Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 18:15   #1
Lightbulb Tko tu koga obmanjuje?

Nema čovjeka na Zemaljskoj kugli kojeg se ne može obmanuti...pitanje je samo da li tu obmanu osoba "svjesno živi" ili je pak njezina žrtva (Neptun)?

Zato odlučih malo proširiti ovu tematiku pa otvorih "retrogradno" zasebnu temu. Dakle, na ovoj temi možete pisati vlastita iskustva u obmani, kao i vlastita razmišljanja i saznanja o svemu što se dotiče ove tematike - u astrološkoj simbolici...naravno.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.06.2009. at 01:50.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 14:40   #2
Gledajući dvije karte i aspekte sa Neptunom jedne osobe sa planetama druge osobe nije mi baš jasno ko koga obmanjuje, tj. vrši taj Neptunski utjecaj?

Dakle, ako uzmemo da je simbolika Neptuna obmana, laž, iluzija, magla, san...., gledajući kartu kako znati da li u aspektu na Neptuna netko nas obmanjuje ili mi njega? Ili oboje? Ili se ne može reći točno tko koga obmanjuje jer je u pitanju Neptun koji je sam po sebi obmana?

Često sam nailazila na mišljenje da je Neptun taj koji vara, npr. njegov Neptun na njenoj Veneri = Venera je obmanuta. Međutim u praksi mi baš i nije tako uvijek.
Npr. njegov Mjesec kvadrat njen Neptun = on je obmanjivao nju.
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 21:58   #3
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Gledajući dvije karte i aspekte sa Neptunom jedne osobe sa planetama druge osobe nije mi baš jasno ko koga obmanjuje, tj. vrši taj Neptunski utjecaj?
• Prvo - to da li će osoba u životu doživjeti "obmanu" ili će ona drugoga "obmanuti" prije svega ovisi o cjelini natalne karte. A u najvećoj mjeri ovisi o tome kakav je njen osnovni karakter (koliko je osoba uzemljena u realitetu) i kako je Neptun (nedefinirano) integriran u odnosu na individualni karakter (na osobne planete).

• Drugo - osim ovoga gore važno je naglasiti da ako želiš točno odrediti što se dogodilo u nekom odnosu onda to moraš točno i definirati. Jer postoji puno vrsta obmane, od npr. laganja, do financijske prevare ili npr. kada jedan partner drugoga sexualno prevari. Svaka od tih "obmana" je potpuno drugačija i u namjeri i u izvedbi pa su i planete i polja iskustva koja su uključena u aspekte "obmane" posve drugačija.

• Treće - da bi se opisala Neptunova veza s obmanom važno je dobro poznavati njegovu osnovnu prirodu:

A priroda Neptuna nije da "obmanjuje" već je takva da on ne voli niti biti izložen javnosti niti potpuno vidljiv jer on to niti ne može biti - Neptun vlada dubinama, a ne onome što je na površini.

Neptun u osnovi predstavlja onu točku u natalnoj karti gdje osobi nedostaje fokusa jer Neptun upravo suprotnome teži - Neptun teži neograničenom i beskonačnom. Dakle, Neptun ne poznaje granice, on je taj koji ih rastače kao što rastače i svaku drugu strukturu. Ili da se izrazim Neptunovim riječnikom - Neptun je onaj koji "izbjegava konačnost". To je zato jer osim što je Neptun transpersonalno tijelo pa posjeduje svijest o onome što se nalazi izvan konačnog i realnosti vidljivog (Saturn), on posjeduje svijest o istančanim i nematerijaliziranim životnim silama (duhovnosti) pa mu je zbog svega toga i teško svesti svoje postojanje u samo konačan i "čvrsti" oblik. Ustvari ono što je važno naglasiti kod Neptuna jest da on nije povezan s svjesnom prevarom...njegova priroda jest takva da ima veliku sposobnost identifikacije – on sam se lako identificira s onim s čim je u kontaktu, ali i to drugo se lako identificira s Neptunom pa sam Neptun može odati pogrešan utisak čak i bez ikakve namjere da to čini. No ipak postoje neka astrološka pravila:


Primjer:

Osoba u natalnoj karti ima kvadrat Merkur - Neptun. To je pored ostaloga aspekt lažova: Merkur (riječ) - Neptun (nedefinirano). Pa u tom smislu osoba može lažima i vršiti obmanu. No da li je osoba zaista lažac (zna lagati) ili je samo često žrtva pogrešne interpretacije onoga što je izrekla gledamo kroz položaj Merkura i Neptuna obzirom na znak. Ako su Merkur i Neptun položeni u znaku sjedišta, egzaltacije, elementa tripliciteta onda je i njihova temeljna energija "čista". Takva osoba može biti proglašena lažcem, a da toga nije ni svjesna jer je jednostavno krivo shvaćena ili su njene riječi pogrešno protumačene.

Dok recimo isti takav kvadrat u slučaju kada su Merkur i Neptun smješteni u znacima izgona, pada ili van tripliciteta govori o osobi koja može uspješno koristiti laž kao vid manipulacije jer je temeljna energija Merkura i Neptuna u napetom aspektu devijantna.

Ovo je samo jedan, pojednostavljeni primjer koji proizlazi iz osnovnih astroloških saznanja: planeta u svom sjedištu i egzaltaciji je i sposobna u aspektu predati najčišću esenciju svoje vlastite energije. Baš kao što i biljka posađena u podneblju koji joj je najprirodniji (prirodan) u stanju i dati najbolje plodove.
Quote:
Dakle, ako uzmemo da je simbolika Neptuna obmana, laž, iluzija, magla, san...., gledajući kartu kako znati da li u aspektu na Neptuna netko nas obmanjuje ili mi njega? Ili oboje? Ili se ne može reći točno tko koga obmanjuje jer je u pitanju Neptun koji je sam po sebi obmana?
• Dakle, ovakva simbolika Neptuna koju si navela (obmana) - astrološkim riječnikom rečeno proizlazi iz Neptunovih aflikacija i iz Neptunova neskladna položaja. Polja na koja Neptun vrši aflikacije pokazuju životna područja (polja iskustva) na kojima je osoba podložna obmani. Tj. ukratko - da bi osoba nekoga obmanula ili bila obmanuta ona u svojoj natalnoj karti mora imati označitelje koji ukazuju na podložnost obmani.

• Kada u natalnoj karti ne postoje aspekti Neptuna na osobne planete onda je osoba na polju u kojem se Neptun nalazi više sklona tomu da bude žrtva obmane, a da to ni ne zna. Dok ako u samoj natalnoj karti postoje aflikacije osobnih tijela s Neptunom onda je osoba ta koja obmanjuje iz prostog razloga što posjeduje alat za obmanu.

• Kada se gleda sinastrija takve osobe koja je podložna obmani s drugom osobom, "vrstu obmane" uvijek tražimo obzirom na planetu koja je s Neptunom u aflikaciji (np. Sunce/povjerenje, Mjesec/bliskost, Merkur/posao, Venera/ljubav, Mars/sex...) u kontekstu polja i vladarstava istih.
Quote:
Često sam nailazila na mišljenje da je Neptun taj koji vara, npr. njegov Neptun na njenoj Veneri = Venera je obmanuta. Međutim u praksi mi baš i nije tako uvijek.
Npr. njegov Mjesec kvadrat njen Neptun = on je obmanjivao nju.
Neptun je uvijek ona točka u natalnoj karti u kojoj osoba pokazuje poriv za bježanjem, točka u kojoj nedostaje fokusa....na tom mjestu ona nije usidrena (fokusirana), a samim time i točka u kojoj je osoba podložna obmani.

Često su stvari u životu takve da nisu ni crne ni bijele. I sama priroda istine je vrlo subjektivna kategorija pa je ponekada jako teško jasno razgraničiti da li je osoba obmanu u svoj život "prizvala" ili je ona namjerno obmanula nekoga da ne bi sama bila obmanuta.

No ono što je neupitno jest da svatko živi svoju kartu u cjelini i ako malo dublje uđeš u bilo koji sinastrijski odnos vidjeti ćeš da svaki takav odnos ima dublju podlogu onoga što se zaista dogodilo. Zato i kod ovog pitanja kao i kod svih drugih sinastrijskih pitanja uvijek treba pogledati individualnu kartu. A za ovaj slučaj najprije na osnovi nje procjeniti da li je osoba sposobna za obmanu ili je podložna obmani.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.06.2009. at 22:51.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 01:17   #4
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Gledajući dvije karte i aspekte sa Neptunom jedne osobe sa planetama druge osobe nije mi baš jasno ko koga obmanjuje, tj. vrši taj Neptunski utjecaj?

Dakle, ako uzmemo da je simbolika Neptuna obmana, laž, iluzija, magla, san...., gledajući kartu kako znati da li u aspektu na Neptuna netko nas obmanjuje ili mi njega? Ili oboje? Ili se ne može reći točno tko koga obmanjuje jer je u pitanju Neptun koji je sam po sebi obmana?

Često sam nailazila na mišljenje da je Neptun taj koji vara, npr. njegov Neptun na njenoj Veneri = Venera je obmanuta. Međutim u praksi mi baš i nije tako uvijek.
Npr. njegov Mjesec kvadrat njen Neptun = on je obmanjivao nju.
Neptun je taj koji obmanjuje. Uvijek transcedentna planeta u sinastriji teško pada na osobnu planetu. Znači um osobe A Merkur može biti pomućen, obmanut od strane osobe B Neptun. Emotivno prevarena osoba A Venera je prevarena od strane osobe B Neptuna. Ne može biti obratno.
Problem nastaje kod vladarstava. Npr, osoba A i njenim Merkurom vlada Neptun i taj Neptun pravi neki aspekt na natal osobe B - tada osoba A više nije samo obmanuta već i obmanjuje....
Nisu stvari tako jednostavne, treba gledati i vladarstava.
Ovaj primjer njegov Mjesec kvadrat njen Neptun - gdje je taj njegov MJesec u kom znaku i kući? Šta njime vlada?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 08:13   #5
Kakav divan, iscrpan i edukativan odgovor! Hvala ti Fish, stvarno si sjajna!


Odoh ga sada prostudirati detaljno (Merkur u djevici )!
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 09:24   #6
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ovaj primjer njegov Mjesec kvadrat njen Neptun - gdje je taj njegov MJesec u kom znaku i kući? Šta njime vlada?
Njegov Mjesec je na 29*56 Lava u 8. kući. Mjesečev vladar je Sunce koje je također u 8. kući.
Mjesec radi egz. kvadrat na njen Neptun.
Ali Mjesec radi i kvadrat i na njegov Neptun, ali ne egzaktni. Orbis je 7*.

(ako treba još podataka, za to što si htjela reći, napišem ti...)
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:34   #7
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Gledajući dvije karte i aspekte sa Neptunom jedne osobe sa planetama druge osobe nije mi baš jasno ko koga obmanjuje, tj. vrši taj Neptunski utjecaj?

Dakle, ako uzmemo da je simbolika Neptuna obmana, laž, iluzija, magla, san...., gledajući kartu kako znati da li u aspektu na Neptuna netko nas obmanjuje ili mi njega? Ili oboje? Ili se ne može reći točno tko koga obmanjuje jer je u pitanju Neptun koji je sam po sebi obmana?

Često sam nailazila na mišljenje da je Neptun taj koji vara, npr. njegov Neptun na njenoj Veneri = Venera je obmanuta. Međutim u praksi mi baš i nije tako uvijek.
Npr. njegov Mjesec kvadrat njen Neptun = on je obmanjivao nju.
kad je neptun u pitanju obmane su moguće u oba smjera,evo odličan link na tu temu:

http://www.scribd.com/doc/8219806/Ne...omposite-Chart
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:54   #8
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Njegov Mjesec je na 29*56 Lava u 8. kući. Mjesečev vladar je Sunce koje je također u 8. kući.
Mjesec radi egz. kvadrat na njen Neptun.
Ali Mjesec radi i kvadrat i na njegov Neptun, ali ne egzaktni. Orbis je 7*.

(ako treba još podataka, za to što si htjela reći, napišem ti...)
Teško je ovako bez natalnih karata...ali, ovdje je važno šta radi njegovo Sunce na njen natal, jer njegov Mjesec je ugrožen od strane njenog Neptuna, i tim Mjesecom vlada Sunce; a ti kažeš da je ona ta koja je bila obmanuta...
Možda se radi i o nekom drugom usporednom aspektu.
Pogledaj njegov Neptun i sve aspekte koje pravi na njenu kartu...
Moje je mišljenje i praksa da Neptun obmanjuje...a ne obratno...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:55   #9
Quote:
Primjer:

Osoba u natalnoj karti ima kvadrat Merkur - Neptun. To je pored ostaloga aspekt lažova: Merkur (riječ) - Neptun (nedefinirano). Pa u tom smislu osoba može lažima i vršiti obmanu. No da li je osoba zaista lažac (zna lagati) ili je samo često žrtva pogrešne interpretacije onoga što je izrekla gledamo kroz položaj Merkura i Neptuna obzirom na znak. Ako su Merkur i Neptun položeni u znaku sjedišta, egzaltacije, elementa tripliciteta onda je i njihova temeljna energija "čista". Takva osoba može biti proglašena lažcem, a da toga nije ni svjesna jer je jednostavno krivo shvaćena ili su njene riječi pogrešno protumačene.

Dok recimo isti takav kvadrat u slučaju kada su Merkur i Neptun smješteni u znacima izgona, pada ili van tripliciteta govori o osobi koja može uspješno koristiti laž kao vid manipulacije jer je temeljna energija Merkura i Neptuna u napetom aspektu devijantna.
evo ja imam neptun kvadrat merkur. Neptun mi je u strijelcu u 11 kuci, a merkur u djevici u 7 kuci na kraju, inace dsc mi je lav tamo mi je sunce i mjesec. Znači da sam sklon manipuliranju i lazima a da toga nisam svjestan ili ?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.07.2009. at 10:20. Reason: quote
Garfyld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 01:40   #10
Quote:
Garfyld kaže: Pogledaj post
evo ja imam neptun kvadrat merkur. Neptun mi je u strijelcu u 11 kuci, a merkur u djevici u 7 kuci na kraju, inace dsc mi je lav tamo mi je sunce i mjesec. Znači da sam sklon manipuliranju i lazima a da toga nisam svjestan ili ?
Daklem, prvo i osnovno ne možeš bit' niti lažac niti manipulator zahvaljujući jednom jedinom aspektu. Drugo...ne moraš to biti čak i uz više njih. A treće - o laži sam opširnije pisala tu tako da tu većim djelom leži i odgovor na tvoje pitanje.

No kako odlučih malo proširiti ovu tematiku pa otvorih zasebnu temu...usput ću i iskoristiti ovu priliku da napišem malo šire i o aspektu koji si izdvojio u kontekstu obmane:

Merkur je u znaku djevice, dakle svoj na svome...a Neptun u znaku Jupitera (istina). Ovo je aspekt zvan - "od drveća ne vidi šumu" pa upravo u tom i takvom smislu je ovdje i osoba sklona obmani. Zašto?

Ovdje se vjera (Neptun) sukobi (kvadrat) s razumom (Merkur).

Merkur u djevici svemu pristupa ili s gledišta logike i točnosti ili s gledišta kritičnog i praktičnog, a Neptun u strijelcu uvijek želi otkriti dublja značenja. Zato ovdje i Merkur-um želi vjerovati samo u "pravu istinu", no koja istina je ona prava pravcata, to je ono što njega-Merkura ovdje i zaokuplja.

Ovo je aspekt u kojem osoba tamo negdje iz daljine čuje svoj intuitivni glas (Neptun) i dobro zna da je ono što joj Neptun-intuicija šapuće prava istina (strijelac). No mozgiću-Merkuru je to teško prihvatiti bez prethodne provjere vjerodostojnosti svih činjenica u detalje (djevica). Zato se Merkur-um baca na posao selekcije i raščlambe (djevica) ne bi li došao do biti. On to radi i da bi si priskrbio konkretan dokaz i mogao točno prosuditi (Merkur u 7. polju) što je istina, a što laž...prije nego li u to što mu Neptun šapuće zaista i do kraja povjeruje (Neptun u strijelcu).

No taj posao (Merkur u djevici) za njega postaje priča bez kraja (Neptun u strijelcu) jer što Merkur više zna, to se više koleba (Merkur kvadrat Neptun), a istina u koju on još negdje u dubini svoga bića vjeruje (Neptun u strijelacu) i kojoj teži (11. polje) postaje samo pusta nada bez praktičnog cilja (Neptun u 11. polju).

A tako je dobru ideju on Merkur imao...no negdje usput, na putu između analize i sinteze izgubila se ona prvotna iskra znanja (Merkur u djevici), zalutala u dubinama beskonačne potrage (Neptun u strijelcu) i od nje ostala samo neostvarena želja (Neptun u 11. polju).

Zato je važno da osoba s ovim aspektom nikada ne izgubi iz vida širu sliku i da se uči više otvarati i pouzdati u svoj nutarnji glas jer gle čuda - činjenica baš u njenom slučaju može biti vrlo varljiv podatak...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 03:16   #11
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Neptun je taj koji obmanjuje. Uvijek transcedentna planeta u sinastriji teško pada na osobnu planetu. Znači um osobe A Merkur može biti pomućen, obmanut od strane osobe B Neptun. Emotivno prevarena osoba A Venera je prevarena od strane osobe B Neptuna. Ne može biti obratno.
Ja bih rekla, kada je Neptun u pitanju, da obmane znaju cesto ici u oba smjera.

Isto tako, sudeci po samo jednom aspektu, ne moze se pouzdano reci da je jedna strana bila zrtva, a druga "mutikasa". Mislim da je ipak potrebno provjeriti aspekte Neptuna (a i ostalih faktora: Venera, 7. kuca - partner, odnos) u natalnim kartama pojedinacno pa bi se eventualno na taj nacin dalo vise zakljuciti.

Vjerojatnije je da ce osoba s naglasenim Neptunom u vlastitoj natalnoj biti "obmanjivac"....osobito kada je u pitanju ljubavni odnos. Kako sebe obamnjuje, tako obmanjuje i drugoga. Cisto zato sto to jeste Neptunova priroda. Mozemo to nazvati obmanom ili bjezanjem od realnosti. Idealizacijom i teznjom za savrsenom i uzvisenom ljubavi u ljudskom obliku ili ludom zanesenoscu i opijenoscu. Kako je kome ljepse i romanticnije.

Kod osoba koje nemaju naglasen Neptun u natalnoj karti, njegova aktivacija kroz neki aspekt u Sinastriji, cesto ce znaciti da ce sam biti obmanut ili prevaren.

Neptun je simbol uzvisene ljubavi (bozanske)....on je mjesto egzaltacije Venere....."obicne", "pravedne" ljubavi, odnosno njena "visa oktava". Nadilazi razloge i logiku.....ili ih jednostavno ignorira. Sve vezano za Neptuna je tajno, skriveno, neizrecivo i nemjerljivo (potpuno suprotno od Djevice), a individue sa naglasenim Neptunom su cesto vrlo tajnovite, neodrecene i za druge cesto "u oblacima" ili konfuzne. Cisto zato sto se Neptun i Merkur (shvacanje, jasnoca, cinjenice) ne mogu susresti (Merkur je u padu u Ribama). Zato je uvijek u dilanju s Neptunom vrlo lako moguce dobiti pogresan dojam, nesto krivo shvatiti i protumaciti.

Dok je covjek uvucen u taj Neptunov svijet....taj oblak maste....sve je predivno. Ali kada padne na tvrdu zemlju, onda shvati da je bio u zabludi.

Uvijek nekako ispadne da je tesko usmjeriti tu savrsenu ljubav prema nesavrsenom ljudskom bicu.

Kao sto je rekao J. W. Goethe (racionalna Djevica, sa opozicijom Sunca ka Mjesecu u Ribama te sa Venerom u Djevici na koju Neptun radi egzaktni sekstil):

Jedno smo o drugom bili u zabludi, bila su to lijepa vremena.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 29.06.2009. at 03:29.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 09:16   #12
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

Dok je covjek uvucen u taj Neptunov svijet....taj oblak maste....sve je predivno. Ali kada padne na tvrdu zemlju, onda shvati da je bio u zabludi.

Uvijek nekako ispadne da je tesko usmjeriti tu savrsenu ljubav prema nesavrsenom ljudskom bicu.

Kao sto je rekao J. W. Goethe (racionalna Djevica, sa opozicijom Sunca ka Mjesecu u Ribama te sa Venerom u Djevici na koju Neptun radi egzaktni sekstil):

Jedno smo o drugom bili u zabludi, bila su to lijepa vremena.
uvijek sam se pitala kako je to moguće da nakon nekog vremena nakon što splasne neki ushit, se za čovjeka koji mi je bio naj naj se odjednom pitam:"pa šta mi bi da me ovaj zaludi"
to je znači to...
sad znam...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 10:29   #13
Još malo o obmani...

Ima nekoliko stvari koju ljudi često zanemaruju kada je u pitanju Neptun:


• Jedna od njih je ta da Neptun nije ljubav. Ljubav je Venera.

• Neptun jest viša oktava Venere-ljubavi, no Neptun nije svjetovna ljubav. Zato on i kada živi ljubav onda je ta je ljubav usmjerena na čovjekovo duhovno biće. On je ljubav usmjerena prema idealu, ključna riječ kod Neptuna je vjera. Neptun kaže - ja vjerujem.

• To što ljudi često takvu duhovnu ljubav smjeste u kontekst ljudskog bića je drugi par postola ...ali činjenica je da to "mora" dovesti do obmane ili kako neki to vole reći romantičnog razočarenja. Iz prostog razloga što ljudsko biće nije ni približno "savršeno".


I zato kada čovjek Neptuna usmjeri na neko drugo ljudsko biće on se "zavarava" jer je to drugo biće samo po sebi ograničeno i puno nesavršenosti i neminovno ta "Božanska ljubav" s vremenom "nestaje" (Neptun). Neki se znaju i ljepše izraziti pa kažu da se pretvorila u pažnju, poštivanje...no to samo znači (astrološkim riječnikom naravno) da je osim Neptuna osobi Venera (ljubav) snažno integrirana u natalnoj karti. No ona Neptunovska čarolija koju su vezali uz tu osobu i uz ljubav (Veneru) više ne postoji, rastočila se negdje....rastočila se iz onog istog razloga koji sam pisala malo gore – iz razloga što je Neptunova osnovna priroda takva da teži beskonačnome, nečemu što nema ograničenja - Bogu.

Također aspekti Neptuna ima jednu karakteristiku, a to je da on usljed takve svoje bazične prirode koja je otvorena prema neograničenom u napetim aspektima više daje od svoje prirode (posebno u aspektu kvadrata), nego u skladnim aspektima. Naprosto iz razloga što njegova ključna riječ ja vjerujem kod kvadrata tjera na djelovanje pa od njega čini duhovnog tragača, nekoga tko traga za onim u što vjeruje....za razliku od skladnog aspekta koji ga "uljuljkuje" (Neptun je pasivan). Pretpostavljam da je to zato jer Neptun u svojoj osnovi jest težnja idealu, tj. za idealom treba "tragati", ne da bi ga ostvarili jer to nije moguće – već da bi ga na trenutak dotaknuli i zapamtili taj čaroban osjećaj...


No da se ne izgubimo u Neptunovim težnjama važno je naglasiti da je Neptun transpersonalno tijelo i da je prije nego što budemo sposobni dotaći taj ideal treba savladati Saturnovu lekciju, a to znači spoznati svoje čvrste granice.

Zato ću na kraju istaknuti jedan citat jer mislim da je Arroyo to odlično istaknuo:

Ključ za stvaranje pravog odnosa s Neptunskim silama u našim životima nalazi se u shvaćanju da nema tog zadovoljstva ili oslobađanja koje će doći iz neprekidne potrage za idealom za kojim čeznemo u spoljašnjem svijetu, već da će oni doći tek onada kada prihvatimo odgovornost (Saturn) za ostvarenje životnih ideala kroz vlastitu kreativnost i posvećenost. Drugim riječima ideal moramo da živimo da bismo ga ostvarili.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:02   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
.....Ključ za stvaranje pravog odnosa s Neptunskim silama u našim životima nalazi se u shvaćanju da nema tog zadovoljstva ili oslobađanja koje će doći iz neprekidne potrage za idealom za kojim čeznemo u spoljašnjem svijetu, već da će oni doći tek onada kada prihvatimo odgovornost (Saturn) za ostvarenje životnih ideala kroz vlastitu kreativnost i posvećenost. Drugim riječima ideal moramo da živimo da bismo ga ostvarili. [/I]


poznam (bar sam bila pod tim dojmom) osobu koja voli ljubav a ne osobu koja tu ljubav daje i uredno se zaljubljuje u ljubav- u nešto nadnaravno savršeno i nerealno, i čim se ta ljubav, na početku blažena, počne uobličavati u onu ljudsku on kreće dalje, u novu potragu.

u stanju je izidealizirati nekoga do mjere da ga i najnormalnija reakcija osobe koja je samo čovjek, baca u očaj i duboko razočarenje...i da dalje ne nabrajam, jako mi se poklapa s ovim o čemu ti i S.C. pišete.

na žalost nemam sat rođenja pa ne mogu dati potpunu sliku njegovog Ne, ali od aspekata ima samo egzaktni sex sa Pl i kvadrat sa Sa...

u kojoj kući i znaku bi eventualno trebao biti da pojača svoju moć...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:58   #15
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
poznam (bar sam bila pod tim dojmom) osobu koja voli ljubav a ne osobu koja tu ljubav daje i uredno se zaljubljuje u ljubav- u nešto nadnaravno savršeno i nerealno, i čim se ta ljubav, na početku blažena, počne uobličavati u onu ljudsku on kreće dalje, u novu potragu.
Super si napisala u kontekstu topica - "bar sam bila pod tim dojmom".

Ovo što si napisala, prevedeno na astrološki jezik je aspekt Venera kvadrat Neptun. Zato jer je kvadrat aktivan u potrazi za ljubavnim (Venera) idealom (Neptun) u vezi s znakom strijelca (potraga). No to je samo tvoj dojam kao što si rekla, a on ne mora biti točan kada je Neptun u pitanju. Tj. možda vaša sinastrija u nekim točkama dodiruje s jedne strane Merkur, a s druge Neptun pa je dojam pogrešan.
Quote:
na žalost nemam sat rođenja pa ne mogu dati potpunu sliku njegovog Ne, ali od aspekata ima samo egzaktni sex sa Pl i kvadrat sa Sa...

u kojoj kući i znaku bi eventualno trebao biti da pojača svoju moć...
Npr. Neptun u 5. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:35   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Super si napisala u kontekstu topica - "bar sam bila pod tim dojmom".
No to je samo tvoj dojam kao što si rekla, a on ne mora biti točan kada je Neptun u pitanju. Tj. možda vaša sinastrija u nekim točkama dodiruje s jedne strane Merkur, a s druge Neptun pa je dojam pogrešan.

Npr. Neptun u 5. polju.
e vidiš to me zbunjuje, moj Neptun je kvadrirao njegov Merkur

možda sam ja iz njegovog kuta gledanja bila njemu obmana, ideal i ne znam ti ni ja šta sve ne, a kad smo se ozbiljnije dohvatili shvatio da sam ćorak

e sad šta je prvo, kokoš ili jaje? ja njemu bila obmana pa kad je progledao okrenuo ploču i postao on meni obmana, ili je prvo on mene obmanuo...

baš ono kako si u naslovu postavila- ko tu koga obmanjuje

eh da, i u vrijeme kad su nam se putevi počeli preplitati, imala sam tranzit Ne preko venere
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 13:40   #17
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
poznam (bar sam bila pod tim dojmom) osobu koja voli ljubav a ne osobu koja tu ljubav daje i uredno se zaljubljuje u ljubav- u nešto nadnaravno savršeno i nerealno, i čim se ta ljubav, na početku blažena, počne uobličavati u onu ljudsku on kreće dalje, u novu potragu.

u stanju je izidealizirati nekoga do mjere da ga i najnormalnija reakcija osobe koja je samo čovjek, baca u očaj i duboko razočarenje...i da dalje ne nabrajam, jako mi se poklapa s ovim o čemu ti i S.C. pišete.
Ovo si opisala mene ....

Quote:
na žalost nemam sat rođenja pa ne mogu dati potpunu sliku njegovog Ne, ali od aspekata ima samo egzaktni sex sa Pl i kvadrat sa Sa...

u kojoj kući i znaku bi eventualno trebao biti da pojača svoju moć...
A buduci da ja imam Neptun u sekstilu s Venerom i Neptun u 7. polju (polje Venere)....rekla bih da bi u takvom slucaju Neptun trebao biti vezan na planetu/polje partnerstva. Najcesce je to Venera (iako dosta znaci i Mjesec).

Ipak je Venera ljubav, a i sama je egzaltirana u Neptunovom znaku Ribe. Zato je sa kombinacijom te dvije energije osoba zaljubljena u ljubav i uvijek voli (Venera) bozanski (Neptun).

I takodjer 7. polje. Jer to je polje partnera i odnosa. Tu se moze dogadjati idealizacija (Neptun) drugoga, odnosno partnera (7. polje).

Ovaj aspekt koji si spomenula - Neptun kvadrat Saturn daje osobu cija je potreba da izgradi i ocuva oblik (Saturn) neprestano u sukobu (kvadrat) sa potrebom za razoblicavanjem i bezgranicnoscu (Neptun). Tesko joj je materijalizirati (Satrun) snove (Neptun).

No, taj aspekt daje osobu koja je uporna i koja se dugotrajno (ako ne i vjecno - Saturn) posvecuje ostvarenju svojih ideja i ideala (Neptun). Osobi je tesko otkriti sto zapravo zeli, ali to ju ne sprecava da uporno poput Jarca (Saturn) trazi mir u nezadovoljstvu koje mu Neptun prouzrokuje.

Ovo je dosta opceniti aspekt i moze se odnositi na sva zivotna podrucja pa tako i ljubav i partnerske odnose. Zato on ima tu saturnovsku cvrstinu i odlucnost u traganju za idealom, odnosno nakon svakog razocaranja (kvadrat Neptun) krece u novu potragu.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 13:50   #18
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ovaj aspekt koji si spomenula - Neptun kvadrat Saturn daje osobu cija je potreba da izgradi i ocuva oblik (Saturn) neprestano u sukobu (kvadrat) sa potrebom za razoblicavanjem i bezgranicnoscu (Neptun). Tesko joj je materijalizirati (Satrun) snove (Neptun).

No, taj aspekt daje osobu koja je uporna i koja se dugotrajno (ako ne i vjecno - Saturn) posvecuje ostvarenju svojih ideja i ideala (Neptun). Osobi je tesko otkriti sto zapravo zeli, ali to ju ne sprecava da uporno poput Jarca (Saturn) trazi mir u nezadovoljstvu koje mu Neptun prouzrokuje.

Ovo je dosta opceniti aspekt i moze se odnositi na sva zivotna podrucja pa tako i ljubav i partnerske odnose. Zato on ima tu saturnovsku cvrstinu i odlucnost u traganju za idealom, odnosno nakon svakog razocaranja (kvadrat Neptun) krece u novu potragu.
ovo si tako dobro napisala...nebrojeni broj puta sam od njega čula- "Dobro zašto ti ne možeš biti normalna?!"
a onog trena kada sam postala normalna i prizemna (uz puuuno muke i truda radi njega) je njegov ushit splasnuo.
sve što je nabrajao kao savršene vrline koji cijeli život traži u ženi su odjednom preskočile u kategoriju najgorih mana...

i baš kao da su mu se teorijski i praktični mozak posvađali i prekinuli komunikaciju. u teoriji je idealizirao nešto što ga je u praksi iritiralo i bacalo iz takta
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 17:44   #19
što je sa venerom u konjukciji s neptunom ? kod mene su oni združeni u 9. polju ... neptun strijelac a venera jarac.

duhovnost, da upotrijebim taj magloviti pojam, me uvijek jako zanimala

Zadnje uređivanje cici mici : 29.06.2009. at 18:04.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:59   #20
Quote:
No da se ne izgubimo u Neptunovim težnjama važno je naglasiti da je Neptun transpersonalno tijelo i da je prije nego što budemo sposobni dotaći taj ideal treba savladati Saturnovu lekciju, a to znači spoznati svoje čvrste granice.

Zato ću na kraju istaknuti jedan citat jer mislim da je Arroyo to odlično istaknuo:

Ključ za stvaranje pravog odnosa s Neptunskim silama u našim životima nalazi se u shvaćanju da nema tog zadovoljstva ili oslobađanja koje će doći iz neprekidne potrage za idealom za kojim čeznemo u spoljašnjem svijetu, već da će oni doći tek onada kada prihvatimo odgovornost (Saturn) za ostvarenje životnih ideala kroz vlastitu kreativnost i posvećenost. Drugim riječima ideal moramo da živimo da bismo ga ostvarili.
Meni su i neptun i saturn na ac-u! i na netu postoje sva tumačenja detaljna za sve kuće osim 12 i 1, a obje se odnose na svijest i podsvjest. Muko moja

Quote:
poznam (bar sam bila pod tim dojmom) osobu koja voli ljubav a ne osobu koja tu ljubav daje i uredno se zaljubljuje u ljubav- u nešto nadnaravno savršeno i nerealno, i čim se ta ljubav, na početku blažena, počne uobličavati u onu ljudsku on kreće dalje, u novu potragu.
u stanju je izidealizirati nekoga do mjere da ga i najnormalnija reakcija osobe koja je samo čovjek, baca u očaj i duboko razočarenje...
i da dalje ne nabrajam, jako mi se poklapa s ovim o čemu ti i S.C. pišete.
na žalost nemam sat rođenja pa ne mogu dati potpunu sliku njegovog Ne, ali od aspekata ima samo egzaktni sex sa Pl i kvadrat sa Sa...
Kao da pričaš o meni! imam sekstil sa plutonom.
Quote:
Ovo što si napisala, prevedeno na astrološki jezik je aspekt Venera kvadrat Neptun. Zato jer je kvadrat aktivan u potrazi za ljubavnim (Venera) idealom (Neptun) u vezi s znakom strijelca (potraga).
Imam i ovaj aspekt! s tim da mi je neptun u 12, na ac-u što bi dodatno pojačavalo ovo....
Quote:
No, taj aspekt daje osobu koja je uporna i koja se dugotrajno (ako ne i vjecno - Saturn) posvecuje ostvarenju svojih ideja i ideala (Neptun). Osobi je tesko otkriti sto zapravo zeli, ali to ju ne sprecava da uporno poput Jarca (Saturn) trazi mir u nezadovoljstvu koje mu Neptun prouzrokuje.
Ovo je dosta opceniti aspekt i moze se odnositi na sva zivotna podrucja pa tako i ljubav i partnerske odnose. Zato on ima tu saturnovsku cvrstinu i odlucnost u traganju za idealom, odnosno nakon svakog razocaranja (kvadrat Neptun) krece u novu potragu
ja nemam ovaj aspekt, ali bih možda po ovome mogla povezati neptun i saturn. oba su mi u konjukciji s ac-om. Ono što mi neptun u 12.(nesvjesno) u kvadratu s venerom radi, mislim da je saturn u 1.(svjesno) osvijetlio, tako da sam sada u dugotrajnoj vezi(prvo takoj) u kojoj tragovi idealiziranja postoje, ali saturn me uvijek vraća, i daje mu mudrost koju neptun nema, uči me da božansko ne tražim u idealu, nego u stvarnoj osobi. e sad, tako je u stvarnom životu, no Fish, jesam li dobro povezala astrološki?
Joj hvala na ovoj temi
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.