Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 16:38   #481
Evo popisa Maxi izdanja koji su kod nas izašli:

LUMX 01. Dolina Vjetra / Užasno Prokletstvo
LUMX 02. Dugo Putovanje
LUMX 03. Čovjek sa Crnom Maskom / Sjena na Suncu
LUMX 04. Napuštena Utvrda
LUMX 05. Noćna Mora na Moru
LUMX 06. Tajni Agenti
LUMX 07. Marinci
LUMX 08. Ratnici
LUMX 09. Plameno Brdo
LUMX 10. Smrtonosna Utrka
LUMX 11. Tonkin Gnijev
LUMX 12. Orlovi sa Sjevera
LUMX 13. Crni Osvetnik
LUMX 14. Čovjek na Nišanu
LUMX 15. Zračna Banda
LUMX 17. U Zemlji Dakota
LUMX 16. Tajanstveni Otok
LUMX 18. Kaznionica na Jezeru
LUMX 19. Saboteri
LUMX 20. Gospodari Oluja
LUMX 22. Spasilačka ekspedicija
LUMX 21. Prolaz Između Tisućljeća
LUMX 23. Legija ubojica
LUMX 24. Helingenovo nasljeđe
LUMX 25. Put nade
LUMX 26. Nova Verybadova ludost
LUMX 27. Meta: Bat Batterton
LUMX 28. Čovjek koji je vidio budućnost / Otpadnici

Kod nas je izašlo 28 Maxi izdanja, ali točnije je reći 27.
LUMX 24. Helingenovo nasljeđe je jedini "lažni" Maxi koji odgovara redovnim epizodama u Italiji 601, 602, 603, 604 i 605. Mislim da će Ludens njih reprintati u redovnim izdanjima.

U Italiji je izašlo 31 Maxi izdanja, tako da tu kaskamo za 4 broja. Evo o kojima se radi (koji nam još fale):

Maxi 28



Maxi 29



Maxi 30



Maxi 31



Ovaj zadnji Maxi 31 je specifičan, jer navodno od njega idu u jedan Maxi puno kratkih priča. Ovo su priče u tom Maxi 31:

Maxi #31
I racconti di Darkwood
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Raffaele Della Monica

Il mio nome è Banack!
Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Romeo Toffanetti

Memorie dal passato
Scenarij: Gabriella Contu
Crtež: Marcello Mangiantini

Voci Sepolte
Scenarij: Paolo Di Orazio
Crtež: Gianni Sedioli

Sette passi
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Dante Bastianoni

Eden Falls
Scenarij: Giovanni Eccher
Crtež: Max Bertolini

Brezza di Luna
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Lola Airaghi
Naslovnica: Alessandro Piccinelli
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:58   #482
Evo baš gledam na s.com, izašla je i najava za sljedeći Maxi :klap: u ovu srijedu bi trebao biti na kioscima.

Zagor Maxi 29: Ubojice Indijanaca

Original maxi #28
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Giuseppe Prisco
Naslovnica: Gallieno Ferri

19.09.17. u snk
20.09.17. na kioscima

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:41   #483
Ovaj drugi maxi obećava. Vidim da su opet u pitanju vukodlaci.
E da, divovi dobra i zla.
Isto tako ona naslovnica crni mjesec. Za tu naslovnicu mi je šteta što nije ubačena. Bila mi je jezovita kao klincu. Makar i besmislena. Ono, pročitaš i WTF?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:41   #484
Bilo mi dosadno, pa pregledavam naslovnice.
Znači, ovako:
279 - Jeti
280 - Tajna sedam moći. U originalu će vjerojatno biti Sedam moći.
281 - Lov na čovjeka.
282 - Demoni ludila. Tu bi u originalu trebalo biti kao Noćne more? U svakom slučaju šteta. Demoni ludila su upečatljiv naslov. Izbačene domaće naslovnice Klanac bijele smrti, Sloboda ili smrt i Do posljednjeg daha. Ispravljena greška s redoslijedom. Epizode s Seminolama i Liberty Sam. Nova priča počne u 7 moći, a završava u demoni ludila.
283 - Divovi dobra i zla. Tu bi ipak bilo ispravno Demoni ludila.Naslovnica je išla poslije Hellingena što će izgleda biti ispravljeno.
284 - Na granici stvarnoga. Tu će biti izbačena domaća naslovnica Invazija akronijanaca. I pravilan prijevod Uskrsnuće Titana.
285 - Helingenov povratak.
286 - Na granici stvarnosti - nova naslovnica
287 - la fine del mondo - nova naslovnica i mogući prijevod Kraj svijeta? Tu se priča završava.
288 - U šakama robijaša - i dalje poznate naslovnice. Kako koristim google prevoditelj, izgleda da prijevod s talijanskog nije dobar. Nešto kao blago i grad duhova.
289 - Lovci na ucjene. Isto loš prijevod.
290 - Zver iz Valoka - ispravno Tonkino prokletstvo.
291 - Hogalova magija - Ispravno bi bilo kao starac s planine ili planinski starac, lol. Prepuštam prijevod boljima od mene.

Vidim po popisu da je sljedeće indijanski cirkus koji je već objavljen. Ostaje još 34 epizode. Ako nisam u krivu, zadnja epizoda prije Vuka Kaplana bi bila Fatalna žena. I onda dolazimo do prvog broja Zagora Lov na vuka.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:57   #485
Ima neki posavec77 na njuškalu, pa pogledajte ima razne primjerke Zagora za prodati, mozda pronađete nesto sto vam nedostaje.... Vi koji skupljate "papirnata" izdanja
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:57   #486
Da, s tim da sam načuo da će se nastaviti tiskati Zagor Extra i reprintati ovi redovni koji su izašli od SD. To bi mi bilo super jer nemam sve, a i ovi koji se nude nisu baš sačuvani.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:49   #487
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi maxi obećava. Vidim da su opet u pitanju vukodlaci.
Ja obožavam sve u vezi njih, vampira, zombija...

Kažu za ovaj Maxi 29: Ubojice Indijanaca što će izaći u srijedu da je dobar. Forumaš King Warrior, jedan od velikih Zagorologa tamo, kaže za ovaj Maxi da je posljednji dio Cherokee trilogije (Indijanska zemlja, Dugo putovanje, Ubojice Indijanaca). Možda se može onda tako čitat, tim redoslijedom

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Bilo mi dosadno, pa pregledavam naslovnice.
Znači, ovako...
Svaka čast na trudu to bi trebalo tako biti. Ti i Winter Snake ste me nabrijali na prošloj stranici sa naslovima koji me očekuju još za čitati, pa kad vidim ovo što nas još očekuje na kioscima uskoro a i decec je spomenuo da ni ove nove redovne epizode nisu loše

Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ima neki posavec77 na njuškalu, pa pogledajte ima razne primjerke Zagora za prodati, mozda pronađete nesto sto vam nedostaje.... Vi koji skupljate "papirnata" izdanja
Hvala ti pogledao, ali malo mu je previše za pojedinačni strip 50 kn ajde da se radi o nižim brojevima, možda i da, ali opet previše. Klasik i Maxi pojedinačni za 100kn

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Da, s tim da sam načuo da će se nastaviti tiskati Zagor Extra i reprintati ovi redovni koji su izašli od SD. To bi mi bilo super jer nemam sve, a i ovi koji se nude nisu baš sačuvani.
E da, možda Extra kad dođe do kraja nastavi sa "Lov na vuka" pa nadalje zasad je samo pretpostavka, nije ništa sigurno.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:22   #488
50 kn je pretjerana cijena. Ja sam stare brojeve, njih par u babilonu očuvane platio 30 kn. Ostali su bili od 20 - 25 kn.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:09   #489
Sad izlazi odličan Maxi br. 29 Ubojice Indijanaca. U Italiji hvaljen.

Jel itko izračunao koliko još do Divova?
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 06:31   #490
Početkom sljedeće godine, u siječnju kreću najduže epizode zagora pod vodstvom Sclavija.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:34   #491
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
50 kn je pretjerana cijena. Ja sam stare brojeve, njih par u babilonu očuvane platio 30 kn. Ostali su bili od 20 - 25 kn.
Ja bih jos razumio da je u ponudi cijela kolekcija, pa je nekom zao razbijati kolekciju prodajom pojedinacno, pa u tom slucaju povisi cijenu pojedinacnih ali ovako random poredani brojevi mi nije jasno da je toliko. Kad isti na mnogim mjestima idu po 10kn.

Ovaj Babilon, to je ona striparnica iz Đakova, jel da? Vidis, nisam se njih ni sjetio, bas cu pogledat ponudu.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:23   #492
I ja sam vidio tog lika, ali je neozbiljan jer ne odgovara baš na upite. A cijene prestrašne.

Bilo bi dobro da se u Zagoru Extra nastave reprintovi redovnih epizoda od SD jer nikako da nađem cijelu kolekciju, po mogućnosti u očuvanom stanju. Bio sam nedavno na Jakuševcu pogledati ponudu. To je bilo užasno. Stripovi prljavi, polučitavi, napuhnuti od vlage... Užas. Tako nešto ne bih nikad stavio na policu.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:46   #493
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ja bih jos razumio da je u ponudi cijela kolekcija, pa je nekom zao razbijati kolekciju prodajom pojedinacno, pa u tom slucaju povisi cijenu pojedinacnih ali ovako random poredani brojevi mi nije jasno da je toliko. Kad isti na mnogim mjestima idu po 10kn.

Ovaj Babilon, to je ona striparnica iz Đakova, jel da? Vidis, nisam se njih ni sjetio, bas cu pogledat ponudu.
Krivo sam rekao. Mislio sam na asteroid u Zagrebu. Stripovi na kvadrat isto imaju, ali imaju problem naći. I većinom kvaliteta 3.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:36   #494
Ja sam sad naišao na neka izdanja Zagora dostupna u digitalnom formatu koja još nisu objavljena ni od strane Veselog četvrtka, a kamoli Ludensa. Recimo ona epizoda koju je objavio ReemCP gdje se vidi konjanik plamteće glave u talijanskom izdanju, dostupna je na internetu pod nazivom Kromov glasnik. Može li netko objasniti o čemu se ovdje radi, jer sam malo zbunjen?

Evo i slike, da ne bi bilo da bulaznim, hahah. Radi li to netko na svoju ruku ili je nešto meni promaknulo?



Regularna serija je koliko vidim zajednički naziv za ove epizode Zagora.

Zadnje uređivanje Grim Reaper S : 19.09.2017. at 20:50.
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:39   #495
Ja ne bi mogao čitati Zagora online......nije mi to to.
To moguće da je netko amaterski prevodio i objavio.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:12   #496
Tocno kako Winter Snake kaze... to ekipa amatera prevodi i objavljuje. Doma iz gusta... Nije sluzbena objava.

Sto se tice cijena na njuskalu ja sam samo htio pomoci... Jel puno ili malo, ne znam... ja sakupljam digitalna izdanja.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:35   #497
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ja ne bi mogao čitati Zagora online......nije mi to to.
To moguće da je netko amaterski prevodio i objavio.
Ne da je moguće, već i je. Izgleda da ima grupa prevoditelja koji prevode s talijanskog.
Ja većinom digitalno čitam mange ili stripove prije kupnje u fizičkom obliku.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:52   #498
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da se u Zagoru Extra nastave reprintovi redovnih epizoda od SD jer nikako da nađem cijelu kolekciju, po mogućnosti u očuvanom stanju.
Kad kompletiraju Extru, ako ne nastave dalje i to je to, bilo bi dobro da onda redovne ubrzaju na 2 epizode mjesečno pa da smanjimo razliku sa Talijanima

Ali ne bi bilo loše da Extra nastavi dalje sa redovnom serijom, za ljude da kompletiraju kolekciju ili obnove epizode koje su im u lošem stanju, a i možda da se popravi kronološki red koji je bio sve samo ne pravi.

Imamo:

SD 1-5
LU 74- 93
SD 6-71
LU 72–73
LU 94 pa nadalje

Možda bi Extra popravila ovaj kronološki dio ako bude nastavila..
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Krivo sam rekao. Mislio sam na asteroid u Zagrebu. Stripovi na kvadrat isto imaju, ali imaju problem naći. I većinom kvaliteta 3.
Aha, bio sam u tim striparnicama u travnju ove godine, pogledat ću i tamo a i možda u tom Babilonu nađem nešto.
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Ja sam sad naišao na neka izdanja Zagora dostupna u digitalnom formatu koja još nisu objavljena ni od strane Veselog četvrtka, a kamoli Ludensa. Recimo ona epizoda koju je objavio ReemCP gdje se vidi konjanik plamteće glave u talijanskom izdanju, dostupna je na internetu pod nazivom Kromov glasnik. Može li netko objasniti o čemu se ovdje radi, jer sam malo zbunjen?
Nisam za ovo znao, fora
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Sto se tice cijena na njuskalu ja sam samo htio pomoci... Jel puno ili malo, ne znam... ja sakupljam digitalna izdanja.
Samo ti slobodno stavi ovdje kad god naiđeš na nešto zanimljivo možda nekome pomogne.
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ja većinom digitalno čitam mange ili stripove prije kupnje u fizičkom obliku.
Nije ni to loše digitalno, pogotovo što možeš vidjet prije kupnje kako neke stvari izgledaju, ali i pročitat ako ti neki fale ima i to svoje čari, samo meni se neda stalno laptop palit ili nekad me boli glava ako sam previše na kompu, ovako mi je bolje papirnato, vraća me na neki način u djetinstvo kad nije bilo interneta niti ničega od te moderne tehnologije. Možda sam staromodan, al' jbg
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:26   #499
Idući tjedan i novi Klasik na kioscima. Dostupne 2 naslovnice.

Zagor Klasik 47: Mali ubojice

26.09.17. u snk
27.09.17. na kioscima



ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:29   #500
Nisi jedini. Ja većinom preferiram stripove na papiru. Radim dosta na kompu na poslu, pa sad još i čitati digitalne stripove.
A i veći je gušt svaliti se na kauč ili na putovanju, pa čitati papirnato izdanje.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.