Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 12:06   #21
a koliko dugo traje takva potpuna adaptacija? cula sam godinu dana, a jel moze manje? jel moze par mjeseci trajati?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:09   #22
max. mjesec dana. u mjesec dana su mi 2 majstora rješili od rohbaua do useljena 160kvadrata.
ma kuća se gradi u 3 mj. kud ne bi stan.
ali opet kako majstori kažu njima sigurno treba vremena.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:20   #23
pa da, i ja sam mislila da moze to trajati kratko, ali procitala sam tu na forumu i cula od ljudi da su stan adaptirali mjesecima... pa me to malo zbunilo

a jesi sigurna da ima za 1000 eura po m2? u oglasniku svi traze vise, jedino eventualno za suteren traze manje. ili im je to pocetna cijena cisto da vide ako slucajno moze proci
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:24   #24
pa sve ovisi, koliko znaš o materiji. imam i poznate i provjerene majstore tako da je sve išlo glatko.
nisam ja sigurna za ništa, ali znam koji su se stanovi adaptirali i kolika im je bila cijena.
ljudi su se pogodili za navedenu. preko oglasnika nisu išli.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:30   #25
nisu isli preko oglasnika? a kako onda?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:31   #26
kontakti medju frendovima.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:03   #27
niko ti ne moze dati jednoznacan odgovor ako ne zna nikakve detalje.

nekome je stari stan onaj iz 60-tih godina, a nekome je to novogradnja

glavno je da je zgrada solidne gradnje, da ima plin, da stanari nisu jako stari i da su svi stanovi privatni. to ti je vazno kad se dode do obnavljanja fasade, krova i slicno. stariji ljudi ti nemaju para, a ako ima i neki stanar s nerijesenim pravnim statusom, onda je to sve skuplje jer ce ti se on najcesce napravit blesav i ne sudjelovat u troskovima.

obnavljanje stana ti moze trajati i godinu dana. moja mama se pati s majstorima otprilike toliko.

ali to ovisi vise o bezobraznosti majstora, nego o opsegu posla.

kad ides kupovat stari stan, odi s nekim majstorom koji ce ti moci tocno reci sto u stanu ne stima i sto treba sanirati odmah, a sto moze cekati dok dodes do para.

u principu preferiram obnoviti stari stan u centru, jer ipak ispadne jeftinije nego kupiti novi na istoj lokaciji. a i mozes spustat cijenu kod kupnje na osnovu neuredenosti. kod obnavljanja barem ne moras pljunut svu lovu odjedanput. a i ne moras u njemu odmah stanovati. iznajmis ga na godinu dana, i evo ti dio love za preuredenje
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:00   #28
Quote:
Clea kaže:
n
obnavljanje stana ti moze trajati i godinu dana. moja mama se pati s majstorima otprilike toliko.
a nikakav ugovor nema?
godina dana je preprepretjerano.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 15:04   #29
tilla...

...ovo mi tvoje jako dobro zvuči!!!

jesi li imala jednu osobu za kontakt pa je ta onda koordinirala majstore? je li firma ili nešto privatno?

ako je situacija takva (ne bih željela naganjati jednog po jednog), možeš li mi na pm baciti broj za upite?

hvala!!!
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 15:18   #30
ha, ha meni su dva (2!) majstora rješili sve, osim struje (tu sam uzela na crno ekipu iz Elektre).
bitno je da kad krenu da imaš sve materijale na kupu, odn. da ti ne nestane murexina ili piture usred posla.
koordinirao je radove moj kućni arhitekt tako da nema tu neke extra mudrosti.
ako si u zg imaš stvarno ok firme koje imaju svoje majstore i arh ili gradjevinca koji to nadgleda. neću ti reklamirat nikog posebnog, ukoliko ti je nešto sumnjivo možeš mi pm-at pa ti se raspitam oće li te dotični "ženit" ili neće.
ovi majstori genijalci su s mora, tako da ne mislim da će ti biti od koristi njihov br.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 15:49   #31
tenks, enivej, imam već par preporuka pa će valjda koja upaliti!
ako zatrebam savjet - javim se
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 20:38   #32
tilla, ona cifra od 1 000 E, sto su ti uopce za to mogli napraviti. pogotovo u stanu od 160m2?

i ovo s kucnim arhitektom mi nije jasno. ti si plave krvi ili sta
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 20:51   #33
evo ti moja situacija, zapravo od moje seke.... 47m2 u širem centru Zgb-a.
Stan je star 50 god.
Šta smo promjenili:
- kupatilo sa svim novim cjevima
- novo etažno grijanje
- nova električna instalacija
- nova vanjska PVC stolarija(sa velikim popustom,preko rodbine)
- par novih vrata i jedan pregradni zid
-parket je ostavljen, samo prelakiran, dobar je samo malo škripi
-zidovi temeljito ostrugani i pregletani

Jako puno radova smo sami napravili.
Potrošeni iznos oko 75000 kn.

Želim ti puno sreće




grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 00:57   #34
Quote:
Clea kaže:
tilla, ona cifra od 1 000 E, sto su ti uopce za to mogli napraviti. pogotovo u stanu od 160m2?
1000 eura po kvadratu je cijena koja je plaćena za stare stanove u centru zg-a.
sigurno sam za 4 takva stana.
Quote:
Clea kaže:
i ovo s kucnim arhitektom mi nije jasno. ti si plave krvi ili sta
nisam plave krvi, prije seljačke. ali svejedno imam kućnog arhitekta.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:14   #35
aha, 1 000 e po metru je prodajna, odnosno kupovna cijena.

mislila sam da pricas za renoviranje

kad cemo opet renovirat stan, slobodno te priupitam za te tvoje majstore?

moja mama se napatila s poznatima, rodbinom, ili preko poznatih. da ni ne spominjem da je tim majstorima jako neobicno primati narudzbe od - zene

a sad ce opet morat renovirat jedan mali stan. dobili smo neke ponude za renoviranje na iznose vise od same cijene stana
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:18   #36
Quote:
Clea kaže:
[Bda ni ne spominjem da je tim majstorima jako neobicno primati narudzbe od - zene
[/B]
to sam htjela napisat ko dodatak, nemojte ići same po trgovinama gradjevinskog materijala ili kontaktirat majstore.
ovo proljeće sam hodočastila silom prilika sama okolo samo da se informiram čega ima.
prodavači nisu htjeli komunicirat sa mnom.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:35   #37
sestra i ja smo ishle u merkur kupiti karjolu.

prodavachi su se toliko smijali da nismo uopce mogle objasniti shto trebamo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 09:48   #38
Quote:
u principu preferiram obnoviti stari stan u centru, jer ipak ispadne jeftinije nego kupiti novi na istoj lokaciji. a i mozes spustat cijenu kod kupnje na osnovu neuredenosti. kod obnavljanja barem ne moras pljunut svu lovu odjedanput. a i ne moras u njemu odmah stanovati. iznajmis ga na godinu dana, i evo ti dio love za preuredenje
i taman kad si gotova sa sanacijom vlastitog stana, prokisne krov, susjedi nemaju para, pa iskesiras par tisuca opet jer krov nije popravljan 25 godina, e onda kad je to gotovo i taman hoces odahnuti, dobis poplavu u kupaoni i prilikom sanacije ti majstor priopci da su cijevi trule i da je potrebna sanacija cijele zgrade, e kad to sve zbrojis, ostane ti za jos jedan stan.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 09:49   #39
Quote:
magic kaže:
sestra i ja smo ishle u merkur kupiti karjolu.

prodavachi su se toliko smijali da nismo uopce mogle objasniti shto trebamo
sto je karjola?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 09:59   #40
iz rjechnika

Quote:
građevinska kolica sa jednim kotačem
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.