Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 17:05   #81
Mislim da nema šanse da smanje, 1350€ i bok... Koliko sam vidio, prije 2 godine je bilo 1800€ tako da je to ipak razumnija cijena...

Mislim da su ih kupili neki slovenci, u igri je sviježi kapital, pa im sad nije panika...

E sada, da li čekati kraj godine pa da padnu nekretnine po gradu ili ici u Veliko Polje... Vrag ce ga znati...

Kontaktirao sam i Sego gradnju u Slobostini, tamo je 1750 fixno i nema spustanja. A zgrada zjapi prazna... Tako da mislim da oni koji su sami financirali gradnju (a ne banka) vise nece ici dolje sa cijenom.

A oni koje je financirala banka sada imaju deal sa bankama, da se nekontrolirano ne spustaju cijene sto bi rezultiralo kaosom na trzistu. Na taj nacin bi banke i investitori popusili a mi dobili... A to kino tesko da cemo gledati...

Najbolje je naci neki stan koji je kompenzacija... Ima neko vezu? ;=)
Histrion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:47   #82
ima li koji stanar s dojmovima?..ili netko s iskustvom?

Vidim da je tema zamrla.

.... Histrion, jesi isposlovao šta?
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 10:43   #83
i mene zanima!!! kakvi su dojmovi useljenika dali netko zna kolika je cijena kvadrata danas? poslala sam njima upit na mail..ali nisam još dobila odgovor!! nadam se da će tema oživjeti..
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:42   #84
ja sam dobila odgovor na mail neki dan....1350 eura traže...i najmanji trosobni im je 74m2

blah....
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 13:23   #85
Dragi svi..... dakle....

Kao stanar Velikog Polja gotovo 2 godine u novoizgrađenoj zgradi govorit ću subjektivno.

Prilagodba Velikom Polju uvelike ovisi od želja i bivše lokacije stanovanja.

POZITIVNE STVARI:
-Doselio sam u Veliko Polje iz samog centra grada (Kaptol) te mogu reći da sam sada u kvartu gdje je mir, odmor, a djeca po ulicama kulturno pozdravljaju
-Automobil koristim puno rijeđe obzirom da autobusom do glavnog kolodvora u prosjeku imam oko 25 min vožnje i nemam problema s parkingom u centru grada.
- za djecu se ne treba brinuti obzirom da u kvartu nema jurnjave automobilima
- nakon radnog dana dolazim u kvart, doslovno, na odmor
- upravo otvoren novi Maxi Konzum (je Konzum, ali što je - tu je
- snijeg se radovito zimi čisti po svim ulicama što nije slučaj 100 metara dalje u Velikoj Mlaki
- većina stanara su mladi i zabavni ljudi
- kvart ima veliku perspektivu da postane samostalni ogranak Zagreba

NEGATIVNO:
- meni iz centra ponekad fali šetnja gradom i velik broj ljudi na ulicama
- nema vrtića (jedan u Velikoj Mlaki, ali to je VG), navodno je u tijeku gradnja jednog u novom kompleksu zgrada (ne od Invest Zadra)
- nema sadržaja osim 2 kafića ili roštilja sa susjedima
- ljudi misle da živiš u vukoje......

Invest Zadar ne bih preporučio iz više razloga o kojima ću drugom prilikom
Preporučio bih manje investitore. Tvrtka koja je izgradila moju zgradu je to napravila vrhunski.

Tko ima pitanja za stanara Velikog Polja, slobodno.

LP
vex0611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 10:06   #86
Quote:
vex0611 kaže: Pogledaj post
Tko ima pitanja za stanara Velikog Polja, slobodno.
LP
Kako si zadovoljan kvalitetom gradnje, mozes li malo reci o tome?
SuperDario is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:53   #87
Iskustva s Velikog Polja

Kao stanar koji je u Vel.Polju već godinu i pol, što se tiče lokacije, slažem se s većinom pozitivnih činjenica navedenih u Vex-ovom odgovoru.

Mi smo kupili stan od Invest Zadra i moram priznati da sam više nego zadovoljna kvalitetom gradnje i opreme stanova.
Evo do sada nismo imali nikakvih problema, a za sva su nam pitanja njihovi djelatnici na usluzi (što je danas rijetkost te sam i time ugodno iznenađena).

Dobro je što se u kvartu otvorio konkretan dućan, a kako čujem, otvoriti će se i navodno ljekarna.
Zaista nismo do sada požalili što smo se preselili u Veliko Polje i uvjerili smo se da se unatoč brojnoj ponudi loše stanogradnje u Zagrebu može pronaći i svijetlih primjera.
viva13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:21   #88
ima li još koga u tom naselju?
jel se pojavio kakav vrtić? gdje je škola?
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:44   #89
vrtić se otvara, to znam sigurno jer je podružnica vrtića travno, sve dodatne informacije možete saznati u vrtiću travno....mislim da je u zgradi od VBZ-a
katarina.klik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:47   #90
http://www.dv-travno.hr/index.php
katarina.klik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 08:30   #91
Quote:
katarina.klik kaže: Pogledaj post
vrtić se otvara, to znam sigurno jer je podružnica vrtića travno, sve dodatne informacije možete saznati u vrtiću travno....mislim da je u zgradi od VBZ-a
Quote:
katarina.klik kaže: Pogledaj post
hvala ne info!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:03   #92
pozzz,
zanima me kako je stanje sa prodajom stanova u Velikom polju i koja je trenutna cijena? da li ima nekih promjena budući se dugo nije ništa pisalo o ovoj temi
unaprijed zahvaljujem
sperac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:01   #93
Cijene su ostale iste 1300e-1450e , s tim da sam na netu našla i stanove od kooperanata koji ih daju po 1.100e s tim da su to velike kvadrature. Al ak te zanimaju veći stanovi onda preporučam da prvo provjeriš kod kooperanta jel kaj ostalo, na Njuškalu imaš oglase.

Prodaja je navodno krenula kad je krenula i akcija sa Subvencijama, ali kako je sad stanje ne znam.
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:49   #94
Quote:
andyzgc kaže: Pogledaj post
Cijene su ostale iste 1300e-1450e , s tim da sam na netu našla i stanove od kooperanata koji ih daju po 1.100e s tim da su to velike kvadrature. Al ak te zanimaju veći stanovi onda preporučam da prvo provjeriš kod kooperanta jel kaj ostalo, na Njuškalu imaš oglase.

Prodaja je navodno krenula kad je krenula i akcija sa Subvencijama, ali kako je sad stanje ne znam.
možeš li molim te dati link na kooperante ili na te oglase o kojima pričaš?
na njuškalu nalazim stanove u Vel Polju i mojom matematikom cijena ispada 1500eura a nikako ne 1100
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej

Zadnje uređivanje BobicaBo : 28.12.2011. at 21:07.
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:46   #95
Malo sam mutava pa ne znam staviti link , ali evo ti primjer:
Stan: Zagreb (Veliko Polje), 65.54 m2 novogradnja

Stan u stambenoj zgradi, Prizemlje
Stambena površina: 65.54 m2
Cijena:
74.990 EUR ~1144E/m2 ili nešto veće možda ..

Stan: Zagreb (Veliko Polje), 122.03 m2- PENTHOUSE - POVOLJNO

Stan u stambenoj zgradi, Potkrovlje
Stambena površina: 122.03 m2
Cijena:
133.900 EUR ~1097E/m2 ili ovako

Stan: Zagreb (Veliko Polje),3-sob.*HITNO* 69 m2 novogradnja
Stan u stambenoj zgradi, Prizemlje
Cijena:
75.900 EUR -1100E/m2

to sam ja našla oglašeni zadnji put 3.12.2011 pa nadam se da sam pomogla
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:30   #96
Quote:
andyzgc kaže: Pogledaj post
to sam ja našla oglašeni zadnji put 3.12.2011 pa nadam se da sam pomogla
tenkju, trebalo je gledati malo dalje od prve strane
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:51   #97
nema na čemu.....
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:39   #98
sad još da se javi koji stanar!
baš me zanima kakva je situacija u onom parkiću, jel gužva , buka, nered i tak to?!?

i jel ima netko ideju koliko će zaobilaznica bučiti, smetati ili pomoći stanarima V.Polja
čini mi se da su neke zgrade baš jako blizu zaobilaznice - da ne uleti koji autić u spavaću sobu!

i za sad je iza tih zgrada kuruza! a sutra?? ne bi volila da bude neki šoping centar! ali pih ko će mene pitati!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 12:38   #99
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
i jel ima netko ideju koliko će zaobilaznica bučiti, smetati ili pomoći stanarima V.Polja
čini mi se da su neke zgrade baš jako blizu zaobilaznice - da ne uleti koji autić u spavaću sobu!

i za sad je iza tih zgrada kuruza! a sutra?? ne bi volila da bude neki šoping centar! ali pih ko će mene pitati!
bučiti će sigurno više nego na sljemenu, mislim da je kvart dovoljno udaljen od obilaznice, i podignuto je čvorište, da čuješ samo buku prometa koja je na razini šapata, kao što je slučaj i s Buzinom (ako baš nisi u prvim redovima) ili okolnim naseljima oko obilaznice. Automatski ćeš biti bolje povezana s ostalim dijelovima grada, (istok, zapad), nemoraš ići preko grada, brže je, sigurnije i jeftinije (ako ne voziš 2 glave po autoputu).
kako stvari stoje nebu se neš gradilo duže vremena, jer kao što vidiš, recesija je ubila građevinu, a i ako bude neš, shopping centar nije najgora stvar (mislim da onaj u Buzinu koji bi trebao do kraja 2012 biti gotov je sasvim dovoljan za taj dio grada), doprinosi boljem standardu življenja i urbanizaciji, koja pak s vremenom donosi (bar bi trebala) dom zdravlja, školu..vrtić je već tu, a napravljeno je samo cca 200 stanova i jedan Konzum. Veliko Polje spada u Grad Zagreb, možda je to nedostatak možda prednost, ali vidim da su asfalt bacili na neke ulice prije mj dana, što je rijetkost, to lajkam
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 14:22   #100
Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
mislim da je kvart dovoljno udaljen od obilaznice, i podignuto je čvorište, da čuješ samo buku prometa koja je na razini šapata, kao što je slučaj i s Buzinom (ako baš nisi u prvim redovima) ili okolnim naseljima oko obilaznice.
Šapat?
Petlja je na 20 metara visine, naravno da će se čuti....dok se ne navikneš

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
Automatski ćeš biti bolje povezana s ostalim dijelovima grada, (istok, zapad), nemoraš ići preko grada, brže je, sigurnije i jeftinije (ako ne voziš 2 glave po autoputu).
Što se prometne poveznosti tiče ako posjeduješ AUTOMOBIL fenomenalna.
Bus je na glavnoj cesti znači hopa-cupa 15 min.

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
kako stvari stoje nebu se neš gradilo duže vremena, jer kao što vidiš, recesija je ubila građevinu, a i ako bude neš, shopping centar nije najgora stvar (mislim da onaj u Buzinu koji bi trebao do kraja 2012 biti gotov je sasvim dovoljan za taj dio grada), doprinosi boljem standardu življenja i urbanizaciji
Ne bih se složio.
Buzin je vrlo atraktivna POSLOVNA zona koja će se širiti vrlo brzo.
Ne postoji tako velika površina toliko blizu centra grada kao što je to tromeđa Hrašće,Buzin,Veliko Polje i pitanje je trenutka kada će krenuti dodatna gradnja.
Šoping centar na 2 km je super, ali šoping centar na 500m nimalo ne pridonosi kvaliteti života.
Odjednom ti uz stan prolaze tisuće nepoznatih ljudi različitih afiniteta, neoprezni vozači, kriminalci, prosjaci, dostavna vozila...

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
koja pak s vremenom donosi (bar bi trebala) dom zdravlja, školu..vrtić je već tu, a napravljeno je samo cca 200 stanova i jedan Konzum.
Koji vrtić je tu? Onaj u Mlaki koji spada pod Grad Veliku Goricu i muči muku s prostorom?
Sada je ponovno po ne znam koji put potpisan ugovor između ZG i VG o gradnji novog tako da će se to riješiti za koju godinu ali trenutno situacija nije baš bajna.
Dom zdravlja? Da, da...

Veliko Polje je u biti divlje naselje nastalo devedesetih godina dolaskom ljudi iz BiH. Zbog blizine Zagreba, ajmo reći dobre lokacije se polako urbaniziralo pa su su građevinari uvidjeli mogućnost zarade i napravili par zgradica.
Ako uđete u kvart, tam iza Salse vidjet ćete malo drugačiju sliku.

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
Veliko Polje spada u Grad Zagreb, možda je to nedostatak možda prednost, ali vidim da su asfalt bacili na neke ulice prije mj dana, što je rijetkost, to lajkam
Što se tiče režija bolje da spada pod VG ali zbog nekih drugih stvari bolje da je ZG.
BTW do devedeset i neke je Veliko Polje i Buzin i Hrašće pripadalo Velikoj Gorici.

Frendica živi u jednoj od tih zgradica (ne znam tko je bio izvođač), na sredini Velikopoljske sa lijeve strane, prije nje je neka firma, mislim naranđasta al nisam ziher.
Uglavnom digli se parketi pa majstori samo pobrusili (kao sanirali) pa natezanje sa gazdom koji nije platio majstorima pa majstori ne zele doći to sanirati...
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.