Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 10:13   #141
Ipak je u službi.Čl.30 st.1 toč.11 https://www.zakon.hr/z/173/Zakon-o-p...ma-i-ovlastima
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:51   #142
Znači, oni mogu operirati kako im padne napamet i izvan svog radnog vremena?
Scheckter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:31   #143
Quote:
Scheckter kaže: Pogledaj post
Znači, oni mogu operirati kako im padne napamet i izvan svog radnog vremena?
A kak ti znaš da li je u službi ili ne? Ako ti pokaže značku za tebe je u službi, a ti možeš pisati prigovor pa će on biti sankcioniran ako je radio nešto što nije trebao.


Imam ja jedno pitanje. Tko smije tražiti broj osobne ili putovnice? Recimo, kurirske službe što dostavljaju pakete me redovito traže broj osobne. Da li ja smijem odbiti dati?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:34   #144
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
A kak ti znaš da li je u službi ili ne? Ako ti pokaže značku za tebe je u službi, a ti možeš pisati prigovor pa će on biti sankcioniran ako je radio nešto što nije trebao.


Imam ja jedno pitanje. Tko smije tražiti broj osobne ili putovnice? Recimo, kurirske službe što dostavljaju pakete me redovito traže broj osobne. Da li ja smijem odbiti dati?
U njegovoj policijskoj postaji sam dobio napismeno i potpisano da on u tom trenutku nije bio u službi nego da je putovao na posao.
Scheckter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:19   #145
Quote:
Scheckter kaže: Pogledaj post
U njegovoj policijskoj postaji sam dobio napismeno i potpisano da on u tom trenutku nije bio u službi nego da je putovao na posao.
Onda u tom slučaju pišeš unutarnjoj kontroli

https://www.gov.hr/moja-uprava/pravn...luzbenika/1644

i priložiš naravno to što imaš.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 08:46   #146
Quote:
Scheckter kaže: Pogledaj post
Znači, oni mogu operirati kako im padne napamet i izvan svog radnog vremena?
Bitno je da će kondukter obavit svoje a greška neće umanjit ili ukinut prekršaj tj.vožnju bez karte.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2021., 15:02   #147
Posebne kategorije osobnih podataka

Podaci koji otkrivaju rasno ili etničko podrijetlo, politička mišljenja (pripadnost ili podupiranje političke stranke), vjerska ili filozofska uvjerenja ili članstvo u sindikatu te obradu genetskih podataka, biometrijskih podataka u svrhu jedinstvene identifikacije pojedinca (poput otiska prsta ili snimke šarenice oka), podataka koji se odnose na zdravlje, ili podataka o spolnom životu ili o seksualnoj orijentaciji pojedinca.
https://seminar.hr/posebne-kategorije-osobnih-podataka/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 11:29   #148
Pozz, trebam informaciju. Postoji li ijedna opravdana situacija kada privatna pravna osoba ima pravo prikupljati osobne podatke o maloljetniku bez pismenog (ili usmenog) pristanka roditelja? Dakle ne govorim o institucijama kao što su matični ured, obiteljski liječnik, javni vrtić, javna škola itd. nego isključivo privatna firma.

Ako da, postoji li neki zakon RH ili pravna direktiva EU koja navodi da se to smije raditi, odnosno u kojim je slučajevima dozvoljeno prikupljati podatke o maloljetnicima bez pristanka roditelja?
Prilezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2023., 15:13   #149
Poštovani,

zanima me što zakoni kažu o oduzimanju uređaja za pregled podataka? Da li recimo ima neko pravo momentalno mi oduzet mobitel za provjeru informacija odnosno "kopati po mobitelu"?
redchillipeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2023., 20:13   #150
Pozdrav,

Imam pitanje.
Ako dečko posumnja da ga cura vara, uzme joj mobitel da ona za to ne zna i nađe dokaze u porukama da ga je cura varala. I ako nakon raskida posalje njenom ukucanu fotografije razgovora koji dokazuju to sve, je li decko tu napravio ista protiv zakona? Odnosno moze li cura, njezin ukucanin ili bilo tko drugi napraviti išta na zakonskoj osnovi protiv decka? Tužba ili nešto? Hvala
Macrontex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.