Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2008., 07:29   #61
Jel itko čita deklaracije na proizvodima (bilo kakvim)???
Urea je prisutna pa skoro svugdje. Od kozmetičkih poizvoda pa do hrane...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 14:16   #62
Kada smo vec kod hrane za kucne ljubimce, naletila sam na ovo...

http://www.animalrightsafrica.org/PetFood.php
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:36   #63
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Kada smo vec kod hrane za kucne ljubimce, naletila sam na ovo...

http://www.animalrightsafrica.org/PetFood.php
Nisu rekli nista novo, samo sad to sve pokusavaju upakirati kako bi promovirali svoj izbor - vegetarijansku hranu za pse i macke, sto je po meni van svake pameti.
Osobno, ne znam jesu li gori ovi rasireni dehidrati i konzerve u koje se zna kakvo se sve smece stavlja i sto su ili ovakve ideje nove vrste hrane veleumova koji pritom negiraju potpuno prirodu pasa i macaka kao mesojeda u prvom redu - uzas.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 16:14   #64
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Nisu rekli nista novo, samo sad to sve pokusavaju upakirati kako bi promovirali svoj izbor - vegetarijansku hranu za pse i macke, sto je po meni van svake pameti.
Tek sad sam procitala tekst detaljnije i skuzila o cemu se radi. Vegetarijansku hranu za pse i macke??
Neprirodno i nenormalno....
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 18:14   #65
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Tek sad sam procitala tekst detaljnije i skuzila o cemu se radi. Vegetarijansku hranu za pse i macke??
Neprirodno i nenormalno....
Vidis sto ti je marketing , ni skuzila nisi sto prosljedujes.

Zato nikad ne linkati nesto sto se ne procita dovoljno da znas sto linkas .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 01:44   #66
Od šest malih pasa (dva bostonska terijera, maltezer, bišon, pekinezer, tibetski terijer) koji se svakodnevno druže, četiri pate od alergija (svrbež, perutanje kože, loša probava, curenje očiju, svrbež ušiju...). Najstariji pas ima nešto više od tri godine, najmađi oko dvije. Svi psići su stigli svojim vlasnicima kao zdrava štenad. Svi su hranjeni dehidratom barem prvih godinu dana. Svima su veterinari dijagnosticirali alergiju i svaki je barem jednom bio na injekcijama kortikosteroida, a troje od njih dobiva povremeno i antihistaminike. Troje od njih je prošlo sve vrste medicinske hrane (Hill's, Royal Canin...) i sada ih se hrani pretežno kuhanom hranom.

Ovo me je navelo da zaključim da našim psima ne odgovara ova gotova hrana, prvenstveno mislim na dehidrat. Jer, dehidrat nije prirodno stanje stvari. Dok s jedne strane vodimo silne kampanje o zdravoj prehrani ljudi (kupujte svježe namirnice, netretirane, iz biouzgoja, ne raskuhavajte do besvijesti, jedite dosta svežega...) toliko smo, s druge, potpuno zatvorili oči pred činjenicom da bi na isti način trebalo razmišljati i o prehrani svojih pasa.

Zamislite da nam prema preporukama nutricionista slože dehidrat. Zašto ne? Ne zezam se. Pripreme ga od prvoklasnih namirnica. Toliko proteina, toliko ugljikohidrata, toliko masti, toliko vitamina i minerala, toliko vlakana... onda još malo konzervansa, pojačivača okusa, nekih stabilizatora, E ovaj, E onaj... i sve to lijepo dehidriraju, sprešaju i stave u vreće od po 15 kilograma. Onda ti to kupiš, hrskaš, hrskaš... dok ne pohrskaš do dna vreće pa onda opet kupiš istu vreću. Ili sličnu (dosta je tri mjeseca patke, sada ćemo sljedeći mjesec po janjetini ). Pitam se, na što bi nam ličio probavni sustav? A sljedom toga i sve ostalo?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 07:27   #67
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Tek sad sam procitala tekst detaljnije i skuzila o cemu se radi. Vegetarijansku hranu za pse i macke??
Neprirodno i nenormalno....
Fakat užas. Nemogu zamislit da neki tamo rot živi na - zelju!!!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:00   #68
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post

Ovo me je navelo da zaključim da našim psima ne odgovara ova gotova hrana, prvenstveno mislim na dehidrat. Jer, dehidrat nije prirodno stanje stvari. Dok s jedne strane vodimo silne kampanje o zdravoj prehrani ljudi (kupujte svježe namirnice, netretirane, iz biouzgoja, ne raskuhavajte do besvijesti, jedite dosta svežega...) toliko smo, s druge, potpuno zatvorili oči pred činjenicom da bi na isti način trebalo razmišljati i o prehrani svojih pasa.
Ali ti si smetnula s uma da kompanije koje proizvode dehidrat ulažu ogromna sredstva u istraživanja.A istraživanja rade ZNANSTVENICI, koji sigurno bolje znaju i od tebe i od mene, što je dobro za naše pse .
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 12:22   #69
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Smartie, to sto ti imas psa koji lovi, ne znaci da su takvi svi psi, i da je to njihov default.
Pa ti imas danas hrpu (vecinu) pasa koji ne love i nemaju kompletan plijenski nagon koji bi im omogucio da si lovom pribavi hranu.
A imas i hrpu pasa koji imaju nesto sto je nekad prije bilo plijenski nagon a danas je boktepitaj sto.
To nista ne dokazuje.
moj pes lovi ... i jos puuno pesa koje ja znam npr i u svom prostranom dvoristu je uvjek aktivan i njuska sve okolo i lovi one miseve i par puta mi ih je donio pred vrata jednio ih ne jede al sam siguran kad bi bio gladan da bi ih pozderao..
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:45   #70
same thing .. moj isto nece klopat , neznam kaj mu je .. kupim mu hills ,dam hrpu love on dode do zdjelice i pogleda me s pogledom kakav si mi to shit kupila .. al zato sad imam novu tehniku ...
pomjesa mu hills sa konzervom .. i klopa ko lud , ak nemam konzerve dam mu malo piletine il podriguse tek tolko da mu fino zamirisi , i kad poklopa ovo fino skuzi da je gladan i za 5 minuta ga cujem kak ronda po praznoj zdjelici
sweet cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:03   #71
Quote:
sweet cookie kaže: Pogledaj post
same thing .. moj isto nece klopat , neznam kaj mu je .. kupim mu hills ,dam hrpu love on dode do zdjelice i pogleda me s pogledom kakav si mi to shit kupila .. al zato sad imam novu tehniku ...
pomjesa mu hills sa konzervom .. i klopa ko lud , ak nemam konzerve dam mu malo piletine il podriguse tek tolko da mu fino zamirisi , i kad poklopa ovo fino skuzi da je gladan i za 5 minuta ga cujem kak ronda po praznoj zdjelici
Dok sve ovo zmiksaš i skemijaš potrošiš oho-ho love, a miksaš mu ne baš tako zdravu hranu. Bolje mu skuhaj nekaj ili kupi barf. isto će te koštat,a ko ne i jeftinije, a vjerujem da će klopat.

p.s. neki dan dala uzorak barfa svojima. jao majko! ajme smrada!!! al izraz na njihovim facama je bio nepocijenjiv. mali seronja je zvakao hermetički zatvorenu vrećicu i cupkao u mjestu izgledao je ko da pleše . Velika je izbečila oči (vrećica još uvijek hermetički zatvorena) tuli iz petnih žila, oči ko sarme, repom mi zadaje šljive po nogama. Kad sam otvorila, skoro sam se zrigala (bio je gastro, burag smrdi), ali ne zadugo. Zdjelice su bile zglancane u roku "keks". Opće ih nemoram prati kako su ih oblizali i žicali su me još.
Moja misija: od hitno nabavka frizera.
j*beš smrad, ako znam da mi je pas sretan, jest će u dvorištu.!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:20   #72
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Dok sve ovo zmiksaš i skemijaš potrošiš oho-ho love, a miksaš mu ne baš tako zdravu hranu. Bolje mu skuhaj nekaj ili kupi barf. isto će te koštat,a ko ne i jeftinije, a vjerujem da će klopat.

p.s. neki dan dala uzorak barfa svojima. jao majko! ajme smrada!!! al izraz na njihovim facama je bio nepocijenjiv. mali seronja je zvakao hermetički zatvorenu vrećicu i cupkao u mjestu izgledao je ko da pleše . Velika je izbečila oči (vrećica još uvijek hermetički zatvorena) tuli iz petnih žila, oči ko sarme, repom mi zadaje šljive po nogama. Kad sam otvorila, skoro sam se zrigala (bio je gastro, burag smrdi), ali ne zadugo. Zdjelice su bile zglancane u roku "keks". Opće ih nemoram prati kako su ih oblizali i žicali su me još.
Moja misija: od hitno nabavka frizera.
j*beš smrad, ako znam da mi je pas sretan, jest će u dvorištu.!
Istina, to sam i ja radila jer kod moje nije bilo sanse da jede dehidrat sam i uvijek je morao biti mijesan s necim - i tada je uspijevala uvijek izvuci dehidrat i pola ga ostaviti, a i inace je rijetko kad pojela vise od pola svog obroka, ma muka ziva... onda sam se opametila i pocela citati vise o hranama i definitivno odlucila preci na barf (i kuhano ponekad).
I sto je najbolje u svemu, izade me jeftinije nego sto sam prije trosila .

A uzasno mi je smrdio Gastro, ajme, to je stvarno gadno - ali na ovaj obicni sam se dosad toliko navikla da uopce ne reagiram na njegov miris vise.
Uglavnom, otkad sam promijenila prehranu mojoj kujici - svi problemi su nestali, zdjelice prazne za 30 sekundi u prosjeku, prvi puta pokazuje zanimanje za hranu i obilazi oko mene kad skuzi da obrok slijedi i pokazuje mi da je gladna kad je vrijeme hranjenja, stolica odlicna uvijek, ma milina .
I da, toliko je iznjusila dostavljaca jednom da me bilo cisto sram .

Za usporedbu, sada par dana mora biti na konzervama vecinom jer mi je nestalo barfa (a selim se i ne mogu naruciti novu posiljku od 5 kg) i stolica je odmah neka polumekana i smrdljiva .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:35   #73
Imam jedan problem (osim smrdeža po kuhinji s laganom tendencijom širenja po cijelom stanu, zauzimanja zamrzivača, smrdljivih mi prstiju s kojima držim vrećicu, smrdljivih škara s kojima otvaram vrećicu...) - moja bjelolika maltezerica Luna smrducka oko njuške od Barfa. Zalijepi joj se ona tekućina na dlake, jer ona cijelu njušku gurne u zdjelicu. A neki susjedi je vole ljubiti oko njuške, kao što vole da i ona njih ljubi. Bojim se da će nam sada krepati društveni život zbog smrada. A ne da se oprat'. A ne želim joj oduzeti nešto tako fino kao što je barf. Barem ona tako kaže. To jest pokaže. Ja još ispirem vrećicu da ne bacam smrdljivu u kantu za smeće, a ona već gotova.

Pitanje, dakle, glasi - 'umivate' li vi svog pesa nakon barfa i ako da - što je najefikasnije protiv tog smrada? Moji prsti prestanu snifati tek nakon što ih dobro izribam sapunom. A ne mogu Lunu baš dva puta dnevno sapunati.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:44   #74
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem (osim smrdeža po kuhinji s laganom tendencijom širenja po cijelom stanu, zauzimanja zamrzivača, smrdljivih mi prstiju s kojima držim vrećicu, smrdljivih škara s kojima otvaram vrećicu...) - moja bjelolika maltezerica Luna smrducka oko njuške od Barfa. Zalijepi joj se ona tekućina na dlake, jer ona cijelu njušku gurne u zdjelicu. A neki susjedi je vole ljubiti oko njuške, kao što vole da i ona njih ljubi. Bojim se da će nam sada krepati društveni život zbog smrada. A ne da se oprat'. A ne želim joj oduzeti nešto tako fino kao što je barf. Barem ona tako kaže. To jest pokaže. Ja još ispirem vrećicu da ne bacam smrdljivu u kantu za smeće, a ona već gotova.

Pitanje, dakle, glasi - 'umivate' li vi svog pesa nakon barfa i ako da - što je najefikasnije protiv tog smrada? Moji prsti prestanu snifati tek nakon što ih dobro izribam sapunom. A ne mogu Lunu baš dva puta dnevno sapunati.
Ja nikakav smrdez po kuhinji nemam, kamoli da se siri po stanu .
Vrecice otvaram sa obicnim nozem kojeg odmah operem, kao i ruke i nikad mi smrad nije ostao nakon obicnog pranja ruku.
Dok sam joj davala Gastro sam koristila rukavice jer sam za taj cula da se ne da bas isprati s ruku .
Inace, cim otvorim vrecicu i istresem barf u zdjelicu, praznu vrecicu od barfa stavim u obicnu najlonsku kesicu, papir, bilo sto, samo da je dobro zamotano i nikad mi se nimalo u kuhinji nije osjetio miris barfa.

Svoju uopce ne umivam nakon jer jede bez da se zamaze, rijetko kada joj ostane malo na brkovima ili ispod brade - to samo obrisem obicnom krpicom.
Da se zamaze vise, vjerojatno bih koristila ocat-voda mjesavinu i brisala je s time jer to upija smrad super, a jos je i dobro za kozu i dlaku .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:05   #75
Probaj s malo alkoholnog octa ili limuna razrijeđenog u vodi.

Meni je nakon gastra taj miris pikao nosnice jos vuru vremena i prsti su mi smrdili. Stan sam pospricala s Oustom i provjetrila a ruke dobro oprala sapunom. Isla sam i prati zdjelice haha. Zato sam rekla da cu im to davati vani, iako planiram kupiti obicni barf.
Meni se osobno fućka dal smrdi ili ne ako mi je pas sretan.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:52   #76
Ah, krivo sam rekla! Luna sada jede Gastro plus. Vidim po vašim odgovorima da je on smrduckav, za razliku od 'običnog' barfa. Hajde hvala bogu! I hvala vama što ste mi to otkrili. Već sam se pitala hoću li Luni servirati papicu na balkonu ili ću u zimskom kaputu uru vremena vjetriti stan.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:06   #77
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ah, krivo sam rekla! Luna sada jede Gastro plus. Vidim po vašim odgovorima da je on smrduckav, za razliku od 'običnog' barfa. Hajde hvala bogu! I hvala vama što ste mi to otkrili. Već sam se pitala hoću li Luni servirati papicu na balkonu ili ću u zimskom kaputu uru vremena vjetriti stan.
Ako ti je Gastro samo smrduckav, onda obicni barf garant neces osjetiti .

Ozbiljno, meni obicni je smrdio na pocetku, ali ni blizu kao gastro - a za par dana ga vec nisam osjecala skoro uopce osim ako bi se bas priblizila (sto izbjegavam koliko mogu naravno ).

Ja hranim moju kujicu pored otvorenih balkonskih vrata, zdjelicu micem odmah i isperem je, plus ono sve prije napisano - i mirisa duze od tih 30 sekundi dok jede nema uopce .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 00:33   #78
Imaš u DM-a maramice za pranje njuške i šapa.
Ja moga obavezno umijem poslije obroka,a peremo i zube jednom dnevno,pa nema tih problema.Ako baš nemaš ništa, jabučni ocat razrijedi vodom i obriši njuškicu.
Ja time i ruke operem jer se smrad zavuče ispod noktiju.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 15:07   #79
Hvala Lost! Kraj svih onih vlažnih maramica u DM-u nisam uočila ove za njušku i šape. Hitam ih potražiti!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 15:47   #80
Na odjelu za pseću hranu....
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.