Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 11:29   #6021
http://istineilaziohrani.blogspot.se...sterola-u.html
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 11:37   #6022
I još jedno pitanje...,Kažeš da ovo nema veze sa zdravljem.Ti ove namirnice izbjegavaš i što ti je to donjelo? ;-) Razmisli malo.I kad se govori o kobasicama i majonezi,govori se isključivo o domaćim proizvodima jer sve ostalo sadrži konzervanse i sto čuda.OVo je naime,izvorna prehrana.Jede se meso i povrće .Vjerujte mi ,preporodit ćete se.Zaista nemam razloga lagati.
E da,zamislite ovo,jedete špekeca i suha rebarca a kile idu nenormalno dole ;-)
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 12:47   #6023
Quote:
tepi kaže: Pogledaj post
meni ej najveći problem s tim ljuskicama i crvenilom lica taj kaj mi se lice vrlo brzo navikne na sve s čime pokušam tretirati, pa tako uvijek koristim većinom neka prirodna ulja i masnoće, i uglavnom s time tretiram, i stalno se time mažem, i stalno izmijenjujem, malo kantarionovo, malo nevenovo, pa čisto maslinovo, trenutno mi ne pomaže ništa jer se koža navikla na sve, pa malo odmaram od svega i kremam nekim neutralnim kremicama, pavlovićkom ili hipp baby kremicom koja mi je za sad super
Meni je boleština u trudnoći nestala ali potpuno, tijedan dana poslije poroda kao da je bomba eksplodirala po cijelom tijelu, imate li sličnih iskustava? Meni trenutno što pomaže je uvb lampa koju sam masno platila i jedina gnjavaža s njom što je mala i treba nekih 2 sata da svijetlim s njom svaki dan samo po rukama i licu jer nemam živaca za ostatak tijela.
Eet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 12:57   #6024
Quote:
Lapinot kaže: Pogledaj post
Bok.

Budući da nemam volje prelistavati čitavi topic mislio sam postaviti jedno, možda, neobično pitanje (ovako na preskoke vidim da se piše uglavnom o preparatima koji se koriste, preporukama za iste, iskustvima s dermatolozima, itd.).

Naime zanima me, ako ste imali kad kakvih psihičkih / psiholoških problema (potištenost, depresija, anksioznost u društvu, otuđivanje) zbog svojega stanja, kako ste se nosili s tim, kako se to odrazilo na vaš život na osobnoj i na profesionalnoj razini, je li vam pomogla kakva psihoterapija, kako ste se snalazili u društvu kad bi netko opazio da bolujete od psorijaze, kakvi su bili vaši odnosi i iskustva sa suprotnim spolom, kako su vaši partneri(ce) reagirali na saznanje da bolujete od psorijaze, itd?

Ako bi napisali malo svoja iskustva bio bi vam zahvalan. Mislim da sam jednom davno i čitao nešto slično na ovom topicu pa, ako redovno pratite topic, možete dodati i link na određene stranice. Tražio bi i sam ali mi je komp totalna kanta pa mi je prava agonija pretraživati sve to .

Meni je psorijaza zrušila cijeli svijet. Nisam išla na nikakvu psihoterapiju niti imam namjeru jer tu jednostavno nema lijeka. Izgubila sam sve prijatelje jer sam se povukla iz društva i sada me to najviše izjeda. Mom mužu ne smeta bolest ali meni da i to nam izjeda brak. Puno puta su me ljudi čudno gledali i izbjegavali samo zato što ne znaju što je to i boje se zaraziti. Roditelji me stalno gnjave zašto nešto ne poduzmem u vezi lijekova (kremica i sl.), sve sam probala, rezali me, pikali svime i svačime, ma užas Za posao neću niti pričati puno jer svi znamo kakvo je stanje u RH pa kad se ja pojavim na razgovoru za posao dovoljno je da me pogledaju i nađu neki izgovor da je mijesto već popunjeno i sl. Eto malo sam se raspisala ali što ću jadam se
Eet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 14:35   #6025
Tri put sam bila trudna i blistala sam a onda porod i dojenje...katastrofa
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 14:39   #6026
A niš onda budemo štancali bebe kao na pokretnoj traci.
Eet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 15:51   #6027
Quote:
Lapinot kaže: Pogledaj post
Bok.

Budući da nemam volje prelistavati čitavi topic mislio sam postaviti jedno, možda, neobično pitanje (ovako na preskoke vidim da se piše uglavnom o preparatima koji se koriste, preporukama za iste, iskustvima s dermatolozima, itd.).

Naime zanima me, ako ste imali kad kakvih psihičkih / psiholoških problema (potištenost, depresija, anksioznost u društvu, otuđivanje) zbog svojega stanja, kako ste se nosili s tim, kako se to odrazilo na vaš život na osobnoj i na profesionalnoj razini, je li vam pomogla kakva psihoterapija, kako ste se snalazili u društvu kad bi netko opazio da bolujete od psorijaze, kakvi su bili vaši odnosi i iskustva sa suprotnim spolom, kako su vaši partneri(ce) reagirali na saznanje da bolujete od psorijaze, itd?

Ako bi napisali malo svoja iskustva bio bi vam zahvalan. Mislim da sam jednom davno i čitao nešto slično na ovom topicu pa, ako redovno pratite topic, možete dodati i link na određene stranice. Tražio bi i sam ali mi je komp totalna kanta pa mi je prava agonija pretraživati sve to .
Ovako ja sam isto kad sam saznala da imam psorijazu bila se skroz povukla, nisam jos ni sad smogla hrabrosti da to priznam prijateljima i bas me zanima isto kako sad da ja to njima pojasnim, valjda cu morati jednom, dok skupim hrabrosti
a sto se tice terapije itd nisam nikad isla, kad mi je bilo najgore popricala sam sa naj prijateljem i on mi je rekao da u biti se zamaram time bezveze, da opet ima toliko toga cemu cse treba radovati u zivotu i prije svega treba uzivati u malim stvarima a to sam na kraju i skontala kad mi je rodica saznala da ima epilepsiju i kad sam vidjela kroz sto je ona sve morala proci i jos uvijek je svaki dan nasmijana, pozitivna i uziva u zivotu, izlazi, zavrsava faks i tako da me bilo i malo sramota zaliti se na svoj problem. To mi je u neku ruku bio wake up call da se prestanem zamarati time toliko
greeneyez21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 21:59   #6028
Quote:
Eet kaže: Pogledaj post
Meni je boleština u trudnoći nestala ali potpuno, tijedan dana poslije poroda kao da je bomba eksplodirala po cijelom tijelu, imate li sličnih iskustava? .
tak je i meni bilo u trudnoći, povuklo se skroz, al nakon poroda, tj. čim sam prestala dojiti, bomba, vulkan, uragan, eksplodiralo, ponorelo, al s godinama se nekak opet vratilo na neku podnošljivu razinu, osim u pmsu i kad je menga, e onda je totalni raspašoj, pa makar i prije toga bila čista ko suza, u te dane podivlja totalno
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 22:06   #6029
Quote:
Eet kaže: Pogledaj post
Meni je psorijaza zrušila cijeli svijet. Nisam išla na nikakvu psihoterapiju niti imam namjeru jer tu jednostavno nema lijeka. Izgubila sam sve prijatelje jer sam se povukla iz društva i sada me to najviše izjeda. Mom mužu ne smeta bolest ali meni da i to nam izjeda brak. Puno puta su me ljudi čudno gledali i izbjegavali samo zato što ne znaju što je to i boje se zaraziti. Roditelji me stalno gnjave zašto nešto ne poduzmem u vezi lijekova (kremica i sl.), sve sam probala, rezali me, pikali svime i svačime, ma užas Za posao neću niti pričati puno jer svi znamo kakvo je stanje u RH pa kad se ja pojavim na razgovoru za posao dovoljno je da me pogledaju i nađu neki izgovor da je mijesto već popunjeno i sl. Eto malo sam se raspisala ali što ću jadam se
ja se ne bediram nimalo i ne upadam u nikakve depre radi psorijaze
žao mi je što si ostala bez prijatelja, ali ako su ti oni dopustili da se samo tako povučeš iz društva i od njih, sorry, ali onda ti baš i nisu bili neki prijatelji, jer pravi prijatelji ne bi to dopustili i borili bi se za tebe i skupa s tobom
i ne daj se gnjavit nikome, i meni svi sole pamet i svi se delaju jako pametni i svi se oni jako kuže u moju bolest... je, moš mislit! i ja sam svašta prolazila, i sve slušala, i prodike staraca, i (ex)muža i td, ali jedan dan sam jednostavno rekla sama sebi da je toga dosta i da nema meni neko kaj govorit kaj da ja radim i kak da se ponašam i kaj je za mene najbolje... imam i ja glavu i mozak i ja sama najbolje znam kaj i kak! e a kad sam počela radit po svome, onda su mi počeli govorit da sam sebična i bahata... e pa neka sam, od kad sam svoja, nikad mi ljepše nije bilo...
a kaj se posla tiče, i tu sam kalvariju prošla, ali nisam se dala i nisam gubila nadu i eto, imala sam sreće, naišla na super firmu s najboljim direktorom na svijetu i zaposlila se i sad radim već godinu i pol... nadam se samo da će potrajat! a tako će se i tebi desit, kad to najmanje budeš očekivala, uletit će nekaj super, samo ne očajavaj, jer s time si samo rasplamsavaš svoju psori...
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 22:08   #6030
Quote:
greeneyez21 kaže: Pogledaj post
Ovako ja sam isto kad sam saznala da imam psorijazu bila se skroz povukla, nisam jos ni sad smogla hrabrosti da to priznam prijateljima i bas me zanima isto kako sad da ja to njima pojasnim, valjda cu morati jednom, dok skupim hrabrosti
a sto se tice terapije itd nisam nikad isla, kad mi je bilo najgore popricala sam sa naj prijateljem i on mi je rekao da u biti se zamaram time bezveze, da opet ima toliko toga cemu cse treba radovati u zivotu i prije svega treba uzivati u malim stvarima a to sam na kraju i skontala kad mi je rodica saznala da ima epilepsiju i kad sam vidjela kroz sto je ona sve morala proci i jos uvijek je svaki dan nasmijana, pozitivna i uziva u zivotu, izlazi, zavrsava faks i tako da me bilo i malo sramota zaliti se na svoj problem. To mi je u neku ruku bio wake up call da se prestanem zamarati time toliko
slušaj prijatelja, dobro ti je reko! i na rodicu se ugledaj! pa nismo mi bolesni, mi smo normalni ljudi koji imaju tog jednog dosadnog nametnika koji nas stalno svrbucka i crveni se, nije to razlog da se moramo osjećat izoliranima ili odbačenima!
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 22:14   #6031
nesmite bit takve,pogotovo jer ste ženske.pretpostavljam da van je iz toga razloga čak i teže jer ono ipak žena je žena,nama muškima je vjerovatno lakše malo sve to prihvatit.očajavanje i povlačenje neće vam donit ništa dobroga.prijatelje koje ste izgubile ja bi prikrižija u životu jer očito nisu bili vridni vašeg prijateljstva.jako je bitno funkcionirat šta normalnije,znam da zna it teško,ima san i ja svoje loše dane i tjedne al triba se izdić iznad toga.ja se uvik utješin jer ipak i vidimo,i čujemo i hodamo i miljun stvari radimo,nekome je sve to nezamislivo šta je opet nama normalno.nemojte očajavat,muški jesu možda malo veći debili pa će im prije zasmetat ako vide crvenilo na ženskoj al opet sve to ovisi o ljudima.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 22:18   #6032
Quote:
Ja!! kaže: Pogledaj post
nesmite bit takve,pogotovo jer ste ženske.pretpostavljam da van je iz toga razloga čak i teže jer ono ipak žena je žena,nama muškima je vjerovatno lakše malo sve to prihvatit.očajavanje i povlačenje neće vam donit ništa dobroga.prijatelje koje ste izgubile ja bi prikrižija u životu jer očito nisu bili vridni vašeg prijateljstva.jako je bitno funkcionirat šta normalnije,znam da zna it teško,ima san i ja svoje loše dane i tjedne al triba se izdić iznad toga.ja se uvik utješin jer ipak i vidimo,i čujemo i hodamo i miljun stvari radimo,nekome je sve to nezamislivo šta je opet nama normalno.nemojte očajavat,muški jesu možda malo veći debili pa će im prije zasmetat ako vide crvenilo na ženskoj al opet sve to ovisi o ljudima.
dobro zboriš! podržavam svaku tvoju riječ! i ja tako mislim i razmišljam...
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 00:02   #6033
Da se i ja pojadam... psorijaza mi je kao i vecini nas mamica izbila poslje poroda i tokom dojenja.Uz to sve 2 godine nismo bili na moru,a kada vrtim film u natrag gotovo je nestala kada sam radila sezonu na moru, to je zaista spas. Godinama sam ju vukla zapravo uopce neznajuci da je to psorijaza jer je na vlasistu bilo crvenilo tek velicine jajeta. Od poroda je proslo nesto vise od 14 mj, psorijaza je zahvatila apsulutno cijelo vlasiste,usi,mali dio kapka i najnovije po laktovima. Kada sam otkrila elocom to mi je bio spas, povukla bi se u potpunosti na 2-3 mj ali svaki put se vracala sve agresivnije. Crni sampon od dr.temta najvise ublazi i smiri( nakon par pranja) , ducuray pso ne pomaze samo jos vise stvara ljuskice. Belosalic sam nanosila nekoliko puta ali to nije bilo peckanje, zaista neizdrzivo osjecaj kao da mi razdire cijelu kozu. Odustala. Epiderm balzam zali Boze.Sada sam otkrila procisceni naftalan ( ili naftalin? nikada necu zapamtiti ) uglavnom zenska u ljekarni kaze da je to najnovije sto su dobili za psorijazu. I kao da ga obicno kupuju ljudi koji su isli tamo u Ivanic na ljecenje i koji su bili zadovoljni s tim ljecenjem. Bocica kosta 70 kn/2 dl,to je zapravo jako masno ulje i uzasno smrdi.Trebalo bi mazati 2 puta dnevno , 3 tjedna. Ja sam dosada namazala dva puta, nemugu bas ovako kako pise jer poslije toga je kosa jako jako masna. Svakako cu ovdje napisati rezultate nakon nekog vremena, zasada su se ljuskice povukle gotovo sve,crvenilo je ostalo.Vidim da se isto spominje prehrana i ostale navike, kavu i alkohol ne pijem, zapalim najvise 3 cigrete dnevno nekada niti to, ali stvarno me muci slatko to je moja ovisnost i jednostavno nisam dovoljno jaka da bih ga se mogla odreci. Ostalu prehranu mogu relativno kontrolirati iako ja iskreno po sebi nisam primjetila neku preveliku povezanost sa psorijazom.
Eto to je moje iskustvo, mozda nesto nekome pomogne.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 12:21   #6034
Meni je najvise pomogla jedna krema koju mi je tetka iz Amerike poslala i posto sam godinama muku mucio sa psorijazom na tabanima sa jednom kremom sam rijesio svakodnevno ljustenje koze na tabanima svrab i cesanje i sada povremeno namazem tabane sa jekodermom a to je ova krema
Kod:
http://www.alva-amco.com/products/psoriasin/gel
crni12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:51   #6035
Quote:
Lapinot kaže: Pogledaj post
Bok.

Budući da nemam volje prelistavati čitavi topic mislio sam postaviti jedno, možda, neobično pitanje (ovako na preskoke vidim da se piše uglavnom o preparatima koji se koriste, preporukama za iste, iskustvima s dermatolozima, itd.).

Naime zanima me, ako ste imali kad kakvih psihičkih / psiholoških problema (potištenost, depresija, anksioznost u društvu, otuđivanje) zbog svojega stanja, kako ste se nosili s tim, kako se to odrazilo na vaš život na osobnoj i na profesionalnoj razini, je li vam pomogla kakva psihoterapija, kako ste se snalazili u društvu kad bi netko opazio da bolujete od psorijaze, kakvi su bili vaši odnosi i iskustva sa suprotnim spolom, kako su vaši partneri(ce) reagirali na saznanje da bolujete od psorijaze, itd?

Ako bi napisali malo svoja iskustva bio bi vam zahvalan. Mislim da sam jednom davno i čitao nešto slično na ovom topicu pa, ako redovno pratite topic, možete dodati i link na određene stranice. Tražio bi i sam ali mi je komp totalna kanta pa mi je prava agonija pretraživati sve to .
Vise-manje svi smo negdje `zaglavili` ja sam konkretno zaglavio u ratu na drugom kontinentu,iako je nekad jako rizicno,krecem hrabro napred radim 12 sati dnevno samo i samo za medikamente,a sto se tice medjuljudskih odnosa,zatrovao sam ih do vrlo opasne granice,jednostavno ili se divljacki boris da naguras cash i gledas kako te okolina (mjesto gde zivis kuci) neprijateljski gleda,vara,mrzi,zavidi,podmece,smije se (ruga) i ostalo znas vec kod nas je uspjeh smrtni grijeh ili
si ------->DOWN<-------
nemas medikamenata (preskupi su nemas vise finansijskog navodnjavanja) i krvaris,grebes se,mrzis se,e onda je ok to za tvoju okolinu ne znaju i nije ih briga

U takvom izboru shvatas da jednostavno moras da zaustavis bolest konkretno sleng `zaustavljanje kontaminacije krvi` pod svaku cjenu,i tu nema obzira prema drugima,samo `braca i sestre po oruzju` mogu imati prolaz, i to 95% + a ostalo 0-5%

Sto se konkretno medikamenata tice,sad od pocetka godine koristim nesto sa ebay_a (necu reklamirat,samo da kazem krema je na bazi katrana aka coal tar) krema je vrlo dobra/losa
da pojasnim:djeluje na sam izvor bolesti;prekomjerno razmnozavanje i blokira to,ali sam materijal za kremu ``je iz pakla`` stvarno to mislim
sama kreme se vrlo lako apsorbuje (cak i kad samo malo stavis,znas kasnije trag) i katran/ugalj ti se ``uvlaci pod kozhu`` i onda osjecas se ``kao da goris`` i vidis neki crveni trag na tom mjestu,slicno kao ubodu komarca
I tako dan-po-dan posle 2 sedmice pocinje pravi bol/svrab ono kao kad taknes koprivu,ali bez obzira na to unistava ostecenu kozu i vraca na staro,ne mogu rjecima tacno opisati,ali pocinje djelovati vec nakon 13-14 dana (od pocetka godine)
Cjena kreme je prihvatljiva (za vojnu bazu u afghanistanu,postanski se racuna kao dio us teritorije) dobio sam 5 komada za oko 20$ (oko 12$ krema i oko 8$ posiljka) ali malena je 1 unca samo oko 30 grama po nasem
Necu reklamirati proizvod,tek nakon 10-ak dana pokazuje razultat (rezultat se mozda moze porediti kod nekih sa biljnom kremom onih iz Bihaca prvo lose,crveno se siri,pa onda dobro) sad je sredina januara,ja krecem kuci u prvoj polovini februara,ako neko hoce proba sletit cu avionom u Zg 10_og ovdje placam postarinu samo oko 1-2$ po kremi to je puno povoljnije nego kuci mogu vam donijeti po istoj cijeni koju ja platim
A da za kraj sta da kazem,koza je foto_osjetljiva (isto kao i tablete protiv malarije bjezim od sunca) uzasno svrbi i boli,ali bar daje rezultate,bar za sad,put vodi dalje,nema stajanja,nema predaje
waque is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 15:51   #6036
Pozdrav!
Dal je ko koristijo antiparazitni pripravak od dr.Hulda Clark? I dal mu je pomoglo
sino184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:24   #6037
Quote:
pufek kaže: Pogledaj post
pročitao sam u ovoj temi da netko spominje "drnč", pa me zanima da li je to sprdačina ili stvarno netko zna da to djeluje... pitam iz razloga jer imam tog drnča dosta na raspolaganju....
Bok,ja sam upoznala jednu osobu koja je koristila drnč,i to dijete!
i maknuo joj je sve,njena mam mi je ponudila no ja nisam htjela jer su muke kod skidanja....skidala joj je satima to s koze i to mlijekom.
ja sam malo surfala da vidim zasto to pomaze,kad ono ima nafte...
pa eto ja koristim labolan,ima naftalana i biljaka i super mi makne...nazalost dok mazem samo....nikakav pomak ali eto!
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:40   #6038
Quote:
tepi kaže: Pogledaj post
eto i mene psorijatične, pa da vam se pridružim
i tak, čitam ja ovo, od prve do zadnje, i čitam i čoham i češem se cijelo vrijeme...
psorijazu sam dobila negdje u vrijeme kad sam i službemo postala ženom, dakle, uz prvu menstruaciju, stigla i psorijaza. nema kaj nisam probala, osim mrtvog mora i ribica, na mojoj koži bilo je krema, kremica, hrpa tabletica, vitamina, multivitamina, losiona, melema, čajeva, blablabla... godinama sam svoju psorijazu držala pod kontrolom klasikom, kortićima, belosalic + beloderm, no kako godine prolaze, pso se odlučila proširiti, raspojasati i gnjavit me sve više, pa je tako sada imam po cijelom vlasištu, najviše na rubovima, zatim na licu, u obrvama, na kapcima, nosu i na dijelu brade, ispod pazuha, laktovi s tendencijom širenja po cijelim rukama, i sad oni meni najdraži dijelovi, ključni reklo bi se, dakle imam je i po grudima, guzi i onoj mojoj neumornoj maloj u gaćama, najgore, najbolnije, najiritantnije je ono ispod grudi, taman tamo di dođe glupi grudnjak, taman tamo di je uvijek nekako vlažno, i tu uvijek imam žive rane, koje još i same po sebi vlaže, znoje se ili kaj već, taj me dio, kao i onaj u gaćama, boli pri svakom pokretu, koža puca samo tako, najgore je po noći kad treba spavat, a ja se ne mogu ko čovjek okrenut u krevetu koliko me ti dijelovi peku, zatežu, pucaju, krvare, definitivno najgore je kroz zimu, jedva čekam ljeto i sunce i more, ak me hoće ženit neki psorijatični dalmoš, ma tu sam, selim se odmah, ajmo se skupa liječit! uglavnom, sad mi se počelo polako širit i na leđa, noge, i nokte, i sa svime se nekako nosim, ali kaj da radim s noktima? jedan mi izgleda kao da se malo nadigao i kao da ima namjeru napustit moje krasno tijelo, na noktima mi nikad ništa nije pomagalo, pa ako netko ima neku ideju, jedva čekam! dosta mi je više tih ljuskica, sav mi stan u tome, kud hodam, tu iza sebe ostavljam bijeli suhi ljuskavi trag, mijenjam kožu ko zmija, ma užas jedan! Ne znam kako je drugim ženama, al ja u PMS-u i za vrijeme menge nemam riječi sama za sebe i izgled svoje psorijaze tada, to bukne i grune ko vulkan, bez obzira koliko čisto i ''zdravo'' izgledalo do tad, katastrofa od svraba i rana!
od dermatologa sam odavno odustala, ne pamtim kada sam zadnje bila kod nekog, mora da ima i više od 10 godina, trenutno tretiram raznim uljima, kantarion, maslinovo, blage kreme, beta karoten i to je to, al ne vidim nikakvog pomaka...
anyway, eto, iskoristih vas malo, da se i ja malo pojadam ljudima koji kuže spiku i koji znaju kako je to imat ovu našu bolešćinu koja nam ne da mira, a sad kad sam naišla na ovaj forum, pratit ću vas i živjeti u nadi ko i svi mi zdravi, a bolesni
Kao da citam post o sebi!
i ja sam odustala davno od doktora,mazem se kremama i kremicama domacim,na bazi travica...
a sad zimi mi je isto katastrofa,puca krvari ,boli...kad me neko pipne dodje mi da ga zveknem da mu se glava okrene...
sto se noktiju tice,evo bas sam ih pustila malo i sva sam happy,jer inace imam i ispod noktiju no zanimljivo samo ljeti,zimi se povlaci samo od sebe pod noktima(na rukama) na nogama nema spasa,lak trosim cijele godine...

I meni smeta taj ljuskavi trag iza sebe,no postala sam vec luda od tog ciscenja...zivim s deckom i ko budala samo cistim kako on nebi primijecivao toliko moj ljuskavi trag...zapravo je problem sto meni to smeta a ne njemu!!!ove godine se udajem i pitam se kako ce biti kad dodje dijete koje puze i stavlja sve u usta sto god da se nadje na podu????

A kad smo kod toga,nekad davno prije sam se pitala tko ce mene ovakvu uopce zavoljet,prihvatit...i ozeniti uostalom...cak sam o tim patnjama pisala i ovdje,stariji clanovi znaju..neki su me i savjetovali..
sto se psihicke strane tiče dosta sam se pomakla,s obirom da sam bila spremna pocinuti samoubojstvo na pocetku kad se psora prosirila svuda...i sada kad sam sretna,zivim s deckom,u pripremama sam za svadbu i razmisljanju o prosirivanju obitelji...svaka cast
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:43   #6039
Jedino sam luda sto boli u vrijeme zimskih dana..
E da,sad zadnje sam pocela piti NEEM u kapsulama,malo sam citala o tome i nasla u bio&bio i to na akciji!poslije crnog kima to je najzdravija biljka,zovu je "drvo 21.stoljeca"!
i razmisljala sam da si sama napravim kremicu od ulja nima,crnog kima ,nocurka i imam cvijet kamilice i nevena....no kako od toga napravit domacu kremicu...sta bi bila baza hmm???ako netko zna pravit kremice nek pomaze...
za ulje bi moglo biti baza maslinovo,to ce mi donijet jedan susjed domace (pouzdano znam jer ima svoj maslenik).
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:12   #6040
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Jedino sam luda sto boli u vrijeme zimskih dana..
E da,sad zadnje sam pocela piti NEEM u kapsulama,malo sam citala o tome i nasla u bio&bio i to na akciji!poslije crnog kima to je najzdravija biljka,zovu je "drvo 21.stoljeca"!
i razmisljala sam da si sama napravim kremicu od ulja nima,crnog kima ,nocurka i imam cvijet kamilice i nevena....no kako od toga napravit domacu kremicu...sta bi bila baza hmm???ako netko zna pravit kremice nek pomaze...
za ulje bi moglo biti baza maslinovo,to ce mi donijet jedan susjed domace (pouzdano znam jer ima svoj maslenik).
Imaš i prah od neema koji se pije kao čaj ali možeš ga pomiješati s malo vode pa stavljati na žarišta, u vlasište, napraviti masku za lice ili pastu za zube. Namažeš ga, pustiš par min. a onda ispereš. Ostavlja lijepi rashlađujući i peckajući osjećaj. Čaj si i dalje radim jer mi je ok (i kažu da je zdrav) ali mazanje mi nije nešto pomoglo.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.