Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 11:40   #1
Inhalator i sve o inhaliranju

Stavila sam temu na zdravlju ali do sada nisam dobila odgovor pa je pejstam tu. Možda se netko od vas susreo s tim i može mi riješiti dilemu Tnx

Quote:
monique kaže:
Prije nekoliko dana dobili smo električni aerosolni inhalator. Meni kao laiku to zvuči kao savršeno sredstvo za nekakvu prevenciju bolesti dišnih puteva pa me zanima može li doći do nekakvih negativnih posljedica ako se dnevno inhalira fiziološka otopina nekih 5 - 10 minuta ili je učinak isključivo blagotvoran?

Kako živim u gradu sa straašno dobom kakvoćom zraka više od 80% ljudi pati od bolesti dišnih puteva a ja bi željela izbjeći to kod svog malenoga i prevencijom mu pomoći.
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:08   #2
Prije nekoliko godina moja kćer je imala upalu sinusa i liječenje inhaliranjem je trajalo oko 6 mjeseci, 5 puta na dan.Unutra je pored fiziološke išao i jedan lijek. tada sam pitala da li ju mogu još nečim inhalirati, kamilicom,npr. ali dok. je rekla da to ne smije u inhalator jer navodno začepi filter pa nisam ni pokušala.
Što se tiče inhaliranja samom fiziološkom, nema nikakve svrhe kad je dijete zdravo.Eventualno, kad kašlje,pa ju uhvati jači napad kašljanja,može se malo staviti maska jer para pomaže kod iskašljavanja.
Ja sam sebi ove zime nabavila ovlaživač zraka, i stalno mi je uključen.Imam malu bebu i dosada mi je ovlaživač bio super, zrak nije suh(imam centralno) i ugodnije je boraviti unutra.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:13   #3
Ja imam inhalator koji koristim samo kad mi pišulja ima opstrukcije, dakle fiziološka + ventolin.
Ne vidim svrhu korištenja istog kad je ona zdrava
I u njega ne smiješ ništa stavljati osim propisanog lijeka i fiziološke, kao što gore reče kolegica, začepilo bi se.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:26   #4

Znala sam da ima na ovom podforumu ljudi koji će odgovoriti

Ja sam razmišljala ovak, s obzirom da nam je otorinac preporučio 5 - 6 puta dnevno špricati u nos Aquamaris/Sterimar da bi inhaliranje fiziološke moglo biti dobro. Čisto za neko ovlaživanje, čišćenje sinusa dok nisu full zaštopani (ma lupam bezveze) ili slično. Kad ga već imam doma. I mali hoće masku bez beda, veli da mu je to super.
Nekako mi to dođe ko terapija morskim zrakom Ja ipak živim u Sisku, mi imamo najgori zrak u RH valjda
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:49   #5
kao što rekoh, tu će ti više pomoći ovlaživač zraka, možeš u njega staviti i sol ako baš želiš, i cijeli stan će ti biti "bolji" za disanje.

inhalator bolje čuvaj za nedaj bože neku bolest jer ako ti se klinac(doduše, zavisi koliko je star) sad igra s njim i ako mu dosadi,biće problema kad stvarno zatreba.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:12   #6
Quote:
snowwoman kaže: Pogledaj post
kao što rekoh, tu će ti više pomoći ovlaživač zraka, možeš u njega staviti i sol ako baš želiš, i cijeli stan će ti biti "bolji" za disanje.

inhalator bolje čuvaj za nedaj bože neku bolest jer ako ti se klinac(doduše, zavisi koliko je star) sad igra s njim i ako mu dosadi,biće problema kad stvarno zatreba.
Oprosti ako nije baš tema, ali di staviš sol?
Imam dva ovlaživača, onaj kaj grije vodu i ispušta paru ako u njega stavim sol pojest će mi grijač, u ultrazvučni sam stavila pa mi je čitav stan bio prekriven bijelom finom naslagom.
Ovaj koji grije ima poszdicu za eterična ulja a u ultrazvučni sad stavljam samo destiliranu vodu.

U kompresijski inhalator nikako nemojte stavljati eterična ulja. Ja kupila Dado i doslovno skurila posudicu za lijek.
Onda sam kupila drugu i vrag mi nije dao mira stavila jednu kap 100% čistog čempresa i katastrofa.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:20   #7
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Oprosti ako nije baš tema, ali di staviš sol?
Imam dva ovlaživača, onaj kaj grije vodu i ispušta paru ako u njega stavim sol pojest će mi grijač, u ultrazvučni sam stavila pa mi je čitav stan bio prekriven bijelom finom naslagom.
Ovaj koji grije ima poszdicu za eterična ulja a u ultrazvučni sad stavljam samo destiliranu vodu.

U kompresijski inhalator nikako nemojte stavljati eterična ulja. Ja kupila Dado i doslovno skurila posudicu za lijek.
Onda sam kupila drugu i vrag mi nije dao mira stavila jednu kap 100% čistog čempresa i katastrofa.
Sad qutam sama sebe u nadi da će netko vidjeti i odgovoriti mi jer sam se pogubila u zatvaranju i prebacivanju teme.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:29   #8
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Sad qutam sama sebe u nadi da će netko vidjeti i odgovoriti mi jer sam se pogubila u zatvaranju i prebacivanju teme.
mi imamo taj ovlaživač zraka u koji stavim samo vodu,na vrh ovlaživača se stavi koja kap eteričnog ulja,dakle ne u spremnik,nego u posudicu na vrhu.
U kompresorski inhalator stavljam samo fizološku otopinu,mada se mogu staviti i kapi tipa bisolex ili kapi za nos
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 14:29   #9
Ovlazivac je zakon! Ove jeseni sam ga nabavila i moram rec (kuc, kuc), zima nam prolazi bez vecih respiratornih problema.

I ja bi inhalator ostavila za Bog ne daj!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 17:01   #10
Ja bih isto rekla da inhaliranje bez lijeka nema smisla. Zaista je bolje nabaviti ovlaživač zraka, pa u njega staviti neko eterično ulje koje je dobro za dišne puteve (eukaliptus, kajeput )
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 09:07   #11
Inhalator - inhaliranje

razmišljam o nabavci inhalatora. do sad sam čula iskustvo Mandy koja je oduševljena njime.
najviše sam pohvala čula za Omron koji mi se čini i najskuplji. nikako se ne mogu odlučiti da li kompresorski ili ultrazvučni. negdje sam čitala da je kompresorski snažniji, da je i za donje i gornje dišne putove. U ljekarni su mi pak rekli da ultrazvučni bolje raspršuje čestice,a uz to je i tih. skroz sam zbunjena, a nabavila bih ga vrlo brzo.
koja su vaša iskustva i mišljenja...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:53   #12
Izvini što odgovaram a ne dajem odgovor, nego zašto služi inhalator?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:44   #13
kod raznih respiratornih problema. prehlada, bronhitisa, laringitisa....inhalacija otvara i čisti dišne puteve
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:50   #14
Ja sam imala bronhitis 20 i kusur godina i mislim da nije baš najsretnije rješenje inhalirati dijete. Sve su to lijekovi koji traže da se ponovo uzimaju. U moje vrijeme ti inhalatori su bili u domovima zdravlja i sjećam se da smo se vraćali od doktora kada su predlagali inhalaciju.
A ja sam dobila hronični bronhitis tako što mi je doktorica za akutni bronhitis dala lijek koji nije trebala...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:56   #15
Manch, inhalirati se može i čista fiziološka i tako očisti bolje nego da se samo ušprica u nos.
Pedijatrica mi je na pitanje o inhalatoru dala zeleno svijetlo i rekla da je to dobra investicija za svaku kuću.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:28   #16
neznam..nismo ga trebali

znam samo da se firma zove TIK ZAGREB i da su u Stupniku negdje...to je pisalo na garanciji..tj piše..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:33   #17
ok, bitno da imaju servis kod nas...
a što povezuje ta cijevčica?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:53   #18
inhalator koji stoji negdje na ravnoj površini sa spremnikom ljeka/fiziološke mala kao bočica u koju sa jedne strane dolazi ta cjevčica a sa druge maskica koju trebaš...pa tako Miha hoda po porozorskoj dasci, maše peseku, susjedu dok se inhalira...pa sad sam traži da ga inhaliram i kad ne treba, stalno nam stoji na prozoru..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 11:22   #19
evo mi danas kupili inhalator.
naravno ni jedan od ona tri koja su bila u užem izboru
kupili smo Nebulflaem- kompresorski. isprobali ga kod pedice i otišli u festtu, tamo nam ga opet demonstrirali. profesionalan je, imaju ga mnoge ordinacije i domovi zdravlja.630 kn. malo više od omrona i medikoela, a po specifikaciji mi se čini bolji...( tamo mi isto potvrdili da su kompresorski učinkovitiji)
ovako , obzirom da sam protekli tjedan puno obišla i saznavala cijene evo par info ako će nekome pomoći
-Medikoel-kompresorski Me 110( kakav ima Mandy) je najjeftiniji u Primapharm ljekarni u ciboni-466 kn -10 % od 17-18 h. za sve vrste plaćanja
-Omron- kompresorski- kod uvoznika-550 kn, u ljekarni u Trakošćanskoj 520 kn(- 5 % na gotovinu) ili može na rate beskamatno,a u cvjetnom naselju je 502 kn( nema popusta ni rata)

još jedna info.
rekli su mi da je bitno gledati jačinu pritiska. kod Nebulflaena je 3,5 bara a kod Medikoela je 1,3 bara. Za Omron nisam saznala.....
eto, možda nekom pomognem
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:24   #20
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
rekli su mi da je bitno gledati jačinu pritiska. kod Nebulflaena je 3,5 bara a kod Medikoela je 1,3 bara. Za Omron nisam saznala.....
hvala ti, ovo nisam znala, a sad kad razmisljam, logicno je.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.