Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 21:19   #81
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Bas sad gledam jednu kartu i ta osoba ima sad trenutacno vrlo zanimljive direkcije solarnog luka. Svaki planet solarnog luka radi sekstil na samoga sebe (u natalu) i to tocno od 0'34 separaciono. Dakle svi planeti plus Chiron, AC i MC. Vrlo zanimljivo. Any thoughts?
Procitah sad da kad osoba navrsi 60 godina svi solar arc planeti ce raditi sekstile na svoje natalne pozicije.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 01:12   #82
Kad se pitaju pitanja vezano uz predikcije, prvenstveno tranzite, bitno je pogledati istovremeno i progresije jer se cesto ista tema ponavlja i osoba moze jasnije i preciznije vidjeti na cemu je naglasak.
Bas gledam na svom trenutacnom primjeru. Progresivni Mjesec mi je upravo na vrhu 7. natalne kuce, egzaktno, a progresivni DC mi ulazi u Raka. Sljedece ce mi godine i tranzitni Saturn raditi konjukciju na Mjesec, a za mjesec dana tranz. Uran radi trigon na Mjesec.
Ili recimo kod muza, progresivno Sunce egzaktno na AC, a tranzitni Saturn radi opoziciju na Sunce, a Jupiter kvadrat.
Zato kad se osoba bavi predikcijama bitno je dobiti cijelu sliku....a ne izolirano gledati pojedine tranzite/progresije.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 21:36   #83
Buduci da su se spominjale profekcije na drugoj temi, malo sam pronjuskala o cemu se radi. Nisam ih nikad koristila. Ima netko iskustva s njima?
Probala sam si pogledati za ovu godinu i 4. kuca i Ribe mi dolaze na podznak. Sto je dosta interesantno, jer mi je Neptun naglasen i u tranzitima. Nije da se veslim, dosta mi je Neptuna, ali ipak misli da lagano usvajam neptunovske lekcije (i Saturn mi prelazi preko Neptuna trenutacno).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:26   #84
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Buduci da su se spominjale profekcije na drugoj temi, malo sam pronjuskala o cemu se radi. Nisam ih nikad koristila. Ima netko iskustva s njima?
Probala sam si pogledati za ovu godinu i 4. kuca i Ribe mi dolaze na podznak. Sto je dosta interesantno, jer mi je Neptun naglasen i u tranzitima. Nije da se veslim, dosta mi je Neptuna, ali ipak misli da lagano usvajam neptunovske lekcije (i Saturn mi prelazi preko Neptuna trenutacno).
Ima li neki program za to? Lako mi je odrediti koja kuća dolazi na podznak, ali ako ne moram, ne bih to sve ručno računala.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:40   #85
Solar Arc directions - štogod da je, napravila sam kartu na astro.com... i što sad gledam? Znači sve se pomaknulo za onoliko stupnjeva koliko imam godina, raspored planeta po kućama i aspekti su isti... gledam aspekte tih planeta u odnosu na natalne ili što?

(sorry na možda glupom pitanju, ali osim tranzita i solara, sve su mi ostale prognostičke metode totalna nepoznanica...)
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:43   #86
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Solar Arc directions - štogod da je, napravila sam kartu na astro.com... i što sad gledam? Znači sve se pomaknulo za onoliko stupnjeva koliko imam godina, raspored planeta po kućama i aspekti su isti... gledam aspekte tih planeta u odnosu na natalne ili što?

(sorry na možda glupom pitanju, ali osim tranzita i solara, sve su mi ostale prognostičke metode totalna nepoznanica...)
Da, na planete, uglove, neki i na midpointe...teži aspekti, konjunkcija, kvadrat, opozicija, neki i polukvadrate koriste. Najbolje ti je da pogledaš za neki konkretni datum, kad znaš da je bilo događaja, pa provjeri što ti funkcionira.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:44   #87
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Da, na planete, uglove, neki i na midpointe...teži aspekti, konjunkcija, kvadrat, opozicija, neki i polukvadrate koriste. Najbolje ti je da pogledaš za neki konkretni datum, kad znaš da je bilo događaja, pa provjeri što ti funkcionira.
Da li aspekti moraju biti egzaktni, tj. točno u stupanj?
Zašto samo teži? Recimo egzaktni trigon ne djeluje?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:38   #88
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Da li aspekti moraju biti egzaktni, tj. točno u stupanj?
Zašto samo teži? Recimo egzaktni trigon ne djeluje?
Ja se nadam da trigon djeluje, a valjda su zaključili da će prije teži pokazati konkretni događaj.
Mislila sam da moraju biti egzaktni, ispod stupnja, ali naišla sam na sklapanje braka, gdje je SA Saturn na natalnoj Ve, skoro stupanj separacije.

Ve je pritom vl. 4. i umetnuti 10. Pa ujedinjuje stvaranje obitelji, status u društvu, službenost, i Ve sama po sebi ima simboliku braka.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 07:37   #89
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Buduci da su se spominjale profekcije na drugoj temi, malo sam pronjuskala o cemu se radi. Nisam ih nikad koristila. Ima netko iskustva s njima?
Probala sam si pogledati za ovu godinu i 4. kuca i Ribe mi dolaze na podznak. Sto je dosta interesantno, jer mi je Neptun naglasen i u tranzitima. Nije da se veslim, dosta mi je Neptuna, ali ipak misli da lagano usvajam neptunovske lekcije (i Saturn mi prelazi preko Neptuna trenutacno).
U profekcijama se koriste samo tradicionalni vladari i nema transsaturnovskih planeta.
Ukoliko ti je ASC profekcije dosao u znak Riba, gledas iskljucivo gde i kako je polozen JU, jer ces u suprotnom dobiti potpuno pogresnu sliku.

Ako ti je profekcija u IV natala, ovo moze biti godina koja ce obeleziti dogadjaje u domu, ili oko tvog oca. Takodje moze biti godina koja ce obeleziti nesto oko kuce, sredjivanje, renoviranje, ulaganja, kupovinu..sve zavisi od toga kako je polozen JU ( jesi li ASC Strelac? S obzirom da je Strelcu IV polje u znaku Riba. ) jer onda ti je JU i natalni vladar, pa ga prati i u solaru da bi videla sta to zeli da ti kaze.
Mozda ti slede velike promene, s obzirom da je SA u znaku Strelca i pravi 90 na Ribe, naglasenost IV kuce zna da donese i selidbe, pogotovo kada se upetlja SA, odlazak u inostranstvo, promene na fakultetu itd...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:26   #90
koliko znam za progresije se gledaju samo progresivni mesec, sunce i planete koje natalno imaju aspekt. e sad ja imam progresivno sunce 60 venera, sto bi donelo vezu, a opet svuda pise da natal mora podrzavati progresije. to me sad zbunjuje, Da li bih uopste mogla s nekim biti i ako bih bila, koliko bi mi ta osoba znacila, s ozirom da natalno nemam aspekt sunca i venere?
Firewarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 12:37   #91
Kod mene je uvijek u godini započinjanja ljubavne veze, započet i novi posao, kao u paketu.

Ove godine profekcioni ASC mi je Mars,a Mars je vladar 10.natalnog polja,smješten u 5. polju.U solaru, solarni Mars je na samom kraju 5.solarnog polja, u konjukciji s vrhom 6. solarnog polja.Šesto solarno polje je na natalnom petom polju.U firdarijama mi je vladar Saturn, podvladar Sunce.Saturn mi vlada 7. poljem.
Tranzitni Saturn je u 5. natalnom polju.Sunce tranzitira 5. natalno polje.

Progresivni Mjesec je u 11. natalnom polju, trigon sa Uranom u 4. , opozicija s Marsom u 5., trigon sa Merkurom iz 7. polja. Obično intuicijom povežem sve, i znam.
Znam da bi mogao biti opet "paket",no,ako može netko objektivniji zaviriti u priču.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:25   #92
Kad je u solarnom luku, moj Neptun, vl.7. bio na 29 Jarca, počelo se nešto mijenjati u području ljubavnih odnosa. Kad je bio na 0 Vodenjaka, upoznala sam nekog alternativca, koji je upravo tada uveo vodenjačke elemente u svoj posao, a dotad je bio samo u simbolici Riba.

Iz tranzita se ne vidi nikakvo zbivanje na području 7. kuće, vidi se Uranova opozicija na Sunce, i kvadrat na Mjesec, pa se po tome može zaključiti o pojavljivanju takve osobe u mom životu, ali ovaj prijelaz u drugi znak sigurno nije slučajnost.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:23   #93
ima li neko iskustva sa (super) stelijima u progresijama? moj je primjerice u vagi: so, mo (uskoro imam prog. mladi mjesec), me, uskoro i MC, a za godinu mislim i ve. u vagi inace imam natalnu konjukciju pl i smč, i sad taj stelij prelazi preko te konjukcije. sve je inace u mojoj 12. kuci, gdje je trenutno tranzitni ju.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 17:03   #94
Ima li netko iskustva s promjenom asc solarnog luka, tj. predstavlja li to neku stvarnu promjenu na toj osi?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:09   #95
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s promjenom asc solarnog luka, tj. predstavlja li to neku stvarnu promjenu na toj osi?
Meni se u solarnom luku (solar arc, ako je to - to?) promjenio znak MC-a... a ASC solarnog luka je u egzaktnom trigonu s natalnim MC-om... ima li netko iskustva - tumačenje... ?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:21   #96
Kad se IC/MC promijenio u sol. luku dogodile su se značajne promjene u obiteljskom okruženju. Rodio mi se brat.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 12:18   #97
Jel se mogu na astro.com vidjeti profekcije na karti? Ne pronalazim tu opciju a da se ne broji ručno
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 14:50   #98
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
Jel se mogu na astro.com vidjeti profekcije na karti? Ne pronalazim tu opciju a da se ne broji ručno
Ne mogu, jedino na astro-seek. com.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 15:59   #99
1. Koja je razlika progresije i solarnog luka? U tumačenju, naravno.
2. Gledaju li se samo promjene znaka i konjukcije planeta (u progresijama i solarnom luku) na natalne, ili i ostali aspekti?
3. Osim konjukcija planeta u odnosu na natalne - gledate li i konjukciju asteroida i npr. vertexa, čvorova i točke sreće (u progresijama i solarnom luku) na natalne planete?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 15:51   #100
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
1. Koja je razlika progresije i solarnog luka? U tumačenju, naravno.
Razlika je vrlo malena, nekome zanemariva, a sama trebaš vidjeti da li je kod tebe tako.
Quote:
2. Gledaju li se samo promjene znaka i konjukcije planeta (u progresijama i solarnom luku) na natalne, ili i ostali aspekti?
Gledaju se aspekti, a najvažnije su konjunkcije i naravno - egzaktnost.
Quote:
3. Osim konjukcija planeta u odnosu na natalne - gledate li i konjukciju asteroida i npr. vertexa, čvorova i točke sreće (u progresijama i solarnom luku) na natalne planete?
Ne gledam.

Možeš gledati što god hoćeš, nije to pitanje, nego što uopće možeš iz toga zaključiti?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.