Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 17:42   #8521
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
... Molim te, objasni nam pozitivne strane Brexita, gotovo ih i nema, IMO. ...
Sasvim je jasno da je Cameron obećao Brexit iz pukih predizbornih političkih računica, i utoliko je stvar uspjela: konzevativci su na vlasti, a ne kakva koalicija laburista/škotskih narodnjaka/liberala, što im je dotad bila vrlo realna opasnost.

No nije mi nimalo očito tko će konkretno profitirati ako do razlaza s EU stvarno i dođe. Pitam se komu je to u interesu, jer iako će razlaz biti općenito loš za UK, to nipošto ne znači da se neki ne će itekako okoristiti.

Predpostavljam da se radi o kakvom pranju novca ili nekim drugim sumnjivim poslovima, kojima je EU smetnja ili potencijalna smetnja. To mi međutim nije u struci pa možda imam krivo.
jhnp is offline  
Old 13.07.2016., 18:00   #8522
Svicarski financijski gigant UBS, koji upravlja sa 900 mrd € i na otoku zaposljava 5.000 ljudi, preselit ce od tamo kompletnu EU diviziju na kontinent, ukoliko brexit bude rezultirao promjenom prava na osnovu passporta. Nije bilo izneseno koliko je to ljudi, nego samo da se radi o znacajnom postotku.
http://www.internationalinvestment.n...exodus-london/
lutnik is offline  
Old 13.07.2016., 18:15   #8523
Quote:
jhnp kaže: Pogledaj post
Sasvim je jasno da je Cameron obećao Brexit iz pukih predizbornih političkih računica, i utoliko je stvar uspjela: konzevativci su na vlasti, a ne kakva koalicija laburista/škotskih narodnjaka/liberala, što im je dotad bila vrlo realna opasnost.

No nije mi nimalo očito tko će konkretno profitirati ako do razlaza s EU stvarno i dođe. Pitam se komu je to u interesu, jer iako će razlaz biti općenito loš za UK, to nipošto ne znači da se neki ne će itekako okoristiti.

Predpostavljam da se radi o kakvom pranju novca ili nekim drugim sumnjivim poslovima, kojima je EU smetnja ili potencijalna smetnja. To mi međutim nije u struci pa možda imam krivo.
Do Brexita je došlo referendumom, slobodnim glasanje građana UK, ne vjerujem da je bilo nekih makinacija ili zbog pranja novca itd. No nadamo se da ako UK izađe iz EU, da ne ce biti tako strašno, kako neki analitičari predviđaju.

@nevenb: nisi do kraja rekao oko izmeta u New Yorku, rekli su da će se dogoditi, ako se ništa ne učini, a učinilo se, i to je početak američke industrijske revolucije, neki Bill Gates toga vremena izmislio je pelene za konje.

@panipat kaže da su glupi glasali za Brexit - please, nije u redu da vrijeđaš Graziju.
Blues Dada is offline  
Old 13.07.2016., 18:23   #8524
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Opet ti, kako ti nije neugodno toliko trolanje, kažeš nešto, a ne objasniš zašto tako misliš.
lutnik ti je objasnio, objasnjava ti se svo vrijeme, tebi stari moj bas nije jasno sto se desava huh? mada te cak ni to ne sprijecava da budes nekulturan stalno LOL :bice dobro:

(plus citirani post nije bilo pitanje nego je bila tvoja tvrdnja o necemu sto ocito nije tocno, pa zato se komentiralo to)

ukratko: ne trolaj pls i ne ostavljaj komentare ko pale s Marsa.
Grazia is offline  
Old 13.07.2016., 18:43   #8525
Quote:
jhnp kaže: Pogledaj post
Sasvim je jasno da je Cameron obećao Brexit iz pukih predizbornih političkih računica, i utoliko je stvar uspjela: konzevativci su na vlasti, a ne kakva koalicija laburista/škotskih narodnjaka/liberala, što im je dotad bila vrlo realna opasnost.

No nije mi nimalo očito tko će konkretno profitirati ako do razlaza s EU stvarno i dođe. Pitam se komu je to u interesu, jer iako će razlaz biti općenito loš za UK, to nipošto ne znači da se neki ne će itekako okoristiti.

Predpostavljam da se radi o kakvom pranju novca ili nekim drugim sumnjivim poslovima, kojima je EU smetnja ili potencijalna smetnja. To mi međutim nije u struci pa možda imam krivo.
Ako tko treba oprati i osušiti puno funti, ojra, dolara, franaka, jena, yuana, zlota leka, kruna itd... mogu mu ja oprat.

Imam veeeeliku veš-mašinu sa integriranom sušilicom. Tako da uopće ne moram sušit robu na ""žici za sušenje"". Napravit ću mu to vrlo povoljno. Dogovorit' ćemo se.

Novčanice će izgledat k'o da su ovaj čas izašle svježe iz državne tiskare novca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 13.07.2016., 18:45   #8526
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
:bice dobro:
Emotikon ""Bit će dobro"" piše se ovako, naravno bez boldana i bez razmaka

: b i c e d o b r o :

__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 13.07.2016., 19:01   #8527
prvi rezultat referenduma i zvanično May premijerka

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...karce/4523030/
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 13.07.2016., 19:04   #8528
Biti će dobro .

Brexit je početak raspada kompleksnih političkih struktura Velike Britanije i EU na elemente. Elementi su uvijek zdravi i samo o njihovoj kompleksnoj kombinaciji ovisi rezultat. Kemijski, to može biti govno ali i kruh.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 13.07.2016., 19:18   #8529
Ova slika pokazuje svu debilnost britanske nacije:

https://static.klix.ba/media/images/..._160713125.jpg
Caeruleus is offline  
Old 13.07.2016., 19:21   #8530
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post

@nevenb: nisi do kraja rekao oko izmeta u New Yorku, rekli su da će se dogoditi, ako se ništa ne učini, a učinilo se, i to je početak američke industrijske revolucije, neki Bill Gates toga vremena izmislio je pelene za konje.
Nije se radilo o pelenama. Mislim da su ih čak i upotrebljavali, ali nije previše pomagalo.

Londonski Times je 1894. predviđao da će sredinom 20. st. newyorške ulice biti zatrpane sa konjskim izmetom visine 9 stopa.

Već 1912. je broj automobila na newyorškim ulicama premašio broj konja. A zadnja zaprega je otišla u povijest 1917.
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Old 13.07.2016., 19:49   #8531
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
lutnik ti je objasnio, objasnjava ti se svo vrijeme, tebi stari moj bas nije jasno sto se desava huh? mada te cak ni to ne sprijecava da budes nekulturan stalno LOL :bice dobro:

(plus citirani post nije bilo pitanje nego je bila tvoja tvrdnja o necemu sto ocito nije tocno, pa zato se komentiralo to)

ukratko: ne trolaj pls i ne ostavljaj komentare ko pale s Marsa.
Zbunjen sam i ne znam na koji post ti referiraš, ali koliko ja vidim lutnik je rekao da bi ti jedan članak iz Evening Standarda trebala pročitati 10 puta, ali oprost, ako je to uvreda.

I branim te od uvreda drugih forumaša, moramo biti od sada pozitivni zbog novog premijera.

@nevenb: dobro da su riješili te probleme, bez pelena. A sada bi trebalo nešto slično tome, za ispušne cijevi automobila, u New Yorku i Londonu veliko zagađenje zraka.
Blues Dada is offline  
Old 13.07.2016., 19:57   #8532
Quote:
nevenb kaže: Pogledaj post
Nije se radilo o pelenama. Mislim da su ih čak i upotrebljavali, ali nije previše pomagalo.

Londonski Times je 1894. predviđao da će sredinom 20. st. newyorške ulice biti zatrpane sa konjskim izmetom visine 9 stopa.

Već 1912. je broj automobila na newyorškim ulicama premašio broj konja. A zadnja zaprega je otišla u povijest 1917.

Ali kakve to veze ima sa ovom temom? Ok, priznajem da će UK biti sasvim u redu ako se pojavi revolucionarni napredak u globalno primjenjivoj i masovno priuštivoj tehnologiji, u kojem će UK imati vodeću ulogu. No ako zanemarimo takva deus ex machina rješenja, ne piše im se dobro.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 13.07.2016., 21:07   #8533
Boris Johnson je novi britanski MVP!

Zabavna je britanska politička scena.
DJTcro is offline  
Old 13.07.2016., 21:24   #8534
Smile

Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Uostalom, najveći potencijal po meni ima Afrika, a ne Azija
Možeš ovo malo elaborirati?
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 13.07.2016., 21:31   #8535
Referendum je gotov.
DJTcro is offline  
Old 13.07.2016., 21:32   #8536
Boris Johnson je novi britanski MVP!

Zabavna je britanska politička scena.
DJTcro is offline  
Old 13.07.2016., 21:37   #8537
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Boris Johnson je novi britanski MVP!

Zabavna je britanska politička scena.
dobro, to je onda nastavak klauniranja i vodi zapravo u diplomatski rat sa kontinentom.

Sada cu i ja skinuti rukavice, kompletnu englesku politiku proglasavam idiotima i zelim im sve najgore u pregovorima i ni 1 cm ustupka, sve carine na max i ne idu u pm......
lutnik is offline  
Old 13.07.2016., 21:54   #8538
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
dobro, to je onda nastavak klauniranja i vodi zapravo u diplomatski rat sa kontinentom.

Sada cu i ja skinuti rukavice, kompletnu englesku politiku proglasavam idiotima i zelim im sve najgore u pregovorima i ni 1 cm ustupka, sve carine na max i ne idu u pm......
Boris Jonhson MVP!

Bože čuvaj UK!
Blues Dada is offline  
Old 13.07.2016., 21:58   #8539
....i nadam se, da mu u EU sto vise vrata bude zatvoreno i da ga se tretira kao mangupa!

Zadnje uređivanje lutnik : 13.07.2016. at 22:21.
lutnik is offline  
Old 13.07.2016., 22:01   #8540
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Boris Johnson je novi britanski MVP!

Zabavna je britanska politička scena.

Vidjet ćemo, vidjet ćemo. Oni su uvijek bili majstori zanata i virtuozi.
Možda je sve ovo priprema za operaciju Unbrexit.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.