Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 15:22   #1
Question Upotreba boja za tkaninu (oblici, stolnjaci, torbe)

Hej, može li mi pomoć netko sa iskustvom u crtanju po tkanini....
naime jučer sam kupila boje za ukrašavanje tkanine, ali nema uputstva za upotrebu, pa me zanima kako se ta boja fiksira?

U prospektiću koji mi je prodavač dao samo da prelistam u trgovini,
pisalo je da se ukrašena tkanina ili stavi u zagrijanu pećnicu da se boja do kraja osuši ili da se pegla sa obrnute strane?... Kako to funkcionira...?
Hvala lijepa na pomoći
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:07   #2
koliko si platila te boje i di si ih kupila?ja mislim da se to pegla s druge strane
traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:46   #3
Kupila sam ih u Hobby-shopu u Zgu, a platila sam 23,73 kn
za jednu bočicu od 50 ml.

A koji je najbolji način za nanošenje tih boja? .. kistom? jel se razmaču u vodi?..hm pretpostavljam da ne...

Nego jel znaš možda dal ima na netu stranica koja sadrži neke oblike jednostavne za isprintat...?
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 13:52   #4
htjela sam otvorit sličnu temu; jel postoji neakav sprej kojim se može farbat tkanina a da se ne ispere?

znam za te boje iz hobbyja, bočića je u obliku markera, al to bude onako gelasto i reljefno i nemogu se farbat površine nego samo crtat.
ugl, meni treba nešto što će izgledat kao print --- ideje?
d/g is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 13:57   #5
Quote:
discogranny kaže:
znam za te boje iz hobbyja, bočića je u obliku markera, al to bude onako gelasto i reljefno i nemogu se farbat površine nego samo crtat.
ugl, meni treba nešto što će izgledat kao print --- ideje?
hm, ali ove boje iz hobbya koje ja imam NISU zapravo u obliku markera, nego baš bočica puna boje u koju umačeš kist, ili izliješ u posudicu ako hoćeš smiješat boju. i sad kad sam malo bolje skužila kako se barata s tim moram priznat da je stvarno oke... ono ful dobro poboja tkaninu, nije kao reljef, i ne izgleda plastično
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 20:48   #6
možeš mješati s vodom. i samo opeglaš kad se osuši i to je to.
__________________
o
houpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 00:05   #7
Quote:
Minna kaže:
Kako to funkcionira...?
Pustiš da se boja osuši preko noći i idući dan staviš papir preko slike i prođeš peglom par puta preko toga.
A boja se nanosi kistom, imaš za kupiti one s tankim vrhom u špic, pa se s njima da lijepo i precizno crtati. Poslije upotrebe kist samo ispereš vodom i osušiš.
Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 00:27   #8
Quote:
discogranny kaže:
htjela sam otvorit sličnu temu; jel postoji neakav sprej kojim se može farbat tkanina a da se ne ispere?

znam za te boje iz hobbyja, bočića je u obliku markera, al to bude onako gelasto i reljefno i nemogu se farbat površine nego samo crtat.
ugl, meni treba nešto što će izgledat kao print --- ideje?
e da, mene isto zanima jel ima neki sprej?
tanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 00:49   #9
da nije mozda MALIBU Proizvodjac?

vidio sam da likova koji ju stanje i pucaju kroz airbrush...ostave ju da se osusi i to je to...

ali preporuka je svakako da ju lili prepeglas sa suprotne strane ili da stavis neku drugu tkaninu...ja sam recino stavio drugu majicu kad sam radio...majicu koju koristim za rad-nemoj stavljat neku koju nosis...

To je to...nosi..peri..deri

Vanja
vanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:55   #10
oprostite što dižem staru temu, al ne želim otvarati novu kad bi imala skoro pa isti naslov.

nego, htjela bih da mi djeca ostave otiske svojih dlanova na običnoj bijeloj majici. da li se to može napraviti s istim tim bojama ili postoje posebne boje koje se lakše operu? ili bi djeci ipak trebala dati gumene (ili neke druge) rukavice pa da si zaštite ručice?

hvala unaprijed!
__________________
..llevame en tus ansias a un lugar donde ya no tenga que jurar..
renchi_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 18:21   #11
ako nisu baš jako mali mislim da nisu nužne rukavice, ali ruke moraš brzo prati (običnim sapunom) jer se akrilne boje brzo suše. dok je boja mokra pere se bez problema, a kad se osuši može se samo ostrugati, ne topi se u vodi.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 01:29   #12
Ne znam u koju temu ovo da pitam. Uglavnom, crtati po majici s temperama, da ili ne? Mislim, jel se spere?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 19:45   #13
Kod fiksiranja peglanjem, kakav to papir treba biti između pegle i tkanine? Postoje li posebni papiri za tu namjenu ili?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 21:36   #14
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Kod fiksiranja peglanjem, kakav to papir treba biti između pegle i tkanine? Postoje li posebni papiri za tu namjenu ili?
običan pek-papir, znači onaj malo "masniji"...
vaki
AbnormalnaĆufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 10:22   #15
Hvala!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 20:35   #16
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Ne znam u koju temu ovo da pitam. Uglavnom, crtati po majici s temperama, da ili ne? Mislim, jel se spere?
Ne,
naravno da se spere,za crtanje koristite boju za tekstil.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 00:47   #17
pozdrav,

dali neko ima iskustva s farbanjem majica u smisu imate neku najdražu majicu i full vam je izbljedjela, pogotovo natpis na njoj i sad kako obnoviti tu boju majice bez da se prefarba natpis i obrnuto? ako je to uopće moguće i ako ste uopće skužili moju suludu zamisao hahahah
KazeKape is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 21:30   #18
Ako je natpis naljepnica neće se obojati.
MMayhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.