Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 17:08   #1101
Prva ispitna knjižica sasvim solidna, ali izgubila sam dosta vremena, što je i bilo najveći problem. Zadatci nose po jedan bod, a za pola njih se ispiše pola stranice i zahtijevali su korištenje dosta formula. Provjeriti nisam stigla ništa, ne znam je bi mi još sat bilo dovoljno.
Šta su mislili za onaj drugi graf s tlakom?
punkwillnotdie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:35   #1102
Ja sam očekivao bar prvi dio da ce bit OK, kad ono sve se svelo vise na pogađanje.
A drugi dio bio je katastrofa...
Iko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:48   #1103
Previše plinova. Baš kao fizika. Čemu sam učio svu onu organsku kemiju na pamet. Sve one reakcije. Na kraju opet nešto lijevo i bezveze.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 10:20   #1104
Katastrofa. Trećinu druge knjižice nisam stigla ni pogledat. U prvoj knjižici na računskim zadacima izgubiš i po 5-10min,na kraju ti za drugu knjižicu ostane sat vremena. Također previše tlakova. ak ću imat barem 55% bit ću sretna hah
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:53   #1105
Sto planirate upisat? Mojoj sestri je isto bilo jucer tesko, iako ona planira biologiju na PMF-u, pa joj mozda nece biti toliko bitna kemija
green dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:41   #1106
Meni je bilo ok, solidno. Znam da sam falio nekoliko gluposti, ali nadam se da će biti preko 80%. Bilo je i više nego dovoljno vremena, ja sam svaki broj po 2 puta tipkao u kalkulator da provjerim i stigao sam sve računske. Prva knjižica me malo zeznula, falio sam par gluposti.

Quote:
green dalia kaže: Pogledaj post
Sto planirate upisat? Mojoj sestri je isto bilo jucer tesko, iako ona planira biologiju na PMF-u, pa joj mozda nece biti toliko bitna kemija
Medicinu, boduje mi se kemija 15%.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:26   #1107
Ništa posebno nije bilo tako teško što se kemije tiče. Sve što se je propitivalo je gimnazijsko gradivo. Kratko i jasno- ništa posebno; možda da je dato malo više vremena jer ipak dosta je toga trebalo računati, ali pitanja su relativno Ok. Nikakva fizika i nikakva biologija nije bila
CANDY-CANDY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:09   #1108
Težih pitanja uvijek mora biti da bi se rangiralo, ali tu je stvarno problem bilo vrijeme. Trebaš stat i razmislit. Baš zbog te panike da neću stići i da probam što više toga napisat sam pravila greške koje nisam smjela. Ali eto, sad je gotovo.
punkwillnotdie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:47   #1109
Quote:
green dalia kaže: Pogledaj post
Sto planirate upisat? Mojoj sestri je isto bilo jucer tesko, iako ona planira biologiju na PMF-u, pa joj mozda nece biti toliko bitna kemija
Molekularnu biologiju,PMF. Biologija i matematika su najbitniji. Kemija je za skupljanje dodatnih bodova,pa nije tolko presudno
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:30   #1110
Pozdrav,
kod pisanja izraza za konstantu ravnoteže reakcije esterifikacije, konkretno apsolutnog etanola i bezvodne octene kiseline, jel se može zanemariti koncentracije vode u izrazu za Kc obzirom da nastaje kao čista tvar?
robymed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:03   #1111
Pozdrav ,
ove godine mislim pisat maturu iz kemije pa ako ima koja dobra duša da mi kaže iz kojih knjiga je najbolje učiti.
Sweet pug is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 19:30   #1112
Ekipa kako idu pripreme? ostalo nam je još 10 dana do ispita
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 19:36   #1113
Ekipa kako idu pripreme? ostalo nam je još 10 dana do ispita
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 10:53   #1114
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
Ekipa kako idu pripreme? ostalo nam je još 10 dana do ispita
Meni super Još ću u ova dva dana malo proć bilješke koje sam napravila tijekom godina, pokoji zadatak i to je to. Samo se nadam da neće stavit tolko grafova kolko su prošle godine. Iako će sigurno crtanje ići brže kada ti daju milimetarski papir nego kada rješavaš u zasebnu bilju s kockicama ko ja

Kako ide tebi?
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 13:37   #1115
Kako vam je bilo? Meni je test bio ok sastavljen po razini ali je definitivno vremenski vrlo zahtjevan. Previse toga natrpaju za tri sata. Vjerojatno sam vise grijesila nego sto bih inace, ali sto je tu je. Ipak je matura u pitanju pa i zivci rade protiv mene
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 12:15   #1116
Quote:
Tellurium kaže: Pogledaj post
Kako vam je bilo? Meni je test bio ok sastavljen po razini ali je definitivno vremenski vrlo zahtjevan. Previse toga natrpaju za tri sata. Vjerojatno sam vise grijesila nego sto bih inace, ali sto je tu je. Ipak je matura u pitanju pa i zivci rade protiv mene
Mislim da je prošlo ok, ali definitivno se slažem da je bilo premalo vremena. Rješavala sam zadatke doslovce do zadnje minute. Druga ispitna knjižica mi je oduzela najviše vremena jer su zadaci bili prilično opširni no nebi rekla da je išta zahtjevniji no zadnje dvije godine
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 17:12   #1117
Stigla je kemija, vratila mi se volja za životom nakon one blamaže jutros
Kak vam se čini? Mislite li da će opet mijenjat bez obavijesti ko bio i fiz?
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 16:54   #1118
Hej! Jel bi netko mogao ponovno uploadati Štreberičinu skriptu? Meni iz nekog razloga ne želi otvoriti
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 15:01   #1119
Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post
Hej! Jel bi netko mogao ponovno uploadati Štreberičinu skriptu? Meni iz nekog razloga ne želi otvoriti
Imaš na Scribdu, ovdje:
https://www.scribd.com/document/3339...jece2015-1-pdf

Ak ne znaš kako besplatno skinut, registriraj se besplatno, odi na link i klikni download. Među opcijama će ti se pojavit i da uploadaš nešto pa da ti se omogući download. Uploadaj neki file (upute, bilješke, ma što god) i dat će ti da skineš. Samo odaberi nešto što vjerojatno nije već stavljeno.

Koliko znam to je najnovija verzija. Ak netko zna za noviju, neka slobodno javi
__________________
If you have the courage to begin, you have the courage to succeed.
Tellurium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 13:40   #1120
Kakva vam je ove godine bila kemija?
CANDY-CANDY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.