Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 19:49   #2081
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
I o kakvom utjecaju na Saudijsku Arabiju ti onda pričaš kad iz ovoga što tu navodiš vidljivo da su SA i USA saveznici jer jedino od bliskog saveznika možeš tražiti da napadne neku državu?

Ne znam na što točno misliš?
Kanzas is offline  
Old 05.11.2011., 19:51   #2082
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Pa što? Ljubazan državnički posjet, rukovali su se američki predsjednici i sa Staljinom i Hruščovom iako su znali kakvi su. Normalna procedura. To baš ništa ne znači.



A što učiniti kada zarate dva zla? Treba pomoći ono manje, a to je onda bio Sadam. Isto kad su zaratili nacisti i SSSR. Zapad je pomogao komuniste jer su tada bili manje zlo od Hitlera.
koje tu vece zlo, da nije mozda americki saveznik i piun dok im je sluzio-sadam to jest irak koji bez objave rata napada drugu zemlju-iran! a gazde u bjeloj kuci uzivaju i pomazu francuzima i njemcima u prodaji kemijskog oruzja iraku! koji to koristi ne samo po vojnim ciljevima nego i po civilnim- iranske bolnice! di su tu vrli zagovornici pravde i demokracije u svjetu-sad navijaju za irak a rumsfeld trci u bagdad i pita sadama kad su stvari zapele šta mu triba u vojnoj pomoci! to je prava slika amerike!!!
taures75 is offline  
Old 05.11.2011., 20:01   #2083
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Aha, prvo izneseš jednu tezu sad imaš sasvim drugu. Dakle molim lijepo "izvoz demokracije", gdje se to navodilo kao uzrok napada na Irak ili Afganistan? Nigdje. Uvijek je bio Obama i WMD. Pa ne muljaj.

Što se Saudijske Arabije tiče ja bi te podsjetio da je ista kraljevska dinastija koja je sada na vlasti bila i u vrijeme arapsko-izraelskih ratova. U kojima je Saudijska Arabija i direktno i indirektno sudjelovala. Ista dinastija koja je protjerala američke naftne kompanije iz Saudije, ista dinastija koja je obustavila dotok nafte Zapadu u jednom trenu.
da da wmd su našli u iraku mozda ti jedini imaš dokaze o pronalasku kemijskog oruzja u iraku! pa cak su i sami seronje u sad to priznali da nikakvog wmd nije bilo u iraku prije invazije!
taures75 is offline  
Old 05.11.2011., 21:00   #2084
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Aj izaberi jedan od ovih ratova nakon 1945. (tzv. "ratovi u ime slobode i demokracije") pa otvori temu na pdf povijest, uz obavezan komentar kako smatraš da je to bio pravedan rat i kako amerikanci nisu lagali o uzrocima i motivima za rat.
A zašto ne bi počeli sa WWII ?
Nešto u stilu - ' podli Ameri izvršili agresiju na Europu koju je oslobodio miroljubivi Hitler?'

Jer takva je izjava u biti indentična palamuđenju kako su SAD agresori svuda po svijetu nakon WWII.
Svi ljevičari svijeta ne mogu prežaliti slom komunizma, pa su našli način da nastave širiti mržnju protiv omrznutog 'neprijatelja'.
felixx is offline  
Old 05.11.2011., 21:08   #2085
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post



Apsolvirali smo dakle da se u Vijetnamu nije radilo o borbi za demokraciju, a sad saznajemo da nije bilo ni ekonomskih pa čak ni strateških motiva...
Bio je to strateški motiv.
Vjetnamski rat treba promatrati kao dio globalnog sukoba, kao dio Hladnog rata.
Cilj je bio suzbijanje širenja komunizma na zemlje jugoistočne Azije. Tajland, Malaja, Singapur, Filipini i Indonezija su obranjeni u Vijetnamu.
felixx is offline  
Old 05.11.2011., 21:10   #2086
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Iran oduzima Izraelu pravo na postojanje. Iran financira terorističke organizacije koje napadaju Izrael. Iranske jedinice obučavaju i sudjeluju u tim napadima. Meni je to sasvim dovoljno.
Po tvojim upisima zaključio bih da si kroz ove rasprave prošao jedno 1000 puta , pa te neću zamarati , ali ću reći da to sve (ukoliko nije napuhano) opet dolazi kao odgovor na Židovsko držanje prema Iranu i arapima općenito , a držanje prema arapima rezultat je židovske politike koja je uzela nešto što nije njihovo...

Osim ako ne misliš da bismo i mi Hrvati mogli krenuti u napad na srednjeuropske zemlje , pozivajući se na bijelu i crvenu Hrvatsku... pa oni su Palestinu doslovce proždrijeli...

Podsjećam te da je Opća Skupština UN-a priznala proglas PLO-a iz 1988. u kojem su proglasili nezavisnost države Palestina...

I politika USA danas priznaje da bi sadašnji Izrael trebalo podijeliti...

Židovi su stvorili nepravdu na bliskom istoku...


I sad , ako nakon te nepravde još krenu nasilno ušutkivati svakog , dovoljno jakog da ih grubo opomene , nekom bi moglo i prekipit...

I ne znam zašto bismo tom nekom to onda zamjerili... jebote , pa mi ovdje pričamo o prijetnji brisanja s karte , a mi Hrvati i jesmo izbrisali s karte jednu tvorevinu , koja je nama radila to što Židovi rade Palestincima...
Keva is offline  
Old 05.11.2011., 21:15   #2087
Sljedece sedmice IAEA objavljuje izvjestaj o iranskom nuklearnom programu

http:/http://www.reuters.com/article...A23K520111103/
http://http://news.xinhuanet.com/eng..._131230805.htm

-Sta mislite ako izvjestaj bude negativan po Iran, da li ce Izrael dobiti vjetar u ledja da preventivno djeluje na iranska nuklearna postrojenja.
tifoza is offline  
Old 05.11.2011., 21:50   #2088
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi počeli sa WWII ?
Nešto u stilu - ' podli Ameri izvršili agresiju na Europu koju je oslobodio miroljubivi Hitler?'

Jer takva je izjava u biti indentična palamuđenju kako su SAD agresori svuda po svijetu nakon WWII.
Svi ljevičari svijeta ne mogu prežaliti slom komunizma, pa su našli način da nastave širiti mržnju protiv omrznutog 'neprijatelja'.
Negiraš koji dio citiranog posta? I koji si rat izabrao za diskusiju na pdf povijest?

Što ti znači izraz "Pentagon Papers"?
Kada to apsolviraš onda nam elaboriraj dotične papire, sa naglaskom na Američansku istinoljubivost u "oslobađanju" od života milijuna nevinih ljudi koji su nit luk jeli nit luk mirisali.
Al s obzirom na kavosrk na kraju i nikakvu razinu diskusije, vidim da samo trollaš.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2011., 21:51   #2089
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Bio je to strateški motiv.
Vjetnamski rat treba promatrati kao dio globalnog sukoba, kao dio Hladnog rata.
Cilj je bio suzbijanje širenja komunizma na zemlje jugoistočne Azije. Tajland, Malaja, Singapur, Filipini i Indonezija su obranjeni u Vijetnamu.
Ponovit ću pitanje - Koji dio citiranog posta negiraš ili nadopunjuješ?
I nemoj da ti pozli od tolike kave.
Inače je kavosrk smajli zaštitni znak adolescenata na ovom forumu, pa mi je jasnije s kime diskutiram...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2011., 21:52   #2090
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post

Židovi prijete Iranu , i Iran se kao reakciju na prijetnje također brani prijetnjama...

Ne možeš ignorirati činjenicu (ili možeš) da inicijativa za ofanzivno djelovanje dolazi od Židova... ovi samo uzvraćaju na prijetnje...
Zamjenjuješ teze.
Izrael nikada nije prijetio Iranu, njegovom narodu, njegovom pravu na opstanak. Uvijek je Iran prijetio Izraelu, financirao teroriste da napadaju Izrael. Iranski čelnici otvoreno izražavaju svoje stavove o Holokaustu, otvoreno govore kako Izrael treba uništiti, Židove "baciti u more". To je prilično konkretan poziv na provođenje genocida.

U takvoj situaciji narod kojem se otvoreno prijeti genocidom planira napasti - ne državu koja prijeti, nego tvornice i laboratorije gdje se proizvodi oružje za masovno uništenje kojim mu se prijeti.
A Židovi imaju strašno povjesno iskustvo, pa takve prijetnje uzimaju itekako ozbiljno.


Quote:
Treba tražiti mirovno riješenje , to je budućnost naše planete... dijalog , mir...
Povjesno iskustvo nas uči da 'mir pod svaku cijenu' u pravilu znači genocid ili još strašniji rat.
Chamberlain je mahao papirom sa Hitlerovim potpisom i smješkao se jer je osigurao mir.
Da su tada Briti i Francuzi dali Hitleru nogom u guzicu (a tada su još mogli) tko zna kojim putem bi povjest krenula.
felixx is offline  
Old 05.11.2011., 22:03   #2091
Quote:
Zamjenjuješ teze.
Izrael nikada nije prijetio Iranu, njegovom narodu, njegovom pravu na opstanak. Uvijek je Iran prijetio Izraelu, financirao teroriste da napadaju Izrael. Iranski čelnici otvoreno izražavaju svoje stavove o Holokaustu, otvoreno govore kako Izrael treba uništiti, Židove "baciti u more". To je prilično konkretan poziv na provođenje genocida.

U takvoj situaciji narod kojem se otvoreno prijeti genocidom planira napasti - ne državu koja prijeti, nego tvornice i laboratorije gdje se proizvodi oružje za masovno uništenje kojim mu se prijeti.
A Židovi imaju strašno povjesno iskustvo, pa takve prijetnje uzimaju itekako ozbiljno.
Tako je, u biti Izrael ne napada Iran nego režimska postrojenja. Taj isti režim nema veze sa željama iranskoga naroda. Moguće je da će demokratizacija Bliskog Istoka sama od sebe srušiti teokraciju. Kad-tad narod će se tamo dići na noge i uspostaviti demokraciju kao u Tunisu, Egiptu i Libiji.
USAisfreedom is offline  
Old 05.11.2011., 22:04   #2092
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Negiraš koji dio citiranog posta?
Onaj na koji sam odgovorio.

Quote:
I koji si rat izabrao za diskusiju na pdf povijest?
Tema je opravdanost intervencije, a upravo ti i tvoji istomišljenici ste rastrolali temu na pljuvanje po Amerima, i opravdanost intervencija protiv opasnih režima općenito.
Zašto se sada čudiš što odgovaram na tvoje tvrdnje?

Quote:
Al s obzirom na kavosrk na kraju i nikakvu razinu diskusije, vidim da samo trollaš.
Prekini sa uvredama.

Zadnje uređivanje felixx : 05.11.2011. at 22:09.
felixx is offline  
Old 05.11.2011., 22:33   #2093
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Tako je, u biti Izrael ne napada Iran nego režimska postrojenja. Taj isti režim nema veze sa željama iranskoga naroda. Moguće je da će demokratizacija Bliskog Istoka sama od sebe srušiti teokraciju. Kad-tad narod će se tamo dići na noge i uspostaviti demokraciju kao u Tunisu, Egiptu i Libiji.
wake up, sanjaj , pa uz sve pokušaje zadnjih 30 godina i čorak, nisu iranci neko glupo pleme da če nasjesti na parolu kako njih triba oslobodit, na način da ih amerikanci i izrael bez pravih dokaza napadnu i bombardiraju tomahavcima, uz urlikanje glupastih teksašana dok se prezderavaju gledajuci fox tv!! to jeftino prodavanje magle prodaji biracima iz republikanskog tabora u sad,
taures75 is offline  
Old 05.11.2011., 22:37   #2094
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Bio je to strateški motiv.
Vjetnamski rat treba promatrati kao dio globalnog sukoba, kao dio Hladnog rata.
Cilj je bio suzbijanje širenja komunizma na zemlje jugoistočne Azije. Tajland, Malaja, Singapur, Filipini i Indonezija su obranjeni u Vijetnamu.
tu i tamo koji miljun ubijenih vjetnamskih civila i posipanje cjelog vjetnama s napalm bombama, sve je to ok, ako se hrabri amerikanci bore protiv komunizma!
taures75 is offline  
Old 05.11.2011., 22:57   #2095
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Onaj na koji sam odgovorio.
Nisi odgovorio ništa već postavio protupitanje "A zašto ne bi počeli od WW2..."
Protupitanje nije odgovor.


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Tema je opravdanost intervencije, a upravo ti i tvoji istomišljenici ste rastrolali temu na pljuvanje po Amerima, i opravdanost intervencija protiv opasnih režima općenito.
Zašto se sada čudiš što odgovaram na tvoje tvrdnje?
Ne čudim se što odgovaraš već što ne odgovaraš kad već citiraš. Jer citiranje nečijeg posta a da nisi negirao ništa niti nadodao nešto služi samo nabijanju broja postova i građenju nekog "Analitičarskog Imagea" na forumu. To kao i kavosrci na krajevima postova su zaštitni znakovi adolescenata na forumu kao što je Michael Collins i slični.

Upravo stoga što je tema OPRAVDANOST INTERVENCIJE (jadna li svijeta di se raspravlja o "opravdanosti intervencije i rata"...) i postoje dvije strane u sukobu, tj. tužitelj (Amerika) i tuženi (Iran) nastojimo u ovom procesu stvoriti sliku karaktera tužitelja utemeljenu na procesima koje je dotični tužitelj prethodno vodio. A taj tužitelj ima jako loš mafijaško - reketarski record.


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Prekini sa uvredama.
Nema frke, evo odmah.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2011., 23:00   #2096
Quote:
taures75 kaže: Pogledaj post
pa uz sve pokušaje zadnjih 30 godina i čorak, nisu iranci neko glupo pleme
A Ameri i Izraelci su u tih 30 godina koliko puta izvršili invaziju na Iran i doživjeli 'čorak'?

felixx is offline  
Old 05.11.2011., 23:27   #2097
Quote:
tifoza kaže: Pogledaj post

-Sta mislite ako izvjestaj bude negativan po Iran, da li ce Izrael dobiti vjetar u ledja da preventivno djeluje na iranska nuklearna postrojenja.
Ma može dobiti Izrael neznam kakav vjetar u leđa dok ne dobije zeleno svijetlo svijetske moralne vertikale.Amerikancima a i nikome drugome se u ovakav rat trenutno ne isplati ulaziti,jer vjerujem da bi Iran istog momenta raspalio po okolnim zemljama i vodećim svijetskim crpilištima-rafinerijama,a ekonomija (svijetska)si u ovakvome rasulu ne može dopustiti skakanje cijena nafte na abnormalne visine .

Strah me je da na jednom nevidljivom F117 ne bude nosač sa nuklearnom glavom te da se situacija maximalno ne zakomplicira već riješi u "jednom udarcu".
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 05.11.2011., 23:35   #2098
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
A Ameri i Izraelci su u tih 30 godina koliko puta izvršili invaziju na Iran i doživjeli 'čorak'?

nisam mislo na vojnu invaziju, mada netriba zaboravit blamazu amerikanaca sa delta timom, pokušaj oslobađanja talaca iz ambasade je ravan zaljevu svinja u kubi mislim na pomaganje od strane amerikanaca kurda u iranu, pa ubojstva iranskih nuklearnih strucnjaka, dobro to obavljaju izraelci, i americkim pustim snovima o prevratu, misle da je iran libija, da ce im proc te jeftine spletke!
taures75 is offline  
Old 05.11.2011., 23:42   #2099
Quote:
taures75 kaže: Pogledaj post
nisam mislo na vojnu invaziju, mada netriba zaboravit blamazu amerikanaca sa delta timom, pokušaj oslobađanja talaca iz ambasade je ravan zaljevu svinja u kubi mislim na pomaganje od strane amerikanaca kurda u iranu, pa ubojstva iranskih nuklearnih strucnjaka, dobro to obavljaju izraelci, i americkim pustim snovima o prevratu, misle da je iran libija, da ce im proc te jeftine spletke!
je greškom upisano invaziju, lapsus ali u pisanju,mislio sam o politickim igrama i spletkama, koje upravo sad traju dok ovo pišem, da se irance naprave babarogama, nasilnicima i fanaticma koji če napadat sve redom,moraju izmislit razlog, fabricirat stvorit i posijat paniku putem medija da dobiju koliku toliku podršku u svom izbornom korpusu, a to što su to laži na netu,nema veze, nije im to prvi ni zadnji put
taures75 is offline  
Old 05.11.2011., 23:52   #2100
Problem je u tome što (poveća) ekipa ovdje na forumu nema svoja fiksna stajališta ili ideologiju - ona se stvaraju kako gazda u bijeloj kući prdne - ako ih on kaže da bijela boja od sada crna oni će zdušno braniti tu 'istinu' - no questions asked - odgovor na pitanje zašto je to tako mogu dati samo opsežne sociološke psihološke analize...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.