivo. pogotovo dok je svježe od vađenja konaca. vide se šavići i to je to. moji su još u fazi zarastanja, tako da su u biti svaki dan sve "ljepši i ljepši"!
sanjis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:31   #369
Zanima me da li vam sivaju ispod koze ili stave Frankenstein klasicne savove? Ako niste znali sve se moze sivati po slovjevima, pa na kozi ne ostane steta od uboda iglom, jer je sve u potkoznim slojevima.
Alternativa je ljepilo, nesto poput cijanofiksa, koje je navodno bolje nego konac sto se tice estetskih efekata.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:45   #370
da ja imam baš te Frankenstein klasične šavove.... iskreno nitko mi ni nije rekao da to može biti drugačije....
sanjis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 02:02   #371
Madež!

Vidim, dolje već ima tema, ali mene zanima druga informacija... (nije mi se dalo sve čitati, pa ako već piše... uf) !

Uglavnom, za one koji su bili: Jel moram otići kod svoje liječnice po uputnicu pa se naručiti ili odmah kod specijalista da bih otklonila madež?
Koliko naplate taj mali zahvat?

btw pitala sam moju staru liječnicu prije nekoliko godina i tad mi je rekla da nema potrebe da diram taj madež na leđima, mal je ali meni smeta jer zapnem o njega pa bolje da ga uklonim!
__________________
Sunce, hvala ti što si izašlo za mene!
Sunce, obećajem misli su mi pozitivne!

"Tko još sluša gradske priče? Jaka stvar. Da, da, da... to sam ja."
*shiney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 03:29   #372
Odi po uputnicu od liječnika opče prakse i on te upučuje ili dermatologu ili plastičaru
ne plačaš ništa(osim participacije ako nemaš dopunsko ili ako nisi oslobođena po nekoj drugoj osnovi)
No ako odabereš privat liječnika,bez uputnice onda se taj zahvat plača a osobno ići skidati madeže privat ti nebi preporučio
Plastičari ili dermatolozi tretiraju to kao mali zahvat na koži pa su i cijene različite.(250-800 kn) no da nebi bilo zabune ako se odlučiš za privat prije nazovi i konkretno pitaj cijenu za odstranivanje madeža(nevusa) na leđima
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 04:27   #373
ako već ideš privatniku, onda možeš uvijek birat kod kojeg, vidi koji ima dobar promet i dobru reputaciju...iako ako ti se ne bacaju novci a bolnica ti blizu....
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:01   #374
vidis, sad mora doci zla moderatorica, i tvoju temu zalijepiti na onu staru. zasto, ako si pronasla temu, pronasla ljude koji ti mogu pomoc, zasto sada otvarati novu temu, a ne ovo pitanje postaviti na staroj, kojoj nist ne fali?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 18:31   #375
Quote:
sanjis kaže: Pogledaj post
da ja imam baš te Frankenstein klasične šavove.... iskreno nitko mi ni nije rekao da to može biti drugačije....
Ako te zanimaju opcije evo ti dobar link:
http://www.emedicine.com/ent/topic35.htm

Tamo ti spominju subcutilar suture, nacin sivanja horizontalno 1-2mm ispod povrsine koze, kroz dermis, gdje igla ne prolazi nikad kroz povrsinu koze. Ovakva tehnika bi trebala smanjiti napetost koze i time smanjiti oziljak. Pitam se koji kirurg zatvara rez tako, koji pazljivo narihta rez da smanji napetost, a koji sve na brzaka zasije kao vrecu i ide gledati tekmu.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:54   #376
imam jedno pitanje...jel loša stvar ako se u sredini madeža pojavila crna točkica? madež je onako kao malo izbočen ali nikad nisam zapinjala za njega ili slično
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:49   #377
Gle, može biti da ti raste madež na madežu ili pak neka depigmentacija,a može biti i početak melanoma,nitko ti to ne može sam tak reći...najvažnije je da odeš doktoru!
p.s. stari mi imao melanom,ali ga navrijeme skinuo,a nedavno mi je i svekrva umrla od melanoma kojeg je 2 godine gledala kak raste,ali je bila prelijena išta učiniti...u takvim slučajevima bolje je biti i preoprezan
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:50   #378
ajme, otići ću kod doktora uskoro...jel se to može i kod ovog opće prakse ili baš nekome tko je specijaliziran za to?
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:39   #379
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
ajme, otići ću kod doktora uskoro...jel se to može i kod ovog opće prakse ili baš nekome tko je specijaliziran za to?
Kod opće prakse po uputnicu pa ili u vinogradsku u onu ambulantu za melanome(moraš se naručiti) ili u Institut za tumore -dođeš četvrtkom sa uputnicom za pregled i čekaš dok ne dođeš na red,dr.Nola,a za ostale doktore tamo se moraš naručiti i čeka se u prosjeku 2-3 mjeseca...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:19   #380
Na Šalati se isto ne moraš naručiti - Ambulanta za tumorske promjene na koži (ne čeka se dugo pola sata do sat vremena).
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.