Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 13:51   #2041
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Farbam se sama... kombiniram... Na izrast stavim pola fabe i to mi je dovoljno

Nemam neku provjerenu i dobru farbu, eksperimentiram, uglavnom tražim između onih koje imaju tamno plavu pepeljastu nijansu... sad nekoliko farbanja koristim Wella farbu...
A za svjetliji dio sam prije koristila Keune, ali čini mi se da isuši kosu, a i na onom dijelu koji već farban ne daje rezultate (ne posvjetli ga) pa sam se prebacila na Afroditin blajh. To samo malo četkom prošaram po kosi, i to 1-2 godišnje. Blajh stavim po uputama

Masku za kosu koristim Christophe Robin Shade Variation Care - Baby Blond
Gdje kupuješ tu Wella farbu? Kod nas je odavno već nema za kupiti..
__________________
Mistakes are proof that you are trying.
zourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:17   #2042
Konačno sam pronašla kombinaciju koja mi odgovara i koja je trajna.
Za najbolje prikrivanj sjedih je potrebno kombinirati boje.
Recimo stavljam farbu 5 i 5.77, omjer možda trećina 5 i dvije trećine 5.77.
Razlog mješanja je to što sa 5.77 mi sjede su jednostavno isplivale. Broj 5 pomaže da se to bolje drži.
Bitno je mješati taj neki broj x.yz sa osnovnim bojem koji u mom slučaju može biti 4, 5 ili 6.
Bitno je i koliko se dodaje hirogena.
Na farbi je preporuka hidrogena i farbe 1.5 : 1. U dućanu kojem sam kupovala su mi preporučavali da stavim 1:1 da bi se farba bolje održala. Ipak koristim 1.5 : 1 (hidrog:farba), bude mi pretamno na 1:1.

Kupujem već 6 god Axenija lab. collection farbe.
Treba znati kod tamnih boja ofarbati izrast (pola sata na izrast i raščešljat još 10 min na ostatak kose. Mala greška i kosa bude pretamna.

Evo dobro objašnjeno o bojama farbi.

http://lepotica.rs/kosa/sta-znace-br...e-boje-za-kosu
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:46   #2043
Quote:
zourette kaže: Pogledaj post
Gdje kupuješ tu Wella farbu? Kod nas je odavno već nema za kupiti..
U bipi

Nego, kakva se iskustva s INOA farbama?
Da li je 3% hidrogen dovoljan za prekrivanje sijedih ako je boja slicna prirodnoj boji?
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:20   #2044
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Da li je 3% hidrogen dovoljan za prekrivanje sijedih ako je boja slicna prirodnoj boji?
To i mene zanima. 6% bi trebalo biti svakako dovoljno, nadam se. Koliko ti inače koristiš?
Grimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:29   #2045
Koliko znam 3% hidrogen se koristi samo za obrve i trepavice.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:29   #2046
Da, i ja sam se u međuvremenu informirala, 3% je za preljeve, a za farbanje ide 6% čak i ako je isti tonalitet boje.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:31   #2047
Što se može očekivati ako se stavi 5.1 boja sa 6% hidrogenom, na nebojanu tamnosmeđu gotovo črnu kosu s puno crvenog pigmenta? Ili je bolje 4.1? Cilj - srednje/tamnosmeđa, bez crvenila i toplih tonova. Lp.
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:44   #2048
Quote:
Tea323 kaže: Pogledaj post
Što se može očekivati ako se stavi 5.1 boja sa 6% hidrogenom, na nebojanu tamnosmeđu gotovo črnu kosu s puno crvenog pigmenta? Ili je bolje 4.1? Cilj - srednje/tamnosmeđa, bez crvenila i toplih tonova. Lp.
Mislim da će ti trebati par farbanja da postigneš svjetliju nijansu smeđe. Ja sam se godinama farbala sa tamno smeđom, koja je bila zapravo skoro crna. Kad mi je dojadilo, našla sam Keune 5.11 (svijetlo pepeljasto smeđu), koju sam koristila sa 6% hidrogenom. Uglavnom, tek sad nakon 3. farbanja mi je svjetlija nijansa, bez crvenog odsjaja, a kosa je onak lijepo srednje smeđa (više kao neka 4.). Mislim da će ti 4.1 biti pretamna.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:39   #2049
Lijepi pozdrav svima!

Bila bih jako zahvalna kada bi mi netko mogao dati savjet ili preporuku.



U prilogu je fotografija moje kose koja u različitim razinama ima različitu nijansu.
Prvo moja prirodna boja, pa svjetlija, malo tamnija i na vrhovima opet svjetlija nijansa (na fotografiji se baš i ne vidi vjerodostojno, uživo je puno očitije).

Zanima me s kakvom bojom bi mogla pofarbati kosu da se boja ujednači a da se ujedno ne potamni previše (da ostane otprilike u tonu u kojem je sada)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
anytram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:54   #2050
Cure da li vi stavljate preljeve same? Ako da koje bi preporucile?
Sad sam bila na farbanju izrasta u tamniju smedju a na ostatak kose su mi stavili preljev.
Probala bih to i sama doma ali nemam pojma kako se uopce koriste preljevi.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:59   #2051
Quote:
anytram kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima!

Bila bih jako zahvalna kada bi mi netko mogao dati savjet ili preporuku.



U prilogu je fotografija moje kose koja u različitim razinama ima različitu nijansu.
Prvo moja prirodna boja, pa svjetlija, malo tamnija i na vrhovima opet svjetlija nijansa (na fotografiji se baš i ne vidi vjerodostojno, uživo je puno očitije).

Zanima me s kakvom bojom bi mogla pofarbati kosu da se boja ujednači a da se ujedno ne potamni previše (da ostane otprilike u tonu u kojem je sada)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najpametnije ti je otići kod frizera to riješit.
Eksperimentirala sam dovoljno dugo da mogu reći da ako nemaš talent poput nekih cura ovdje - jednostavno je pametnije priznat da ti ne ide u startu i otići frizeru.
Meni je kosa bila pilić žuta s dijelovima narancastim, a s stražnje strane glave onako donji dio mi je doslovce falio. Trebali su mjeseci da kosa izraste - pol dužine kose je otpalo jer sam bila izgorila kosu. Mislila sam stalno: Ma budem to riješila, Ma budem pročitala na forumu, Ma budem ovo-ono.
Odi dok ti je kosa cijela da ti je dovede u red. Pa onda kad je dovedena u red je odrzavaj sama.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:20   #2052
Hvala ti menni na odgovoru.
Da, znam da bi to bilo najpametnije i najlakše.

Svejedno bih rado čula još pokoje mišljenje. Možda od nekoga tko ima talent.


Sent from my iPhone using Tapatalk
anytram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:37   #2053
Imam kosu koja je farbana u crno jednom. Napravila sam nekakve pramenove da bar malo posvijetlim kosu, trenutno je tu i negdje 3-4 cm izrasta. Ima li smisla da kupujem neku svijetliju smeđu i koji bi uopće efekt postigla s tim? Ili da jednostavo odem opet na nekakve pramenove dok ne ubijem to crnilo do kraja? Svaki savjet je dobrodošao. Slika:


Sent from my iPhone using Tapatalk
DaisyHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:22   #2054
Treba mi par informacija ako neko ima vremena da mi odgovori.
Nisam se nikad u životu farbala, kosa mi je prirodno crna i hladna nijansa.
Htjela sam ofarbati samo vrhove u tamno zeleno ali ne ide mi se frizerki za to.Može li se to napraviti kući a da ne izgleda kao da su se djeca igrala?
Kosa mi je do ramena, stepenasti paž, naprijed duža iza kraća. Ima li neko kakav video?

I pošto mi je 36 i nadjem po koju sijedu nekad mislila sam je farbati kanom kad se sijede pogušćaju.Da li na kanu mogu staviti farbu svjetlije boje na vrhove (zelenu ili crvenu).Hoće li to primiti na kanu?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:36   #2055
Ima li još u dućanima za kupiti onog Balea more blond spreja ili nekog sličnog?
fgm is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 08:10   #2056
Quote:
fgm kaže: Pogledaj post
Ima li još u dućanima za kupiti onog Balea more blond spreja ili nekog sličnog?
Ima balein u dm-u, u mülleru ima od garniera, john friede, syossa i schwarzkopfa, ali su svi skuplji od baleinog, koji je 20-24 kn.
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:27   #2057
Pozdrav curke, treba mi preporuka za frizera u zagrebu koji ce me posteno pofarbat. Prirodno imam neku nedefiniranu pepeljastu smeđu koju sam farbala u malo tamniju hladnu smeđu. Međutim, smeđa boja koju mi je frizerka stavljala na gornji dio kose je u pocetku bila super sa hladnim odsjajem dok se nije pocela nakon 4 pranja ispirati na uzasno losu svijetlo smedju sa medenim odsjajem. E sad, trazim nekog frizera koji ce mi staviti hladnu smedju nijansu koja nece nakon par pranja promijeniti odsjaj ovako drasticno da moram hodati s kosom u repu samo 2 tjedna nakon farbanja.

Zadnje uređivanje maca0s0placa : 24.11.2017. at 19:29. Reason: Previse nebitnih opisa
maca0s0placa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:32   #2058
Quote:
maca0s0placa kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke, treba mi preporuka za frizera u zagrebu koji ce me posteno pofarbat. Prirodno imam neku nedefiniranu pepeljastu smeđu koju sam farbala u malo tamniju hladnu smeđu. Međutim, smeđa boja koju mi je frizerka stavljala na gornji dio kose je u pocetku bila super sa hladnim odsjajem dok se nije pocela nakon 4 pranja ispirati na uzasno losu svijetlo smedju sa medenim odsjajem. E sad, trazim nekog frizera koji ce mi staviti hladnu smedju nijansu koja nece nakon par pranja promijeniti odsjaj ovako drasticno da moram hodati s kosom u repu samo 2 tjedna nakon farbanja.
nemam preporuku za frizera, ali kao da si opisala moju kosu i probleme s farbanjem. Isto imam prirodno takvu nijansu i farbam se u tamniju hladnu koja se ispire užasno brzo na neku bakrenu (meni jako ružnu nijansu).
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:59   #2059
Kakve su to tamno i hladne smeđe boje?
Meni i pepeljasta zna povući na crveno.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:47   #2060
Jel' ima netko s jako osjetljivom kozom sklonom atopiji pa da zna preporucit' boju koja bi bila sto postednija? Nisam se nikad farbala, strah me da cu se sprziti, nemam bas povjerenja u "prirodnu kozmetiku". Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.