Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2024., 19:58   #2881
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
MR glave sam radila. A dok sam čekala termin otorinac mi je propisao samo tekuću hranu 3tj i brufen 800mg dnevno kao nesteroidni protuupalni lijek no to nije baš dobro ispalo. Nisam ga pila 3tj , već prvi tjedan mi je bilo loše od toliko brufena a stalno na tekućoj hrani. Kao da zglob miruje maksimalno , ako je upala da se smiri.
MR kasnije nije pokazao nikakve upale.
Sumnja na upalu zgloba je došla od toga što imam bruksizam, stišćem vilicu pod stresom , najviše noću nesvjesno. Zbog toga se znaju zglobovi oštetiti.

Ne mogu povezati zbog čega sam dobila tinitus ni sa čim, nisam imala nikakve orl tegobe, upale uha pa da su mogle ostaviti posljedice. Prije toga nisam ni koronu imala (bar ne dokazanu), i to sam čitala da je mogući uzrok.
I došlo mi je u razmaku od godinu dana. Prvo taj pulsirajući u desnom uhu pa kasnije tek u lijevom.
Oba su konstantna , samo nekad intenzitet jači nekad slabiji. U ove 3 i nesto godine samo se u jednom periodu desilo da 15ak dana nisam osjetila tinitus. Bila sam hospitalizirana dugo zbog vode u plućima, na jakim antibioticima 60 dana i lijekovima protiv bolova.
Sjećam se da dio perioda u bolnici nisam čula zujanje ni pulsiranje.
E sad, problem je sto se to desilo samo u kratkom periodu a praktički sam na isti način liječena 60 dana pa niko nije povezao npr atb sa nestankom, pa da se za nesto mozes uhvatiti.
Da. Ja stiscem vilicu, od toga mi je nastao i tinitus. Već 4 god se mučim sa tmj poremecaj zgloba, boli me vrat, grrkljan zateze, uho , vilica. Tinitus je ništa naspram ovog svega.
Nosim udlagu, ti bi trebala po noći udlagu ako stisces zube. Od toga sigurno pritisak i na uho

Sent from my SM-A137F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.