Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 15:03   #21
ma ta je tetovaža jednostavno bila greška,
ne bi ništa popravljala, samo se uopće ne vidim s tetovažom
znam za lasere i to, ali svi ti postupci su dosta agresivni, a ovo je navodno novo, pa zato i tražim info
sylmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 16:36   #22
mislim da ćeš još morat pričekati, jer sumnjam da se samo tako možeš riješit tattoo, kako si naveo/la. tattoo se stavlja za cijeli život, i na to se treba mislit kad se ide tetovirat, no uvijek ima grešaka, i uvijek će ih biti. zato bolje ju prepravi u nešto što će ti se svidjeti, odi u kvalitetan tattoo salon, a ako ideš na skidanje s laserom, imat ćeš bijelu fleku tamo gdje ti je tattoo bio. ne izgleda privlačno baš
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 14:21   #23
Biotetovaže


U zadnje vrijeme su me sve vise pocele privlacit tetovaze. E sad,opcenito meni dosta stvari jako brzo dosadi tako da se bojim sad sa 19 stavljati nesto na tijelo sto znam da ce mi se morati svidati do kraja zivota pa sam se pocela zanimati za biotetovaze...

Da li netko ima iskustva sa njima,da li stvarno totalno "otidu" poslije nekog vremena i kako to izgleda kad tetovaza pocinje blijediti??
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 21:47   #24
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
kako to izgleda kad tetovaza pocinje blijediti??
nejednako.
moje mišljenje je.. biotetovaže su zakurac. ako se hoćeš tetovirat tetoviraj se kako treba. ako voliš i želiš tetovaže.. ako se bojiš da ti ne dosadi, tetovaža ionako nije za tebe.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 17:23   #25
Quote:
debelakrava kaže: Pogledaj post
ja bih ti ipak preporucila zeleta...neznam kako se njegov tatoo salon zove al ja sam se tamo pirsala i nisam imala nikakvih posljedica. uz t, zele je jako simpatican i pametan i vidi se da mu je stalo do onoga sto radi i da to radi profesionalno
Slažem se. I ja preporučam Zeleta. U Tratinskoj. Najbolje je to napraviti kod profesionalaca koji se i usavršavaju. To je to
lopticahopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 19:38   #26
Ja imam iskustva sa obje. Bio sam stavila sa 14 godina-rekli su mi da će otići nakon 8 godina (u jednom njihovom čalnku u Teni sam pročitala da piše nakon 3) ali ona je i dan danas jasno vidljiva, malo je svjetlija, kao tamno siva a ne crna. Ne znam kaj bi pametno rekla, sad je ok ali ne znam kak će izgledati za koju godinu. Bolilo me nije uopče, možda je malo iritanatno ali to je sve. Cijena je bila dosta velika, nekih 150dem (tad su to bile marke) za dosta malu tetovažu. Danas su cijene iste samo prebačene u eure.

Pravu sam napravila prije godinu i pol, na sredini leđa, u tattoo Zagreb u Tratinskoj (to je nekad bio samo tattoo Zagreb ali sad su se spojili s Gandalfom - to su inače dva najjača salona za tetoviranje u zg) i moram priznati da su bili jako profesionalni, ful paze na čistoću i sve je bilo sterilno. Bolilo me ko sam vrag jer je tetovirao preko kičme ali bio je gotov za pola sata. Platila sam ju 900kn a dugačka je cca 10cm.

I jedna i druga mi ponekad idu na živce i pitam se s vremen na vrijeme kak ću izgledati jednog dana kao baka s tetovažom...da, nije baš neka fora ali nadam se da će se to do tada nekako lakše uklanjati
nina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:00   #27
.....dat cu ti samo jedan savjet.......pazi kad se budes tetovirao da ta tetovaza bude Biljna a ne ona zelena vojnicka......jer NE DAJ BOZE da obolis od raka i slicno onda ti nema spasa jer kod osobe koja ima tatto na sebi zracenje kemoterapijom moze da dovede do smrti
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 11:11   #28
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
Ja imam iskustva sa obje. Bio sam stavila sa 14 godina-rekli su mi da će otići nakon 8 godina (u jednom njihovom čalnku u Teni sam pročitala da piše nakon 3) ali ona je i dan danas jasno vidljiva, malo je svjetlija, kao tamno siva a ne crna...
A koliko imas godina sad?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 11:24   #29
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
Ja imam iskustva sa obje. Bio sam stavila sa 14 godina-rekli su mi da će otići nakon 8 godina (u jednom njihovom čalnku u Teni sam pročitala da piše nakon 3) ali ona je i dan danas jasno vidljiva, malo je svjetlija, kao tamno siva a ne crna.
Ja imam bio na nozi... stavila ju prije 7 godina. Rekli da će počet blijedit za 3 godine, još je uvijek lijepa tamna kao što je bila prvu godinu.

I nije mi žao. Obožavam ju.

Na ramenu imam pravu od prije 2 godine i još je uvijek dosta tamna.

Tetovaže su dio mene i ne bi ih mijenjala.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:00   #30
Sad imam 23. Znači prošlo je nekih 9 godina ali NIJE NESTALA kao što su mi rekli, već je samo slabo izbljedila.
nina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:24   #31
tetovaže

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Po pitanju zdravlja je apsolutno neopasno. Kolko kosta zavisi od velicine tetovaze, jel u boji ili ne i sl. gluposti, najbolje odi u salon pa se raspitaj.

Treba pazit da se 14 dana ne moci, da svaki dan nekoliko puta tetovazu mazes kremom (Bepanthen) i to je sve.

Smijes davat krv.
Nije istina da se ne smije močit. Moraš u pravilnim razmacima svakih dva sata oprati tetovažu pod mlazom mlake vode (ne grepsti nego lagano prstima oprati mast i sukrvicu, lagano potapkat mekanim ručnikom i namazat prozirno tanki sloj Bepanthen masti). Kad se tetovaža ne bi prala i samo se mazala mašću, stara neoprana mast i sukrvica bi se miješali s novom mašću i takav debeli sloj svega toga stvorio bi krastu ispod koje koža ne može disati pa bi se upalilo.
Nosiš najlonsku foliju preko tetovaže da ju zaštitiš od grebanja odjećom i uvijek nosi foliju dok spavaš. Umjesto folije ne stavljaj gaze, tkaninu, flastere i slično jer ti se zalijepe i otkinu krastu i s njom dio tetovaže. Folija je glatka i pod njom se mast ne suši pa se ni ne lijepi za kožu jer je stalno masna. Naravno prilikom mijenjanja folije uvijek uzet čisti, novi komad folije. Kad se tetovaža oljušti (desetak dana) ne smiješ s njom na sunce ili u solarij iduća tri mjeseca a ak ideš u teretanu ili se baviš kakvom fizičkom aktivnošću možeš nakon dva tjedna. Tetovaže treba čuvat od solarija i direktnog izlaganja suncu, pa ih ili prekrij neprozirnom tkaninom ako dugo boraviš na suncu ili maži najjačim zaštitnim faktorom (preko 30).
__________________
Lone rider rides alone!
lone rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:49   #32
ja ih imam tri, dvije sam radio u splitu i nisam bio pretjerano oduševljen, treću sam radio u zg/tratinska) i najbolje izgleda. ta je rađena na leđima i moram priznat da me je jako bolilo za razliku od ramena. očuvanje je najbitnije, ne na sunce(najbolje je radit pred zimu) bepanten i folija.
fragrga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 22:08   #33
ja bih tila jednu malu tetovazicu kraj kljucne kosti ispod pupka te na nozi ( iznad gleznja ) kraj kljucne kosti bi jednog malog tigrića a kraj gleznja leptirića, to mi presexy i napravit cu je odma u drugi misec...
natasa_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 22:09   #34
fragrga reci mi koje si tetovaze radio?i gdje točno, jer i ja sam iz splita i mislin ih raditi kod koste... :S a jos nisan dobro informirana gdje i sta valja..
natasa_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:41   #35
NE, nesmiješ davati krv prvih 6 mj. nakon zadnjeg tetoviranja.
Kasnije smiješ.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 16:20   #36
ciao svima....
imam tetovažu već dvije godine i odlično izgleda nije ni malo izbljedila ni ništa slično,,ali kad sam prvo ljeto išla na more rekli su mi da ju mažem sa većim zaštitnim faktorom i ja sam tako radila ali od tada imam problem estetske prirode,, naime sad oko tetovaže imam bijelo - nikako da pocrni kao i ostatak kože na nozi,, pokušala sam i sad sa solarijem nakon zime kad mi je "ljetna" boja skroz otišla,,ali ništa ne pomaže,,, i dalje se vidi, čak kao da je još izraženija,,
pa me zanima dali je netko imao slično iskustvo i da li je to do tetovaže(promjene na koži) ili do onog mazuckanja s kremicom (možda sam se jednom namazala malo deblje a inače kao i ostatak tijela)....??
skorpionka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 12:43   #37
Question ZANIMA ME NEŠTO

Ovak napravio sam tetovažu prije 10 dana mazo je svaki dan pazio sve sve sve e sad,kad se tetovaža gleda iz blizine na njoj se primječuju ko bljede crte i točkice tj. točno se vidi kako je rađena,..malo mi je čudno to,jel to normalno mozda jos nije splasnula sva il?
__________________
natjerali me da mjenjam haha
JAKI88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:19   #38
uklanjanje tetovaže

eto, iz naslova je razvidno što me muči.
ima li netko iskustava s uklanjanjem, ili makar teoretskih spoznaja. zanima me učinkovitost, dostupnost i cijena, dakako.
zahvaljujem.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:47   #39
opet ja
hm, šta stvarno nitko ništa ne zna.
baš bih bio zahvalan...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:55   #40
Gledah na televiziji, neki tip je jedonoj našoj manekenki, skidao tetovazu. Imala je stetoviran bar kod na vratu. Kolko sam uspjela pohvatati, i nije baš bezbolno, iako se radi kao nekim laserom. Poslje mi je izgledalo, užasno ruzno, a tretman se mora ponoviti par puta. Mislim da ti to rade, sve i privatni dermatolozi, a cijena i nije baš neka sitnica sigurno.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.