Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2003., 14:39   #21
Quote:
1+1=? kaže:
Da vam nesto kazem, onako ko pacijent. Jednostavno pretjerujete. Psihologija, parapsihologija, pa dijagnoze i svasta. Cura/zena je na pocetku iznjela nekoliko svojih misli, i to upravo onih koje su najintimnije. Hajka svih onih koji se nakon toga ponasaju kao da bi je najradije strpali u ludaru, a to ipak fino umotavaju u celofanske papire zvane psiholoski, psihologijski, psihicki problemi, ne ostavlja drugi dojam do onog da se zapravo boje tih istih misli, ali ne u drugima vec u sebi. Djevojka je pokazala da je je ispod koze krvava, pokazala je ljudskost. Na to je osudjena da kvari, razvodnjuje podforum filozofija. Nisu ni pokusali o tome "filozofirati", vec je strpali u kalup i poslali ca. Umjesto da se borite protiv te iste ljudskosti, ne bi bilo lose da pustite i zazmirite tu i tamo, tek toliko da se odmorite od onih vecih rasprava koje ocito smatrate bitnijima. Na kraju, nije ni filozofija za svakog ista. Neko ce uzivati u iznosenju velikih misli velikih filozofa, neko ce mozda samo doci ponekad baviti se vlastitim il tudjim trivijalnim mislima. Zar nema mjesta za oboje?
Inace, nisam protiv podforuma psihologije, ali mi se ne svidja ovakvo protjerivanje.
Gustajte i dalje.

odlično si to rekla
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 14:50   #22
No i dalje ostaje isti problem...

adriatic

To je vrlo moguće, to što kažeš, da postoji izvjesna mogućnost vrlo malog odaziva glede postanja na eventualni podforum psihologija..

Ali time nisi rješio pitanje postanja onih psiholoških tema koje ljudi žele postavljati, ali ne žele ili se ne usuđuju postati ih na forum filozofija naprimjer, upravo iz razloga koji se mogu vidjeti na ovom topic-u..

Za teme iz područja psihologije ima mjesta i na US i na Ljes-u i na Zdravlju itd..itd, ali činjenica jest da svaki od navedenih foruma(kao i ostali) imaju svoju "stalnu postavu" sudionika koja je gotovo nepromijenjena s vrlo malim udjelom onih koji svraćaju gotovo u istom razmjeru na sve forume..

Žeđ za forumom psihologija postoji dakle zbog činjenice- što bi mnogi željeli da im na njihovu temu odgovori npr. i adriatic(uzmimo primjer) s foruma filozofija, ali koji eto ne dolazi na forum US..

ok? got the point?
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 14:54   #23
Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
ninocka kaže:

...
Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Nedavno sam razgovarala o tome i shvatila štošta. Ako mi je lijepo, ne trebam toga biti svjesna i razmišljati tipa "kak mi je sad lijepo, neznam hoće li se ovo ikad više ponoviti" ili pak s druge strane "što će drugi reći na to? hoće li mi zavidjeti?" Ovo potonje pitanje me u zadnje vrijeme sve češće proganja. Ja ga se želim rješiti!
Ninocka, svi mi imamo vražićka na ramenu koji nam šapće kojekakve bedastoće. Cilj mu je da nas zabrine, ili drži na oprezu. Treba ga shvatiti kao dobronamjernog čangrizavog prijatelja, razmisliti nakratko o njegovim primjedbama i ako su nesuvisle s osmjehom ići dalje.

A što se tiče lamentiranja o tome da li ovo tvoje pitanje treba biti na filozofiji, mišljenja sam da nema pitanja o kojem ne bi trebali razmišljati. Međutim, ne rezultira svako razmišljanje i obavezom da se napiše post. Zar ne?

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Old 04.07.2003., 15:16   #24
Quote:
delija kaže:
esenca: A da glasujemo za podforum P S I H O L O G I J A?

delija:
Treba da glasamo za podforum
PSIHOLOGIJA I PARAPSIHOLOGIJA -
jer "prav za prav" ovaj topic (Kako se braniti od misli koje idu glavom) u stvari pada pod Parapsihologiju.
delija

Idemo po redu..

Prvo je dakle na repertoaru pitanje uopće postojanja foruma psihologija, a onda ćemo raspravljati o njegovom nazivu...

Što se tiče spadanja naslova ovog topic-a pod parapsihologiju-to je tvoje mišljenje, što ne znači da je to mišljenje i drugih-a kako su ovi forumi ipak-igrališta razmjene mišljenja, tako ćeš i ti imati prilike pojašnjavati svoje uvjerenje ako forum psihologija bude aktiviran..


Meta12 kaže:

Naime, cijelu brizantnost problema ti nisi niti shvatio. Ako ce Pandora i Illegale igrati uloge psihoterapeuta na filozofiji, sto moze da postane vrlo opasno po osobe koje postiraju svoje psihicke probleme na ovom forumu, onda se i ti i ova klijentela i terapeuti ogrijesujete o zakone.


Meta12

Kao što si na forumu Zdravlje, sudionici foruma međusobno ne propisuju lijekove, a još manje postavljaju mjerodavne i zakonski priznate dijagnoze, tako i će i na forumu psihologija, posve nebulozna biti postavljanja eventualnih psiholoških dijagnoza, tipa---->daj svrati postat ujutro da ti prepišem preko emajla praxiten

Igranje uloga je nemoguće izbjeći--> budući da podržavanjem samo jednog stava već igramo jednu određenu ulogu, a što se tiče psiholoških problema onih koji postavljaju "takve" postove--->na to je odgovorio adriatic:

"Psihološki" problemi su problemi psihologa.
Psihologijski problemi bi bili problemi psihologije.


Za kraj tvrdim da je najadekvatniji prijedlog, prijedlog da se ovaj forum naslovljava "F., humanističke znanosti i umjetnost", no pitanje je da li bi to opet riješilo "problem" kojeg sam navela na početku ovog posta..

Odlučite sami...raspravom, glasovanjem...ili ne odlučite, ali i vaše ne-odlučivanje će isto biti -odluka.
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 15:18   #25
Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
ninocka kaže:
Neznam jeli to od tog kaj preveć ili premalo razmišljam ili to uopće nema nikakve veze s time. Naime, kad nešto radim, po glavi mi se prošaraju misli koje znam da nisu dobre i da su loše i nepotrebne, al ipak dolaze. Ja se borim protiv toga premda nije lako. Na primjer, kad mi je najljepše i kad se družim s nekim, dođu mi misli koje se svode na to da želim druge učiniti ljubomornima i da vide kak je meni lijepo - ali ja to ne želim(!!!). Znam da je to loše i beskorisno.. Onda trebam malo vremena da se sredim, al pak tad ovaj drugi počne pričat i jednostavno se sve zbrčka! Nekad se jednostavno uspijem uživit u moment i uživat, u sadašnjosti, trenutku - i tad mi je najbolje. Dok, nekad, što je češće, razmišljam - uh, što bi bilo da nije tako, kako ću ja i drugi na to poslije gledati itd. Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Mislim da je jedino potpuno rješenje ovog problema - lobotomija.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Old 04.07.2003., 15:30   #26
Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

ninocka

Evo da me slavko nije podsjetio, ne bih ti ni odgovorila na post..

Hvala slavko

A slavko ti je dao odličan komentar..

Naglasak bih stavila na njegovu izjavu -nakratko-

što znači da bi moglo biti korisno da si preispitaš nakratko ono što te muči, dok bi te svako duže bavljenje istim vjerojatno samo "vrtilo u krug"
Kakva korist od beskrajnih pitanja?-Na duži vijek, to isto vodi samo mrcvarenju uma i tijela..
Vidi, ispitaj, odluči, reagiraj...točnije, materijaliziraj svoju misao, da ti bude opipljivija, da se lakše naspram nje postaviš..

Shvati ovo kao dobronamjeran savjet, kojeg se možeš il' ne moraš pridržavat..i to je sve
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 16:05   #27
Quote:
Essenca kaže:
"Psihološki" problemi su problemi psihologa.
Psihologijski problemi bi bili problemi psihologije.
Ovdje se nemozemo sloziti. Psiholoski problemi su problemi psihologije, a ne psihologa kao osobe. To je obicna ludorija, a ovaj ezotericar "adriatic" mi nije nikakav mjerodavan lingvist. Tu sam ja daleko bolji od njega, a ako ti zastupas njegvo misljenje, onda i od tebe. O semantici da i ne pisem.

Ovo sto on pise je obicna ludorija kao i uvjek.
Ja sudjelujem u "de. sci. psychologie"- diskusijama, i znam da niti tamo nitko ne trazi nikada niti dijagnostiku niti virtualnu terapiju, a onima koji traze savjete se savjetuje aktiviranje u realnom zivotu. Na psihologiji bi se onda moglo raspravljati o problemima iz psihologije.

Ne smije se niti postavljati dijagnoze, niti terapirati virtualnim putem. To je iskljucivo i zakonski kaznjivo. Ordiniranje bez direktnog susreta sa pacijentom nije moguce, osim telefonskim putem i u posve akutnim slucajevima. To su norme na Zapadu, a kako je dolje u Hrvatskoj, to neznam.
M.
Meta12 is offline  
Old 04.07.2003., 16:56   #28
Meta12,

uopće mi nije bitno da li ćeš se ti složiti sa mnom ili ne, koliko mi je možda bitnije da postavljanje tema bliskih psihologiji(ili koje spadaju u samu psihologiju) dobije jednu kvalitetniju razinu postavljanja, a tome implicitno i kvalitetniju razinu postanja na iste teme..

Već sam napisala koment što mislim o tzv. postavljanjima dijagnoza via internet....Ne smatram da se trebam ponavljat, a to što ti opet vrtiš istu ploču, na istu temu-->zaista mi nije jasna svrhovitost istog Ili se slažeš za podforum psihologija ili ne. Potkrijepi svoj stav i amen. ok?

To što sam komentirala adriatic-ov naputak na osnovu čega si ti napisao ovaj post, ne tiče se lingvistike toliko koliko toga da sam samo htjela upozoriti(svojim mišljenjem) na prethodni niz komentara o razlici između mogućnosti postavljanja dijagnoza na nečiji eventualni psihološki problem("psihološki" problemi su problem psihologa) i psihologijske rasprave na istu temu(psihologijski problemi bi bili problemi psihologije).

Smatram da je suptilna razlika i namjera izričaja koja se provlači kroz ovaj napisani naputak, vrlo očigledna i ne smatram ju ludorijom već izlaženjem iz okvira lingvistike i zadiranjem u neko drugo područje(odredite sami).
Isto tako smatram ograničenošću i zakinutošću, svođenjem objašnjavanja neke tvrdnje-isključivo na područje na koje se ona, polazno(temeljno)odnosi.

s poštovanjem

E.
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 16:59   #29
Kako idem na GO moram vam poručiti da nemam niš protiv otvaranja podforuma "Psiho..., ali ostajem pri svojem prijedlogu: široke "filozofije".
Što veli stara izreka: VOX POPULI - VOX DEI.

Nadam se da je Ninočka primila dovoljno dobronamjernih savjeta i da se neće sekirati zbog zbog paranoje profesionalnih fobičara.

Pozdrav svima!
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Old 04.07.2003., 18:29   #30
Quote:
Essenca kaže:
Meta12,

uopće mi nije bitno da li ćeš se ti složiti sa mnom ili ne, koliko mi je možda bitnije da postavljanje tema bliskih psihologiji(ili koje spadaju u samu psihologiju) dobije jednu kvalitetniju razinu postavljanja, a tome implicitno i kvalitetniju razinu postanja na iste teme..

Već sam napisala koment što mislim o tzv. postavljanjima dijagnoza via internet....Ne smatram da se trebam ponavljat, a to što ti opet vrtiš istu ploču, na istu temu-->zaista mi nije jasna svrhovitost istog Ili se slažeš za podforum psihologija ili ne. Potkrijepi svoj stav i amen. ok?

To što sam komentirala adriatic-ov naputak na osnovu čega si ti napisao ovaj post, ne tiče se lingvistike toliko koliko toga da sam samo htjela upozoriti(svojim mišljenjem) na prethodni niz komentara o razlici između mogućnosti postavljanja dijagnoza na nečiji eventualni psihološki problem("psihološki" problemi su problem psihologa) i psihologijske rasprave na istu temu(psihologijski problemi bi bili problemi psihologije).

Smatram da je suptilna razlika i namjera izričaja koja se provlači kroz ovaj napisani naputak, vrlo očigledna i ne smatram ju ludorijom već izlaženjem iz okvira lingvistike i zadiranjem u neko drugo područje(odredite sami).
Isto tako smatram ograničenošću i zakinutošću, svođenjem objašnjavanja neke tvrdnje-isključivo na područje na koje se ona, polazno(temeljno)odnosi.

s poštovanjem

E.
Za koji uzitak... onda pises ako ti nista nije vazno!?
A pridjev "psiholoski" se odnosi na psihologiju, kao i psihologijski, i vise se rabi od ovoga prvotnog zastarjelog oblika. U njemackom govornom podrucju gdje ja zivim i radim, "psychologisch" je adjektiv u odnosu na "Psychologie", a ne u odnosu na rijec "Psychologe/login". Toliko poradi pojasnjenja ezotericarima, kao sto si ti i adriatic!
M.
Meta12 is offline  
Old 04.07.2003., 23:14   #31
Meta, hvala kaj si se javio. Probaj shvatit kak je to kad nešto napišeš i silno te zanima što će drugi reći, kakav će ti savjet dati, nadaš se da će biti od koristi, i da ću nakon pročitanog savjeta optimističnije gledat na sve to. Al kad mi netko počne govorit kako trebam ić kod psihijatra, ne bi bilo čudo kad bi mi samopouzdanje spalsnulo i prevladao strah i nesigurnost. Ali, ja to ne ću dozvolit.
O raspravama dal treba otvorit neki podforum, daj se pliz drugdje dogovarajte - imate Poruke, želje i komentare. Ovom topicu nije cilj rasprava o tome gdje spada problem, već rješenje i svladavanje tih ružnih misli. To sam otvorila pod Filozofiju jer sam vidjela i procjenila kako tu ima ljudi koji znaju o čem pričam.
Veliko THANX forumašima koji u sebi znaju da kuže problem, da sad ne navodim imena.
Opet mi se vrte misli tipa: "U vidi, prek 30 postova, dobro je to!" Al to k vragu ne pokazuje ništa doli želju za popularnosti i osjećaju prihvaćenosti od većine. To, to, si želim izbit iz glave. Htjela bih bit sigurna u sebe i da nisam toliko podležna mišljenjima drugih i njihovim kritikama. Sad dok ovo pišem ja si dobro razmišljam o tom kaj sam napisala i možda se preveć oko tog mučim..
ninocka is offline  
Old 04.07.2003., 23:32   #32
Ne mogu jednostavno virovat za što je taj Meta sve sposoban...

prvo ko iz čipke izvadi Ninočki par dijagnoza iz rukava samo na osnovu njenog malog i naivnog postića i proglasi je ludom,pa zatim kao da je to sasvim neupitna istina i "dijagnoza" potvrđena od stručnog konzilija ,na tom "čvrstom" temelju "gradi" nastavak priče i s punim se pravom obrušava na pandoru i ilegalca,zbog nekoliko utješnih riječi s optužbom da davaju teškom bolesniku terapiju umjesto da joj preporuče ludaru,da bi opet na osnovu tog sjajnog uvida zaključio kako je to izuzetno opasna pa i protuzakonita rabota.

Quote:
Meta12 kaže:
Quote:
Naime, cijelu brizantnost problema ti nisi niti shvatio. Ako ce Pandora i Illegale igrati uloge psihoterapeuta na filozofiji, sto moze da postane vrlo opasno po osobe koje postiraju svoje psihicke probleme na ovom forumu, onda se i ti i ova klijentela i terapeuti ogrijesujete o zakone.
pa opet..taj isti čovjek sa najviše podjeljenih dijagnoza na forumu...

Quote:
Ne smije se niti postavljati dijagnoze, niti terapirati virtualnim putem. To je iskljucivo i zakonski kaznjivo. Ordiniranje bez direktnog susreta sa pacijentom nije moguce, osim telefonskim putem i u posve akutnim slucajevima. To su norme na Zapadu, a kako je dolje u Hrvatskoj, to neznam.
Bravo Meta...ova ti je avantura jedna od boljih.Ni iz čega stvorio si problem,opasnost,otkrio i stvorio neprijatelje,bolesnike,dijagnoze,od topika naravio "ludnicu"i uočio jake kriminalne radnje,i onda sve to obrnutim redom.
I ubuduće naravno...ako mi neka poznanica ili prijateljica povjeri neke svoje strahove.. misli..snove i slično i upita me za savjet...ja ću bome brže bolje začepit uši i niti je neću saslušat
(da ne završim u bajbokani) i bolje još brže ću je prijavit u ludaru na elektrošokove...jerbo što ona (i bilo ko)ima mislit o svojim vlastitim mislima.O našim mislima stručno se bavi znanost i one jelte zaista više nisu naš problem... i otuda bar danas imamo toliko psihički zdravih pojedinaca i svi sretni i debeli.Zdrav duh u zdravom tijelu...tako se zove moderna civilizacija.

Još jedno mi nije jasno...možda (za neke) filozofija i nije mjesto
za ovakve teme(uopće me ne zanima)ali važnije od toga bi bilo pitanje ...zašto bi to nekoga uopće smetalo i uzrujavalo?Jel ova tema nekome izaziva proljev,povračanje,glavobolju?U čemu je zapravo problem?
Ako je Ninočka i pogriješila mjesto što ne znam što bi moglo značit ...time zaboga nikoga nije uvrijedila niti počinila kakav zločin...
i u tom smislu nije li čovjek važniji od filozofije,pružena ruka i prijateljska podrška važnija od "reda" i što će nam sva filozofija i religija ako to što je osnovno ...ne znamo?
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Old 05.07.2003., 00:10   #33
Quote:
ninocka kaže:
Meta, hvala kaj si se javio. Probaj shvatit kak je to kad nešto napišeš i silno te zanima što će drugi reći, kakav će ti savjet dati, nadaš se da će biti od koristi, i da ću nakon pročitanog savjeta optimističnije gledat na sve to. Al kad mi netko počne govorit kako trebam ić kod psihijatra, ne bi bilo čudo kad bi mi samopouzdanje spalsnulo i prevladao strah i nesigurnost. Ali, ja to ne ću dozvolit.
O raspravama dal treba otvorit neki podforum, daj se pliz drugdje dogovarajte - imate Poruke, želje i komentare. Ovom topicu nije cilj rasprava o tome gdje spada problem, već rješenje i svladavanje tih ružnih misli. To sam otvorila pod Filozofiju jer sam vidjela i procjenila kako tu ima ljudi koji znaju o čem pričam.
Veliko THANX forumašima koji u sebi znaju da kuže problem, da sad ne navodim imena.
Opet mi se vrte misli tipa: "U vidi, prek 30 postova, dobro je to!" Al to k vragu ne pokazuje ništa doli želju za popularnosti i osjećaju prihvaćenosti od većine. To, to, si želim izbit iz glave. Htjela bih bit sigurna u sebe i da nisam toliko podležna mišljenjima drugih i njihovim kritikama. Sad dok ovo pišem ja si dobro razmišljam o tom kaj sam napisala i možda se preveć oko tog mučim..
Mislim, da ti imas ozbiljnih problema u zivotu. To da ti te iste zelis samoterapijom savladati, prvi je znak da si posla krivim putem.
Zato je pravi put upravo onaj, koji sam ti ja i predlozio u mom prvom upisu. Ako si pametna djevojka, a ja te takvom smatram, onda ces poslusati moj savjet i poci jednom psihologu, koji ce ti omoguciti adekvatnu pomoc kako se rijesiti tih problema, bez ikakvih predrasuda i trauma za tebe. Daleko su vremena kada se za takve misli islo psihijatru. Ali, ako ne budes dovoljno oprezna, onda iz toga mogu postati i ozbiljniji problemi.
Ucini kako mislis da je za tebe najbolje, ali ovo ovdje nije forum za psihologiju, a jos manje virtualnu terapiju. Strucnjaci su tvoji prijatelji, pa se onda njima povjeri.
To je moj savjet, koji te nicim ne obavezje pa ga nemoras slijediti, ali ja sam ti ga duzan dati, jer mi to nalaze moja savjest.
Zelim ti sve najbolje!
M.
Meta12 is offline  
Old 05.07.2003., 02:01   #34
Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
Meta12 kaže:

Ako se zelis rijesiti svojih fiktivnih ideja onda potrazi adekvatnu terapiju, jer to su psiholoski problemi, pa ako ih ne rijesis na vrijeme, mogli bi postati i psihijatrijski.
Pozdrav!
M.

Azo ti bi trebao potražiti profesionalnu pomoć, a ne ona!
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 05.07.2003., 05:38   #35
S cim se vi opterecuuuuujete, hey .
illegale is offline  
Old 07.07.2003., 20:44   #36
Moguce je upraljati svim svojim mislima, samo je jako tesko naci pravi put ka tome.Npr. u principu ti nemozes da misili o Teoriji relativnosti, ako neznas osnove fizike. Zato se mora iz osnove misliti o svim stvarima o kojima mislis. Ali onda dolazi pitanje sta je osnova? To je skoro nemoguce naci, bareme za covjeka.

Medjutim, ja mislim, da se ti nalazis u svojoj prvoj mladosti na puta ka zrelosti, i da ti neke stvari postaju jasne, ali ti nije jasno kako da ih upravljas. I sto ih vise zelis upravljati, to dolazis na suprotiji rezultat od zljenog upravljenja. To ces i sama uvijedjeti, i vidjeti da odrenjene misli prestaju jednostavno samo sa iskustvom. Ali to je jedan dosad i dug proces.
Takvo je barem moje iskustvo sa tim stvarima, jer sam sebi postavljao isto takvo pitanje!
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Old 08.07.2003., 10:48   #37
Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
Pandora10 kaže:
Uočila si ono što mnogi ne uoče čitav svoj život ...i to je već sasvim dovoljno.Ne brini....kod svih je taj proces isti a bitno ga je samo osvjestiti što se tebi upravo događa,a tim češ se osvješćivanjem sve manje poistovjećivati sa svojim mislima i sve više oslobađati okova iluzije koje one stvaraju.

cisto sumnjam...
__________________
"things do not pass for what they are but for what they seem.
most things are judged by their jackets"
SDJ is offline  
Old 08.07.2003., 11:19   #38
Re: Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

u stvari, rojenje misli to ti je k`o kad se fliper utilta.
dakle, bukvalno - BLOKADA! ne govori nista.

jednostavno radja nove i nove refleksije, kao da imas oko sebe gomilu ogledala u kojima si hvatas odraz, ali, to , naravno nisi ti! znaci, jednostavno treba prestati sa refleksijom, sto si, ne sumnjam, probala i uvjerila se da je prakticno nemoguce. prema tome, ovo sto illegale kaze: "pustis ih" - je jedino rjesenje. jedino rjesenje da uhvatis izvor rojenja, i sagledas se u trenutnom momentu.

s druge strane, moralisanje[citaj: kaznjavanje] tipa:> joj kako sam ja losa osoba<, te nece odvesti nigdje drugo nego novim refleksijama.

inace, cijelo stanje govori o odredjenoj pasivnosti. tj. neko vrijeme nisi radila nesto sto bi trebala da radis i otisla si samoj sebi na jetru zbog tog nedostatka volje. a, nezustavljivo rojenje misli upravo i jeste to - ANESTEZIJA VOLJE!

good luck.
__________________
"things do not pass for what they are but for what they seem.
most things are judged by their jackets"
SDJ is offline  
Old 08.07.2003., 11:30   #39
Joj zlo mi je kad vidim da svi kao nešto kažu s uvjerenjem da su oni u pravu.
Trebali biste izbjeći u vašim postovima izjave tipa--ti radiš to ovako, a ne smiješ..trebaš tako..ti si ovo...ono

Jebiga i ja se u to zapletem, ali to ne valja!

Ak misliš što reći, reci to na neki n e u t r a l n i način, jer nitko zapravo prek net-a nemre reći ženskoj što joj je, ma dajte!

..ma u što bi se taj forum psiho pretvorio
Essenca is offline  
Old 08.07.2003., 13:13   #40
Sinoc nisam bio procitao sve do kraja, pa sam tek naknadno vidio o kojim je mislima rijec.

Mislim da je Pandora 10 dala dobar odgovori: rekla ti da si posla na put, koji neko nikad nece ni vidjet. A ka tome je taj put toliko tezak, i kao sto rekoh dosadan, da ga nebih preprucio, mada ga mi sami nebiramo- on se namece. Mada je samo taj put put jekih. Na svakoj strani nalazis argumente.

Sto se tice Metak 13 on je vec poznat po pravljenju psihoanaliza drugim forumsima. Ja sam naravno vec bio budala , lazov gedjo, i tome slicno. To sto ti on kaze da trebas doktora, je sigurno jedan dio njegovog zivotnog iskustva, pa misli da ga prenese na tebe. Dalje kaze da je on ucesnik neke diskusije, pa misli da moze da daje savjete. Diskusije su otvorene predstavave na koje svako ima pristup. ZAto time nije nista receno o znanju onoga ko se na to poziva, vec samo o njegovom pravnjenju vaznim, tj. trazeenja priznanja od drugih na osnovu sopstvenog hvalisanja

Mislim nemogu ja sa moga pc da znam sta ti imas, ali po onome sto si rekla, nemoze da se kaze da ti sta fali, jedino se moze reci da trazis samu sebe.
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.