Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 23:11   #121
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
E sad si svela lukavost kao rješenje iz aspekta isključivo materijalno-fizičkiog problema, egzistencijalnih problema.
Lukavost rijetko služi u spašavanje žive glave više je to mehanizam egoizma i željene ugode, cilja.
Osim u smrtnoj opasnosti. Tada su i najmudriji lukavi.

Lukavost je drvo a mudrost pećina, kad dođe duga oluja
Otprilike.
Lukavost može i naštetiti jer za razliku od mudrosti potcjenjuje protivnika u tom nekom trenutku ugroženosti.
Lukavost je uvijek kratkoročna i ograničena na situaciju.
Todorić npr. je bio lukav ali... nije bio mudar. Mudrost vidi šire, lukavost kratko.
Mudrost spoznaje ljudskih duša, uzroka i posljedica, osjećaja u nečijoj duši, ranjivosti itd. ne ide bez sličnog osobnog iskustva iskustva. Dobro ajd ne mora biti isto ali slično defintivno. Jednostavno mnoga tuđa iskustva tu nisu dostatna.
Mogu samo probuditi strah i brigu, distancu.

.
Kao u slučaju moga direktora: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=214
Odjednom su se pojavili direktor i njegovi sateliti koji su nudili čak 25% od upisane vrijednosti na tim dionicama. Oni su plaćali svaku dionicu vrijednu 1000 DEM-a “dobrih” 250 DEM-a. Normalno, narod je navalio na prodaju svojih dionica, koje je ionako dobio besplatno, a nitko im ih nije htio kupiti ranije niti za 10 DEM-a. Sami pogađate suštinu stvari: Direktor i njegovi sateliti su platili čarter-flotu po cijeni od 35 % od realno tržišne. (platili su ranije 10% učešća). Da li direktora i njegovu ekipu za to peče savjest, odnosno da li je to grijeh što su oni napravili? Radnici tog poduzeća to smatraju plačkom, odnosno grijehom, a direktor samo lukavstvom. On bi njima, kao i ostalim potencijalnim kupcima mogao reći: ”Tko vas jebe, kad ste nepismeni i ćoravi, te niste uvidjeli važnost stavke broj 7”. Ja mislim da to nije bio usamljeni slučaj u Hrvatskoj privatizacionoj pljački. To je sve bilo moguće napraviti isključivo uz pomoć politike. Bez nje ne bi bilo moguća niti dioba poduzeća na tehničke cjeline, niti bi se bila pojavila famozna stavka broj 7. Što se tiče lukavosti, jedan je čovjek za taj pojam ovako rekao: “Molim vas, ne spominjite mi lukavost, to je za mene samo jedan blaži izraz za pokvarenost”.


Boldano su riječi moga pok. oca !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:02   #122
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što je mudrost i gdje se nalazi?
Božija riječ nam je dala na saznanje kako do mudrosti.

Stoga se mudrost ne nalazi na Zemlji nego na nebesima i u duhovima onih kojima je povjerena.

Može li tko osporiti moje riječi?
U kutiji se nalazi koju samo Petar smije otvoriti.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:29   #123
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što je mudrost i gdje se nalazi?
Mudrost se uvijek nalazi uz glupost.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Božija riječ nam je dala na saznanje kako do mudrosti.
"Tko ima uši neka čuje" ... dosta evolucionistički
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Stoga se mudrost ne nalazi na Zemlji nego na nebesima i u duhovima onih kojima je povjerena.
Ako je Bog sveprisutan onda je i mudrost sveprisutna.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Može li tko osporiti moje riječi?
Sam sebe osporavaš jer očito si na Zemlji a ne duh na nebesima kojem je povjerena mudrost... a onda ove ovozemaljske riječi koje si ovdje napisao nisu mudrost.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:53   #124
Podcjeca me tema na nesto sto bi htjelo visoko uspravno da se propne i onda pljucne i padne.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.