Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 15:29   #781
Zdravo, ako ko ima iskustvo ili provjerenu informaciju. Već sam razgovarala sa vet službom na graničnom prijelazu, čekam da mi odgovore. Pročitala i letak ministarstva.

Imam staforda, kupljen u HR, sa putovnicom, papirima i mikročipom. Živimo u Bosni. Zanima me da li titar test odrađen u Bosni, krv se šalje u EU sertifikovani labaratorij Institut Paster u Novom Sadu, vrijedi jednako kao i isti test odrađen u HR?

Stvar je u tome što je Bosna na listi zemalja niskog rizika od bjesnoće, ali npr Srbija i Crna Gora su u visokorizičnoj skupini, mi ljetujemo u Crnoj Gori, pas ide sa nama. U letku ministarstva piše da psi koji imaju uredan rezultat titar testa urađen prije boravka u zemljama visokog rizika, mogu normalno ulaziti u EU sve dok se redovno vakcinišu.

I drugo pitanje, da li može postojati problem ako ja koja nisam državljanin EU imam psa koji ima EU pasoš (sa svim mojim podacima, ali ne želim joj vaditi Bosanski pasoš jer osnovna poenta kupovine psa iz HR je bila da pas ima EU pasoš i da nas ne zezaju prilikom putovanja).

Hvala.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:13   #782
Možda ćemo u Beograd ovo ljeto. Moramo napraviti titar, zar ne? Je li netko radio u Zagrebu, gdje, cijena i za koliko se dobije?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:56   #783
Radili smo ga mi prije 3 godine, oko 450kn, dobije se kroz 2-3 tjedna, mozete kod svog veta to rjesiti jer on onda salje uzorak u hvi. Bitno je da bude razmak izmedju titra i cijepljenja mislim mjesec ili mjesec i pol.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:16   #784
Hvala.
Cijepili smo ju protiv bjesnoće jesenas, tako da je prošlo skoro pola godine.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:20   #785
Pozdrav, svima. Imam pitanje-problem koji pokusavam rjesiti sa prijateljima. Ovako prijateljica je kupila stene iz Srbije, uzgajivac joj ga je dostavio ovdje u Zg. Stene je cipirano i ima putovnicu no problem je sto ima samo 2mj tek sada, te nije cijepljeno protiv bjesnoce. Kad je bila kod veterinara ovdje oni su joj rekli da ga nece cijepiti i da ce imati problema. Uzgajivac joj je rekao da to vise nije njegov problem, sad ako ima netko koji prijedlog kaj da napravimo ideje su dobrodošle.
__________________
My heart is cold so I've been told...
Dr.Q1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:46   #786
Stene je prodano necijepljeno i ispod 2 mjeseca starosti?

Odite kod drugog veterinara.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:56   #787
Da, stene je bilo ispod 2mj starosti. Znaci samo da odemo kod drugog veterinara, to sam i mislio. Postoji li mogucnost da veterinar prijavi nekoj nadloznoj sluzbi da stene nije cijepljeno, jer ovaj joj je rekao da ih nece prijaviti jer je dobar lik, no da ukoliko ih netko prijavi moze ostati bez steneta. Mislim ona je sva u suzama zbog cijele ove situacije bila...
__________________
My heart is cold so I've been told...
Dr.Q1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:34   #788
Kako je štene uopće prešlo granicu? Prošvercano je? Kažeš "uzgajivač"? To bi trebalo značiti da štene ima rodovnik? Je li bar cijepljeno protiv zaraznih? Išta osim čipa?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:37   #789
....i to beba ispod dva mjeseca
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:57   #790
Meni je isto bilo cudno kaj je tak mala bila, ali ono ako uzgajivac kaze da je ok valjda je...Sad je ocito da je prosvercao stene, no pitanje je kaj da sad...Vjerojatno cemo hodati od veterinara do veterinara pa valjda ce netko htjet cijepiti stene...Najveca paranoja je da stvarno netko od njih ne prijavi pa da joj ga oduzmu ili vec koja bi mogla biti posljedica ove cijele zavrzlame...
__________________
My heart is cold so I've been told...
Dr.Q1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:00   #791
Nemam pojma, ne bih nikad kupila stene ispod dva mjeseca koje jos i nije cijepljeno, on top of that.

Uostalom, nije da imate nekog izbora. Stene treba cijepiti. To ne mozete osim kod veterinara.
Iskreno sumnjam da ce pas biti oduzet.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:09   #792
Quote:
Dr.Q1 kaže: Pogledaj post
Meni je isto bilo cudno kaj je tak mala bila, ali ono ako uzgajivac kaze da je ok valjda je...Sad je ocito da je prosvercao stene, no pitanje je kaj da sad...Vjerojatno cemo hodati od veterinara do veterinara pa valjda ce netko htjet cijepiti stene...Najveca paranoja je da stvarno netko od njih ne prijavi pa da joj ga oduzmu ili vec koja bi mogla biti posljedica ove cijele zavrzlame...
Shvaćam iz ovoga da štene nije s rodovnikom? Ako je tako, neka ode bilo kojem vetu koji je ne pozna, što dalje, to bolje, kaže da je našla štene bačeno kraj ceste, da bi ga usvojila, cijepila i čipirala na sebe. Kad pas odraste, ako se jednoga dana i utvrdi da ima dva čipa, neka se pravi blesava i drži ove izmišljene priče.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:11   #793
Sumnjam da će to proći jer prvo što rade je provjere ima li izgubljeno štene čip. Ali, ako prođe prođe.
Btw, meni na svakom cijepljenju provjeravaju čip - i odraslim psima.

Možda da se psa u BiH cijepi? Pretpostavljam da naši veterinari rade problem jer je pas prošvercan (klik).
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:16   #794
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Sumnjam da će to proći jer prvo što rade je provjere ima li izgubljeno štene čip. Ali, ako prođe prođe.

Možda da se psa u BiH cijepi? Pretpostavljam da naši veterinari rade problem jer je pas prošvercan (klik).
Možda u nekoj pripizdini još postoji vet koji nema skener. Ili neka okicama i pravi se jadna, slatka i bedasta. Kad je već bila toliko bedasta - moram to reći - da je kupovala štene iz Srbije, najvjerojatnije bez rodovnika - to još nismo čuli, je li tako? - od "uzgajivača" koji lifra štence mlađe od dva mjeseca. A zgražali smo se na čivave iz Afganistana.

P. S. Ovo s BiH znači još jedno švercanje šteneta. Ajmemajko što si ljudi sve ne natovare na vrat, a i sirotom stvorenjcu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:23   #795
Kupnja stenca iz Italije

Dakle, kupila bih štenca u Italiji starog 8 tjedana sa putovnicom, mikročipom i sa Izjavom da nije izasao iz legla i bio u kontaktu sa divljim zivotinjama, te dovezla ga osobno autom preko Slovenije u Hrvatsku. E sad me zanimaju jos "sitnice" koje mi nisu bas jasne za prelazak granice posto sam procitala tonu tekstova od ministarstva poljoprivrede, porezne i carine i poslala njima par upita, a odgovori na upite su copy-paste iz pravilnika i direktiva....
1.Treba li veterinar u Italiji 48 sati prije puta pregledati štenca i upisati u X. točku putovnice da je pas zdrav za putovanje i trebam li imati isprintani papir iz TRACES sustava EU kako bi mogao isti sustav "upozoriti" graničnu inpekciju na prelazak psa?
2. Pošto će u putovnici vjerojatno kao vlasnik biti upisan uzgajivac i imat cu neku vrstu ugovora o kupnji (koji stiti psa) da li ce me na granici uputiti na plaćanje PDV-a na iznos vrijednosti psa ili se to ne smatra "trajnim uvozom"?
Please, pomoć, glava mi je ko bundeva od regulativa...
Dia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:52   #796
Za prvo nisam sigurna, mi smo imali potvrdu od veterinara jer smo avionom isli ali nitko nije trazio. Osim toga, imali smo tu potvrdu od uzgajivaca da pas nije bio u kontaktu s divljim zivotinjama, bla bla.
Za drugo - u putovnicu ce biti upisan uzgajivac kao uzgajivac i ti kao vlasnik tj. osoba kojoj je prodan pas.
Neces nikome pokazati ugovor o kupnji pa stoga nece biti osnove da ti naplate ista.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:00   #797
Preseljenje U Njemacku americkog staforda

Ima ovdje nekoga tko je preselio trajno u Njemacku i poveo sa sobom svog americkog staforda?

Koliko sam ja shvatio njihov je uvoz zabranjen i tocka. Je li to kraj, ima li nacina, kako?

Molim Vas da mi se javi netko tko ima takva iskustva iz prve ruke ili zna nekog
Unarijed zahvaljujem

p.s. Bilo kakve provjerene informacije i iskustva su dobro dosle, pa i usmjeravanje na odgovor ako vec postoji ovdje, a ja ga nisam spazio.
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:26   #798
za desetak dana bi trebali putovati u BiH s mačkom. mladac ima 6 mjeseci i tek sad ćemo ga cijepiti. kako je macan skupljen s ulice do sad smo se borili s raznim gljivama i virusima i tek je sad zdrav za cijepljenje. još nije kastriran.

što nam od dokumenata treba? danas ćemo ga čipirati, bit će cijepljen i imati putovnicu. je li to dovoljno za odlazak u BiH i povratak doma?
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:54   #799
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
za desetak dana bi trebali putovati u BiH s mačkom. mladac ima 6 mjeseci i tek sad ćemo ga cijepiti. kako je macan skupljen s ulice do sad smo se borili s raznim gljivama i virusima i tek je sad zdrav za cijepljenje. još nije kastriran.

što nam od dokumenata treba? danas ćemo ga čipirati, bit će cijepljen i imati putovnicu. je li to dovoljno za odlazak u BiH i povratak doma?
Ako ga sad cijepite protiv bjesnoće, mislim da cijepivo još neće vrijediti ako idete za 10 dana. U putovnici piše kad je cijepljen i od kad do kad cijepivo vrijedi. Nisam sad sigurna, ali mislim da cca mjesec dana treba proći da počne "vrijediti". Bar je tako za psa.

S druge strane, kad smo mi išli sa psom u BIH, nitko nije ni pogledao njegovu putovnicu...
anaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:12   #800
Quote:
anaiv kaže: Pogledaj post
(...) ali mislim da cca mjesec dana treba proći da počne "vrijediti". Bar je tako za psa.
21 dan ili tri tjedna. Piše u EU propisima.

Quote:
S druge strane, kad smo mi išli sa psom u BIH, nitko nije ni pogledao njegovu putovnicu...
Tim bolje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.