Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 04:26   #1
Armagedon

1. Zanima me kaj je tocno armagedon??? neki tvrde da je to situacija koja ce zahvatit cjelu zemlju a neki tvrde da je to mjesto.....
2. Dalje zanima me kako bi se izracunao broj imena zvijeri iz broja 666??? na koji nacin??? da li postoji neka teorija kako se to izracunava???
3. U Otkrivenju se spominje Janje Bozje na koga se to odnosi???
4. kaj se tice zvijeri na kaj se odnosi deset rogova i sedam glava??? i 10 kruna???
5. kaj bi mogao bit žig zvijeri??? mozda mikrocip???
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 04:44   #2
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
2. Dalje zanima me kako bi se izracunao broj imena zvijeri iz broja 666??? na koji nacin??? da li postoji neka teorija kako se to izracunava???
Odgovor - nikako

"Ovdje treba prodornosti! Tko je prodoran neka odgoneta značenje broja Zvijeri. To je, uistinu, broj čovjeka: njegov je broj šesto šezdeset i šest."
(Otk. 13:18)

Dakle, Ivan nam točno kaže da je ovo zagonetka koju treba odgonetnuti da bi se dobilo ime Zvijeri, koji je čovjek.

Koje objašnjenje za 666 daje Biblija?

"Broj 6 dvostruko je nesavršen broj: 7 – 1, kao i polovica 12. Zato broj 666 označuje potpunu bespomoćnost Zvijeri."
(Biblija, Kršćanska sadašnjost, Uvod i napomene)


I ovo je odgonetka Zvijeri? Pa to nema nikakvog smisla. Po ovome bi potpuno nesavršeni broj bio 666666 jer ima 6 znamenki, a ne 666 koji ima 3 znamenke (božji broj po bibliji).
No, da zakompliciramo stvari. U nekim prijepisima se pojavio i broj 616 kao broj Zvijeri . Ta pretpostavka je dobila potvrdu kada je nađen papirus sa dijelovima knjige "Otkrivenja" na kojemu piše 616, a ne 666.

Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
4. kaj se tice zvijeri na kaj se odnosi deset rogova i sedam glava??? i 10 kruna???
"Zmaj plamene boje sa sedam glava i deset rogova. Na glavama mu sedam kruna."
(Otk. 12,3)

Ivan govori da je Zvijer smrtno ranjena, ali mu se smrtonosna rana zacijelila, on će imati vlast nad cijelim svijetom i vladati će 42 mjeseca. To je jedna četvrtina svetih sedam godina.

" I vidio sam jednu od njezinih glava kao smrtonosno ranjenu. Ali njezina je smrtonosna rana bila izliječena. Sva se zemlja zanese sa Zvijeri."
(Otk. 13,3)

Zašto je važna ova smrtonosna rana Zvijeri?
Naime, poslije samoubojstva cara Nerona (nakon izdaje i kada mu je prijetila neminovna smrt) kružile su priče da on nije mrtav, nego samo ranjen. Narodom je vladala panika kod nekih, radost kod drugih. Tolika se buka digla da su neki čak i glumili Nerona da bi osvojili vlast. Trojica "dvojnika" su čak podigli velike bune u carstvu. Popularne legende o povratku Nerona su kružile još stotinama godina.

Citati koji dokazuju gornje tvrdnje:

"About this time Achaia and Asia Minor were terrified by a false report that Nero was at hand. Various rumours were current about his death; and so there were many who pretended and believed that he was still alive. The adventures and enterprises of the other pretenders I shall relate in the regular course of my work. The pretender in this case was a slave from Pontus, or, according to some accounts, a freedman from Italy, a skilful harp-player and singer, accomplishments, which, added to a resemblance in the face, gave a very deceptive plausibility to his pretensions. After attaching to himself some deserters, needy vagrants whom he bribed with great offers, he put to sea. Driven by stress of weather to the island of Cythnus, he induced certain soldiers, who were on their way from the East, to join him, and ordered others, who refused, to be executed."
(Tacitus, Histories 2:8, 69. godine)

"He met his death in the thirty-second year of his age, on the anniversary of the murder of Octavia, and such was the public rejoicing that the people put on liberty-caps and ran about all at city. Yet there were some who for a long time decorated his tomb with spring and summer flowers, and now produced his statues on the rostra in the fringed toga, and now his edicts, as if he were still alive and would shortly return and deal destruction to his enemies. Nay more, Vologaesus, king of the Parthians, when he sent envoys to the senate to renew his alliance, earnestly begged this too, that honour be paid to the memory of Nero. In fact, twenty years later, when I was a young man, a person of obscure origin appeared, who gave out that he was Nero, and the name was still in such favour with the Parthians that they supported him vigorously and surrendered him with great reluctance. "
(Suetonius, The Lives of the Caesars - Life of Nero 57, 119. godine)

" In his reign also the False Nero appeared, who was an Asiatic named Terentius Maximus. He resembled Nero both in appearance and in voice (for he too sang to the accompaniment of the lyre). He gained a few followers in Asia, and in his advance to the Euphrates attached a far greater number , and finally sought refuge with Artabanus, the Parthian leader, who, because of his anger against Titus, both received him and set about making preparations to restore him to Rome."
(Casius Dio - Roman History - Epitome of Book LXVI 19:20:3, 229. godina)

Dalje anđeo još bolje pojašnjava tko je Zvijer, a tko žena koja je "pijana od krvi svetih i od krvi Isusovih svjedoka.":

"Ja ću ti objasniti tajnu ove Žene i Zvijeri koja je nosi, Zvijeri sa sedam glava i deset rogova. Zvijer "bijaše i nije", koju si vidio, izići će ponovo iz bezdana da ode u propast. I čudit će se stanovnici zemlje kojima ime stoji upisano od postanka svijeta u knjizi života, kad vide Zvijer koja "bijaše i nije" i opet će se pojaviti. Ovdje treba prodornosti, ti koji imaš mudrost! Sedam glava je sedam gora na kojima Žena sjedi. To je i sedam kraljeva, od kojih su petorica pala, jedan živi, a posljednji još nije došao. Kada dođe, treba da ostane samo kratko vrijeme. Što se tiče Zvijeri "bijaše i nije", ona je osmi, ali je i jedan od sedmorice."
(Otk. 17:7)

Dakle, ovdje nam Ivan jasno poručuje da je Zvijer zapravo car Neron, a Žena Rim. Rim je poznati grad na sedam brda (a citta dei sette colli). Rim se također opisuje kao grad bluda i razvratništva, kao grimizna Dama (boja raskoši, luksuza i kraljeva). Sedmorica kraljeva su (po redu):

Augustin, Tiberije, Kaligula, Klaudije, Neron je peti, Galba je šesti. Sada je jasno da je vrijeme pisanja knjige 68. ili 69. godina u vrijeme kratke vladavine Galbe (24.12.3 p.n.e. – 15.1.69 n.e.). Ukupno sedam vladara, a očekuje se osmi koji je ujedno jedan od sedmorice. Očito je da Ivan očekuje povratak, vjerojatno i pod utjecajem priča o povratku, Nerona. Očekuje tog prvog velikog progonitelja kršćana, od koga strahuje i čijom je zaslugom vjerojatno i u zatvoru. Dakle, Ivan očekuje onoga koji "bijaše i nije", koji je pao i koji će se vratiti. Primijetite da Ivan stalno poziva na odgonetanje njegovih zagonetki: "Ovdje treba prodornosti, ti koji imaš mudrost!".
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 05:23   #3
na to su sve pizdarije natripanog majmuna. kontali su i prošli milenij da će biti armagedon pa ništa nije bilo, a ni za ovaj nisu bili neaktivni.
živiš svoj život, boli te za armagedon.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:26   #4
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
na to su sve pizdarije natripanog majmuna. kontali su i prošli milenij da će biti armagedon pa ništa nije bilo, a ni za ovaj nisu bili neaktivni.
živiš svoj život, boli te za armagedon.


Ali jebeš sve, ajmo mi opet srati o barkodovima i u novije vrijeme (za novije majmune), o mikročipovima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:28   #5
to bi trebalo ovako nekako izgledati

''Armagedon''

otvaram oči,pogledavam kroz prozor
a ono vatra i dim,odozgo i odozdo
otvorio sam prozor,vidim nešto ne štima
jer vani je bio jedan veliki oblak dima
u glavi mi se vrti,jer omamio me miris smrti
niko ne da gas masku,svi su ljudi škrti
nije bilo mi druge,stavih krpu na lice
i vidjeh razaranje svoje ulice
a malo se dalje otvorila neka rupa
u užarenoj lavi moj kvart se kupa
ljudi vrište i svi su u panici
a neki frik čeka bas na stanici

u tom sam času vidio Jehove svjedoke
pjevaju i feštaju svi pijani ko stoke
vidio sam pripadnike neke sekte rijetke
oni su u sebe ispaljivali metke
ove riječi pišem dok oko mene sve gori
i s neba su počeli rokat meteori
da ublažim tugu ja zapalio sam dugu
zadnju pljugu sa nekom ekipom u krugu

svećenik se molio i rekao je amen
i taman ga je tad zahvatio plamen
brzo je izgorio jer sad gori i kamen
i u dimu nestaje sva crkvena znamen
ljudi se mole pa je čak i ateistu
došlo nešto da kaže Isusu Kristu

gromovi oluje,samo se to vidi i čuje
cijelu obalu odnose jake morske struje
vjetrovi su jaki super veliki su valovi
gledam odozgo,brijem pucaju me halovi
munje udaraju i pale,zemlja se urušava
ni Bogu nije jasno koji se kurac to dešava
vulkani su živi,visoko izbacuju lavu
na planeti da do kraja naprave stravu

lava rastapa sve živo,sve je u dimu
jebeno je sivo,promatram dolazeću plimu
ni u moru nema bića gotova je priča
jer i ono isparava i more je ustvari lava
sjeverni i južni pol više ne postoje
sunce,nebo,zemlja,sve je iste crne boje
slike razaranja i planetarnog kraja
promatram miljama daleko,daleko iz Raja
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 08:35   #6
Ne znam točno kak se to računa, ali je bila jedna epizoda Simsona gdje je Homer upravo to predvidio. Pogledaj tamo.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:33   #7
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
1. Zanima me kaj je tocno armagedon???
Ovo.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:49   #8
Neki je ovdje već nešto citirao, ali evo link:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=252705

Inače, mislim da je tema obična provokacija.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:54   #9
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Inače, mislim da je tema obična provokacija.
Sto bi rekel, iscrpljena do kamzi!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:31   #10
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Neki je ovdje već nešto citirao, ali evo link:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=252705

Inače, mislim da je tema obična provokacija.
a zakaj bi bila provokacija???
ateisti se nesto previse motaju po podforumu religija.... i opcenito po temama koje imaju veze sa bogom (u kojeg ateisti naravno ne vjeruju) i biblijom (koju ateisti smatraju mitoloskom knjizicom)
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:42   #11
armagedom je oguće bolje razumjeti ako se pogleda film od švarcnegera s tom tematikom.

666 je nešto u vezi barkoda i satelitskog pračenja krava al nisam baš siguran.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 17:01   #12
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
1. Zanima me kaj je tocno armagedon??? neki tvrde da je to situacija koja ce zahvatit cjelu zemlju a neki tvrde da je to mjesto.....
2. Dalje zanima me kako bi se izracunao broj imena zvijeri iz broja 666??? na koji nacin??? da li postoji neka teorija kako se to izracunava???
...)
Kad bi znali tko je pjesnik vjerovatno bi nam bilo jasnije što je htio reći.
Otkrivenje se stilski razlikuje od Ivanovog evanđelja ,neznamo točno kad je nastalo Otkrivenje, apostol Ivan je već bio jako star ako je Otkrivenje nastalo krajem 1 stoljeća...
Odgovor je u sefovima Vatikana.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:07   #13
Quote:
ateisti se nesto previse motaju po podforumu religija
Nešto kao ne-političari na forumu politika, ili ne-znanstvenici na forumu znanost.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:26   #14
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Nešto kao ne-političari na forumu politika, ili ne-znanstvenici na forumu znanost.
ne-znanstvenici na forumu znanost mozda zele nesto vise nauciti??? a ti kao ateist nemas kaj naucit iz religije i iz recimo biblije zato kaj smatras da je biblija izmišljotina... pa prema tome ne vidim razloga zasto bi ti raspravljao o necemu sto je prema tebi najobicnija izmisljotina...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:34   #15
Quote:
a ti kao ateist nemas kaj naucit iz religije i iz recimo biblije zato kaj smatras da je biblija izmišljotina.
Pa smatram i Ilijadu i Odiseju mitom pa ću ih opet pročitati jer me zanimaju.
Razumiješ?

Quote:
pa prema tome ne vidim razloga zasto bi ti raspravljao o necemu sto je prema tebi najobicnija izmisljotina
Ja raspravljam o religijama, a one su svakako stvarne.
Nego, kakve sada veze ova tvoja glupa pitanja imaju sa temom?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:16   #16
mislim da je odgovoreno i da se tema može zaključati ili "nakrpati" već sličnim prepostojećim.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:28   #17
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
1. Zanima me kaj je tocno armagedon??? neki tvrde da je to situacija koja ce zahvatit cjelu zemlju a neki tvrde da je to mjesto.....
da srbija


Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
2. Dalje zanima me kako bi se izracunao broj imena zvijeri iz broja 666??? na koji nacin??? da li postoji neka teorija kako se to izracunava???
uneses faktore 13 (broj ljudi na zadnjoj veceri) 3(bozanske osobe) 666 (sotonin broj) 33 (broj godina kad je isus umra) 10 (bozjih zapovjedi) 7 [QUOTE=nobie;13291856](glavnih grijeha) te broj isusove sandale ( to je misterij niko ga ne zna) te sve lipo izmnozis i podjelis po zelji


Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
3. U Otkrivenju se spominje Janje Bozje na koga se to odnosi???
na pjesmu popularnu refrena "budi moj vuk budi moj lav bit cu ti janje "


Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
4. kaj se tice zvijeri na kaj se odnosi deset rogova i sedam glava??? i 10 kruna???
na 78 decimalu broja pi (3.14)

Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
5. kaj bi mogao bit žig zvijeri??? mozda mikrocip???
ovo je zig zvijeri
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:26   #18
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
1. Zanima me kaj je tocno armagedon??? neki tvrde da je to situacija koja ce zahvatit cjelu zemlju a neki tvrde da je to mjesto.....
2. Dalje zanima me kako bi se izracunao broj imena zvijeri iz broja 666??? na koji nacin??? da li postoji neka teorija kako se to izracunava???
3. U Otkrivenju se spominje Janje Bozje na koga se to odnosi???
4. kaj se tice zvijeri na kaj se odnosi deset rogova i sedam glava??? i 10 kruna???
5. kaj bi mogao bit žig zvijeri??? mozda mikrocip???

Pa gledao si film, jedina je razlika što misija Brucea Willisa u stvarnosti ne uspijeva.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.