Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2012., 13:23   #5881
Pozz

evo ja koristim nim prah i hrastovu koru...čaj se radi od toga i + to za vlasište dermacure sprej i kremu ..i veoma sam zadavoljan rezultatima. I nim prah i hrastova kora su provjereni ..ublažuju simptome psorijaze , naravno moraju se koristiti kroz duže vrijeme...bar mjesec dana a i nakon povlačenja psorijaze trebalo bi nastaviti piti te čajeve . Što se tiče ove kreme i spreja...jaki antioksidansi..potpuno prirodni .. isto sam veoma zadavoljan ali vrijeme učinka tih preparata ovisi o korištenju kortikosteroida koji bih preporučio da izbjegavate ( djeluju kratko i nisu lijek, niti zdravi dugoročno ) ..

Pošto sam prošao dosta štiva uz neke lijekove ili preparate koje koristite poželjno je unositi više vitamina E u organizam i cinka..naravno ne preko neke preporučene dnevne doze i možda manje u obliku tableta ( već sjemenki ili orašastih plodova )

Evo meni je to pomoglo ..nadam se da će i vama
Ghost90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:03   #5882
pozz prijatelji..registrovao sam se jer imam jedno pitanje :P...namjeravao sam kupiti eutan kremu koja kod nas u sarajevu kosta 100 KM( negdje oko 400 kn)...jel je neko koristio vec?jeli pomogla ikome ? Htio sam prvo provjeriti da ne dajem toliko para ako nikome nije pomogla.
alkalonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:09   #5883
cura mi upravo donijela letak od http://dermacura.com.hr/products.html
ima li tko kakva iskustva s tim sprejem, lijepo je nahvaljen ali nigdje da nadjem kakav je u praksi.
bosko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:46   #5884
ups, evo vidim da se vec govori o tome
ghost sta znaci da ucinak ovisi o koristenju kortikosteroida?
bosko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:51   #5885
Dali je neko koristio http://www.diamel.com/en/bluecap.shtml
stilo73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 10:19   #5886
Quote:
alkalonac kaže: Pogledaj post
pozz prijatelji..registrovao sam se jer imam jedno pitanje :P...namjeravao sam kupiti eutan kremu koja kod nas u sarajevu kosta 100 KM( negdje oko 400 kn)...jel je neko koristio vec?jeli pomogla ikome ? Htio sam prvo provjeriti da ne dajem toliko para ako nikome nije pomogla.
Ako se radi o psorijazi - Euten djeluje brzo, crvenilo nestane. Ali se nakon prestanka vrlo brzo vrati.

Meni pomaze Psorex (koliko vidim u BiH ga se moze sa 20 maraka nabaviti). Jedno je bitno, Psorex sporo djeluje - kod mene prvih mjesec dana nije bilo nikakve reakcije (vec sam mislio odustati). I tek nakon 4 tjedna su se pojavila poboljsanja, nakon toga iz dana u dan sve bolje i bolje . Bitno je da se crvenila na kozi koja su nestala ne vracaju.

pozdrav
mrki01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:09   #5887
Ovisno koliko dugo su se koristili kortikosteroidi trebat će duže vremena za učinak dermacure spreja ili kreme..piše 12 dana da treba proći do učinka ali su mi objasnili da se to povećava ovisno o korištenju kortikosteroida..tako da je u mom slučaju trebalo oko 20 dana pošto sam ih ja dosta koristio .
Ghost90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 14:27   #5888
Kupio sam Izraelsku kozmetiku namenjenu za probleme koze,pa da probamo i to.
stilo73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 23:24   #5889
Dali je netko koristio riblje ulje,gdje ga je nabavio i dali je bilo rezultata? Unaprijed zahvaljujem
ćelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 11:38   #5890
Kortikoidna krema i izlaganje suncu

Bok svima!

Makar moja dijagnoza nije psorijaza, mislim da biste mi vi mogli pomoći na temelju iskustva:

Dermatologica sumnja da su moje suhe, crvenkaste fleke koje se perutaju,a a ponekad i baš ljušte, posljedica malo jače dehidracije. Dobila sam Elocom mast - mazanje jednom dnevno u trajanju tjedan dana. Nakon 7 dana vidi se poboljšanje, ali na netretiranim mjestima izbijaju nove. Uz to mi je preporučila ulje za tuširanje Exomega i kremu Dexexryl. Budući da oduvijek imam izrazito masnu kožu, jedno tuširanje i mazanje je rezultiralo nenormalno ogromnim izbijanjem prištića. Sad kombiniram: ruke i leđa normalno tuširanje, a noge(najviše fleka) uljem+krema. Kontrola je dogovorena tek na kraju 7 mjeseca, jer imam i dosta pretraga za napraviti, a rezultati se hvala bogu čekaju...

Jel mogu napraviti pauzu od kortikosteroida 7-10 dana, pa onda opet 7 dana mazati? Ili pauza nije niti potrebna ako nije prošlo? Ili ova krema ima ''produženo djelovanje'', pa se pravi rezultat vidi tek neko vrijeme nakon prestanka mazanja? Pitam zato jer sam ko klinka imala neurodermitis(ili neurodermatitis, nisam ziher kak se zove) i mazala Belodermom do kad se nije povuklo. Pa se nakon nekog vremena vratilo, i onda opet ispočetka...

Drugo pitanje koje me muči je da li se smije u toku terapije izlagati suncu? Ništa o tome ne piše na uputama. Ne znam dal je pravilo za sve ko isto.

Unaprijed vam zahvaljujem na pomoći! (A ukoliko administratori zaključe da postoji bolja tema, bilo bi mi drago)
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:54   #5891
nisam čitala od početka i možda već negdje piše pa se ispričavam unaprijed ako gnjavim, ali eto. trebam savjet što koristiti za psorijazu na noktima? grozno izgleda i u ljetno vrijeme mi se uvijek vraća na nokte!!! interesantno ali se početkom jeseni povlaći ne mijenjam prehranu ili nešto da bi se odrazilo, inače mi se ljeti stanje općenito pogoršava a većini obrnuto. imate li savjet za nokte?
Fredegar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:46   #5892
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
najbolja ppomoć je naftalan, ja evi treći tjedan idem na terapije
I,jel ti pomoglo ista?!!
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 01:50   #5893
vidim da mnogima pomaze sunce, a i citao sam da fototerapija daje izvrsne rezultate,a i po nus pojavama je prihvatljiva, moje pitanje je dali je netko, ili planira kupiti uvb lampu za kuci, citam malo po stranim forumima i izgleda da je to vani poprilicno normalno, nigdje kod nas nemogu naci iskustva o tome. evo na sto mislim http://www.ebay.com/itm/Psoriasis-La...ht_7771wt_1185
bosko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 17:06   #5894
Procitao sam skoro cijeli topic u par navrata i vidio dosta sajeta i sveg ostalog. I da je topic bi
o vrlo aktivan 2007/2008.god.
Ja imam vec psorijazu oko 8 god( sad mi je 22), kao puno tocaka po cijelom tijelu. Mazao sam se dosta dugo sa kostikosteroidima al nedavno prestao jer su mi rekli da mi j
e koza vrlo suha vec. Sto je vama najvise pomoglo od prirodnijih metoda?
zmaj411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 13:04   #5895
Quote:
zmaj411 kaže: Pogledaj post
Ja imam vec psorijazu oko 8 god( sad mi je 22), kao puno tocaka po cijelom tijelu. Mazao sam se dosta dugo sa kostikosteroidima al nedavno prestao jer su mi rekli da mi j
e koza vrlo suha vec. Sto je vama najvise pomoglo od prirodnijih metoda?
Moja doktorica kaze da su kortikosteroidi nuzno zlo i da ih treba sto manje koristiti.

Meni odlicno pomaze Psorex mast od biljne ljekarne Kajtezovic iz Bihaca. Ono sto svima naglasavam je da Psorexu treba dosta dugo dok pocne djelovati. Prvih mjesec dana nije bilo nikakvih efekata, cak je izgledalo da se pogorsava. Nakon mjesec dana crvenila su pocela nestajati. Najteze prolaze ona na nogama....

pozdrav
mrki01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 17:56   #5896
Pozdrav svima, ja sam psorijatičar početnik, pročitala sam skoro sve postove, imam strašne promjene na dlanovima i tabanima, mažem s dijahilonskom masti i oporavlja se (spoooooro, strpljenju se tek učim), i nadam se da se u ovom obliku neće više pojaviti.
E sad, od promjena na glavi mi je mjestimično otpala kosa, znade li tko hoće li ponovno narasti?
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:09   #5897
Vidim da je jako veliki broj ljudi koji imaju iste probleme koje sam i ja imao punih sest godina..dobio sam recept kreme od doktorice tj sastav koji je moguce napraviti samo vani ..ja sam napravio u njemackoj i nakon pet dana mazanja 90% fleka nestalo nesto malo sto je ostalo je skoro neprimjetno. nisam mogao vjerovati nakon tolikog broja kremi i tableta ..napisacu sastav kreme znaci moze se napraviti samo vani njemacka ,austrija za italiju neznam doktorica koja mi ga je napisala je rekla da je svima do sad pomoglo..

sastav kreme

SALICYLSAURE 0,90g
VASELIN WEISES 90,00 g
DERMOXIN SAL 30 90,00g

pravljenje kreme je kostalo 40.00€

nadam se da cu bilo kome od vas sa ovim receptom pomoci ...
miki1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 00:45   #5898
Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja sam psorijatičar početnik, pročitala sam skoro sve postove, imam strašne promjene na dlanovima i tabanima, mažem s dijahilonskom masti i oporavlja se (spoooooro, strpljenju se tek učim), i nadam se da se u ovom obliku neće više pojaviti.
E sad, od promjena na glavi mi je mjestimično otpala kosa, znade li tko hoće li ponovno narasti?

Ovako. Kortikosteroidi najbrze pomognu a pogotovo ako si zamatas folijom. ALI; nakon duljeg mazanja s stankama, koza bilo gdje ti postane bljeda i okolo nema dlaka, ako ih naravno ima. Ali u tvom slucaju je to kosa. I meni ispada isto ali vrlo malo. Citao sam za brsljan, ja ga koristim jednodnevno jer nemam vremena vise, a kortikosteroide poput; belosalic, flucinonide manje. Pomaka ima al sporije. Poslje mazanja kortikosteroidima najbolje da se namazes nekog masnijom kremom ( ph neutralan ) da ti koza bude vlaznija. Eto
zmaj411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 19:12   #5899
Puno Ti hvala na odgovoru, ja od kortikosteroida koristim samo Beloderm losion kada očistim gadosti sa glave, a to činim salicilnim uljem 2%. Ali da me deprimira pogled u kadu nakon pranja kose (Eucerinom pH5,5) - deprimira
Kako sam na bolovanju jer moram štediti tabane da mi se koža što prije zaustavi na jednom sloju, imam jako loših dana ali rekla sam ranije, strpljenju se učim.
Bi li bio dobar reći mi nešto o bršljanu (eno ga puno dvorište)
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 14:15   #5900
Pozdrav svima, evo i mojih iskustva s ovo dosadnom bolesti...kod mene je ima u obitelji bas kao sto neke knjige kazu svako trece dijete u obitelji dobi psorisazu nasljeno...kod nas je ispalo da je zaista tako....ja sam isporobala sve zivo, od krema kremica, na vecinu mi se organizam brzo navikne i odbaci djelovanje, na neke sam alergicna, bila sma na ribicama cim su dosle u RH povuklo mi se sve ba cak mjesec dana itd....ono sta mi je preostalo su tablete metatreksat i mrtvo more...trenutno sam na tabletama koje pijem jednom tjedno 6 tabela + b vitamin u tableti...dal netko ima iskustva s njima??? dosta su agresivne i prepisuju se samo u teskim oblicima kad je tijelo 90% prekriveno psorijazom....u nedelju sam popila 4 turu tableta od 6 komada i vidim pomak iako mi se sad za ruznog vremena pogorsalo opet, ali se nakon dva dana opet pocela povlaciti sad sam u fazi njezno roze boje po rukama i tjelu, za noge ce izgleda trebati malo duze jer mi je na njima definitivno stanje najgore....

Nisam tip osobe kojoj je problem mazati se i to cinim stalno i zaista pazim da se nesiri, ali svaka pa i najmanja promjena vremena, stres, šok itd...meni bukne prosrijala ko luda...

Eto pa ako je netko bio na ovoj teriji neka javi svoja iskustva....

i jos nesto imate jako puno novih krema i terapija koje su izasle u nazat par mj. i upoznala sam dosta ljudi kojima su pomogle....za vise info se javite na pm, pa dam ime doktora kod kojeg sam ja....
__________________
Prvi dan snijega
Novi video

Zadnje uređivanje vuckici : 02.08.2012. at 14:32.
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.