Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 22:50   #241
Može li se reći da se za 'prosječno osjetljivu osobu', kako ovdje piše, može računati orbis od 3 stupnja aplikacioni i 2 stupnja separacioni?

https://www.elsaelsa.com/astrology/h...-transit-last/
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:34   #242
Lily,

da, osjeti se.

Ja osjetim i do pet stupnjeva kad je riječ o sporijim planetama.

Edit: Dodala bih da kad je riječ o svjetlima vrijedi i veći orbis.

Zadnje uređivanje Polly Leandar : 22.10.2017. at 00:35. Reason: dopuna teksta
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 01:34   #243
Bome, ja bih za sebe rekla da sam osjetila da je 'izašao' kad je odmaknuo 4 stupnja od tranzitnog kvadrata na moje Sunce (početkom 6. mjeseca). To više nije bilo to.

No, onda sam osjetila kad se opet vratio bliže (na 1-2 stupnja), jer je od 6. mj. retrogradan.

Ne znam što bi se računalo, ajmo reći, *službeno* da je odmaknuo iz orbisa.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 12:42   #244
Bok ekipa,

Trenutno imam tranzitni neptun kvadrat MC i IC iz 6.kuce.
Kažu da pod tim tranzitom nije dobro kupovati nekretnine ili mjenjati posao/karijeru zbog najvjerojatnih prevara, sve će izgledati predobro da bi bilo istinito itd.
Naime, ja sam našla jedan stan kji želim kupiti i jako je povoljan, stvarno dobra prilika. Jeftin je zato što zgrada nije upisana još u zemljišne knjige. Znači kada ga kupim ne mogu se upisati na taj stan. Stanari te zgrade imaju odvjetnicu koja im vodi sad taj postupak, legalizacije i upisa u ZK.

I sad ne znam što da radim, a tako mi se sviđa taj stan Taj stan bi kupila zajedno sa mamom kao investiciju. Rentale bi ga. I također intezivno tražim drugi posao, stvarno želim promjeniti kompaniju pa čak i karijeru.

Eh taj neptun kvadrat MC...svaki dan se pitam zašto radim to što radim, zar je moja duša stvarno došla na ovaj svijet da 8h radi u excelu sa brojevima. Došla sam do spoznaje da nisam sretna, da nisam u skladu sa svojom "soul purpose". Ne vidim smisao u tome da pola dana provodim u uredu za kompjutorom! RAdim u kontrolingu i sada konaco imam lijepu placu, iznadprosječnu i sada kada sam ju ostvarila spoznala sam (ili možda ne? neptun) da svejedno nisam ništa više sretnija, da ne radim ono što ima smisla, nisam ispunjena, nešto ne štima.

Natalno imam sunce konjukcija neptun u 4.kući. Inace sam okrenuta spiritualnosti. RAdim sa energijama, meditiram i imam iskustva sa šamanima Amazone gdje sam sudjelovala na ceremonijama sa njihovom svetom biljkom učiteljicom Ayahuascom - najintezivnije duhovno putovanje koja sam mogla iskusiti, nešto vrhuvno i neopisivo.

Moje je pitanje...da li je moguće da taj u nekom smislu "loš" tranzit možda na mene neće utjecati na "loš" način kao što pišu s obzirom da natalno imam sunce konjukcija neptun? Da možda u mom slucaju neće biti nekih prevara i razocaranja kod kupnje nekretnine ili promjene posla?

Da li je itko od vas ikad kupio neku nekretninu ili promjenio posao pod ovim tranzitom? kako je završilo?

Istovremeno tranzitni uran radi trigon na moje sunce iz 8.kuce i neda mi mira! stvarno želim neku promjenu!! želim promjeniti firmu pa čak i karijeru što je možda čak i neostvarivo jer kako da iz kontrolinga pređem u ljudske resurse, tko će me zaposlit. Osjecam taj Uran i zoveeeee me, postaje sve glasniji i sva se uzbudim pri samoj pomisli da bi se nesto moglo promjeniti (ipak sam ja mjesec u strijelcu )

p.s. ascendant mi je u djevici, sunce na nultom stupnju jarca, mjesec na 22 u strijelcu, sve u 4.kući. Jupiter i neptun u jarcu također u 4.kuci. I da moja obitelj ima puno nekretnina Kuća sa 9 apartmana na moru i 4 stana u Zagrebu gdje svatko od nas 4 (mama, tata, brat i ja) živi u jednom stanu.
enigmas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 11:15   #245
Meni je Neptun u opoziciji na Veneru i Mars...otkačila sam jednu lažljivu osobu iz života, žensku. Koja je već prije par godina samu sebe diskreditirala u javnosti zbog iskrivljavanja činjenica, blago rečeno.
Ali ne radi se o nekome tko je, eto, nešto neistinito rekao, nego o modusu življenja, da ne zna ni ona šta je istina a šta nije, i pritom ne vidi sigurno ništa negativno u svom liku i (ne)djelu.

Vl. asc i Sunca je u Ribama, a Neptun na MC-u, tako da se i proslavila kroz laganje, kad je na tu točku došao tranzitni Saturn i to saznala poveća skupina ljudi.
Trenutno joj je Neptun u kvadratu na Veneru...

Najgore je što razumljivog razloga za sve to nema, niti je imala korist od toga, niti se time ljepše prikazivala, nego jednostavno valjda voli lagati. To je jedan od najbizarnijih slučajeva koje sam srela u životu, da takva ideja uopće nekome padne na pamet. Čak na početku mnogi nisu ni vjerovali, zbog gluposti i nelogičnosti cijele stvari.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 18:53   #246
već kad smo kod Neptunovskih obmana,ja sam muku mučila sa egzaktnim kvadratom između tranzitnog Neptuna i natalnog Marsa.Mars mi je vladar 10. polja i u tom periodu sam trpjela razne spačke,smicalice na poslu,podvale,a osobu koja je to činila nazvala sam "veselim pijancem i smutkom",jer me nekako njegovo djelovanje i ponasanje ,asociralo na to.
Sad nedugo sam saznala da sam dobro procijenila i da je veseli pijanac smutko,zaista to.Da nije bilo Neptuna u tranzitu, ne bih uopće dosla u situaciju da nesto spoznam o toj osobi.Ali , opet će mi tranzitni Neptun u re hodu napraviti egzaktni kvadrat na Mars, pa tko zna sta me opet čeka.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 21:39   #247
Meni je tr. Ne godinama bio u konjukciji na moj Mars u 1. kuci. Umor, nemogucnost koncentracije, nemogucnost poduzimanja akcije iako se stanje pogorsava, pogresno lijecenje mi prepisali pa me skoro dokrajcili i tako. Mislim da je dosta ima efekta sto je bio u 1. kuci pa su ljudi projicirali na mene ono kakvi su oni sami bili. npr. to kad nisam nista poduzela nego sam samo pustila da mi sve ispadne iz ruku - ja nikome nisam rekla razlog, niti sam ga sama znala, ali svi su mi dolazili s razlogom da mi kazu zasto sam tako reagirala. Oni koji imaju manjak samopuzdanja su mi rekli da je to jer mi fali samopouzdanja, oni koji zele neku promjenu u zivotu su mi rekli da je to jer sam zeljela u potpunosti promijeniti svoj zivot itd. Jos uvijek mi je u 1. kuci, mislim da se mogu prema drugima kamuflirati kako god zelim. Ljudi vide u meni ono sto zele vidjeti. Ne vjerujem da postoji netko tko me pozna i zna kakva sam zapravo. Meni je bila zelja i to sam vec skoro skroz postigla da u svojim odnosima s ljudima ne ostavljam nikakav trag, da ni na koji nacin ne utjecem na nikoga, da samo sam pustim da nastave ici kud su krenuli i da budem emocionalno skroz neprimjetna. Jedino me taj mars nekad preuzme pa se izderem na ljude i budem nagla, to nije ok.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 18:47   #248
Tranzitni Neptun mi je već oko godinu dana na vrhu 7. polja (vrti se ispod i iznad točke DES). Neptun je natalno vladar mog 7. polja. Dakle vladar ide u svoje polje. ....i pri tome radi opoziciju na ASC, Merkura (vladar 1. i 10. polja) i Marsa (vladar 8.polja)

Pitanjce:
Što mogu očekivati s tim Neptunom na DES? Partner neki mutan tip? Ili nedajbože problemi na poslu?


U zadnje dvije godine dobila sam novi posao (druga profesija nego do sada) i upoznala muškarca prije godinu i pol dana. To je negdje to vrijeme kada se Neptun počeo približavati DES. On ima Neptuna na ASC. Što se tiče tog odnosa ja ga zapravo ne mogu definirat. Sve nedefinirano. Vrlo čudno i neobično.

Moram još napomenuti nešto važno: Iza sebe već imam jedan brak koji je završio. S Neptunovcem. Nadam se da je to "ispucano".
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 20:44   #249
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Tranzitni Neptun mi je već oko godinu dana na vrhu 7. polja (vrti se ispod i iznad točke DES). Neptun je natalno vladar mog 7. polja. Dakle vladar ide u svoje polje. ....i pri tome radi opoziciju na ASC, Merkura (vladar 1. i 10. polja) i Marsa (vladar 8.polja)

Pitanjce:
Što mogu očekivati s tim Neptunom na DES? Partner neki mutan tip? Ili nedajbože problemi na poslu?


U zadnje dvije godine dobila sam novi posao (druga profesija nego do sada) i upoznala muškarca prije godinu i pol dana. To je negdje to vrijeme kada se Neptun počeo približavati DES. On ima Neptuna na ASC. Što se tiče tog odnosa ja ga zapravo ne mogu definirat. Sve nedefinirano. Vrlo čudno i neobično.

Moram još napomenuti nešto važno: Iza sebe već imam jedan brak koji je završio. S Neptunovcem. Nadam se da je to "ispucano".
Ne mora ti partner biti mutan tip, sa Dsc u Ribama i tranzitom Neptuna na Dsc. Može biti da se bavi poslovima koji su pod okriljem Neptuna. Možda on na tebe, ili ti na njega djeluje ili djeluješ "ljekovito". Možda je obmana u vezi toga. Ili želiš savršenu ljubav.
Možda si previše požrtvovana prema drugima s tranzitom Ne na Dsc. Moguće da ti drugi spletkare,obzirom da ti tr Ne radi opoziciju na vladare 1.i 10.polja.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 21:46   #250
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ne mora ti partner biti mutan tip, sa Dsc u Ribama i tranzitom Neptuna na Dsc. Može biti da se bavi poslovima koji su pod okriljem Neptuna. Možda on na tebe, ili ti na njega djeluje ili djeluješ "ljekovito". Možda je obmana u vezi toga. Ili želiš savršenu ljubav.
Možda si previše požrtvovana prema drugima s tranzitom Ne na Dsc. Moguće da ti drugi spletkare,obzirom da ti tr Ne radi opoziciju na vladare 1.i 10.polja.
Hvala na utješnom odgovoru!

Da...ne izgleda mutan tip (ako je to on...ili taj tek dolazi?, hm), ok je, jedino nismo i jesmo u vezi. On ima Marsa i Neptuna na ASC u Škorpionu. Mars mu je vladar 5. kuće,a Neptun 4.-te. (Šta god to značilo.) i Veneru u 12. kući u trigonu sa Saturnom. Moja Venera pada na njegov Asc. Ne, ne bavi se Nepunovskim poslom. Tip boema...tako kaže za sebe. Da, djeluje "ljekovito" , to je istina...imam osjećaj kad sam s njim kao da sam na moru, sve polako i bajno, punim baterije. Ali veza definitivno nije utemeljena na realnosti. To hoću reći.

Na poslu ništa nisam primijetila što se tiče spletkarenja, možda i bolje. Ali je moj posao (i posao ljudi oko mene) povezan sa umjetnošću. (možda je to)
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 21:56   #251
A gdje ti je natalni Ne?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 22:14   #252
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
A gdje ti je natalni Ne?
Na 28,40 Škorpiona u 3. kući. Zašto?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 23:15   #253
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Na 28,40 Škorpiona u 3. kući. Zašto?
Da usporedim sa sobom.
Moj je isto vl. 7., u Jarcu, i nisam imala mutne tipove, sve je po ps-u, jarčevski, ali nekako mislim da tu ima sreće jedino dok je na neki način odvojeno od realnosti.
Treba održavati čaroliju.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 08:32   #254
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Da usporedim sa sobom.
Moj je isto vl. 7., u Jarcu, i nisam imala mutne tipove, sve je po ps-u, jarčevski, ali nekako mislim da tu ima sreće jedino dok je na neki način odvojeno od realnosti.
Treba održavati čaroliju.
Slažem se, da kada je vladar 7. kuće Neptun odnosi su "obojeni" tom nekom čarolijom, ali i nerealnim sagledavanjem partnera, kojeg uvijek sami projiciramo u neki nama zamišljeni, željeni lik. Kako u poslovnim odnosima tako i partnerskim.
No, realnost nas kad-tad sustigne i tu zamišljenu, divnu sliku rastrga iliti nas spusti na zemlju. (npr. tranziti planeta u kvadratu na Neptun, ili nedajbože tranzitni Saturn na Neptun).

I slažem se sa CrnoBijelom kada je napisala da sa Neptunom (vladarem 7. kuće) nije isključivo obavezno da ti je partner mutan tip, ali je "Neptunovski" obojan - to sigurno. Ponekad je to i skriveno, naizgled nevidljivo ili jedva primjetno....ali je.

Kako kažeš Ace, tebi su bili jarčevski obojani...pa svakako, važan je dispozitor (Saturn); te pritom uzimamo u obzir kombinaciju te dvije energije, boje.
Bitno je isto reći (tako sam primijetila) da odnosi vezani za 7. kuću su oni trajniji,...kao brak (prvi) ili partner za život pod istim krovom (također prvi). Mislim da tu ne spadaju usputni, kratkovremenski partneri. (ispravite me ako griješim, to još nisam ziher ).

Iz mog iskustva partneri "obijeni" Neptunom, ili rade takav posao vezano uz Neptun (moreplovci, umjetnici svih vrsta...) ili imaju vrlo istaknut Neptun u natalu. Ako je "pozitivno" istaknut bit će to partneri okrenuti idealizmu, romantici, snovima u nekom segmentu života, dok ako je "negativno" aspektiran može donjeti mutne tipove, lažove, prevarante, alkoholičare, narkomane, lude muzičare , lopove, mutikaše, "glumce" raznih vrsta...
Bitno je partnerov Neptun te aspekte koje prima smjestiti u naš natal...eh, onda se bolje vidi ova priča.
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 15:40   #255
Gdje/kako se može vidjeti kada ce Neptun stići do venere?
twinlab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 15:50   #256
Quote:
twinlab kaže: Pogledaj post
Gdje/kako se može vidjeti kada ce Neptun stići do venere?
U efemeridama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 19:10   #257
Slucajno nekidan naletim na pjesmu The Water od Johnnya Flynna (dvostruka, a vrlo lako i trostruka Riba) i upali mi se lampica u glavi u vezi Neptuna . I mislim se sto se vise opirem i koprcam za vrijeme Neptunovih tranzita lakse cu se "utopiti". Moram se prepustiti i opustiti da mogu plutati na vodi...
"So wide is my river, the horizon a sliver..."
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 09:50   #258
Što mislite kako bi se mogao manifestirati kvadrat tranzitnog Neptuna na vladara šeste? A i konjunkcija na vladara 10te. Pa se sad pitam što s poslom, hoće li biti nekakvih krivih procjena oko toga.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 10:19   #259
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Što mislite kako bi se mogao manifestirati kvadrat tranzitnog Neptuna na vladara šeste? A i konjunkcija na vladara 10te. Pa se sad pitam što s poslom, hoće li biti nekakvih krivih procjena oko toga.
kvadrat tr Ne na vladara šeste Jupitera,meni je donio pogrešne zdravstvene dijagnoze,nesavjesno liječenje, te teško razdoblje na poslu,ogovaranja iza leđa, "pa tko je-nitko nije,te sheme.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 12:40   #260
Neptun opozicija Ve/Ma - pocelo mi je padati na pamet da opet pocnem slikati...A mislim da ce biti neka dark tematika (Pl kvadrat na dispozitora Ve)
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.