Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 21:55   #201
perinjo ja nisam imala takvo iskustvo, pa mislim Nedaj Bože da ga i doživim, ali danas je svašta za očekivat... ja sam imala normalnu pauzu, znači 30 min., i nitko mi za vrijeme te pauze nije solio pamet da se požurim,.... a hrane je bilo na tanjurima fakat dosta, poslije te hrane obavezno bi dobili voće neko, a mogao si i sok tražit, i salatu si imao... ali to je sve od gazde do gazde !!

lolobrigita23 nema na čemu

Talijaaaa hvala ti na pomoći !!
LauraFlores26 is offline  
Old 12.04.2012., 22:32   #202
Vi koji ste radili sezonski na moru, kakav vam je bio drustveni zivot? Da li se moglo uhvatiti vremena i ponekad izaci u grad, prosetati sa drugim radnicima sa kojima ste radili i sl.?
juandro is offline  
Old 13.04.2012., 06:52   #203
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Možeš misliti švedski stol! Radio sam u kuhinji i svaki božji dan smo jedino imali pravo na bolonjez u vrijeme pauze (ako smo ju uopće i imali) i ništa drugo. Naravno, uvijek si mogao jesti tuđe ostatke s tanjura, ali to nikada, pa makar umro od gladi. Konobari su se otimali za ostatke jer su oni imali još gore radno vrijeme. Jeli bismo nešto drugo samo i jedino ako šef nije bio u vrijeme pauze prisutan, a za večeru pri kraju smjene bi glavni kuhar nešto pripremio, ali si se morao kriti da te šef sale ne vidi da jedeš. Dobro, to su bila govna od ljudi i šefova, tako da nadam se da nećeš imati takve šefove.

a de dobro je, ako nisi skužio ironiju u toj mojoj rečenici..pa hvala Bogu da nije švedski stol, da, nisam radila još kao kuhar išla sam na praksu i donekle znam o čemu se radi, ne znači kako je tebi bilo da će i meni, možda i hoće možda i neće
PutNaSuncuツ is offline  
Old 13.04.2012., 08:48   #204
juandro da naravno da se može izaći, i tulumariti, ali sve ovisi o tebi kako ćeš izdržati idući dan, meni je bilo puno draže navečer šetanje i kavice po kafićima, nego tulumarenje po diskotekama,.. dobro je to na početku, ali kasnije ti postaneš umoran, da ti se jednostavno ne ide nigdje... ali vremena za druženje s kolegama uvijek se nađe , bez brige !! neće te ni jedan sezonac vezat lancima samo za radno mjesto
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 10:05   #205
Hvala Laura. Meni je to i najbitinije, samo da bude dobra ekipa
juandro is offline  
Old 13.04.2012., 10:36   #206
Quote:
Meni je to i najbitinije, samo da bude dobra ekipa
znaš kako se kaže 100 ljudi 100 ćudi, bitno je da se ti samo slažeš sa svojim šefom, i da je on zadovoljan s tobom, ekipa koliko pomaže, toliko nekad i odmaže...
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 10:51   #207
Najjbitnije je da budes u cool gradu, onda imas i cool ljude
Breaking locks is offline  
Old 13.04.2012., 10:56   #208
e da upravo to potpisujem

Zadnje uređivanje drot13 : 13.04.2012. at 15:25. Reason: brisanje citata
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 10:59   #209
jelda
a ja sam dobila sugavi grad pa ono
druzit cu se sa snobicima

Zadnje uređivanje drot13 : 13.04.2012. at 15:24. Reason: brisanje citata
Breaking locks is offline  
Old 13.04.2012., 11:05   #210


A slusajte, kolike su sanse da se sezonski posao nadje preko oglasa, ili Zavoda?
Znam da je najbolje kad imas preporuku...
juandro is offline  
Old 13.04.2012., 11:09   #211
e pa sanse su ti da dok ne probas neces ni znati, jesi se prijavio za koji job?
pa tko to zna, i sam znas kakvo je stanje. moras pokusavat i amen. tu i tamo izaci na ulice, prosvjedovati, reklamirati se po kojekakvim portalima, pricati kak nemas za kruh i netko ce ti se javiti, to je sad in u HR.
ja sam se u 1mj prijavila. sad samo cekam datum tocan.
Breaking locks is offline  
Old 13.04.2012., 11:11   #212
Quote:
a ja sam dobila sugavi grad pa ono
a koji je to grad ??

Quote:
kolike su sanse da se sezonski posao nadje preko oglasa, ili Zavoda?
Znam da je najbolje kad imas preporuku...
e pa slušaj sada, piši molbe, zovi poslodavce, ako imaš kakvog frenda/icu na moru nek se oni malo raspitaju, jer ima poslodavaca koji ne objave natječaj ( to se zna desiti ako im netko odustane ) je, da ćeš izgubit i podosta živaca, ali to je ona faza kad tražiš posao...
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 11:25   #213
Quote:
Breaking locks kaže: Pogledaj post
e pa sanse su ti da dok ne probas neces ni znati, jesi se prijavio za koji job?
pa tko to zna, i sam znas kakvo je stanje. moras pokusavat i amen. tu i tamo izaci na ulice, prosvjedovati, reklamirati se po kojekakvim portalima, pricati kak nemas za kruh i netko ce ti se javiti, to je sad in u HR.
ja sam se u 1mj prijavila. sad samo cekam datum tocan.
Poslao oko 10 prijava (mail), zvao 2-3 hotela, poslao 4 poruke sa moba Jedan me je zvao, ali kaze da smestaj i hrana nisu osigurani, pa sam to otpiso.


Quote:
LauraFlores26 kaže: Pogledaj post
a koji je to grad ??

e pa slušaj sada, piši molbe, zovi poslodavce, ako imaš kakvog frenda/icu na moru nek se oni malo raspitaju, jer ima poslodavaca koji ne objave natječaj ( to se zna desiti ako im netko odustane ) je, da ćeš izgubit i podosta živaca, ali to je ona faza kad tražiš posao...
Jedna mi je rekla da ce videti preko nekih svojih kolega, pa ce mi javiti... A za jedan posao ce me zvati u ponedeljak, bar su tako rekli, sad je na meni samo da cekam.
juandro is offline  
Old 13.04.2012., 11:31   #214
Quote:
poslao 4 poruke sa moba
šta si im napisao u porukama ? ja nikad se nisam tako prijavljivala bilo mi malo glupo, pa me baš zanima !
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 11:36   #215
Quote:
LauraFlores26 kaže: Pogledaj post
šta si im napisao u porukama ? ja nikad se nisam tako prijavljivala bilo mi malo glupo, pa me baš zanima !
''Javljam se povodom oglasa kojeg je Vasa organizacija objavila na tom i tom sajtu. Apliciram za taj i taj posao. Molim Vas da me kontaktirate''. U principu tako sam slao...

A i jedan od tih kojima sam slao zahtev preko moba me je i zvao
juandro is offline  
Old 13.04.2012., 11:49   #216
jako dobra ideja, ... meni je uvijek bilo tako glupo poslati poslodavcu sms, jer sam mislila da ga oni zanemaruju , a vidi ti to čak i oni odluče nazvati.. bez obzira što je to bila sms poruka !
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 11:53   #217
Quote:
ja sam se u 1mj prijavila. sad samo cekam datum tocan.
za koji posao si se prijavila?
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 12:20   #218
Quote:
LauraFlores26 kaže: Pogledaj post
jako dobra ideja, ... meni je uvijek bilo tako glupo poslati poslodavcu sms, jer sam mislila da ga oni zanemaruju , a vidi ti to čak i oni odluče nazvati.. bez obzira što je to bila sms poruka !
Zove on mene prvi put... Ja nesto zauzet, pa odbijam... Drugi put zove ja se javim i on se predstavi kaze u vezi cega zove, a u pozadini se cuju neki glasovi, on ih smiruje govori im da prica nesto vazno () i da cute... Tu mi pricamo, pitam ja za uslove rada i tako... On covek sve prica, bas je bio prijatan, na kraju kad sam vidio da mi ne pase pos'o lepo ga pozdravim i kraj Bio neki dobar poslodavac
juandro is offline  
Old 13.04.2012., 12:24   #219
Quote:
kad sam vidio da mi ne pase lepo ga pozdravim i kraj
ako je bio tako pristojan što ti nije odgovarao onda? ja sam sada pokušala opet dobiti jedan hotel, no nažalost nisam uspjela tako da sam otišla na njihov web i s njega im poslala kratku poruku , valjda će mi javiti Kako se mogu prijaviti drugačije ako ih već ne mogu na telefon dobiti, držite mi fige da mi odg , da ja mogu fino njima napisati zamolbu i životopis i poslati !!
LauraFlores26 is offline  
Old 13.04.2012., 12:32   #220
Quote:
juandro kaže: Pogledaj post
na kraju kad sam vidio da mi ne pase pos'o lepo ga pozdravim i kraj Bio neki dobar poslodavac
Quote:
LauraFlores26 kaže: Pogledaj post
ako je bio tako pristojan što ti nije odgovarao onda? ja sam sada pokušala opet dobiti jedan hotel, no nažalost nisam uspjela tako da sam otišla na njihov web i s njega im poslala kratku poruku , valjda će mi javiti Kako se mogu prijaviti drugačije ako ih već ne mogu na telefon dobiti, držite mi fige da mi odg , da ja mogu fino njima napisati zamolbu i životopis i poslati !!
Editirao sam u medjuvremenu... Plata je ok, a smestaj i hrana su moja briga. Valjda ce te nekako kontaktirati ti iz hotela. I meni se desava da ne mogu dobiti, zvoni, zvoni, i nista... tako je i prepodne i poslepodne a neki cak i puste muziku
juandro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.