Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 22:06   #6641
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ja znam tko ih je poklonio...i to na izvolite...Antiša...

Nažalost, za ministra kulture je to nacionalni heroj...jebi ga brate, hrvatska stvarnost...
Prije Antise, i to debelo prije njega, postojalo je nesto sto se zvalo Rapalski ugovor, kojim je Kraljevina SHS Italiji poklonila slijedece hrvatske teritorije - Istra, Zadar, Cres, Losinj, Lastovo i Rijeka.

Antisa je jos dodao Sibenik, Rab i Split, dakle nije Antisa kako se misli poklonio Italiji pola nase obale, vec je to ucinjeno jos u vrijeme Kraljevine SHS.

Naravno ne branim Antisu, nego ovo pisem radi tocnosti.

Isprike na offu.
gerry10 is offline  
Old 26.06.2016., 22:06   #6642
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Daleko od toga, ali pogledaj malo šta sada imamo...

Ljudi koji pjene da vladaju...u toj velikoj svađi, ne mogu se održati na vlasti ni pola godine...tolika sebičnost, oholost, pohlepa to im ne dozvoljava...

Samo grabe, grabe...neka im na nos skoči, parazitsku im mamicu j.bem...
Opet ponavljam, što je bilo drugačije prije?
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 26.06.2016., 22:06   #6643
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nije to sad tema...

Briti su birali, i odabrali...tko smo mi da im sudimo...

Ja sam osobno zadovoljan, jer želim i Hrvatskoj u bližoj budućnosti da se spasi od sotone zvana EU...

Ima li što nejasno ?
Ajde dobro, ako sam sasvim iskren i ja dajem Farageu puno stvari za pravo i istina je da je EU duboko nedemokratska i u mnogo čemu je slična Jugoslaviji, ali sa druge strane opet ne mislim da baš sve treba razbiti na komadiće.
Corvus27 is offline  
Old 26.06.2016., 22:07   #6644
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Zadovoljan sam i ja, jer želim i nama što brži izlazak iz ove umjetne tvorevine...
Pa možeš bar naći mnoštvo ne eu država u kojima bi se vjerojatno osjećao ugodno...od Engleske, do našeg bližeg susjedstva.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 26.06.2016., 22:07   #6645
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
nece se moci trgovati kao do sada bas, Hrvati nece moci imigrirati ili raditi u UK kao sto bi mogli da nije bilo Brexita i naposljetku ako EU u skoroj ili daljnoj buducnsoti nagrabusi, nagrabusila je i RH, ne?
Vidjet ćemo uopće što će biti.

Ako Englezi ostaju u EEA, ne mjenja se ništa, bit će kao i s Norveškom, moći će i naši ići tamo bez ograničenja i sve.

A ako ne bude EEA, onda će biti zanimljivo vidjeti kako će deportirati milijun Poljaka i ostalih
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 26.06.2016., 22:08   #6646
Roy, jel' ti fakat misliš da Britanci nemaju tajnog asa u rukavu...plan B...

Ovdje se nešto puno veće krije iza brijega, nešto o čemu blage veze nemamo mi obični smrtnici...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 26.06.2016., 22:09   #6647
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
Citajuci....moze se ustanoviti da su ljudi koji su za Brexit zadovoljni i ne spocitavaju previse nedemokrasku EU

ali ljudi koji nisu za Brexit su puni srdjbe, ljutnje, bijesa , oholosti, rekao bih i mrznje ....pogledajte te komentare

mozda ljudima onda bude jasno tko je u pravu.

A nije ni bitno tko je u pravu....u pravu je zakon .....zakon kaze bio je referendum i oni koji su izabrani su dobili signal od vecine naroda da provedu niihovu zelju.
Zapravo, ljudi koji nisu za Brexit su skloni provjeravati podatke o kojima pišu, a zagovornici Brexita lupaju gluposti, poput sljedećih:


Quote:
Prvo sto Unija mora uciniti je ukinuti besplatno skolstvo,
Tako je! Što država ima školovat našu djecu, ljudima se mora omogućiti demokratsko pravo odluke da im djeca budu neobrazovani fizički radnici bez pojma o osnovama ljudskog znanja! Obrazovanje je ionako samo za bogatašku kastu!

(To što EU nema apsolutno nikakve ovlasti nad donošenjem kurikuluma, odlukama o modelu financiranja školstva i sl., već je školstvo isključiva i suverena ingerencija pojedinačnih država članica, ćemo preskočiti. )


Quote:
Drugo Hrvatska u jedno legislativnom domu mora imati jednako predstavnika kao i Njemacka ili Francuska ili Poljska

Sad mi još samo nađi primjer donjeg doma parlamenta iz cijele povijesti zapadne demokracije koji je bio sastavljen po teritorijalnom, a ne demografskom ključu. (Mali savjet: nemoj se truditi, takav primjer ne postoji).

Upravo to je razlog zašto složene države (federacije i konfederacije) imaju dva doma - donji su direktno izabrani predstavnici građana po načelu zastupljenosti, a gornji su ravnopravno raspoređeni predstavnici teritorijalnih jedinica.

EU Parlament je donji dom legislativnog tijela, koji se bira po načelu recipročne zastupljenosti na izravnim izborima.

EU Vijeće ima ulogu gornjeg doma legislativnog tijela (senata), gdje su države ravnomjernije zastupljene.

Dakle EU po tom pitanju ima gotovo identičnu strukturu kao i sve i jedna demokracija koja je ikada postojala.

A i logično je da zemlja koja čini 1/5 gospodarstva, 1/6 populacije i 15% financiranja EU (Njemačka) ima malkoc više svojih glasova pri odlukama o trošenju te love od jebene Malte, koja ima marginalno više stanovnika od Splita, na površini veličine Hvara.


Quote:
Svi clanovi EU centralnog parlamenta moraju biti direktnio izglasani
Na razumijem - pa već jesu direktno izabrani, izabiru se direktno na izborima (i to preferencijalno, zaokruživajem imena pojedinih kandidata) od kad postoji EU Parlament.


Quote:
Cetvrto ....tko god ima bilo kakvog dodira sa drzavom nema pravo glasa

S kojom državom? Kakvog dodira? O čem ti pričaš?
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 26.06.2016., 22:12   #6648
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Opet ponavljam, što je bilo drugačije prije?

Barem smo imali neovisnost...sada nas svaki dan podsjeća Merkelica, da smo njezina kujica...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 26.06.2016., 22:17   #6649
Jel ima kakvih novih vijesti, da li se oglasio Cameron? Nakon najave ostavke vise se nije culo nista od njega...
gerry10 is offline  
Old 26.06.2016., 22:18   #6650
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Roy, jel' ti fakat misliš da Britanci nemaju tajnog asa u rukavu...plan B...

Ovdje se nešto puno veće krije iza brijega, nešto o čemu blage veze nemamo mi obični smrtnici...
Deus ex machina - je latinski izraz koji znači: "Bog izašao iz stroja"; prijevod grčkog izraza «απò μηχανῆς θεóς» (apò mēchanḗs theós).
Njime se u tragedijama označavala pojava bogova ili nadnaravnih bića koja bi se na pozornicu spuštala strojem i sudjelovala u raspletu radnje, obično sretnijem od onoga koji bi se očekivao iz same tragičnosti situacije.
Izraz se također koristi odnoseći se na intervenciju vanjskog elementa koji rješava određenu situaciju bez da slijedi dotadašnju logiku odnosa ili prkoseći zdravom razumu.



Ja radije slijedim logiku i razum na osnovu dostupnih kredibilnih podataka, ili usvojim tuđe mišljenje temeljeno na istom principu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 22:22   #6651
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapravo, ljudi koji nisu za Brexit su skloni provjeravati podatke o kojima pišu, a zagovornici Brexita lupaju gluposti, poput sljedećih:




Tako je! Što država ima školovat našu djecu, ljudima se mora omogućiti demokratsko pravo odluke da im djeca budu neobrazovani fizički radnici bez pojma o osnovama ljudskog znanja! Obrazovanje je ionako samo za bogatašku kastu!

(To što EU nema apsolutno nikakve ovlasti nad donošenjem kurikuluma, odlukama o modelu financiranja školstva i sl., već je školstvo isključiva i suverena ingerencija pojedinačnih država članica, ćemo preskočiti. )





Sad mi još samo nađi primjer donjeg doma parlamenta iz cijele povijesti zapadne demokracije koji je bio sastavljen po teritorijalnom, a ne demografskom ključu. (Mali savjet: nemoj se truditi, takav primjer ne postoji).

Upravo to je razlog zašto složene države (federacije i konfederacije) imaju dva doma - donji su direktno izabrani predstavnici građana po načelu zastupljenosti, a gornji su ravnopravno raspoređeni predstavnici teritorijalnih jedinica.

EU Parlament je donji dom legislativnog tijela, koji se bira po načelu recipročne zastupljenosti na izravnim izborima.

EU Vijeće ima ulogu gornjeg doma legislativnog tijela (senata), gdje su države ravnomjernije zastupljene.

Dakle EU po tom pitanju ima gotovo identičnu strukturu kao i sve i jedna demokracija koja je ikada postojala.

A i logično je da zemlja koja čini 1/5 gospodarstva, 1/6 populacije i 15% financiranja EU (Njemačka) ima malkoc više svojih glasova pri odlukama o trošenju te love od jebene Malte, koja ima marginalno više stanovnika od Splita, na površini veličine Hvara.




Na razumijem - pa već jesu direktno izabrani, izabiru se direktno na izborima (i to preferencijalno, zaokruživajem imena pojedinih kandidata) od kad postoji EU Parlament.





S kojom državom? Kakvog dodira? O čem ti pričaš?
A što će sada biti sa proširenjem, a posebno na BIH i ostatak exYugovine, neće li Rusi pokušati iskoristiti zastoj za povećanje utjecaja na Srbiju i republiku Srpsku u BIH ?
Corvus27 is offline  
Old 26.06.2016., 22:24   #6652
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
@Roy, mislim da i Boris rapidno gubi na popularnosti.
Rekao bih sa razlogom.

Meanwhile: Blair: U.K. Cannot Rule Out Second Brexit Referendum
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 22:38   #6653
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
A što će sada biti sa proširenjem, a posebno na BIH i ostatak exYugovine, neće li Rusi pokušati iskoristiti zastoj za povećanje utjecaja na Srbiju i republiku Srpsku u BIH ?

Ove peripetije će trajati još godinama. Srbija, ako ikada i zatvori sva poglavlja (moja procjena je bar 10 godina), će vjerojatno odbiti ulazak na referendumu ili će joj ulazak blokirati referendum u Hrvatskoj. Tu bi moglo biti još koja godina natezanja.

BiH u daytonskom obliku nikada neće ući u EU, ali ni RS nikada neće izaći iz BiH. BiH je međunarodni protektorat, a RS ekonomski potpuno ovisi o Hrvatskoj i EU. Sitni interesi lokalnih šerifa su primarni razlog oštrih izjava koje su samo bockanje i ispipavanje terena. Dodika ne treba slušati što govori nego kad govori.

Utjecaj znači lovu i obrnuto. Tko nema love, nema ni utjecaj. Srbi se mogu busati o prsa ruskom braćom, ali ruski brat ne da lovu i stoga je nebitan. Njemačka daje lovu i Srbija vrlo brzo skreće upravo na taj kolosjek...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 26.06.2016., 22:46   #6654
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
London je glasao i za gradonacelnika, muslimana Pakistanca. To vise nego dovoljno ukazuje o kojoj vecini biraca se radi u Londonu i kome je u interesu da Britanija ostane u EU.
Daj molim te reci kakvi su to biraci, kakav je zapravo taj London?
rokolina is offline  
Old 26.06.2016., 22:47   #6655
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ove peripetije će trajati još godinama. Srbija, ako ikada i zatvori sva poglavlja (moja procjena je bar 10 godina), će vjerojatno odbiti ulazak na referendumu ili će joj ulazak blokirati referendum u Hrvatskoj. Tu bi moglo biti još koja godina natezanja.

BiH u daytonskom obliku nikada neće ući u EU, ali ni RS nikada neće izaći iz BiH. BiH je međunarodni protektorat, a RS ekonomski potpuno ovisi o Hrvatskoj i EU. Sitni interesi lokalnih šerifa su primarni razlog oštrih izjava koje su samo bockanje i ispipavanje terena. Dodika ne treba slušati što govori nego kad govori.

Utjecaj znači lovu i obrnuto. Tko nema love, nema ni utjecaj. Srbi se mogu busati o prsa ruskom braćom, ali ruski brat ne da lovu i stoga je nebitan. Njemačka daje lovu i Srbija vrlo brzo skreće upravo na taj kolosjek...
Ali Daytonski oblik BIH ne može ostati unedogled, kako će se to onda mijenjati ?
Corvus27 is offline  
Old 26.06.2016., 22:57   #6656
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Deus ex machina [I]- je latinski izraz koji znači: "Bog izašao iz stroja"; prijevod grčkog izraza «απò μηχανῆς θεóς» (apò mēchanḗs theós).
Ja se vec tri dana nadam da ce Deus ipak iskociti iz masine!

Npr, mastam o tome da bi se centre-left David Miliband mogao vratiti iz Amerike, postati vodja Laburista, napraviti novi manifesto (anti-Brexit) i, voila - pobijediti na prijevremenim izborima.

Daydreaming.
rokolina is offline  
Old 26.06.2016., 22:59   #6657
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
nece se moci trgovati kao do sada bas, Hrvati nece moci imigrirati ili raditi u UK kao sto bi mogli da nije bilo Brexita i naposljetku ako EU u skoroj ili daljnoj buducnsoti nagrabusi, nagrabusila je i RH, ne?
Vrijedi reciprocitet, jel....rad, migracija, trgovina, nema vise ucjena.
Na jednoj strani EU (Njemci, Francuzi, Nizozemci...) s njima se slepa i malena Hr, a na drugoj VB.

Sad sta ce ko ponudit, kako se dogovore, nisu ni Britanci vise nedodirljivi (u odnosu na nas).

Fali ti ipak malo skromnosti. Raspad EU nece bit zbog Brexit-a nego zbog vlastite nemoci i nevoljkosti za promjenom.
Brexit je udarac ali i ne "nokdaun" ovoj meni ne bas dragoj tvorevini.

Malo manje britanske napuvanosti ne bi ti skodilo, lakse ces se naviknit da niste vise "in".


PS
Drago mi je da ste glasali za exit, postujem vas odabir, al ne volim pokroviteljske tonove.
BBC drama is offline  
Old 26.06.2016., 23:00   #6658
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post

Brexit je legalan čin, ako VB nije zadovoljna sa EU neka izađe. Ali, da se izrazim metaforom, ako u nekoj kući gdje živi više osoba i gdje svi od toga imaju neku korist nekome se ne sviđaju prozori onda ne rušiš cijelu kuću već popravljaš prozore.


]
netko ce propast, ocito ali.... it ain't UK.

ti tupis da hoce, a ja kazem da nece, kao i mnogi drugi sto kazu isto... EU se se sjebat, ne UK.
a ti navijaj za ovu ili onu stranu, sto me briga, nista nemam od toga jer osobno niti zivim u EU ili cu ikada mislim zivjeti. ko ih jebe.

(doslovno nigdje ne bi niti zivjela nego u UK ili pak u USA kao i vecina ljudi tu gdje imigriraju. i eventualno penznici idu pod stare dane zivjet malo u Spanjolsku i Gibraltar i to je to)


(Tony Blair nesto rekao, ti se zezas ili sto? pa njega drze ko do zadnje budale u UK lik je bio na sudu cak nedavno. pronalazis neke nerelevantne izjave i ne mainstream random i osobna misljenja za dokazati sto. da si u pravu? )
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 23:02   #6659
Hrvatska,Italija i Slovenija su na razini 4 odnosa s Britanijom tj. najmanje od svih zemalja EU.
Stavio sam onaj link koji analizira sve moguće statističke podatke.Mislim da je pisalo da imamo u vrijednosti 205 miliona izvoza i 210 miliona uvoza tj 0.5% BDP-a
Najveću povezanost imaju Nizozemci dok su recimo Njemci negdje od sredine pa malo prema gore, no i njima će biti težak udarac.
arizin is offline  
Old 26.06.2016., 23:07   #6660
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Glupost, samo govorim istinu, od kada je istina zabranjena?
Ako ne odgovara mainstreamu, oduvijek!
Tvrd0linijaš is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.