Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 23:48   #9421
Quote:
sauruZs kaže: Pogledaj post
Zato što su i Mikulići i Borčec i ostala podsljemenska naselja uz iznimku Tuškanca, Pantovčaka, Šalate i Srebrnjaka ogledni primjer urbanističkog nereda:
Horvatovac i Zelenjak ulice izmedju Salate i Srebrnjaka solidnom brzinom idu k vragu......svake godine 3,4 obiteljske kuce se pretvore u kocku nakazu s 4-6 stana i toliko garaza.
Ivson is offline  
Old 13.09.2017., 11:40   #9422
Quote:
bigip kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem sa Saurus.
Takodjer trazim stan i dosao sam do istih zakljucaka. Gledao sam i malo prije spomenute Pionirove stanove u Spanskom.
Dakle, evo kako izgleda ulaz u Pionirovu 8-ero katnicu u kojoj se kvadrat prodaje za 1500E:

Zgrada stisnuta do zgrade a uz svaku zgradu naljepljeni auti. Za ulaz u zgradu ostavljen koridorcic od 1.5m direktno sa parkiralista.
Zanimljivo je pratiti evoluciju Pionirovih zgrada. Sa svakim novim projektom zgrade su sve blize i blize a najnoviji izum je ukidanje pjesackog kolnika i stavljanje auta na ulaz.
Ovakav parking na ulazu su prvi put primjenili upravo na gore navedenom Spanskom a kako su prodali sve stanove u toj zgradi odlucili su isti princip ponoviti i na novim zgradama koje grade (Precko) i usput dici cijenu na 1890E.

Upravo o ovoj zgradi sam pisao na temi Pionir nedavno,
mislim nesto strasno...
te mi je bas taj parking prelio kap...a da ne pricam,nutra je 13(-3 u zemlju,pr+razizemlje+8katova) stanica lifa za(cini mi se) 16 stanova po etazi...
tu ne da bi trebala bit dva lifta vec mozda cak i tri...
a prodaja je isla kao da sutra ne postoji...


U pravu je kolega Suarus,
nekima to zvuci smijesno i "glupo" al dok se nesto ne pokrene bit ce nam sve gore i gore..
al od ovih mentalnih idiota koji zive ovdje(ili su dosli nedavno),nazalost tesko je nesto ocekvati pozitivno u tom smjeru.
Jer kao postalo je nesto pomodno pricat na telefon i hodat,bolje reci trcati..
kao ono buuuusy saaam nemam cajta,vrtim milijunceke i to...
sav sam si vazan pa mi je ispod casti tamo nesto zahtjevat za odrzavanje zgrade ili nedaj boze unapredjene kulture zivljenja....jer tog nema u onoj seriji sex i grad,kaj ne..
Dovoljno je pogledati stanje u Vasim zgradama,cesto se ekipa nemoze dogovorit oko ciscenja snijega zimi,stubista ili popravka ulaznih vrata u zgradu...o cem mi dalje da pricamo,nazalost..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 13.09.2017., 18:42   #9423
Comi,

čitam na pdf-u Gospodarstvo (tema cijene nekretnina) kako je porast cijena novogradnji podigao cijene starogradnji.

Apsurdno, Pionirove novogradnje o kojima raspravljamo na posljednje dvije stranice uspjele su spustiti cijenu starogradnji u istom dijelu grada. Kada prodavatelj rabljenog stana istakne svoju cijenu, kupci odmah izađu s argumentom kako se, eto, tamo kod CC-a prodaju novogradnje za 1.400-1.500 Eur, i to odlične novogradnje, od renomiranog izvođača (Pionira), pa kako onda prodavatelj misli svoj "stari" stan prodati po istoj cijeni!?
saurus is offline  
Old 18.09.2017., 16:41   #9424
Sa druge strane cijena tog istog Pionira je u nekoliko godina narasla sa 1450EUR/m2 na 1800EUR/m2 (pricam o Selskoj), mislis da cijene starogradnje nisu pratile?
Ponovno se umjetno pumpaju cijene stanova. U Maksimiru skoro da ne mozes vise naci starogradnju koja lici na nesto ispod 2000EUR/m2...
Kerberos is offline  
Old 18.09.2017., 17:10   #9425
Quote:
Kerberos kaže: Pogledaj post
Sa druge strane cijena tog istog Pionira je u nekoliko godina narasla sa 1450EUR/m2 na 1800EUR/m2 (pricam o Selskoj), mislis da cijene starogradnje nisu pratile?
Ponovno se umjetno pumpaju cijene stanova. U Maksimiru skoro da ne mozes vise naci starogradnju koja lici na nesto ispod 2000EUR/m2...
Ma, slažem se da starogradnja prati novogradnju u porastu cijena. Samo sam navela zanimljiv primjer kako jedan loš projekt (konkretno, radi se o tri-četiri ogromne zgrade i otprilike isto toliko koliko će još biti izgrađeno na malom prostoru prema CC west) može zakočiti cijene starogradnji na pojedinom području.

Naravno, ima u Španskom i skupljih novogradnji, po 1.700 Eur, ali je takvih malo u usporedbi sa gore navedenim, pa kupci generalno uspoređuju starogradnju sa cijenama tih Pionirovih zgrada.
saurus is offline  
Old 18.09.2017., 17:12   #9426
jel ima netko informacije o novogradnji u Svetoj Klari? konkretnije, izvodjac Jozef Gradnja?
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Old 19.09.2017., 08:03   #9427
Na području Svete Klare je u planu izgradnja romskog naselja. Proguglajte, o tome se puno pisalo. Da ne požalite eventualno..
vipcoffee is offline  
Old 19.09.2017., 15:19   #9428
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Comi,

čitam na pdf-u Gospodarstvo (tema cijene nekretnina) kako je porast cijena novogradnji podigao cijene starogradnji.

Apsurdno, Pionirove novogradnje o kojima raspravljamo na posljednje dvije stranice uspjele su spustiti cijenu starogradnji u istom dijelu grada. Kada prodavatelj rabljenog stana istakne svoju cijenu, kupci odmah izađu s argumentom kako se, eto, tamo kod CC-a prodaju novogradnje za 1.400-1.500 Eur, i to odlične novogradnje, od renomiranog izvođača (Pionira), pa kako onda prodavatelj misli svoj "stari" stan prodati po istoj cijeni!?
pa dobro si procitao,vise manje novograndje diktiraju cijene..
mada ima nekih anomalnih slucajeva mada ovaj tvoj primjer Spanskog to cini mi se nije.
Jer nisu tamo nikad bila bogzna kakve cijene..
Ali zato jest recimo Pionir-Folnegoviceva,tam oni prodavali jefitnije stanove nego okolna starogradnja...
Mada je dobro znati da ta "jeftina cijena" ima i svoj neku neku "cijenu" koju nitko ne ukalkulira u konacnicu...
a to jest odredjna doza rizika,
jer se takav stan u pravilu kupuje/isplacuje po 0,5-1godinu prije nego je gotov a papiri jos toliko iza cekaju.
kupuje se kesom(eventalno zamjeniskom nekreitnom) nesto sto je jos pesimisticno gledano "u zraku"...
Isto tak mozemo gledat tom logikom da 2l kole u ducanu su 10kn a u kaficu je 0,25 15kn....pa svejedno idemo u kafic...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 19.09.2017., 22:13   #9429
evo vam čuvena Veslačka, tamo gdje je trebao biti zeleni pojas, niče beton

ali je zato debljina deke i armatura kvalitetno odrađena:

__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Old 20.09.2017., 09:25   #9430
Gdje je to tocno, ako mozes precizirati na nacrtu
goco is offline  
Old 21.09.2017., 09:08   #9431
Quote:
lellala12 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

nisam bas u toku sa ovim novogradnja biznisom, stan smo kupili 2001 i sad gledamo veci stan u novogradnji koja navodno krece u 12mj.

vecina stanova je vec prodana ili rezervirana, trebalo bi uplatiti 30% do datuma kada bi trebala poceti gradnja, zemljiste je vec oznaceno kao njihovo za zgradu, salju detaljni popis sto se gdje ugrađuje od sanitarija, plocica itd.

ono sto me muci je da navodno jos nemaju građevinsku dozvolu(?!) , inace rijec je o firmi koja je u zadnjih par godina vec odradila nekoliko stambenih zgrada po raznim lokacijama u zg, sve rasprodano, reference o projektima sve u redu, guglanjem ne nailazim na nikakve probleme u vezi njihove gradnje itd.

jesam li preveliki panicar ili je to sad tako normalno kod novogradnje da se plati, pa si mislis hoce uopce dobiti dozvolu ?
i mi smo gledali ovaj projekt i isto nas muči 30% za nešto što je još uvijek trava zelena. mogu te pitati otkud ti informacija da još nemaju građevinsku dozvolu? ja sam jedino od jedne poznanice koja im je uplatila čula da se kasni s gradnjom, trebali su početi sad uskoro, pa su odgodili na 12. mjesec...
lisbeth2208 is offline  
Old 21.09.2017., 09:43   #9432
ima netko više informacija o ovom investitoru i ovoj gradnji?

http://kajzericagradjenje.hr/u-pripr...ka-tresnjevka/
nix1989 is offline  
Old 21.09.2017., 11:31   #9433
Quote:
lisbeth2208 kaže: Pogledaj post
i mi smo gledali ovaj projekt i isto nas muči 30% za nešto što je još uvijek trava zelena. mogu te pitati otkud ti informacija da još nemaju građevinsku dozvolu? ja sam jedino od jedne poznanice koja im je uplatila čula da se kasni s gradnjom, trebali su početi sad uskoro, pa su odgodili na 12. mjesec...
A koji je investitor/projekt u pitanju?...ili je to tajna?
bigip is offline  
Old 21.09.2017., 12:28   #9434
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
ima netko više informacija o ovom investitoru i ovoj gradnji?

http://kajzericagradjenje.hr/u-pripr...ka-tresnjevka/
Imaju iza sebe 20-ak odrađenih projekata, najvećim dijelom na Kajzerici, nešto manje na Trešnjevci. Plac na kojem su zadnja dva projekta proteže se od Zagorske do Klanječke. Po njihovim riječima za ova dva projekta im je u cilju ići na kvalitetniju gradnju nego do sada jer je cilj dobiti A energetski certifikat kad sve bude završeno.
U projektu Zagorska (jer je ulaz sa Zagorske), mislim da je ostao još samo jedan stan. U projektu Klanječka, gdje gradnja kreće uskoro, prodaja stanova je krenula prije nekih dva mjeseca.

Po onome što sam do sada uspio istražiti investitor je stabilan, bez ikakvih repova, svi projekti su završeni u rokovima i rasprodani. Obišao sam jedan njihov prazan stan u zgradi na Kajzerici koja je taman bila završena i barem ovako na prvu nisam imao nikakve primjedbe. Što je najbitnije pristupačni su i može se normalno komunicirati s njima.

Bilo je ovdje nekog govora da su im pucale gornje deke na nekim zgradama, ali iskreno nisam uspio kod nikoga drugog doći do te informacije osim onoga što je tu netko napisao.
Ban is offline  
Old 27.09.2017., 18:12   #9435
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
Može li kakav savjet/prijedlog? Hvala puno..
tomica1337 is offline  
Old 27.09.2017., 21:23   #9436
da, to je tako kod Pionira.
Nema savjeta, preuzmeš rizik ili ne. Do sada je bilo ok, izgradili su dosta stanova po zagrebu.
_Mystical_ is offline  
Old 27.09.2017., 23:27   #9437
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da, to je tako kod Pionira.
Nema savjeta, preuzmeš rizik ili ne. Do sada je bilo ok, izgradili su dosta stanova po zagrebu.
Kako vi znate koliko je tko sagradio zgrada u zgu i o kojoj firmi je riječ?
Meni samo nije jasno, evo recimo u toj zgradi od 40ak stanova, gotovo svi su prodani, meni samo nisu jasni ljudi koji daju novce za nešto što još nije njihovo i još je pitanje dal će bit.. Vjerujem da se ne radi o prevari, ali ipak moraš imat neko osiguranje..
tomica1337 is offline  
Old 28.09.2017., 01:08   #9438
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Kako vi znate koliko je tko sagradio zgrada u zgu i o kojoj firmi je riječ?
Meni samo nije jasno, evo recimo u toj zgradi od 40ak stanova, gotovo svi su prodani, meni samo nisu jasni ljudi koji daju novce za nešto što još nije njihovo i još je pitanje dal će bit.. Vjerujem da se ne radi o prevari, ali ipak moraš imat neko osiguranje..
Imaš osiguranje i zove se ugovor. Ako vam to nije dovoljno, jednostavno ne kupujete tamo stan. Nema nikakve tajne ili dublje filozofije.
MiloYianno is offline  
Old 28.09.2017., 07:33   #9439
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Kako vi znate koliko je tko sagradio zgrada u zgu i o kojoj firmi je riječ?
Meni samo nije jasno, evo recimo u toj zgradi od 40ak stanova, gotovo svi su prodani, meni samo nisu jasni ljudi koji daju novce za nešto što još nije njihovo i još je pitanje dal će bit.. Vjerujem da se ne radi o prevari, ali ipak moraš imat neko osiguranje..
Pa jel je pionir ili nije? Cemu tolika tajanstvenost? Na forumu smo, djelimo informacije u obostranu korist. Ili smatras da smo mi svi ovdje da tebi serviramo informaciju na zahtjev?

Koliko znam jedino pionir radi na taj nacin. Jedan su od vecih stanograditelja, izgradili su hrpu stanova u zagrebu i vise manje sve prodali. Tek godinu dvije od izgranjdnje rjesavaju vlasnicke listove.
To je njihov nacin rada koje je trziste ocito prihvatilo. Da li je vrijedno rizika ne znam, sam moras odluciti. Kazem do sada je bilo ok, ali sto ce biti sutra nitko ne zna.

Btw.budi dobar forumas pa javi ovdje sto si odlucio, svoja iskustva, realiziranu cijenu kupoprodaje i slicno.
_Mystical_ is offline  
Old 28.09.2017., 14:28   #9440
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
evo vam čuvena Veslačka, tamo gdje je trebao biti zeleni pojas, niče beton

ali je zato debljina deke i armatura kvalitetno odrađena:

Ja moram pitati kaj ne valja s dekom i armaturom na toj slici? Ne kužim se u građevinu, a post zvuči ironično pa me zanima

Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. (..)
Meni je, recimo, taj način poslovanja kod Pionira jednostavno bio neprihvatljiv, iako sam svjesna da oni tako posluju oduvijek i da nije bilo problema. Bila je rasprava o tome na temi o Pioniru. Sve ovisi o tome je li kupac spreman preuzeti rizik na sebe.

No, jedno je Pionir; da se radi o nekom manjem graditelju, u današnje doba mi ne bi palo na pamet plaćati unaprijed. Mi smo prije više od deset godina kupili stan u gradnji od malog graditelja. Sve je na kraju prošlo okej, ali ta firma je, kao i mnoge druge, kroz koju godinu propala. Moglo je i ne biti okej. Ali onda je to sve bilo normalno i tržište je bilo takvo. Današnje okolnosti su ipak drugačije…
Litre O'Cola is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.