Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2014., 10:11   #2001
Je je pecu se liti cevapi isprid,bija neku vecer
A Buda neradi vec god dana ja mislin najbolji hamburger ikad .
__________________
Članska iskaznica kao legitimacija pripadnika pokreta otpora!
as asi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:45   #2002
Quote:
Pomorac35st kaže: Pogledaj post
zanimljivo niko vise ne spominje legendarnog struju u stobrecu! jeli jos pece one cevape na gradele ispred restorana na rivi? prije sam u njega ka mulac isao na mjesano mesi,ono kad bi neku curu isa impresionirat

ili u bude na tost koja je i ono legendarna birtija bila!
Sve je po starom tamo. Ne može bolje
Sad je uvik puno ljudi, ali zimi nema bolje nego sist unutra u miru na sjedeću garnituru iz 80-ih, uz stihove Nore Jones u pozadini.
__________________
Rodni list, ali ne stariji od 6 mjeseci.
Lyngby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 12:11   #2003
Quote:
as asi kaže: Pogledaj post
A Buda neradi vec god dana ja mislin najbolji hamburger ikad .

Je, najbolji hamburger ikad... Super mi je tamo bio ugođaj u bašti
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:27   #2004
Buda je bija zaaaakon.. dobra stara vrimena..

Nego, danas san baš razmišljala, di su dobre školjke i škampi na buzaru, ono, baš po domaće i da je porcija obilata?

Bili smo na moru cili dan, konačno slobodan dan.. odlučili se na Malu luku- greška u koracima..satrala nas gužva i do plaže i na plaži.. Oko 4 nan dozvizdilo, taman se namrgodilo, odlučili otić nešto pojist.. Mužu preporučili Kremenka pa smo odlučili otić. Došli smo u 5 manje 15, zatvoreno. Otvaraju u 5. Malo prošetali, nije greda. Ulazimo mi i još 16 ljudi. Jedva stol dobili, ostalo sve bilo rezervirano, ljudi iza nas su poljubili vrata. Koliko su se ljudi uživili u to misto reka bi čovik da te tamo čeka neki spektakl od prizora. Je, nije svakodnevno, uređeno je u Kremenko stilu, sa puno pozornosti i truda i svaka čast na tome..al da je nešto šta bi se meni baš svidilo- i nije. Muž je bija više impresioniran. Menu je zanimljiv, nude neke stvari sa žabama i jeguljama, al danas mi se jelo meso pa san uzela punjeni ramstek. Muž miješano meso (koje dođe bez priloga), pomfri i salatu. Kruv nismo naručili ali smo ga dobili.
Ramstek je velik, ukusan, mrvicu pretvrd. Miješano meso kako šta: svinjetina mekana, ražnjići dosta suvi, kobasica očajna(dno dna, valjda neka k plus), ćevapi loši (prepečeni + imaju okus na standardne smećarske ćevape po dućanima), pomfri pržen u friškon ulju, al bezukusan (smrznuti iz vrećice), salata malena, kruv kupovni(i btw naplaćen je 8kn). Sa pivon i mineralnon 217kn.
DakleN: s obziron da je lokacija restorana lipa i sam restoran zanimljiv i s obziron da se nalazi u 3 p.m. van svake rute i nikome nije usput i s obziron da ljudi tamo dolaze samo i isključivo radi njega, a ne radi onih kokoša šta trčidu uokolo usudila bi se reč da su in veliki minusi cijene + škrtarenje na porcijama (porcija mesa je ok al ne bi te ubilo uz nju to govno od smrznutog pomfrija dat), kupovni kruv i krumpir(nemoj me j da nemaš domaćeg krumpira tu na bacanje..), vrlo neljubazni i neprofesionalni konobari koji se niti jedan put nisu nasmijali, (atmosfera je bila ekstra komorna, a u međuvremenu su se cilo vrime međusobno dovikivali) ne bi nikome preporučila taj restoran. Da se razumimo, hrana nije loša, to je čisti standard naših restorana (na žalost!!!). Ko bolje od toga ne traži sritnan mu put. Svima ostalima- štedite gorivo za šta pametnije.

p.s. U međuvremenu se popunija dosta restoran, 8 ljudi (Česi, Poljaci, jelte)oko nas su jeli sladoled, palačinke i pomfri. Jer se to kao super slaže. I napravili (skoro) manji račun od nas, a kao rezervirali su stol... U prostoriji do s jedne strane jelo se meso (piletina, pomfri, bifteci), u drugoj prostoriji isto palačinke(10ak ljudi).. Došli se ljudi malo slikat i tako. Malo je meni pun kufer turista pa biće i da pretjerujen, al kome tribaju takvi gosti?
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 22:03   #2005
yawanna potpisujem sve..!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 23:08   #2006
Slažem se i ja, masu su se pokvarili, šteta. Bia nedavno. Jedino je još rakija na nivou.
__________________
Rodni list, ali ne stariji od 6 mjeseci.
Lyngby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:16   #2007
Neznam sta je s tim konobarima.vec nekoliko godina imaju govnare za konobare,cast iznimkama koji su tu radili povremeno jer ih privatno poznajem,al ovi glavni..ah.

nego yawanna sta ne bi probala kako san vec reka s restoranom Pod odrnom?
do sad sam jedino jeo pizzu i bio zadovoljan.ali,gledao sam menu a takodjer i slike jela..cine mi se super bas morska jela,ovo sto trazis,tipa skampi,skoljke,riba..na fejsu npr.imaju stranicu i mnogo slika-za razliku od vecine restirana.uglavnom za koji dan ja cu isto otic i bas te stvari probat iako je malo skuplje,obicna pizza me npr dosla 55kn.al mislim da imaju kvalitet ,tako mi se cini ako me osjecaj ne vara.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:18   #2008
Nisam nikad otišao do Kremenka (a imao sam namjeru).
Znači, više se ne isplati ???
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 06:49   #2009
Jebote led u sto godina se pristup turizmu nije promjenio milimetra,a kad procitam ovo jos više padnem na dupe. Pa ljudi bozji,cesi i takvi danas mozda jesu najniza klasa turista,al nismo ni mi njih,a ni oni nas dobili na lotu. Kakvu ponudu imaš,takvi ti turisti dodju.

Hoces ti jos u tog Kramenka? E vidiš tako je rekao rus,danac i svedanin kad je dosao u dalmaciju.(lijepo izgleda,ali...)

I na kraju,cisto naobrazbe radi,dok nasa citava drzava u drugoj polovici proslog st.nije znala sto uopce znaci rijec turizam,cesi su nam svojim dolascima dali do znanja da smo turisti.destinacija i utrli put turizmu u Lijepoj nasoj
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 06:56   #2010
Sorry stari, ali nismo se bas skontali.. Neman nista protiv ljudi, dapace. Prvi i osnovni problem je sta mi ljudima koji imaju novaca ne nudimo apsolutno NISTA da bi oni te novce i potrosili! Svaka cast turistima koji malo trose, al brate mili od njih koristi imaju samo iznajmljivaci apartmana.. S druge strane da nema njih ti bi apartmani ovu sezonu najvjerojatnije zjapili prazni..
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 08:00   #2011
gle,covjek kad procita tvoj prvi komentar(na koji sam se nadovezao) i ovaj drugi,zakljucak je JEDAN i JEDINI,i da se razumijemo s kojim se slazem u cijelosti,ali se krivo izrazavas,DAKLE TEBI NIJE DOSTA TIH TURISTA VEC NASE JEDNOLICNE (NE)PONUDE KOJOM NE MOZEMO PRIVUCI DRUGOG TURISTA. Nije kriv covjek i u ovpm slucaju Ceh koji je pozelio potrositi malo ustedjenog novca na drugorazrednom(nekad i trecerazrednom)turistickom odredistu.
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 10:25   #2012
Tocno to.. Hrpa turista koji imaju novaca ove god se skupila ranije doma jer je vrime nikakvo, a mi osim toga lipoga vrimena nista drugo ne nudimo.. Kafici, par dobrih restorana i to je to.. Lipe korice knjige bez sadrzaja..

Mentalny, cini mi se ok taj restoran priko facea. Jesi pogleda cijene ribe, tjestenine i to? Mada, sve me straj..cak i u restoranima di je inace kvaliteta ok, liti se drasticno sroza, a to je jos restoran u srcu turisrickog mista..
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 11:11   #2013
sinoc bija do makedonske kuce.zadnje dane mi se stalno jede mesina,pa uzeli platu za 1 osobu i punjenu vjesalicu te sopsku malu salatu za prilog te 3 staroceske pive.cijena 193 kn.mesna plata je bila ok,s tim da sam zamjenio pileca prsa za jos cevapa(nervira me piletina u mjesanom).punjena vjesalica je bila odlicna,jedino ponfri malo preblijed za moj ukus.
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:31   #2014
Probao cevape "travnicke" iz stanica i meni su odlicni, bas odlicni. I sta mi je isto jako bitno nema nuspojava nakon.

sent via best phone LG G3
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:00   #2015
Moji se trenutno odmrzavaju pa ću i ja degustirat

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:49   #2016
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Probao cevape "travnicke" iz stanica i meni su odlicni, bas odlicni. I sta mi je isto jako bitno nema nuspojava nakon.

sent via best phone LG G3

Drago mi je da je preporuka bila dobra
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 13:58   #2017
evo slike od Diocletians wine house... otvorili još na prolice ali tek sada krenili s reklamom za razliku od drugih koji krenu misecima prije otvaranja...

https://www.facebook.com/media/set/?...1711030&type=1
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 14:59   #2018
@yawanna: nisam pogledao detaljno cijene pa ti ne mogu tvrdit unaprid nista. mislim da su cijene malo vece, cak malo vece nego inace u turistickim mistima u sezoni, ali nekao mi se cini da je kvaliteta ovde dobra. to sam vidio na pizzi koja bi ako je kvalitet los tribala najvise osjetit nekvalitet u takvim restoranima di je riba i meso glavno na meniju. sudeci po slikama dobro je. kazem, poznati su van sezone po marendama, vise ljudi mi je to pohvalilo, a za morske specijalitet triba otic jednostavno i probat.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:36   #2019
vrag odnija ovaj forum otišla i ja do Ive u Stobreču. Imali frutti di mare pizzu. Dobra je, sviđa mi se. Da prostiš, od raznih pizza mi se stvaraju plinovi (vjerojatno zbog sira kojeg stavljaju), ali ovo je bilo ukusno za nepce i baš je dobro sjelo. I dobar opis za ulaz, prvo smo mislili da smo se izgubili, kad ono... Jedino mi je šteta šta nemaju štekat vani.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 11:31   #2020
Nije ni ta loša, ali sa kozicama je daleko naj.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.