Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2016., 23:52   #4801
Matija Babic (index) na facebooku uz 20+ slika:

Umjesto prvomajskog graha: proveo sam vikend u posjeti nekolicini prijatelja u Splitu. Prvo kralju rižota i žitarica, navodnom kralju tjestenine (nisam probao) i neupitnom kralju općenito: Braci Sanjinu u Kadeni, Riječaninu koji je toliko dugo u Splitu da je osim naglaska skupio i Pop84 splitski modni izričaj, počevši od naušnice u lijevom uhu. Potom svemirskim talentima iz Paradigme, na čelu s prvim kuharom Dubrave Antom Udovičićem - kojima okus sve više počinje biti bitan kao i umjetnost na tanjuru. I na kraju sjajnom kuharu, toliko zauzetom kreiranjem intenzivnih okusa da se ne stigne obrijati - Slavoncu Marku Gajskom, u najljepšem restoranu Jadrana, Perivoju. Split je ovakav i onakav: konobari vas često neće doživjeti, taksist će vas poslati u pizdu materinu ili ćete vi njega u tri, i svi žive u suludom uvjerenju da nam je bitna Hrvatska nogometna liga. No Split je sada uz pomoć uvezenih kuhara gastronomski miljama ispred dosadnog Zagreba. Posjetite ga što prije, past ćete na guzicu.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:20   #4802
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Bili u Ćibe jučer ..misto je ka kvartovski kafic ekipa opustena....
Meni je to malo bezveze, još dok je bio Kamanjo znao sam otići jesti tamo,


i jbg domaća ekipa se udomaćila skroz, pa ima psi od 50 kila hodaju oko stolova, konobar dogovara za ubost s nekim na terasi i tako....

Ako ovi nastave tako čeka ih ista sudbina.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:24   #4803
Solun?
U Bibliji od Jehovinih sjedoka je bar nacrtana Hrvatska u mojoj samo do Soluna (Split)
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:13   #4804
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post


Navečer išli u Fabrique ..to je sve samo ne pub...lipo je uređeno i nije to loše ali se ne može nazivati pubom..

Evo i mi navratili do Fabriqua. Ok definitivno nije pub ali je nešto slično i ne treba mu to uzeti za zlo. Meni se čini baš super nešto novo, malo za promjenu. Subotom Studio 54 mjuza. Stvarno imaju dobar izbor pive, za svakoga po nešto. Plus super mi je grickati nešto dok pijem pivu. Imaju super izbor predjela i priloga (sigurno i glavnih grill jela). Sve šta smo pojeli bilo je fantastično 5+ (brusketi, marinirane, zapečene cherry pomice, pomfrit od karote, obični pomfri koji je a la Surf'n'Fries samo još bolji, tako mi je lipo lega uz pivicu). Cijene korektne (točeno Grimbergen 3 dl 17 kn; Guinness 3 dl 20 kn). Prilozi 15-30 kn. Usluga premašila moja očekivanja. Sve je na jako visokom nivou. Požurite dok ne kreše
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:34   #4805
Fabriqua je i mene ugodno iznenadila uredjenjem, ponudom i cijenama. Drago mi je da se uz nesto drugaciji izbor piva moze i uzeti nesto za prigrist, jedino mi je mozda malo zamjerka glasnoca glazbe, to mi uz taj djir pijuckanja i grickanja bas ne lezi.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 20:49   #4806
U onom zadnjem dijelu di su stolovi za jesti, glazba je bila taman da se lipo moze pricati.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 20:51   #4807
Nazalost, tamo nisam uhvatila mjesto, bila sam u dijelu do i tu je razgovor s istim ljudima za stolom bio nemoguc. Mislim kako cu sljedeci put ici predvecer dok nije bas ta ziza nocnog izlaska.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 22:35   #4808
Toplo preporučam jer sam baš sjedeći tamo promislila kako je lipo da svira mjuza a da se može pričati, nesvjesna kako je u drugom dijelu puba.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:44   #4809
Totos burger



102 kune
Totos burger combo
Bugrer srednja žalost, pecivo hladno i umak se baš ne osjeti. Meso 150 grama, sir mi je izgledao kao oni tost listići
Pomfri jako dobar.

Pileća salata - salata ko salata.

Uglavnom ukoliko vam se jede burger odite do Papasa.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:35   #4810
ovo izgleda užasno
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:14   #4811
Restoran Dalmacija u Trilju. Bila na krizmi. Obično je na takvim događanjima hrana nikakva ali ovdje je stvarno bila dobra. Domaća juha, jako ukusna pašticada, piletina za one koji ne jedu pašticadu, dobra francuska, izvrstan pršut, uz glavna jela dobijes i zelenu salatu, janjetina jako dobra.
Baš me iznenadilo.
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 14:07   #4812
Sve pohvale za marende u konobi Lučac.

Ukusno, cjenovno prihvatljivo i relativno obilato
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:08   #4813
đir sve pohvale..za konobara i hranu osebno...već spominjani ravioli punjeni brudetom,pljukanci sa biftekom.ekstra.
pašteta od tunjevine i topli kruh,ravioli i pljukanci dvi višnje 4 gazirana pića i semifredo 303 kn..super
totos usluga ok,pristojne cure a, burger je bolji u papasa
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 08:37   #4814
http://www.zadarski.hr/vijesti/clana...iri-zadarska--

Zanimljivo da na Nacionalnoj Listi je Kadena ispred Paradigme, a na Regionalnoj Listi je obratno.

Kako to moze biti?
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:44   #4815
Je da će van se sad većini dić kosa na glavi, ali od ove puste ekstra-gurmanske spize još ćemo uskoro po Splitu restorane tipa Lučica, Stari mornar, Dalmatino (jednostava domaća obilata spiza po pristupačnim cijenama) tražit svićon. Nadan se da će uvik ostat makar dva-tri takva mista.

Pri neki dan, Stari mornar: savršena juha od poma, 4 glavna jela (pohana piletina, pečena piletina, manistra s povrćen, obilata salata i još nešto, ne sićan se), sve veoma ukusno, a k tome još i obilato. Domaći pomfri Restoran skoro pa prazan. Nema svita (doduše, radni dan).

Đir: uvik vrhunski al ponekad uistinu male porcije. Tribali bi uvrstit i neko glavno jelo koje nije meso/riba, ali spremni su izaći u susret. Muzika koja me prilikom prve posjete bila oduševila je samo jednim danom (možda nedilja). Šteta!

Villa Spiza. Eno ono je moj đir totalno. Par stolova ka u Matejuške (iako se eto čujem Matejuška nažalost širi), totalno domaća atmosfera. Ka da si doša nekome doma na ručak, i to ne bilo kome već vrhunskoj kuharici, Gaminoj kćeri. Nije mi prvi put i definitivno ću se tamo vraćat. Sve šta san probala bilo je za prste polizat! Problem je jedino šta triba imat i malo sriće tamo uvatit stol

Zadnje uređivanje Maldives : 10.05.2016. at 20:03.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:17   #4816
može li preporuke za neki izletić i dobar restoran...samo ne radmannove mlinice... sinj?imotski?hercegovina?
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:22   #4817
Quote:
ivanabl kaže: Pogledaj post
može li preporuke za neki izletić i dobar restoran...samo ne radmannove mlinice... sinj?imotski?hercegovina?
Trilj, Blizanci ili Teuta premijer.
Sinj, Pinjur.
Imotski, Zdilar.
Hercegovina- restorani oko Ljubuskog, odmah uz rijeku.
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 00:37   #4818
zanima me koliko cemo jos slusat o malim porcijama u Djira...
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:32   #4819
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
zanima me koliko cemo jos slusat o malim porcijama u Djira...
Ti se nemas sto Ĺľaliti, pizza im je skroz pristojne veliÄŤine
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 11:13   #4820
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Ti se nemas sto Ĺľaliti, pizza im je skroz pristojne veliÄŤine
ja se ne zalim..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.