Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 16:52   #1
Rezultati studentske ankete - uvjet za napredovanje

Prema Odluci Rektorskog zbora o uvjetima za izbor u znanstveno-nastavna zvanja pristupnici koji su u postupku reizbora ili izbora u više zvanje moraju priložiti pozitivno ocijenjene rezultate institucijskog istraživanja kvalitete svog nastavnog rada ili pozitivno ocijenjene rezultate studentske ankete, koju provodi visoko učilište.

Piše li negdje, eksplicitno, koja je to ocjena kada se smatra da nastavnik nema pozitivno ocijenjene rezultate studentske ankete? Ako nigdje ne piše (ja nisam našla) kakva je praksa kod vas?
Ako nastavnik ima prosječnu ocjenu 2, ima li pozitivnu ocjenu? Hoće li mu sastavnica izdati potvrdu da ima pozitivnu anketu (iako je to loša ocjena pa će uslijediti niz korektivnih mjera)?
Je li moguće da ovo ovisi o sastavnici i da nije regulirano na razini države ili bar Sveučilišta?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:36   #2
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Prema Odluci Rektorskog zbora o uvjetima za izbor u znanstveno-nastavna zvanja pristupnici koji su u postupku reizbora ili izbora u više zvanje moraju priložiti pozitivno ocijenjene rezultate institucijskog istraživanja kvalitete svog nastavnog rada ili pozitivno ocijenjene rezultate studentske ankete, koju provodi visoko učilište.

Piše li negdje, eksplicitno, koja je to ocjena kada se smatra da nastavnik nema pozitivno ocijenjene rezultate studentske ankete? Ako nigdje ne piše (ja nisam našla) kakva je praksa kod vas?
Ako nastavnik ima prosječnu ocjenu 2, ima li pozitivnu ocjenu? Hoće li mu sastavnica izdati potvrdu da ima pozitivnu anketu (iako je to loša ocjena pa će uslijediti niz korektivnih mjera)?
Je li moguće da ovo ovisi o sastavnici i da nije regulirano na razini države ili bar Sveučilišta?
Anybody???
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:48   #3
Koliko ja znam nigdje to zakonom nije definirano pa je prema tome i 2 pozitivna ocjena.
Mislim da visoka ucilista mogu u nekom svom internom pravilniku definirati sta je to pozitivna ocjena te koja anketa odnosno istrazivanje se uzima kao relevantno. Neznam da li je to itko napravia.
Takodjer cini mi se da je obveza celnika ucilista da razgovara s 10% najlosije ocjenjenih nastavnika (barem na nekim sveucilistima ako ne na svim).
slavenSLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:03   #4
I koja je svrha onda te ankete?
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:17   #5
Quote:
slavenSLA kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam nigdje to zakonom nije definirano pa je prema tome i 2 pozitivna ocjena.
Mislim da visoka ucilista mogu u nekom svom internom pravilniku definirati sta je to pozitivna ocjena te koja anketa odnosno istrazivanje se uzima kao relevantno. Neznam da li je to itko napravia.
Takodjer cini mi se da je obveza celnika ucilista da razgovara s 10% najlosije ocjenjenih nastavnika (barem na nekim sveucilistima ako ne na svim).
Mogu, ali što ako ne definiraju i ako si jedan čovjek uzima za pravo protumačiti da je 2,49 negativna ocjena?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:20   #6
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
I koja je svrha onda te ankete?
Valjda da se nastavnici poprave. Postoje nekakve korektivne mjere, nastavnik s lošom ocjenom mora razovarati s čelnikom ustanove, pa mora napraviti samoprocjenu i plan popravljanja, anketa se ponavlja...OK, ima to smisla.

No, ono što je mene zanimalo nema veze sa korektivnim mjerama u slučaju loše ocjene, mene zanima koja ocjena je negativna ocjena? Pitanje je jednostavno, ali odgovora nema.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:04   #7
Quote:
slavenSLA kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam nigdje to zakonom nije definirano pa je prema tome i 2 pozitivna ocjena.
Mislim da visoka ucilista mogu u nekom svom internom pravilniku definirati sta je to pozitivna ocjena te koja anketa odnosno istrazivanje se uzima kao relevantno. Neznam da li je to itko napravia.
Takodjer cini mi se da je obveza celnika ucilista da razgovara s 10% najlosije ocjenjenih nastavnika (barem na nekim sveucilistima ako ne na svim).
Za izbore u nastavna zvanja na Sveučilištu u Zagrebu uzima se u obzir samo sveučilišna anketa (provodi se svake tri godine), iako fakulteti godišnje rade ankete, a i u uvjetima je drugačije definirano. Ne znam je li propisana i neka "prolazna" ocjena, ali rekla bih da je 2 - pozitivno (ako su ocjene od 1-5). U biti se izda potvrda da imaš pozitivno ocijenjene studentske ankete, na temelju anketa koje se prilože prijavi na natječaj, tako da pretpostavljam da postoji i određena razina diskrecijskog prava čelnika institucije da nekome to uskrati.

Čelnik bi trebao obaviti razgovor s najlošije ocijenjenim nastavnicima. Ne znam radi li se to - čula sam da da, ali ne znam je li netko imao kakve sankcije radi toga ili da je npr. trebalo raditi plan rada, samoprocjenu i sl. Niti najbolje ocijenjeni dobiju neku nagradu.

Osobno sam donekle i protivnik anketa, jer može dovesti do estradizacije nastave. Dojma sam da se dio nastavnika onda više trudi ostaviti dobar dojam, nego doista pripremiti studente za zahtjeve tržišta rada (šefove, zadatke, rokove i sl.). Možda nisam u pravu, kad sam ja studirala anketa nije bilo i profesori su bili zahtjevniji što se tiče obveza na studiju. Baš dril.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:58   #8
Quote:
Billie Jean kaže: Pogledaj post
Osobno sam donekle i protivnik anketa, jer može dovesti do estradizacije nastave. Dojma sam da se dio nastavnika onda više trudi ostaviti dobar dojam, nego doista pripremiti studente za zahtjeve tržišta rada (šefove, zadatke, rokove i sl.). Možda nisam u pravu, kad sam ja studirala anketa nije bilo i profesori su bili zahtjevniji što se tiče obveza na studiju. Baš dril.

ta ti je dobra

Vecina profesora nije spremna za trziste rada, i gdje da oni pripremaju studente za trziste rada :klap:
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:05   #9
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post

ta ti je dobra

Vecina profesora nije spremna za trziste rada, i gdje da oni pripremaju studente za trziste rada :klap:
Zašto ne bi bila? Pa nije funkcija sveučilišnog profesora rad u tvornici....to je kao da tvrdiš da mesar nije spreman za rad u pekarnici.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:52   #10
Quote:
Billie Jean kaže: Pogledaj post
Osobno sam donekle i protivnik anketa, jer može dovesti do estradizacije nastave. Dojma sam da se dio nastavnika onda više trudi ostaviti dobar dojam, nego doista pripremiti studente za zahtjeve tržišta rada (šefove, zadatke, rokove i sl.). Možda nisam u pravu, kad sam ja studirala anketa nije bilo i profesori su bili zahtjevniji što se tiče obveza na studiju. Baš dril.
Slažem se. Po meni, jedina relevantna anketa je ona koju ispunjavaju uspješni mladi stručnjaci koji su završili fakultet i postali uspješni u struci. Studentima je u interesu da se što lakše provuku i vrlo često je ocjena nastavnika obrnuto proporcionalna sa zahtjevnošću istog. I sama sam kao student rogoborila protiv nekih kolegija koji su mi bili teški, a kad sam se zaposlila sam shvatila koliko su mi bili korisni i sad bih im još i povećala satnicu. Na mom faksu su izborni kolegiji postali smijurija na razini osnovne škole jer u protivnom, ako se među studentarijom pročuje da na izbornom moraju malo mućnuti glavom i potruditi se, slijedeće godine ga nitko više ne upiše. Zašto i bi kad ima sijaset drugih na kojima će sjediti kao gljiva i dobiti peticu.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 07:58   #11
Potpis od riječi do riječi.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.