Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 15:00   #1
Internet - spajanje žičnim putem

Pozdrav!

Imam jedno pitanje vezano uz žično spajanje računala na internet. Znači, u gornjem stanu imamo internet (bežični) te me zanima da li je moguće u donjem stanu spojiti drugo računalo na internet (isti broj telefona) žičnim putem?

Zahvaljujem
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:13   #2
Moguce je, samo ces morati nabaviti veliku metražu lan kabela. Ako ce ti to biti problem, radije kupi wifi usb stick pa da sa njime uhvatis signal wifia.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:30   #3
...rađe žično spojiti PC a wifi ostaviti za laptope, mobitele i tablete, a ako se nađe neki ruter koji ima wifi može se spojiti na lan sa kata i na njega PC plus podesiti wifi sa njega za to prizemlje.
Wifi je sigurno dosta lošiji u prizemlju a ako na katu netko koristi wifi tada će se usporiti ovi korisnici wifi u prizemlju pa čak do prekida konekcije.

Lan kabal nije skup a može se provući kroz npr. ventilaciju , dimnjak ako se ne koristi ... ili ako ima cjevi od telefona pa čak iskoristiti ako ima 4 žice u tel. utičnici između katova kao lan.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:13   #4
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje vezano uz žično spajanje računala na internet. Znači, u gornjem stanu imamo internet (bežični) te me zanima da li je moguće u donjem stanu spojiti drugo računalo na internet (isti broj telefona) žičnim putem?

Zahvaljujem
Moguće je. Samo provuci žicu i spoji.
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.