Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2005., 15:29   #1
Berlin

Idem u Berlin za par tjedana na vikend, pa me zanima u kojem dijelu je dobro odsjest. Gdje ima nekakav moving, koje restorane, ducane, barove i klubove preporucujete itd...
Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 15:11   #2
Pa dobro sta niko nije bio u Berlinu?
Ne vjerujem.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 15:34   #3
Bio je Marin23 nedavno - posalji mu pm iako on cesto posjecuje turizam. Pogledaj na topic Njemacka malo ispod na ovoj stranici.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 15:36   #4
bila ja 4 dana, slavila jednu Novu godinu al' da me ubiješ ne sjećam se ni imena restorana ni nekih posebnih mjesta. svašta smo obišli, ali to je bilo više onako kako smo naletili, nego što smo planirano išli.

Berlin zovu "velikim gradilištem" jer se zaista stalno nešto gradi. tako da je vjerovatno potpuno drugačiji sad nego kad sam ja bila prije 4 godine. velik je, raznolik i sigurna sam da ćeš si naći mjesta po svom guštu

nisam baš od pomoći, sorry
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 15:51   #5
za izlazak ti preporucujem diskoteku "90 Grad",mozda naides na koju poznatu facu,ja sam tu zadnji put ubrala George Clooneya,zatim na Oranienburger Strasse smjesreni su ti jako dobri clubovi,lounge barovi,restorani....
Za shopping preporucujem Kudamm,Kurfürstendamm.

Sorry ne mogu vise tipkat.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 16:21   #6
bio ja prije 2 tjedna,odsjedni u hostelu AO,odmah s aerodroma uzmes vlak za 2 eura i direktno picis do stanice Zoologische Garten,tamo izadjes i bit ce ti natpis AO Hostel lijevo,imas nekih 100m,cijene su od 10 eura dorm,a 22 eura za sobu za 2 osobe,dorucak buffet ukljucen,besprijekorno cisto sve,tus u sobi,u biti hostel ko da je tek sagradjen,pored hostela imas dosta restorana,metro stanicu,rer stanicu,zoo,i onu crkvu poznatu bez pola tornja,definitivno idi tamo !!!
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 16:23   #7
a imas i najveci shopping centar u europi,al nemrem se sjetit imena,a ima i ona ulica friedrich nesto isto sa trgovinama,ne znam puno ja sam bio samo 2 dana,jel sam isao negdje drugdje
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 16:24   #8
e da sjetio sam nesto za klopu,ne davno vidio na TV-u,ako neko voli kebab,u Berlinu se pravi najbolji kebab na svijetu,bolji nego bilo gdje u turskoj il whatever
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 17:08   #9
kreuzberg ti je najzivlji dio Berlina.

Ima dosta Turaka u tom dijelu ali takodjer ima onako boemski shtih.

da svakako doner mazni jer su bolji nego u Turskoj provjereno.

imaju fascinantan arheoloski muzej.

odi i u istocni dio da vidis razliku.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 17:12   #10
Ako želite zabavu Kreuzberg, Schoneberg, Fridrichschein i Prenzlauer Berg su mjesta za vas. Stanovnici Berlina vole se zabavljati u kafićima u kojima se često održavaju i koncerti. Mondeni barovi na riječnim brodovima su „pod muss“.


http://www.euro26.hr/hh/17/hh8.php
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 17:24   #11
Ou jea Zaljubljena sam u Berlin.

Kiki, pravac u bilo koji info centar, tjedni vodic po Berlinu izgleda kao omanji telefonski imenik. Garant ces naci nesto za sebe. Mi smo po Oranienburgerstrasse (ulica u centru dodijeljena samo klubovima) djipsali od kluba do kluba, taman toliko da trgnemo po jednu tekilu i idemo dalje A svi su razliciti, od izbora muzike do izgleda, od najhoch mjesta do totalnog squaterskog sljama. Ni Fridrichschein i Prenzlauer Berg nisu za bacit, ali imas malo vise za klipsat od kluba do kluba. Ma ono, od koncerata do partyja, grad je stvarno stvoren za 24-satno tulumarenje... osim - pazi sad - nedjeljom. Nijemci valjda nedjeljom ne izlaze, i koliko god smo se trudili nac zabavu po gradu, naisli smo samo na nekoliko jednako ocajnih Svedjana. Cisto ne mozes vjerovat koliko se sve umrtvi.

Muzeji su svi genijalni. Setnje po gradu (ako potrefis suncano vrijeme) isto. Mozes pustit da te uhvati fjaka.

Pusti sto ti kazu, najbolji kebab sam ipak pojela u turskoj cevtrti (a i popila kavu, one njemacke filter splacine nisu za ljude).

I istocni dio grada je bolji od zapadnog, samo ljudi imaju malo problema s engleskim jezikom
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 20:05   #12
Obavezno posjeti kucu KaDeWe na Kurfürstendammu.

Ja kad udem ne izlazim satima.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 20:30   #13
Quote:
Marin23 kaže:
bio ja prije 2 tjedna,odsjedni u hostelu AO,odmah s aerodroma uzmes vlak za 2 eura i direktno picis do stanice Zoologische Garten,tamo izadjes i bit ce ti natpis AO Hostel lijevo,imas nekih 100m,cijene su od 10 eura dorm,a 22 eura za sobu za 2 osobe,dorucak buffet ukljucen,besprijekorno cisto sve,tus u sobi,u biti hostel ko da je tek sagradjen,pored hostela imas dosta restorana,metro stanicu,rer stanicu,zoo,i onu crkvu poznatu bez pola tornja,definitivno idi tamo !!!
Ma necu u hostel. Imamo budget za vise od hostela. Jel zna neko neke dobre butik hotele ili slicno? Ili obicni hotel od jedno 3-4 zvjezdice?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 20:31   #14
Cool, hvala svima.
Ako se sjetite jos necega, samo napisite.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 20:34   #15
E, jos...sta ima onak...od njemackih specijaliteta sto mozete preporucit?
Isto tako sto da kupim za doma? Ne zelim nesto sto mogu kupit u Londonu nego neke onak...njemacke pizdarije...il za pojest il suvenir il za obuc...bilo sta...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 22:09   #16
Quote:
Kiki kaže:
E, jos...sta ima onak...od njemackih specijaliteta sto mozete preporucit?
Isto tako sto da kupim za doma? Ne zelim nesto sto mogu kupit u Londonu nego neke onak...njemacke pizdarije...il za pojest il suvenir il za obuc...bilo sta...
uzmi si komad berlinskog zida
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 22:43   #17
to sam bas htjeo predlozit ,al treba ti cekic, ja sam isto htjeo al nisam imao s cim ga otrest
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 11:14   #18
od njemackih stvari imas perece kobasice i jako dobru psenicnu pivu.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 11:20   #19
evo i tebi sljedecu stranicu: www.meinestadt.de , utipkaj pod "Stadt wechseln" : Berlin, - i surfaj.

sto se tice klope: jako veliki izbor "finger food-a" razlicitih kultura, preporucujem ! - i ja sam bio preko vikenda, jednostavno sam htio sto vise vidjeti od Berlina, tako da nisam htio cekajuci gubiti vrijeme po restoranima.

Sto sam primjetio je, da se u uzem centru Berlina ne zivi ! - nego se radi ! - vozis se tramvajom gledajuci u kuce, preko dana vidis ljude u kancelarijama a kada zamraci nema ni zive duse u istoj.

Ako zelis Njemacke pizdarije kupiti, onda si pogledaj pod ebay.de, tu ces naci jos tipicne narodne nosnje
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 12:52   #20
Quote:
Marin23 kaže:
to sam bas htjeo predlozit ,al treba ti cekic, ja sam isto htjeo al nisam imao s cim ga otrest
Po muzejima imas komadice s certifikatom samo sto nisu veci od obicne franje. A mozes uvijek otrest i neki drugi zid pa prijateljima prodavat pricu da je Berlinski.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.