Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 09:26   #41
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s time, odnosno, kako rade kotlovi na drva kada im se suzi otvor....?
Sto mi preporucate? Da kupim tu pec?
nažalost iz mog primjera ti mogu reći da ne rade nikako-možeš se uvjeriti ako ne vjeruješ,ali nabavi gas masku zbog dima u kotlovnici
gazda-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 09:48   #42
Quote:
gazda-zgb kaže: Pogledaj post
nažalost iz mog primjera ti mogu reći da ne rade nikako-možeš se uvjeriti ako ne vjeruješ,ali nabavi gas masku zbog dima u kotlovnici
A mozes li mi reci koliko je visok tvoj dimnjak, posto je moj visok 10 m, s time da nakon 2 m prelazi iz 160 u 180 mm.
Vjerujem da ne bi radilo dobro - kao sto kazes - za 160 mm, ali --
visina + 180 mm ?

XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:01   #43
dimnjak je visok cca 10metara,ali građen prije 15-tak godina i s lošom izolacijom
-pokušaj ,ali ja bi na tvom mjestu snimio dali se može postaviti inox adekvatnog promjera (ponavljam nisam stručnjak ,samo imam loše iskustvo)
-negdje sam pročitao da nije dobro imati prejaku peć jer onda plinovi lako padnu ispod 60 stupnjeva i dolazi do kondenzacije,moja peć na kruto gorivo je 46KW ,a kuća oko 170m2 s tim da planiram proširit za još 40m2-
dali je "prejaka peć2?
-evo našao sam izračun za radijatore
http://www.kspromet.hr/izracun.asp?P=1
gazda-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:30   #44
A ja imam dobar dimnjak (Schiedel). I nalazi se unutar kuce (3 strane).
Nazalost, gradnja novog dimnjaka ne dolazi u obzir.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:28   #45
može li netko preporučiti majstora za zidanje schiedel dimnjaka visine cca 10m?
-također dali netko ima mogućnost nabavke schiedel elemenata? u smislu da neko dugovanje može naplatiti kompenzacijom za schiedel s nekom građ.firmom?
gazda-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:09   #46
Oramric ili ne ??

Postoji i novi moment.
Dobili smo ponudu da bi nam napravili cijevi bez razdjelnog ormarica. Cak ga ne bi stavili niti u kotlovnicu, nego bi povukli debele cijevi po sredini kuce i onda od njih razvodili pojedinacne, tanke za radijatore. Kazu da je svejedno - takva izvedba, ili ona s ormaricem.

E sad, na sto sam cuda, posto su to prvi koji su tako ponudili (u svrhu smanjenja troskova materijala - bakra), dok svi drugi preferiraju razvodni ormaric (bilo u stanu, bilo u kotlovnici).

Ima li itko saznanja, onda, cemu sluzi tak ormaric, ako ga ne treba staviti??
( kakva recenica... )
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:08   #47
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Postoji i novi moment.
Dobili smo ponudu da bi nam napravili cijevi bez razdjelnog ormarica. Cak ga ne bi stavili niti u kotlovnicu, nego bi povukli debele cijevi po sredini kuce i onda od njih razvodili pojedinacne, tanke za radijatore. Kazu da je svejedno - takva izvedba, ili ona s ormaricem.

E sad, na sto sam cuda, posto su to prvi koji su tako ponudili (u svrhu smanjenja troskova materijala - bakra), dok svi drugi preferiraju razvodni ormaric (bilo u stanu, bilo u kotlovnici).

Ima li itko saznanja, onda, cemu sluzi tak ormaric, ako ga ne treba staviti??
( kakva recenica... )
Iako su pres fitinzi sigurni i vjerovatno ti nikad neće procurit, ja ipak nebi to sebi napravio.
Ormarić ti služi da se svi spojevi od, kako kažeš, debele do tankih cijevi do radijatora naprave na vidljivom i otvorenom mjestu. Tako ih je uvijek moguće sanirati....
p.s. ako ti popusti spoj pod parketom, bar ćeš znati odprilike gdje curi ali ako curi ispod pločica ili mramora ....
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:25   #48
Kuzim.
Znaci, uglavnom ako pusta, onda pusta na spojevima... U tom slucaju je bolje imati ormaric, ili bez ormarica, ali onda svi vod voditi iz kotlovnice....
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:26   #49
Radio sam proracun prema DIN 4705 EN 13384-1
Odradio sam proracun na papiru (sa parametrima kotla) i u Kesa Aladin-u - software za proracun dimnjaka.


kako se radi proraćun prema navedenim normama i kako doci do kesa aladina.hvala
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 07:59   #50
Quote:
luka-akul kaže: Pogledaj post
Radio sam proracun prema DIN 4705 EN 13384-1
Odradio sam proracun na papiru (sa parametrima kotla) i u Kesa Aladin-u - software za proracun dimnjaka.


kako se radi proraćun prema navedenim normama i kako doci do kesa aladina.hvala
Na ovom site-u skines software, a proracun sam dobio s Tehnickog faksa.
U biti, kesa-aladin ti je proracun, ali sam racuna, ti "samo" upisujes parametre. Nemoj se obeshrabriti kada otvoris program, samo strpljenja....

http://www.kesa.de/schornstein/din-4705.php
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 14:14   #51
Pozdrav forumašima! Molim vas iskustva s dimjacima od inoksa. Dakle, cijena i funkcionalnost te koliko se oslobađa temperature na vanjskom dijelu jer bi trebao proći kroz drveni krov i na kraju kako ga u tom dijelu propisno izolirati
transmontes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:56   #52
Kakvim dimnjacima, inox sa izolacijom-kupljeni ili sam svoj majstor?
Ako je kupljeni, slažeš elemente i gotovo!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 21:31   #53
i mene zanimaju ti inox dimnjaci, zvao sam vec majstora koji pravi te inox dimnjake...kaze da je napravio vec puno takvih dimnjaka(plus izolacija i sve ostalo))...i da dobro podnose toplinu i sve ostalo....mada sam malo skeptican i stvarno neznam sta da radim...mislim da je zidani dimnjak ipak bolje, ali opet s inox ima manje posla....

ako neko ima iskustva s inoxom neka nesto napise?? ja planiram uzeti viadrus 40kw, gdje po specifikaciji ide visina dimnjaka 6.5 metara i sirina 16cm....

jel to dovoljno????
nikola83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 18:43   #54
Lightbulb

Quote:
gazda-zgb kaže: Pogledaj post
točno,ja imam buderus logano na kruta goriva koji je potpuno nov,ali nažalost spojen na dimnjak od 16cm i pokazalo se kao katastrofa,kondenzat se sljeva,dim ide više na vrata nego na dimnjak,smola se uhvatila u ogromnoj količini
-preporuku sam dobio-novi dimnjak zidat,promjer 20cm,sa što manje zavoja i onda bi trebalo biti ok
javit ću sljedeću zimu,sva sreća što je ova zima blaga jer bi se smrzao zbog dimnjaka
molio bih jedino preporuku dali je netko spajao ovakvu peć "buderus logano g201 46KW na inox dimnjak? dali bi bilo razlike inox-zidani ?
-i još me zanima kako se izračunava potrebna snaga radijatora za prostoriju?
hvala
buderus logano - odlican kotao - kod mene 36kW, ali dimnjak je 20+ godina rasturen ispucan 7m korisne visine i 150 korisnog promjera (isto kao izlaz iz kotla).. iskustvo je dobro, ako su drva savrseno suha - cim su vlazna dimnjak je pun smole za 3-5 dana.. takodjer planiramo 7m, fi 200 na proljece.. mozda inox - dvoslojni izolirani, ako bude do 6kkn.. ako ne ici ce schidlovi elementi klasicni sa fi 200..

inx-klasik: mislim da nema razlike osim u trajnosti jer inox ima puno manje trenje pa se kiseline i smola ne hvataju kao na keramici, a kad se uhvate toplina ih osusi i padnu dole.

snage radijatora: po prostorijama racunas tako da za prosjecno izoliranu kucu u kontinentalnom djelu RH trebas 80W po kubnom metru prostora. Za losije izolirane prostore dodati cca 20% na to. Ako je pak koristena izo cigla sa dobrom stolarijom i izo fasadom slobodno se i skine isti iznos!
__________________
Sometimes when I freestyle, I ... loose confidence
Froolah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 22:43   #55
evo kratki *update*..

ugradili smo dimnjak fi250mm 6,1m visine - izmjereni propuh na vratascima buderus logana (36kw) je 25-35Pa ovisno o zaklopki..

"cug" je sada odlican, moze sagoriti tacke drva u sat vremena

Problem se javlja u rezimu kada je povratni vod ispod 60C (a to je vecina vremena, osim ako vani nije ispod nule!), naime
tada se stvara puno smole u kotlu, a cistiti sacasti izmjenivac topline je PITA!

Rjesenje je ugraditi neki predgrijac povrate vode.. ako netko ima za preporuciti.. samo dajte!

p.s.
kupih i mjerac vlage u drvima; s dvije elektrode i ispada da najmanje problema s smoljenjem ima ako je drvo <15% vlaznosti..
__________________
Sometimes when I freestyle, I ... loose confidence
Froolah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:26   #56
http://www.furik.com/produse/181-Acc...E-TV32-60.html

kupi takav
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:06   #57
ne kuzim tamo nista, osim slika :=( - koji je to jezik uopce?
jel ima to na hrvatskom negdje - gdje to kupiti u ZG, npr?

negdje sam cuo za pojam ladomat, ali sam uvijek mislio da se radi o "mehanizaciji" za utovar cjepanica i peleta u loziste kotla..
__________________
Sometimes when I freestyle, I ... loose confidence
Froolah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 10:05   #58
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Za moj "zanimljiv" dimnjak imam slijedeca saznanja:

Viessmann Vitolig 150
--------------------
40 kW - iz dijagrama trazi fi=200mm (za 38 kW trazi fi=180 mm)
za dimnjak od 10m visine


Buderus Logano S121
--------------------
38 kW - iz tablica trazi fi=180 mm
za dimnjak od 10 m visine


Znaci ista stvar sto se tice peci i dimnjaka.

Viessmann kosta oko 17000 kn, Buderus oko 13000 kn.

Zasto po mojim proracunima dimnjaka, dimnjak treba funkcionirati normalno, a proizvodjaci kotlova to ne preporucaju. Je li u pitanju faktor sigurnosti?
Radio sam proracun prema DIN 4705 EN 13384-1
Odradio sam proracun na papiru (sa parametrima kotla) i u Kesa Aladin-u - software za proracun dimnjaka.

Odgovora, ocito, nema.
Zahvaljujem svim na pomoci i smatram ovaj post zatvorenim.
Jel imas mozda licencu ili crack za Kesu Aladina?
bataivca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 16:40   #59
Ne mogu nigdje da nađem, a ne kužim se u kotlove i dimnjake.

Koliko kw bi trebao biti kotao i koliki promjer keramičkog izoliranog dimnjaka bi trebao biti za ugradnju prilikom gradnje kuće dimenzija 7 x 10 m - P+Pr+1+Po?
Grijanje bi bilo na drva, a možda jednog dana i na plin.

I da li može biti neki problem ako je dimnjak većeg promjera (recimo da kotao treba dimnjak fi180 mm, a ugrađeni dimnjak je fi300 mm)?
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:48   #60
imas u ostalim temama odg na sva pitanja,malo potrazi pa procitaj...
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.