Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 17:12   #1001
Ali ne plaćaš mobitel dvije godine već ga platiš jednokratno i prodaš. Simple as that. Recimo mjesečna naknadat i je 120kn. Tebi je mobitel 199kn jednokratno. Prodaš ga na njuškalu za 2200kn. Ti 2000kn spremiš u džep i u profitu si jer ti je mjesečna naknada kroz dvije godine 120*24=2880kn što znači da ti uslugu efektivno platiš 680kn kroz dvije tj prosječno 28kn mjesečno.

Tarifu ionako koristiš te se mora nešto koristiti. A sad ako ti ne treba mobilni aparat prodaj ga na njuškalu i stavi pare u džep. Ja sam mobitele koji su tada vrijedili na njuškalu 6000kn cca platio 2360kn. I meni se to brutalno isplatilo jer mi je mjesečna naknada za dva broja bez rata za mobitel 130kn = 3120. Međutim ja mobitele nisam prodao već sam ih koristio jer su to uređaji koje sam stvarno i želio.

Ti koristio tarifu na bonove za 90kn ili na pretplatu za 100kn gdje možeš stavit u džep 1000-3000kn ovisno o mobitelu i ponudi...što ćeš radije uzeti? A mobitel ti recimo ne treba već imaš novi jer ti ga je tetka iz Austrije poklonila za rođendan...recimo.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:17   #1002
Totalno si u krivu...koji to mob platis jednokratno i ne otplacujes ga 2 god?...lupas gluposti...platis ti njega jednokratno i onda ga uz tarifu otplacujes i dodje te skuplje nego da si sam uredjaj negdje drugdje uzeo...mobiteli su uvijek skuplji u "kucama"

one a9 via tptlk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:59   #1003
ne lupa gluposti nego ima vezu pa mu nude pretplate i mobitele po smijesnim cijenama. takve ponude ne moze dobit svatko tako da njegov primjer nije neki univerzalni kojeg svatko moze iskoristit. on ce definitivno profitirat, al drugi nek se ne nadaju da ce od vipa dobivat takve ponude. drugima se vise isplati prepaid i mobiteli kupljeni u ducanu

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:29   #1004
Lupate bezveze i ne znate se zauzeti za sebe. Da se isto dobiti i bez veza i vezica te posebnih ponuda. Samo treba pratiti malo i uzeti kad je neki malo bolji deal. Evo ajmo za primjer uzet redovnu HT ponudu. Sad je tarifa imam sve 209kn/mj. 5GB + 5000min + jedna besplatna opcija. Uzmeš huawei nova gold za 60kn jednokratno. Na njuški se taj uređaj prodaje za 2500kn. 209kn/mj.x24 mjeseca =5016kn. Kad oduzmeš 2500kn što dobiš od moba, ispada da imam sve platiš 2516kn kroz dvije godine tj. 104kn/mj. I to je najgora solucija. Ako prelaziš sa bonova na pretplatu, imam sve dobiš za 179kn/mj. tj kad oduzmemo pare za mob 74kn/mj. Ako imaš magentu sa dva mob broja, imam sve možeš redovnim putem dobiti za 109kn/mj. i taj mobitel za 60kn jednkratno, kad oduzmemo pare za mob. ispada vas ta imam sve svega 4kn/mj.

Dakle, složiti se da svašta, samo se treba pozabaviti i pratiti ponudu. Pretplatničke tarife su skuplje s razlogom.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:05   #1005
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ne lupa gluposti nego ima vezu pa mu nude pretplate i mobitele po smijesnim cijenama. takve ponude ne moze dobit svatko tako da njegov primjer nije neki univerzalni kojeg svatko moze iskoristit. on ce definitivno profitirat, al drugi nek se ne nadaju da ce od vipa dobivat takve ponude. drugima se vise isplati prepaid i mobiteli kupljeni u ducanu

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
....e pa varaš se....
....gadno se varaš, vjeruj mi....
....vrati se pročitati temu od početka 2016.g., pa do sad, čitaj s razumjevanjem....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:12   #1006
Quote:
Bobby1 kaže: Pogledaj post
Totalno si u krivu...koji to mob platis jednokratno i ne otplacujes ga 2 god?...lupas gluposti...platis ti njega jednokratno i onda ga uz tarifu otplacujes i dodje te skuplje nego da si sam uredjaj negdje drugdje uzeo...mobiteli su uvijek skuplji u "kucama"

one a9 via tptlk
Prijatelj uzeo P10 lite za 400kn uz tarifu 95kn prije mjesec dana. Pitajte jonny.b što je dobio.

Nemam nikakvu vezu već sam tisuću puta objasnio postupak dobivanja najbolje ponude kod vipa i ht-a. Samo što se tema ne čita već se pišu gluposti i nebuloze. Vratite se unatrag i sve je detaljno objašnjeno.

U HT je kum dobio za 69kn sve flat 7gb, Samsung Galaxy A5 2017 za 598kn...po tri broja.

Pa vi nemojte čitati i slušati nekoga tko zapravo zna što priča na ovom forumu i tko ima iskustva sa takvim stvarima.

Znači. Za HT I VIP JE SLJEDEĆE!!!

Osoba A ima pretplatu na VIP-u/HT-u. Osoba A je nezadovoljna cijenama i pretplatama kaj mu nude REDOVNO!!!!. Osoba A kaže Osobi B ajmo kod konkurencije potpisati prijenos broja da dobijem bolje popuste kod postojećeg operatera. Osoba B kaže da, ja koristim taj broj kod postojećeg operatera. I da svoju osobnu, OIB, ime prezime, potpiše se za broj koji glasi na Osobu A. To je jaako važno. Osoba A ništa ne potpisuje. Dobijete karticu od 'novog' operatera koju izlaskom iz centra drugog operatera bacite u smeće. Za radni dan ili dva Vas zove postojeći operater (isključivvo HT ili Vip) te Vam nude jako dobre ponude i pogodnosti. I to se zove Osoba A. Prijenos broja se automatski odbije jer nisu dobri podatci. Za Vas pravno nema nikakvih posljedica već je samo zahtjev krivo podnesen. I to je sva mudrost.

Bonus tip and trick...iz vipa u bonbon preko webshopa. Iz HT-a u tele2 preko webshopa.


To je moja 'veza' za fiksnu u ht i mobilnu u vipu. Bože kako se nekim ljudima ne može dokazati. I moj primjer može iskoristiti apsolutno svatko tko ima 3 mjeseca do isteka ugovora. Tako da nema tu neke više filozofije ili tajnih šema. Sada je sve javno iskazano i sve se vidi.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:28   #1007
....potpisujem....

....i čitajte....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:20   #1008
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
....e pa varaš se....
....gadno se varaš, vjeruj mi....
....vrati se pročitati temu od početka 2016.g., pa do sad, čitaj s razumjevanjem....
ni najmanje se ne varam. nemam kaj citat ono kaj su drugi pisali kad sam sam dozivio "vrhunsku ponudu" VIPa kad mi je istekla ugovorna obveza. prvu, drugu, trecu ponudu... presmijesne su bile (ili nova, losija tarifa po normalnoj cijeni, al popust na mobitel od bijednih 500kn ili da mogu zadrzati staru i bolju tarifu po staroj cijeni, ali bez popusta na mobitel. mobitel sam po cijeni koju su oni trazili (s tim popustom) kupio u ducanu i uzeo prepaid koji me mjesecno kosta 100kn manje od pretplate.
ne, ne nude svima onakve ponude tako da ne mogu svi isto postupit i ocekivat da ce dobit S8+ za 1500kn i tarifu u kojoj je sve flat za 100kn.
uz pretplatu (vip) za mobitel, imao sam i vip fiksnu (trio paket). sad mi nista nije u vipu i ne, nisu mi dali nikakve ponude slicne vasima. koliko vidim, nisam jedini. naprotiv, vecina ovako prolazi

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:00   #1009
Jesu te zvali nakon sta si podnio zahtjev za prijenosom broja KOD DRUGOG OPERATERA? Znaci ne vip ili tomato vec ht/simpa/tele2?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:00   #1010
zvali su me i nudili staru tarifu (koja inace vise nije bila dostupna za ukljucivanje) pa staroj cijeni plus dodatna 2 GB, ali bez popusta na mobitel. to im je bila konacna ponuda.
na kraju meni cak i bolje jer nemam ugovornu obvezu i znatno manje mjesecno placam za tarifu.
u pocetku su nudili samo bijedan popust na mobitel i rekli da moram prijeci na novu (losiju i skuplju) tarifu. da se nesto moze dobit u odnosu na standardnu ponudu, moze se. al da ce svatko dobit dobru ponudu, nece. to valjda ovisi o tome tko je s druge strane linije...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:03   #1011
e, da.. na kraju sam ipak zavrsio kod njih, al na tomatu... prijenos simo, prijenos tamo i na kraju na tomatu za 100kn manje (to mi je najpovoljnije).. usteda 2400kn kroz 2 godine... da su ponudili staru tarifu po staroj cijeni (sto i jesu), ali i konkretan popust na mobitel (npr, 2000kn), ostao bi na pretplati. oni bi zaradili vise i imali sigurnu zaradu. ovako, ako hocu, sutra mogu na bonbon, a oni ce ostat i bez tog sto sad placam

edit: jos nesto. imao sam i mobilni net preko ht-a. istekla uo i zatrazio raskid pa mi dali dobru ponudu (samo za tarifu). vip im nije ni do koljena kad je u pitanju zadrzavanje starih korisnika (i briga o sadasnjim).. nekad je vip bio znatno bolji, ali u zadnje 2, 3 godine su se jako srozali

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:18   #1012
I opet mi nisi odgovorio na pitanje. Jesu li te zvali jer si radio prijenos mobilnog broja sa Vip pretplate kod drugog operatera? Ali ne na tomato ili vip bonove. Ili si prebacivao sa vip pretplate na vip bonove?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:43   #1013
na vip bonove (trazio raskid ugovora i prebacivanje na bonove) pa na telca pa tomato koji mi je tad (i sad) najpovoljniji i ne bi sad na pretplatu ni da mi nude sve flat za 100kn.
zvali su me nakon sto sam trazio raskid ugovora, tj. morao sam nazvat neki broj da dovrse raskid.
isti postupak sam imao i za ht mobilni net (presao s pretplate na prepaid pa ugasio broj, to je jedina razlika) pa su ponudili daleko bolje uvjete od onog sto standardno nude. vip skromne popuste, ht izdasne. nisam prihvatio ht-ovu ponudu jer mi mobilni net vise ne treba (cini mi se da je u potanju bila cifra od 15kn/mj sa svim naknadama za 2.5GB sto odgovara prosjecnoj potrosnji do tada).
u svskom slucaju, prije sam imao flagship plus neka u rangu L po cijeni oko 130kn/mj i oko 2500-3000kn za mobitel, a sad mi nudili tarifu za 150kn i flagship za 5500kn. na kraju uzeo flagship u ducanu po istoj cijeni i tarifu 40kn/mj. otprilike ispada ko nekad.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:55   #1014
E pa tako reci. Znaci nisi bio u istoj situaciji kao ja i jonny.b. Mi smo radili prijenose brojeva u HT sa pretplate u Vipu. I zato smo dobili bolje ponude kao i puno drugih korisnika. Ti nisi napravio ono sto je potrebno da nazicas najveci moguc popust. Mogao si dobiti XL tarifu sa preko 1000kn popusta za 140kn gdje su flagship uredaji vec pristojne cijene. Nisu to nikakve veze ili vezice vec jednostavno treba znati kako dobiti najvece moguce popuste. Ma isti nacin je kolega dobio XXL za 160kn, Huawei P9 za 400kn prije godinu dana. Drugi broj je vila S tarifa za 35kn sa 1.5gb interneta i neki mob za 200kn bez otplate uredaja. On jos kod njih ima i Homebox.

Vip daje izdasne popuste samo treba znati kako doci do njih.

Primjera radi. Kum trazo raskid u HT dobio ponudu za fix max2 paket fix tel plus int 220kn i na mobilnom dijelu 100kn po broju sve flat 3gb prije dvije godine. Dva mobilna broja u pitanju. Najbolji prijatelj radi prijenos mobilnih linija na gore opisani nacin i dobije Samsung S6, sve flat 4gb interneta za 210kn mjesecmo ako se ne varam da je bilo. Tada je to bio skroz novi mobitel. I jednokratno cca 700kn po broju. Fiksna je bila 130kn isto kao i kum.

Nije ista situacija tebe i mene i jonny.b. Ti nisi trazio prijenos brojeva. Mi jesmo. Sukladno tome si dobio losiju ponudu. Bez kumovanja u HT ili vipu. Simple as that.

Vise ljudi sa foruma ti moze svjedocit da govorim istinu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:28   #1015
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
E pa tako reci. Znaci nisi bio u istoj situaciji kao ja i jonny.b. Mi smo radili prijenose brojeva u HT sa pretplate u Vipu. I zato smo dobili bolje ponude kao i puno drugih korisnika. Ti nisi napravio ono sto je potrebno da nazicas najveci moguc popust. Mogao si dobiti XL tarifu sa preko 1000kn popusta za 140kn gdje su flagship uredaji vec pristojne cijene. Nisu to nikakve veze ili vezice vec jednostavno treba znati kako dobiti najvece moguce popuste. Ma isti nacin je kolega dobio XXL za 160kn, Huawei P9 za 400kn prije godinu dana. Drugi broj je vila S tarifa za 35kn sa 1.5gb interneta i neki mob za 200kn bez otplate uredaja. On jos kod njih ima i Homebox.

Vip daje izdasne popuste samo treba znati kako doci do njih.

Primjera radi. Kum trazo raskid u HT dobio ponudu za fix max2 paket fix tel plus int 220kn i na mobilnom dijelu 100kn po broju sve flat 3gb prije dvije godine. Dva mobilna broja u pitanju. Najbolji prijatelj radi prijenos mobilnih linija na gore opisani nacin i dobije Samsung S6, sve flat 4gb interneta za 210kn mjesecmo ako se ne varam da je bilo. Tada je to bio skroz novi mobitel. I jednokratno cca 700kn po broju. Fiksna je bila 130kn isto kao i kum.

Nije ista situacija tebe i mene i jonny.b. Ti nisi trazio prijenos brojeva. Mi jesmo. Sukladno tome si dobio losiju ponudu. Bez kumovanja u HT ili vipu. Simple as that.

Vise ljudi sa foruma ti moze svjedocit da govorim istinu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
isto sam napravio za mobilni internet na ht-u i vip govornu pretplatu. ht je bio izdasan, vip jadan. ajde, jedina razlika je u tome sto sam vip broj prenosio po mrezama i zavrsio na tomatu, a ht broj ugasio.
nema veze. sad sam na prepaid tomatu (tele2 iz raznih razloga ne dolazi u obzir, a bonbon je losiji za moje potrebe) pa nemam ugovornu obvezu, a mjesecno trosim manje od 50 kn. tak nekaj ne mogu dobit ni na kakvoj pretplati. a mobitel uzmem u ducanu kad hocu i ne moram cekat da mi istekne ugovorna obveza kako bi nazicao popust da na kraju prodjem isto kao sada.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:33   #1016
Vjeruj mi da nebi bilo kao sada. 280 kn mjesecno, nista jednokrstno, L tarifa sa 15gb interneta. Mobitel u pitanju je S8. I sad reci da ne bi uzeo ponudu.

I nije ista stvar mobilni internet i tarifa za mobitel. Ne shvacas sto govorim. Stvarno nema smisla diskutirati se dalje s tobom. Ko je shvatio napravit ce, tko nije ovca je.

Tvoj S7 edge u sancta domenici 5000kn. ilitiga 208kn mjesecno. Tvoja tarifa je 50kb. 258kn. Ponuda koju si mogao dobiti je 20kn vise za noviji mobitel. Razmisli malo isplati li se i bili bilo 'isto' haha

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:58   #1017
....lega, ajde stani na loptu....
....dobro je, dosta je, pa sve piše....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:19   #1018
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi da nebi bilo kao sada. 280 kn mjesecno, nista jednokrstno, L tarifa sa 15gb interneta. Mobitel u pitanju je S8. I sad reci da ne bi uzeo ponudu.

I nije ista stvar mobilni internet i tarifa za mobitel. Ne shvacas sto govorim. Stvarno nema smisla diskutirati se dalje s tobom. Ko je shvatio napravit ce, tko nije ovca je.

Tvoj S7 edge u sancta domenici 5000kn. ilitiga 208kn mjesecno. Tvoja tarifa je 50kb. 258kn. Ponuda koju si mogao dobiti je 20kn vise za noviji mobitel. Razmisli malo isplati li se i bili bilo 'isto' haha

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
a ti shvati da ne treba svima milijun GB mjesecno, 100000 minuta prema svima. meni je sasvim dovoljno 3000 jedinica mjesecno od cega vecina odlazi na internet promet. zasto bi placao i kunu vise za nesto sto ne koristim?
osim toga, s7edge sad mozes naci i za oko 4000kn u ducanu (ja sam ga u 8. mjesecu prosle godine platio 5600kn, a drugi curi 4400kn u 11. mjesecu) pa tvoja racunica ima jos manje smisla. osim toga, kad sam uzimao svoj s7edge, s8 nije postojao niti se uopce pricalo o njemu tako da se mozes smijat sam sebi. ponuda koju bi dobio bi bila za s7edge, a ne s8+. btw, s7edge su (SD) prije par mjeseci prodavali za manje sto znaci da sad hvataju naivce po toj cijeni.
kakvih 20kn vise za noviji mobitel? ti si nesto opako pobrkao...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:27   #1019
Istina je dečki i hvala na objašnjenju kako lažirati prijenos broja. Moj kolega s posla imao HT imam sve s 5gb interneta na dva broja. Istekao mu broj i plaćao 199kn po broju (ima i fiksnu/internet). Zvao i kumio popust, prijetio. Ponudili mu tarifu s 3.5gb prometa i 200min/SMS prema ostalima za 119kn. Ja ga nagovorio da prenese broj u Tomato. Nakon dva dana od potpisivanja prijenosa zovu ga iz HTa i nude Imam sve uz 7gb za 59+10kn po broju. Nude mu Iphone 7 za cca 3500kn.
ZAGIMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:52   #1020
moje iskustvo s ht-om je isto ok, al s vip-om nije. ht je oduvijek bio bolji prema postojecim korisnicima...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.