Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2011., 13:43   #561
ne znam kak djeluju te granule. pokusaj malo guglat. ja sam sirup trebala popiti u podne i on je poceo djelovat oko 16-17h i cijelu vecer sam prosjedila na wc-u. ako si do sad trebala popiti vec te granule mozda i one pocnu djelovat nakon nekoliko sati?? ne znam sto da ti kazem osim da ih pokusas popiti sa zatvorenim nosim i nabrzinu.. probaj nazvati neku ljekarnu pa ih pitaj. objasni im u cemu je stvar. oni se kuze u te stvari. sigurno ce ti biti lakse ako nesto saznas nego da cekas da te ovi s rebra opet otpile
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:50   #562
neznam ni ja kako djeluju, ali mislim da toliko ne kakim od onog čepića u 8 ujutro....bila sam do sad već 12 puta na wc-u...
da, možda je bolje da ljekarnu zvrcnem...iako neznam zašt daju tako nešto za piti, kad u samim uputstvima piše da je velika mogućnost povraćanja i mučnine ako se uzima u velikim količinama...a litra toga u sat vremena je zbilja previše...i koja je onda svrha toga kad ti to ispovraćaš?
nos zatvorim, ali taj okus....nemogu ti opisati..ogavno...već sam probala i brzo i sporo i najbrže i eks...i svaki put mi se povraćalo, a jednom se fala bogu i jesam...
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:53   #563
uf,bome si se namucila
a dobro,ako si do sad vec bila puno na wc-u onda valjda djeluju.. eto,nazovi neku ljekarnu pa pitaj. reci da ne mozes dobiti doktora a da si zabrinuta. sretno! javi sutra kako prodje pregled!!



Quote:
mali_pizdek kaže: Pogledaj post
iako neznam zašt daju tako nešto za piti, kad u samim uputstvima piše da je velika mogućnost povraćanja i mučnine ako se uzima u velikim količinama...a litra toga u sat vremena je zbilja previše...i koja je onda svrha toga kad ti to ispovraćaš?
gle,netko je to smislio i to se prodaje, tj.daje se besplatno.. da je 'bezbolno' sigurno ne bi bilo jeftino, nazalost ali kod nas to tako funkcionira
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:23   #564
nekoliko opaski

Htjela bih se osvrnuti na to čišćenje. To je jako bitno dobro provesti jer inače se bezveze mučite i izlazete pretrazi, ako vam pola toga neće moći vidjeti.

Ako granule i dulcolacs ne djeluje, onda je bolje da skočiš u ljekarnu i kupiš još jednu flašicu sirupa za čišćenje i naiskap ga popiješ (brzina je važna). sigurno ćeš cijelu noć sjediti na wc-u, ali bar ćeš to obaviti. Najgore je mučenje.

IZ mog isksutva najbolji i najskuplji je taj sirup, mislim da košta oko 80 kuna, a potrebne su 2 flašice, ali isplati se, jer nema mučenja. Te granule je pila moja mama, kaže da je bilo ok, ali mislim da je sve nešto teže i gori su grčevi.

Mislim da treba početi djelovati u roku od najkasnije 12 sati, ako ne, trk u ljekarnu po jedan sirup za svaki slučaj.
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:26   #565
Quote:
mali_pizdek kaže: Pogledaj post
dragi svi
ja dobila upute za čišćenje koje su mi katastrofa
5 dana prije moram biti na tekućoj dijeti (vjerujem da svi znate što je to) i to mi je katastrofa...mislim da ama baš ništa ne smijem jesti...
za dan prije kolonoskopije sam dobila čepiće i granule da me pročiste...

uglavnom, ne znam kako ću izdržati bez hrane, neka me utješe oni koji su to prošli
a vidim da su neki jeli do dva dana prije pregleda pa je sve bilo ok, uspjeli su doći čisti...
inače imam redovitu stolicu (2-3x dnevno) i nekako sam mišljenja da bi sve to moglo izaći iz mene i onaj zadnji dan
još +toga što imam 48 kila , mislim da ću smršaviti 7 kila do utorka...


Ccccc, ko ti to preporucio?
2 tabletice Dulcolaxa u 15 sati, 30 grama gorke soli u 16 sati. Opet dvije tabletice u 17 sati i sto vise tecnosti piti( nista ne jesti navecer).
I to je to.
Ujutro u 5 sati cepic Dulcolaxa i pripremljena si.


Navecer treba piti sto vis etecnosti kako bi imala minimalno tri stolice( imaces ih vise sto vise budes pila, bilo kakve tecnosti, a pozeljno je da ih ima svise).
dakle, to sto su ti rekli, pogresno totalno
maesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:58   #566
kak se zove taj sirup o kojem pričate?
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:27   #567
evo ja kupila 2 x-prep sirupa, i popila jednog prije sat vremena. jel mislite da trebam popit i drugog, ili je ovaj dosta s obzirom da sam pila i granule ujutro
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:34   #568
Quote:
mali_pizdek kaže: Pogledaj post
evo ja kupila 2 x-prep sirupa, i popila jednog prije sat vremena. jel mislite da trebam popit i drugog, ili je ovaj dosta s obzirom da sam pila i granule ujutro
zasto dva??? ja sam popila samo jedan..
dobro,ja sam pila donat mg nakon toga. mislim da ti nece trebati drugi jer si se vec ocistila od granula.
ja bih na tvom mjestu pila dosta tekucine jer si uzela dosta tih preparata za ciscenje pa bi mogla dehidrirat. a i tekucina ti dodatno 'ispire' crijeva, tako su meni rekli. mislim da smijes caj od kamilice i naravno vodu.
sretno sutra!! javi kak prodje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 12:32   #569
evo da se javim kako je prošlo
mislila sam da će me vratiti doma zbog neočišćenosti, no fala bogu, nije bilo toliko kritično (iako je u nekom dijelu bilo zaostataka )...
na kraju sam ipak popila oba sirupa, jedan u 16:30, drugi u 20:30, jer sam imala najbolju namjeru da se očistim kako se spada, i da nebi to slučajno trebala ponavljati...no, unatoč onim granulama od jutra, i 2 sirupa poslije, meni je stolica bila sve tamnija i tamnija i sve kašastija..
to me zabrinulo jer bi trebala biti sve svjetlija i rijeđa...
danas ujutro je bila zbilja tamna i mekana, i to me dodatno zabrinulo.
nakon toliko laksativa i pijenja tekućine, mislila sam da ću biti ko grlica, kad ono...
jutros sam naravno povraćala jer više nisam mogla otvorit usta da popijem bilo kakvu tekućinu.
i jedva došla do bolnice od iscrpljenosti.
kad su me pozvali, doktoru sam odmah objasnila kakvih sam poteškoća imala sa čišćenjem od jučer, pa je rekao da nema problema
bilo me malo strah, i čak sam bila napeta, jer nisam znala kak će proći taj pregled, koliko će me boliti itd..
nisam očekivala onakve "gaćice"
pregled je sve skupa trajao kojih 5-7 minuta, ispočetka mi je bilo čudno i počela sam vikat da ću se pokakit
pa su me savjetovali da se opustim i tako to, što od početka nisam, pa mi je doktor rekao: gle mali_pizdek, ja neznam po kojim si ti forumima čitala da ovo boli, ali kod mene ti pregled ne boli.
bilo mi je totalno smiješno, i onda sam opustila trbuh i bilo je sve ok, osjetila sam par puta kak su mi upuhivali zrak, i kak mi je kamerica malo vrludala, ali mi srećom nije bilo ni bolno ni ništa, nego onako, više neobično
uh preživila sam , i odmah sam se otišla počasiti u mc'donalds
srećom, nemam ništa kritično, vanjski i unutarnji hemeroidi su prisutni.
eh da, još imam sreće što mi jučer nije puknuo hemeroid od toliko naprezanja..
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:49   #570
eto,super! drago mi je da je sve dobro proslo!!!
glavno da si to rijesila i da si sad mirna..
svi kazu da im je 'ciscenje' gore od same pretrage. tako je i meni bilo jer mi je stolica bila zuta i rijetka kao mokraca, doslovno sve me zivo peklo i sjedila sam na wc-u nekoliko sati ali, kao sto ti kazes, malo je pregled bolio dok se ne opustis a kasnije sve super. mene su odmah upozorili da cu imati osjecaj da cu se ukakiti ili da mi se prdi i neka to slobodno 'pustim' da me ne napinje. i tako sam se ja opustila.... (nije bilo nikakvih zvukova ni mirisa)
eto,sad se opusti i uzivaj!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:09   #571
a jel se smije mlijeko piti ova dva dana prije, ili tekući jogurt?
Išta osim juhe?

Jel dovoljna samo gorka sol, jer meni na pripremi samo to piše, nikakav sirup nni donat...
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 10:38   #572
samo se ti drži pripreme

ugl, mislim da ne smiješ ni mlijeko, ni jogurt, ja ispitivala doktoricu i nisam smjela ništa osim vode,čaja, bistre juhe i bistrih sokova...čak ni gusti sok nisam smjela..
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 12:09   #573
Quote:
mali_pizdek kaže: Pogledaj post
samo se ti drži pripreme

ugl, mislim da ne smiješ ni mlijeko, ni jogurt, ja ispitivala doktoricu i nisam smjela ništa osim vode,čaja, bistre juhe i bistrih sokova...čak ni gusti sok nisam smjela..
umrijet ću. Tek sam prvi dan na juhi,, jedem ju svakih sat vremena, a tek je 12. Inače jedem svakih tri-četiri sata i svi me zezaju zbog toga, tako da mi ovo zvuči kao pravo mučenje.
Ima negdje propisano koliko litara juhe u sebe dnevno smijem slijati?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 12:46   #574
ha čuj, ako ćeš samo juhu konzumirati, onda barem 3 litre
evo ne znam što ti piše na pripremama, meni je pisalo da moram unijeti barem 3L tekućine dnevno ...drži se, ja sam to jedva preživila ovih dana, a sad cvatem od sreće kad je gotovo
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:37   #575
meni su cudne te pripreme s gorkom soli.. koliko sam citala na forumu i cula od poznanika, ta gorka sol se sve manje upotrebaljava. ja se sjecam da sam mogla sve normalno jesti samo da nisam smjela sirovo voce i povrce jer ljuskice od kore i kostice mogu ostati u crijevima neprobavljene. dan prije sam popila taj sirup i pila donat i bila sam cista.. ne vidim razloga zasto se toliko muciti 5 dana prije. kao da ti onaj jedan dan nije dovoljan sto prosjedis na wc-u i moras piti puno tekucine a tebi je vec muka
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:56   #576
Preživjela.

Neka babuskara me pokušavala ustrašiti dok sam čekala da uđem unutra...
kao, ono, sućutni pogled, pa sažalni osmijeh. pa:jeste već prije bili na kolonoskopiji? ja kažem ne, a ona zavrti glavom i podsmijehne se: kao, nema ova pojma što ju čeka... A sva kao zabrinuta i brižna.
Mrzim babe. Skoro je uspjela.

Ali sve u svemu, nije to ništa strašno. Malo zaboli koji put, kao kad imate grčeve prije nego što idete na wc, možda malo jače, ali ne i neizdrživo ili za anesteziju.

Imam početne unutarnje hemeroide, idem sad na stranicu o hemeroidima
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 20:37   #577
molim vas,jel ko zna koliko se cijene kreću za rektoskopiju u poliklinikama,dakle,privatno?naručena sam već,tj.mama me naručila.tila bi znat otprilike.
kdance is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:12   #578
Pa nazovi tamo gdje si naručen-a i pitaj?
Kolonoskopija u Rijeci 800 kuna.
Kissing spine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 02:18   #579
Quote:
kdance kaže: Pogledaj post
molim vas,jel ko zna koliko se cijene kreću za rektoskopiju u poliklinikama,dakle,privatno?naručena sam već,tj.mama me naručila.tila bi znat otprilike.
ako se dobro sjecam mislim da ima razlike u cijeni izmedju kolonoskopije i rektoskopije. ja sam kolono platila 750kn. za rekto se stvarno ne sjecam probaj guglat neku privatnu polikliniku (pr.sunce ili nesto tako) i potrazi cjenik. mislim da bi ga trebali imati na svojoj stranici
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:47   #580
dosla malo citat pa da se i javim,reda radi.i ja sam medju sretnicima koje ocekuje kolono,meni je sutra.
e sad,ja neznam kakve pripreme daju u drugim gradovima,ali kod nas je ovako:
3 dana prije pretrage nesmije se jesti voce i povrce.dan prije pretrage rucati lagano oko podne,u 1 popiti 3tbl dulcolaxa ili onaj sirup,i kroz popodne popiti najmanje 4L donata MG.i to je to.
ja sam od jutros valjda vec 4 puta bila na wc i vec me pece al tila sam si olaksat jucer pa sam jucer popodne popila litru i pol donata,i navecer 2 dulkica,i danas cu po rasporedu,s time da sam jutros popila jos pola klitre donata i popodne planiram popiti jos te 4.
ali kod nas se ne daje ta gorka sol ni nista,pa sad neznam.
ugl..nadam se da nece biti prestrasno sutra. nemoze bit gore od ovog trcanja na wc svako malo,sigurno.a sto me jos ceka popodne..uh.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.