Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 13:14   #1
Instalacija windows pitanje

Pozz!
Vjerojatno odgovor na ovaj upit negdje ima no da ne tražim evo postavit ću ga ovdje.
Kad se radi reinstal windowsa da li je moguće sačuvati tj backupovat (valjda sam se dobro izrazio) instalirane programe da se ne mora opet prolaziti procedura instaliranja (100-injak) programa nanovo. Unaprijed se Zahvaljujem na odgovoru
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:22   #2
Nemože jer "reinstall" je nova instalacija ali se može sa "startup repair" popraviti ako je nešto od systemskih datoteka oštećeno ili nedostaju.
Probaj očistiti PC od smeća "clean disk", pogasiti nepotrebno u "startup" programima , ako neznaš kako može i CCleaner. Normalno ako se sumnja na viruse i malware preskaniraj svojim antivirusom i malwerbyte programima.....ili nađi prijatelja koji to zna.

ps: googlaj "repair windows" i vidi što ti odgovara za tvoju verziju windowsa.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:37   #3
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Nemože jer "reinstall" je nova instalacija ali se može sa "startup repair" popraviti ako je nešto od systemskih datoteka oštećeno ili nedostaju.
Probaj očistiti PC od smeća "clean disk", pogasiti nepotrebno u "startup" programima , ako neznaš kako može i CCleaner. Normalno ako se sumnja na viruse i malware preskaniraj svojim antivirusom i malwerbyte programima.....ili nađi prijatelja koji to zna.

ps: googlaj "repair windows" i vidi što ti odgovara za tvoju verziju windowsa.
imam instaliran win 7 32 bitni a htjeo bi instalirati 64 bitni jer iako imam 6 gb RAM-a (2 i 4) komp mi koristi manje od 4 gb. U tehničkim karakteristikama matične ploče sam pročitao da ako je ugrađeno više od 4 gb rama radna memorija je 3 i nešto gb ako su instalirani 32 bit windowsi
Mislim jednom davno kad mi je komp bio na servisu kad sam mijenjao hard disk da mi je serviser na novi HD prebacio sve programe koji su bili na starom pa sam mislio da je to moguće i kod Reinstalacije

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 12.09.2017. at 14:50.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:38   #4
Onda moraš na čisti install, ne možeš raditi upgrade sa x32 na x64.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:05   #5
Nisi napisao koji CPU , MBO , HDD(Gb) , RAM (MHz) ......jer ako može(?) win7(64) tada bi ja prije ubacio win10(64) jer mi brže radi desetka .
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:30   #6
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
imam instaliran win 7 32 bitni a htjeo bi instalirati 64 bitni jer iako imam 6 gb RAM-a (2 i 4) komp mi koristi manje od 4 gb. U tehničkim karakteristikama matične ploče sam pročitao da ako je ugrađeno više od 4 gb rama radna memorija je 3 i nešto gb ako su instalirani 32 bit windowsi
Mislim jednom davno kad mi je komp bio na servisu kad sam mijenjao hard disk da mi je serviser na novi HD prebacio sve programe koji su bili na starom pa sam mislio da je to moguće i kod Reinstalacije
neki programi rade samo na 32 bitnim verzijama ... kopiranje diska je nešto drugo, no kao što su ti predložili možeš koristiti dual boot ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.