Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 08:16   #3621
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Globalno grijanje, hlađenje ili klimatske promjene su prirodna pojava.

Čovjek još nije na toj civilizacijskoj razini da može mijenjat klimu i zato uvijek iznova govorim, kako je njegov utjecaj zanemariv.


BTW mani se mog mentalnog sklopa i malo poradi na svojim postovima, jer tvoj doprinos na ovoj temi je ravan nuli.

Memulica, nisu ljudi na planeti od jučer...krčimo mi ovu planetu tisućama i tisućama godina...samo je pitanje, do kada još možemo ?

Znači po tvome mišljenju, Pariški sporazum je jedna glupost, hrpa kretena se okupila koji pojma nemaju o bilo čemu ?

Ti se držiš one: "Ja pametan, oni svi budale".

Evo samo jedan banalan primjer: kad jednoj rijeci promjeniš prirodan tok i napraviš jezera, automatski si u toj regiji poremetio klimu...ne u potpunosti, ali si ipak malo utjecao...zar ne ?

CO2 neću ni da spominjem...cijelom normalnom svijetu je jasno da to puno znači.

Izgleda to su sve mamlazi u Parizu, šta oni tu izvode, kad mi imamo na forumu Memulicu koji je pokupio pamet cijelog svijeta sa stavom da je čovjek totalno nebitan za utjecaj klime na planeti...kakvo bistro razmišljanje...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:00   #3622
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:33   #3623
Evo bas citam jutros jedan vozac f1 odlucio da ne jede ni ribu a 2 godine ne jede crveno meso najvise iz razloga da bi sacuvao planetu od co2 emisije barem ce mu dusi malo biti lakse..

kad ce vec ljudi otvoriti oci i shvatiti da je co2 proziran gas a mi plavi horizont vec nemamo?

Kad ce shvatiti da kola posle kise nisu prljava od co2..

sume ne umiru od co2.

mladi ljudi ne umiru od co2 vec zbog nacina zivota.

Podigli smo Schumannovu rezonancu sa elektromagnetnim zagadjenjem cak i bez harrpa i kompletnog inzinjeringa snanocesticama..

Unosimo enormne kolicine kemikalija u atmosferu a co2 je prirodan gas tako da molim vas!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:02   #3624
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
/cut

Evo samo jedan banalan primjer: kad jednoj rijeci promjeniš prirodan tok i napraviš jezera, automatski si u toj regiji poremetio klimu...ne u potpunosti, ali si ipak malo utjecao...zar ne ?

/cut
Globalno gledajući taj tvoj primjer isto ravan nuli, ako ne i gore.

Lokalno za klimu isto ništa ne znači, jer ta količina vode je i dalje prisutna. Jedini je utjecaj na krajolik i neke životinjske vrste.

Jel ti možeš pojmit npr. da je Sahara bila zelena sa rijekama i jezerima? I onda je prije nekoliko tisuća godina se napravio jedan 'klik' i pretvorila se je u pustinju.

Zašto i kako? Još niko ne zna.

I sad ti meni veliš da ti mudrijaši znaju išta o globalnoj klimi?

Mrvicu više znaju od nekog tamo vrača iz Amazone i to je to.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:15   #3625
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Evo bas citam jutros jedan vozac f1 odlucio da ne jede ni ribu a 2 godine ne jede crveno meso najvise iz razloga da bi sacuvao planetu od co2 emisije barem ce mu dusi malo biti lakse..

kad ce vec ljudi otvoriti oci i shvatiti da je co2 proziran gas a mi plavi horizont vec nemamo?

Kad ce shvatiti da kola posle kise nisu prljava od co2..

sume ne umiru od co2.

mladi ljudi ne umiru od co2 vec zbog nacina zivota.

Podigli smo Schumannovu rezonancu sa elektromagnetnim zagadjenjem cak i bez harrpa i kompletnog inzinjeringa snanocesticama..

Unosimo enormne kolicine kemikalija u atmosferu a co2 je prirodan gas tako da molim vas!
Slažem se da je Co2 samo jedan mali razlog promjena. Halabuka oko Co2 je nastala isključivo iz razloga kontroliranja industrija pojedinih zemalja i zbog dodatnog oporezivanja ljudi, razlog je čista lova, ni trunčicu ekologije.
Na stranu s time problem globalnog zagrijavanja i dalje postoji a razlog je djelovanje 7 milijardi ljudi, broj koji nije malen. Problemi su višestruki. ispuštanje cijelog niza plinova (Co2, metan, NoX, freon i ostali), ispuštanje cijelog niza kemikalija u vodene tokove, ogromne količine krutog otpada koje plutaju morima, krčenje šuma, širenje urbanih sredina, tamanjenje životinja a onda i ono što ti govoriš, cijeli spektar različitog zračenja različitih valnih duljina koje nedvojebeno utječu na sav živi svijet i na samu planetu. Tu je naravno i djelovanje par tisuća pokusnih nuklearnih eksplozija i nuklearnih reaktora.

Uglavnom, seremo u vlastitoj kući i ne kupimo govna za sobom. Zemlja je sasvim fiksne veličine i drugu zasad nemamo. Koliko ćemo još srati tako bez posljedica? Ne dugo.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:39   #3626
Donald Trump u svojim izjavama u vezi "globalnog otopljenja" tvrdi izmedju ostalog u svojim razlićitim izjavama u vezi toga, da je to hoax i "bullshit" i da su hladniji i topliji periodi na zemlji postojali od miliona godina. Da je taj hoax izmiśljen radi love.

__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:57   #3627
A Donald Trump je inače renomirani meteorolog pa se kuži u klimatske promjene.
Redneck.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:37   #3628
@Biljka112:

kuži u priče radi love
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:28   #3629
Biljka

Nekad treba shvatiti poantu napisanog/prilożenog ili kako bi Ti rekao/dodao "za to treba imati ....." - (dodati prema vlastitim potrebama i stanju raspolożenja)

Predsjednik je i może ne malo utjecati u vezi odluka SAD pod kutem globalnog zaglupljivanja/otopljenja.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:46   #3630
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Lokalno za klimu isto ništa ne znači, jer ta količina vode je i dalje prisutna. Jedini je utjecaj na krajolik i neke životinjske vrste.
.
Ima li koji Varaždinec, tu.
Pitaj njih koliko je zbog HE na Dravi i akumulacionog jezera porasla magla, broj maglovitih dana u godini.
Znam nije globalno, ali lokalno da, niti se u ostalu raspravu upuštam bez argumentacije.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:07   #3631
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ima li koji Varaždinec, tu.
Pitaj njih koliko je zbog HE na Dravi i akumulacionog jezera porasla magla, broj maglovitih dana u godini.
Znam nije globalno, ali lokalno da, niti se u ostalu raspravu upuštam bez argumentacije.
Ne treba ti varaždinec, ostani u Zagrebu jer od kad su napidili nuklearku u Krškom Sava se zagrijala za nekih 2 do 3° pa su ti doma magle učestalije.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:40   #3632
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne treba ti varaždinec, ostani u Zagrebu jer od kad su napidili nuklearku u Krškom Sava se zagrijala za nekih 2 do 3° pa su ti doma magle učestalije.
Aj hvala, viš to nisam znao.
Za porast temp Save znam, za porast magle u ZG nisam znao.
U Varaždinu je ta HE i akumulac. jezero baš izrazito doprinijelo povećanju broja maglovitih dana.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:04   #3633
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne treba ti varaždinec, ostani u Zagrebu jer od kad su napidili nuklearku u Krškom Sava se zagrijala za nekih 2 do 3° pa su ti doma magle učestalije.
Tu je i smrad Jakuševca u Zagrebu. Jako fina kombinacija sa čestom maglom u Novom Zagrebu. Ljudi koji stanuju u Novom Zagrebu više ni ne osjete taj specifični slatkasti smrad. Ja ga itekako osjetim kad idem na posao preko Save na maglovito i vlažno jutro.
Jakuševac je Zagrebu doslovce kao da se poserete u kut sobe svojeg stana, pokrijete to papirom i pravite se da ne smrdi. Bez ikakvog pretjerivanja.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:59   #3634
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne treba ti varaždinec, ostani u Zagrebu jer od kad su napidili nuklearku u Krškom Sava se zagrijala za nekih 2 do 3° pa su ti doma magle učestalije.
Imaš neki izvor za to?

Nuklearka je 1983. počela raditi.
DHMZ klimatski atlas kaže da je u periodu 1961-1990 u Zagrebu bilo u prosjeku 58,4 dana s maglom, a u periodu 1971-2000 50,6 dana.
S obzirom da prvi period pokriva 7 godina rada nuklearke, a drugi 17 rekao bih da su magle rijeđe.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:00   #3635
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Imaš neki izvor za to?

Nuklearka je 1983. počela raditi.
DHMZ klimatski atlas kaže da je u periodu 1961-1990 u Zagrebu bilo u prosjeku 58,4 dana s maglom, a u periodu 1971-2000 50,6 dana.
S obzirom da prvi period pokriva 7 godina rada nuklearke, a drugi 17 rekao bih da su magle rijeđe.
Taj podatak sam našao prije dosta vremena, možda čak prije pojave Interneta a gdje točno ne sjećam se. Neka studija o utjecaju na okoliš je bila u pitanju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:38   #3636
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Donald Trump u svojim izjavama u vezi "globalnog otopljenja" tvrdi izmedju ostalog u svojim razlićitim izjavama u vezi toga, da je to hoax i "bullshit" i da su hladniji i topliji periodi na zemlji postojali od miliona godina. Da je taj hoax izmiśljen radi love.


Ta je izjava ravna onoj Bushovoj, kada je pričao o pizdarijama i oružju za masovno uništenje, kojeg Irak naravno nije imao.

Tako i ovdje...Trump je odlučio da pravi pizdarije po svijetu, i on će to uraditi bez obzira na visoku cijenu.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:21   #3637
Koju cijenu

Jel se globalno zatopljenje može zaustavit
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:59   #3638
Običan mit, co2 u zraku nema ni 0.5℅, a u visanama ga nema skoro nikako jer je teži od ostalih plinova.

Logičnija bi bila izjava da zdjela kokica zagrijava atmosferu u opernoj hali.

Krajnja glupost u koju ljudi vjeruju samo jer su im neki "autoriteti" rekli tako.

"Efekt staklenika".
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:44   #3639
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Običan mit, co2 u zraku nema ni 0.5℅, a u visanama ga nema skoro nikako jer je teži od ostalih plinova.

Logičnija bi bila izjava da zdjela kokica zagrijava atmosferu u opernoj hali.

Krajnja glupost u koju ljudi vjeruju samo jer su im neki "autoriteti" rekli tako.



"Efekt staklenika".

Možda da vjerujemo kao ti u klauna zvanog "Trump" ?

Više vjerujem u stotine znanstvenika, nego u pijuna iza kojeg stoje razne svjetske korporacije, kuhaju po svijetu razne ratove isključivo za njihove privatne interese.

Skoro svako zlo na ovome planetu isključivo radi čovjek, a to nažalost nije zaobišlo ni klimu.

Ti i Memulica i dalje slušajte američkog klauna i divite mu se njegovim glupostima...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 03:50   #3640
A slušaj i ti te "znanstenike" i senzacionalističke medije
Tako su rekli da će nastupit nuklearna zima ako se zapale bušotine u zaljeskom ratu. A znamo da nije bilo tako

Globalno zatopljenje postoji ali nije produkt ljudskog djelovanja

Zato sam i pita par postova poviš jel se može ono zaustavit
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.