Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 16:42   #61
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Dire Straits jesi bila na Knopflerovom koncertu u Zg? Da je ASC Riba vidi se iz sanjivih očiju (i podbulih) i još Mo u 1 kući pravi family man (što uostalom i jest)

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...2j-u1085688576

e, sad dal je Me 0 Sa zaslužan što kad pjeva - uopće ne pjeva čovjeku se ne da otvarati usta, da se njega pita samo bi gitaru svirao
Nažalost, ne, nisam bila na koncertu i neopisivo mi je krivo. Besparica. Ove sam godine propustila još tri koncerta, zadnji je bio prije mjesec dana. Blagi off, je li svirao What it is?
Koja kombinacija, Vodenjak-Ribe-Rak. Pa taj čovjek se rodio da svira.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:52   #62
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ako cemo se pouzdati u nasu najpopularniju riznicu natalnih karata poznatih osoba, cak niti tamo necemo dobiti polozaj kuca nazalost. No prema toj karti, ima Neptun kvadrat Sunce/Venera (u Jarcu). I Mars 0° Saturn u Raku (dakle voda nekakva jeste), a Mjesec u Vodenjaku. Uh.

Inace, nije da ih bas ne volim, samo to nije moj sound. Cak su mi i dobre neke stvari, ali u cjelini, ne osjecam da je to bas meni blisko.
:
Meni, recimo, baš liječe dušu. I to otkad znam za sebe. A Barret mi je fascinantan lik. Kaj nije Neptun kvadrat Venera savršen aspekt za bavljenje glazbom i pisanje? Znam jednu RL osobu koja ga ima i bavi se glazbom, voli ju i živi za nju..
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 09:09   #63
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne, nisam bila na koncertu i neopisivo mi je krivo. Besparica. Ove sam godine propustila još tri koncerta, zadnji je bio prije mjesec dana. Blagi off, je li svirao What it is?
Koja kombinacija, Vodenjak-Ribe-Rak. Pa taj čovjek se rodio da svira.
Svirao je na kraju koncerta je bio niz starih stvari i moš zamisliti euforije Nažalost, ja sam ostala kratkih rukava (niti Darling pretty, niti Walk of life ) al je koncert bio odličan. E, sad da ne bi bilo potpuno off

evo karta još jednom muzičkog genijalca - čovjeka rođenog za pozornicu - Freddie Mercury

ASC lav, Sunce u 1 k, prekrcana Vaga...Ne 60 Plu/Sa 90 Mo, dosta veliki orbis al ipak recimo i 0 Ma

Strašna karta


http://tinypic.com/view.php?pic=156s8xc&s=4

evo i Mark Knopfler još jednom

http://tinypic.com/view.php?pic=2hydv2x&s=4

Hm, a di si to našla Vodenjaka...Misliš na naglašen Uran?

Zadnje uređivanje Totto : 08.11.2008. at 09:15.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 15:33   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti narodno, može biti s primjesama etno-a ili naprosto glazba koja dira dušicu (nježna, npr. tipa uspavanke, pjesme koje podsjećaju na djetinjstvo..glazba koja titira dušu i puca na emocije).

Koliko se sjećam od ranije tvoja Venera je neaspektirana u 8. polju i imaš snažan utjecaj scorpio i Urana. Što se tiče Mjeseca on jest važan posebno kod karti kao tvoja gdje je Venera neaspektirana. Jer takva Venera budući da nema aspekata (kanala) mora iznaći načina da se izrazi, a to je najprirodnije kroz kuću i vladara kuće u kojoj se nalazi (što je u tvom slučaju upravo luna u strijelcu).
hvala Fish na lijepom objašnjenju i svaka čast imaš odličnu memoriju

volim ja i malo mističnosti i egzotike u muzici pa je za to ipak zaslužna venera
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 15:35   #65
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
A Barret mi je fascinantan lik. Kaj nije Neptun kvadrat Venera savršen aspekt za bavljenje glazbom i pisanje? Znam jednu RL osobu koja ga ima i bavi se glazbom, voli ju i živi za nju..
Moze biti dobar za bavljenje glazbom, jer Neptun sam po sebi simbolizira glazbu. A u kombinaciji s Venerom (umjetnost, ljubav) vrlo su velike sanse da ce se osoba baviti istom. S time da je ovo "negativan" aspekt (kvadrat) sto bi znacilo da osoba pretace u glazbu (ili lijeci kroz glazbu) sve svoje ideale, frustracije, iluzije i razocarenja s kojima se susrece zahvaljujuci tom aspektu. Kod ovog glazbenika Neptun radi kvadrat i na Sunce u Jarcu (Saturn).

Jos k tome, Barret ima Mars 0° Saturn...i to u Raku (voda), gdje je mjesto pada Marsa i mjesto izgona Saturna. Depresija samo takva. Dobro si primijetila, uz sve to, za dojam Vodenjaka, tu mu je Mjesec.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:52   #66
Hej! Ja bi molila da stavite natalnu kartu od Milana Mladenovića i malo se na njega osvrnete. Slučajno sam naišla na post STELLIUMA o njegovoj karizmi i tako pa pretpostavljam da ima njegovu kartu.
Baš bi bilo super ili tu ili na topik poznatih ličnosti!!!
__________________
moja natalka - http://tinypic.com/r/2m7hrol/5
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 20:27   #67
Po mom skromnom misljenju jedno remek-dijelo:

http://www.youtube.com/watch?v=JdKq8...eature=related

Odlicno opisuje nekog ko kroz sinastriju pokusava doci do odgovora na pitanje "Zasto bas on/ona?"
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 10:59   #68
Evo malo Astrologije i u glazbi.

Odmah da napomenem, rijec je o albumu Zodiac, by Talamasca, tako da znate sto mozete ocekivati od linkova.

Da bi vidjeli, odnosno "culi" znakove Zodijaka, potrebno je da mozete slusati ovakvu muziku prije svega . My favorite je definitivno Saggy.

Ovan
Bik
Blizanci
Rak
Lav
Djevica
Vaga
Skorpion
Strijelac
Jarac
Vodenjak
Ribe
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:04   #69
Na osnovu slične ideje Vlatko Stefanovski i Bodan Arsenijević su napravili glazbu za balet, Zodiak.
Isto kao i gore postoji po stvarčica za svaki znak.
Na žalost na youtube ima samo Prelude, ali on svakako obećava.
Kad prikupim cijeli album budem postavila.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 02:39   #70
Ja obožavam Fleetwood Mac, oni me baš oraspolože... I Dire Straitsi također; mogu reći da su mi to jedne od najdražih grupa. najviše volim rock, ali zbog svoje blizanačke prirode volim i ostale razne vrste glazbe (od klasike do countrija). Kad sam posebno kretivno raspoložena ili tugaljiva volim poslušati Joy Division, Nick Cavea (Mjesec u Škorpionu - mračna atmosfera), dok sam cijelu srednju i dio faksa studirala Doorse Pretpostavljam da je to zbog Neptuna u Strijelcu (i Morrison je Strijelac), zbog Sunca u Ribama mi vjerojatno pašu prve dvije navedene grupe. Najdraža naša grupa mi je Haustor, Rundek mi je divan pjesnik, to je def. zbog Venere u Vodenjaku i dobro aspektiranog Merkura.
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:31   #71
venera u ribama u 12 kući...12 kuća u znaku vodenjaka... mjesec u prvoj kući
u ovnu, a prva kuća u znaku ribe....neptun u strijelcu u 9 kući

melankolija, depresija, mračne i depresivne stvari.... vokali koji su specifični..
Imogen Heap,Radiohead,Jeff Buckley, Coct. twinsi,Sisters of mercy (),.....
volim i elektroniku,klasiku....
Lucretia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 12:02   #72
Ja baš slušam Queen i nevjerojatno je koliko (i nakon svih ovih godina) mi imaju nekakav rakovski,Mjesečev štih. Ne znam zašto,možda zbog svih onih nabijenih emocija i (ponekad) pretjerivanja do razine patetike (da se razumijemo,volim ih ). A moguće je da je to jer im je gitarist i glavni stihopisac Rak,a ima i Veneru i Merkur ondje. Možda meni imaju rakovski štih jer me podsjećaju na djetinjstvo,na prošlost.

Volim i glazbu s jakim basom.No to je,pretpostavljam,zbog Neptuna.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 12:06   #73
Quote:
Mallory Knox kaže: Pogledaj post
Ja obožavam Fleetwood Mac, oni me baš oraspolože... I Dire Straitsi također; mogu reći da su mi to jedne od najdražih grupa. najviše volim rock, ali zbog svoje blizanačke prirode volim i ostale razne vrste glazbe (od klasike do countrija). Kad sam posebno kretivno raspoložena ili tugaljiva volim poslušati Joy Division, Nick Cavea (Mjesec u Škorpionu - mračna atmosfera), dok sam cijelu srednju i dio faksa studirala Doorse Pretpostavljam da je to zbog Neptuna u Strijelcu (i Morrison je Strijelac), zbog Sunca u Ribama mi vjerojatno pašu prve dvije navedene grupe. Najdraža naša grupa mi je Haustor, Rundek mi je divan pjesnik, to je def. zbog Venere u Vodenjaku i dobro aspektiranog Merkura.
za ovo zaslužuješ
I Fleetwood Mac su meni čisti Neptun (u doba blues-faze).Poslije,kad je Stevie Nicks počela pjevati,više bi mi bili nekakav pop-rock,slatkaste melodije (možda opet Mjesec?)
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:48   #74
A hvala, hvala, i tebi ; mogu reći da se totalno stapam s njihovom glazbom, da, pravi su Neptun
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:47   #75
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Evo malo Astrologije i u glazbi.

Odmah da napomenem, rijec je o albumu Zodiac, by Talamasca, tako da znate sto mozete ocekivati od linkova.

Da bi vidjeli, odnosno "culi" znakove Zodijaka, potrebno je da mozete slusati ovakvu muziku prije svega . My favorite je definitivno Saggy.

Ovan
Bik
Blizanci
Rak
Lav
Djevica
Vaga
Skorpion
Strijelac
Jarac
Vodenjak
Ribe
Cool
...volim takvu muziku...i od ovog mi najvise, zacudujuce, pasu Lav & Vodrnjak...ono sto sam mislila da ce mi se najvise svidjet i sto bi mi se trebalo svidjet ispalo mi "pretesko", not my beats...ali ova 2...Lav valjda zato sto mi je Sunce u 5., Merkur i Jupiter u konj. u Lavu, Sunce u trigonima i sa Mjesecom i Asc i Uranom...a Vodenjak zbog naglasenog Urana (isto aspekti sa svim osobnim planetama i tockama)...

...od muzike svasta volim poslusat, jako sirok spektar stvari mi je drag...ali ono sto mi je smijesno je da uvijek "nanjusim" muzicare koji imaju Mjesec u Skorpi kao i ja, privuce me njihova muzika, rijeci i prije nego sto utvrdim da imamo isti Mjesec
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:18   #76
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Cool
...volim takvu muziku...i od ovog mi najvise, zacudujuce, pasu Lav & Vodrnjak...ono sto sam mislila da ce mi se najvise svidjet i sto bi mi se trebalo svidjet ispalo mi "pretesko", not my beats...ali ova 2...Lav valjda zato sto mi je Sunce u 5., Merkur i Jupiter u konj. u Lavu, Sunce u trigonima i sa Mjesecom i Asc i Uranom...a Vodenjak zbog naglasenog Urana (isto aspekti sa svim osobnim planetama i tockama)...
A moze biti.

Meni (kao sto vec rekoh) najvise pase Strijelac i osim toga - Ribe. Valjda zbog Neptuna (konj. s Mjesecom, sekstil s Venerom - to su ovi planeti "ukusa" ).

Scorpio mi pak uopce ne odgovara. A i jos je netko napisao u komentarima na Ribama da mu bolje odgovaraju Ribe iako je Scorpio.

Svidja mi se i Rak.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:50   #77
Ja imam mjesec u djevici(10. a veneru u ovnu(5.) tak da nema baš neke veze. Znam da sam osjetljiva na glazbu i izbirljiva(možda zbog djevice)...
volim rock/blues 70ih, nešto rijeđe slušam metal, latino pop kad plešem, ali zapravo glazba za dušu mi je glazba za meditaciju,ambijentalna/orijentalna...cvrkut ptica i tak to..
svestran ukus,ali izbirljiv. Zna me strašno unervoziti, mora biti u skladu s raspoloženjem ili tematski vezana uz moje sanjarenje
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 22:28   #78
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Evo malo Astrologije i u glazbi.

Odmah da napomenem, rijec je o albumu Zodiac, by Talamasca, tako da znate sto mozete ocekivati od linkova.

Da bi vidjeli, odnosno "culi" znakove Zodijaka, potrebno je da mozete slusati ovakvu muziku prije svega . My favorite je definitivno Saggy.

Ovan
Bik
Blizanci
Rak
Lav
Djevica
Vaga
Skorpion
Strijelac
Jarac
Vodenjak
Ribe




odličan izbor,najbolja mi je stvar leo.
obožavam psyhodelic goa trance,chill out,hard core,a najviše od svega hard rap!!!


venera mi je u vodenjaku u kvadratu sa mjesecom u biku i plutonom u škorpiji.
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 00:48   #79
ja uopste nemam neki odredjen ukus

znam da volim etno zvukove
i da su mi blizi zvukovi istoka nego zapad,
Turska, Grcka i sve tamo istocnije
ne znam sta govori o tome
Ve u sko?

vise znam sta ne volim nego sta volim
prezirem narodnjake,
ne volim sladunjavi pop Magazin(sa Jelenom Rozgom, ova nova mi se vise svidja),Danijela M. i sl

non stop mi ide neka muzika, ne mogu da zivim bez nje
ali nikad se nisam lozila nesto posebno ni na koga....
jedino nekad opsesivno slusam neke odredjene pesme
nikad muzika nije uticala na moj stil oblacenja

volim neopterecujucu muziku.....laganu
pop....house...komercijala.....osamdeste
nesto uz sta moze da se djuska
a da ne davi

ne mogu da povezem s kartom
Mo u vodoliji
Ve u sko
Mo90Ve
Ne na Asc
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 17:03   #80
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
ja uopste nemam neki odredjen ukus




Ve u sko
Mo90Ve
Ne na Asc


pa di si ljubavi???

ma u sko
mo 9 0ve
ne 0 sunce
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.