Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2011., 07:58   #2641
http://www.tportal.hr/sport/nogomet/...ja-Sofiju.html
Naša vrla reprezentacija posjetila Aja Sofiju. Oh, joy. Valjda ih polovica nema pojma što je Aja Sofija uopće.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 11.11.2011., 08:56   #2642
-ja bih rekao da ih i više od pola to ne zna...

-ali to ne smatram kao razlog da bih im predbacivao što su je posjetili, jer ne mislim da samo "znalci" imaju pravo pristupa na takva mjesta, zašto i ovi "drugi" ne bi nešto naučili...
-ja im mogu sa sportskog aspekta prigovoriti, jer to smatram gubitkom vremena za pripremu utakmice, vožnju busom, umaranje igrača, ali trener ima drugi pristup...
-nisam pročitao da su bili, ali još bi im bolji potez bio da su se prošetali i do plave džamije

-ljudi kolutaju kad odu na cajke, ljudima nije ok kad odu u muzej/crkvu, nikad dobro, nikad zadovoljni...
marko_31 is offline  
Old 11.11.2011., 09:01   #2643


A pa to smo mi Hrvati, nikad zadovoljni.
I nisam ništa loše mislila s ovim linkom ali sudim po licima (cerekaju se ko majmuni usred Aja Sofije) da nemaju pojma gdje su. Bolje bilo da su ostali na treningu, kao što kažeš. I da, bili su i u Plavoj đamiji.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 11.11.2011., 11:09   #2644
-ma sve ok, baš sam sada i pogledao te slike, neki imaju audio-guide, neki slikaju, a neki kao da imaju mp3 i slušaju muziku i hodaju kao da su prvi put u crkvi/muzeju...
-malo smo (ili puno) off topic, uglavnom impresivna građevina u prekrasnom gradu, još da naši večeras izvuku barem neriješeno
-pozdrav svima u Istanbulu, samo jako...
marko_31 is offline  
Old 11.11.2011., 11:14   #2645
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
http://www.tportal.hr/sport/nogomet/...ja-Sofiju.html
Naša vrla reprezentacija posjetila Aja Sofiju. Oh, joy. Valjda ih polovica nema pojma što je Aja Sofija uopće.
To je u redu .... Bolje da ne kažem gdje sam vidio vrle Dinamovce noć prije tekme u Amsterdamu.
nvnk is offline  
Old 11.11.2011., 11:19   #2646
Quote:
VUNS kaže: Pogledaj post
I ako može netko napisati kakva je situacija sa alkoholom? jel se može normalno kupovati u trgovinama?
Ni u jednom špeceraju nema ni kapi alkohola.

Kao što su ti objasnili, za kupovinu pive van birtija postoje posebne kvartovske trafike/dućani, da ih se prepoznati po plavim "firmama"/reklamama za Efes Pilsen.

Što dalje od centra, to je niža i cijena pive u njima.

Quote:
VUNS kaže: Pogledaj post
A cuganje na ulici?
Ne znam na što misliš, ali kad kupiš pivu u gore opisanom dućanu/trafici, možeš ju bez problem konzumirati ispred iste. Provjereno više puta!

Glede pak hodanja po gradu s otvorenom pivom u ruci i cuganje iz nje u hodu - nemam pojma, možda bolje ne.
nvnk is offline  
Old 11.11.2011., 11:41   #2647
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ni u jednom špeceraju nema ni kapi alkohola.
-ako se pod "špeceraj" misli na shopping centre onda to nije tako, jer u njima uredno ima pive i drugog alkohola
-u manje lokalne dučane nisam ulazio, ali na cesti u tim već spomenutim kioscima uglavnom ima efesa
-jedino se zna dogoditi da se sjedne u restorančić i nakon naručenog kebaba i pive , majstor kaže da nemaju pive , ali onda on trkne u kiosk i donese ti pivu
-ma oni su pravi trgovci, hoće nekad i prevariti, ali da su uslužni, jesu

-što se tiče ispijanja alkohola na ulici, baš i ne preporučujem...
marko_31 is offline  
Old 11.11.2011., 12:00   #2648
Quote:
marko_31 kaže: Pogledaj post
-ako se pod "špeceraj" misli na shopping centre onda to nije tako, jer u njima uredno ima pive i drugog alkohola
Ne, nisam mislio na shopping centre nego na samoposluživanja i supermarkete po gradu.
nvnk is offline  
Old 11.11.2011., 12:01   #2649
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
To je u redu .... Bolje da ne kažem gdje sam vidio vrle Dinamovce noć prije tekme u Amsterdamu.
Hahhaha. Bolje da ne pitam.

Quote:
marko_31 kaže: Pogledaj post
-ma sve ok, baš sam sada i pogledao te slike, neki imaju audio-guide, neki slikaju, a neki kao da imaju mp3 i slušaju muziku i hodaju kao da su prvi put u crkvi/muzeju...
Ma njima je to samo neka crkva.
Sitničarim sad al zasmetala me ravnodušnost na tih par slika.
Mene je Aja Sofija ostavila bez daha, pogotovo ako znaš iti malo o njoj.
Eto, neću više...
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 11.11.2011., 13:43   #2650
eto mene usred ıstanbula,pa da se malo javım. ovaj grad je prelud,show totalnı.stalno neka ıznenadjenja.
şta se tıçe te cuge,dosta je skupo da,u marketıçıma ako ı ımaju efes onda je skup.kao kod nas pa ı vışe.a vıno nıtı ne pıjemo jer je skupo mac,a ko zna kakvo je.al nıgdje nısmo vıdılı nekı supermarket,ja se nadam da bı tamo moglo bıt jeftınıje.uf,a ove lıre lete ko lude.neznam je to u nama problem,al dosta cesto ostanemo malo ızlevaçenı,sa smjeskom naravno
sredılı smo karte,veceras ıdemo na tekmu,pa malo razvıjamo strategıju,kako bı bılo najbolje,da ostanemo çıtave glave,a vıdıt çemo.javım se sutra ako je sve proşlo ok
fjaka check is offline  
Old 13.11.2011., 21:44   #2651
ekipo ,ide se u istanbul autom ,trazi se još dvoje (par) da idu s nama ....neka se jave svi zainteresirani .....u inbox ili kako god .

tako da smo i dolje mobilni auto
Ezel Bayraktar is offline  
Old 16.11.2011., 22:52   #2652
Ja i ekipa smo riješili konačno prijevoz, bit ćemo u Istanbulu 19-21 i 29.11-2.12. Može li koja preporuka za hostel, nas je 6, 5 cura i ja , da nije skupo i da nije zadnja rupa, a da smo negdje u centru da možemo điravat okolo (ako može link na e-mail). Mislim da ćemo uzet samo doručak (ne znam poslužuju li večeru uopće), može neki malecki popis cijena za obilazak, karte i sl., ili, samo savjet gdje paziti da nas ne zeznu?

Da, i koji nam je dobar način za doći sa aerodroma Ataturka odnosno Sabihe do negdje sultanahmeta (ovisno gdje će nam biti hostel)? Nama igra samo javni prijevoz, nikakav taxi, jer nam je dijelom refundirano (znači, moramo imate karte). Hvala!
Rainalcar is offline  
Old 16.11.2011., 22:53   #2653
Ja i ekipa smo riješili konačno prijevoz, bit ćemo u Istanbulu 19-21 i 29.11-2.12. Može li koja preporuka za hostel, nas je 6, 5 cura i ja , da nije skupo i da nije zadnja rupa, a da smo negdje u centru da možemo điravat okolo (ako može link na e-mail). Mislim da ćemo uzet samo doručak (ne znam poslužuju li večeru uopće), može neki malecki popis cijena za obilazak, karte i sl., ili, samo savjet gdje paziti da nas ne zeznu?

Da, i koji nam je dobar način za doći sa aerodroma Ataturka odnosno Sabihe (jer idemo u Kayseri pa se vraćamo 29.) do negdje sultanahmeta (ovisno gdje će nam biti hostel)? Nama igra samo javni prijevoz, nikakav taxi, jer nam je dijelom refundirano (znači, moramo imate karte). Hvala!
Rainalcar is offline  
Old 16.11.2011., 23:01   #2654
Puno toga je napisano na prethodnim stranicama pa pročitaj malo. Što se tiče hostela ima ih mali milijon, zavisi u kojem dijelu grada želite biti. Sa aerodroma ti voze havasi i cijena je 10 lira, netko je na prethodnim stranicama stavio link pa zaista ti ništa drugo ne preostaje da prošvrljaš po prethodnim stranicama.
Ludovicus Vives is offline  
Old 16.11.2011., 23:05   #2655
Evo da ne tražiš puno
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
S aerodroma Sabiha uzme se gradski bus E-10 ( na turskom, E-On) i košta 5 lira. Ide svakih sat vremena i izlazi se na posljednjoj stanici Kadikoy.
Pratiš natpis 'Tramway' i uzmeš tramvaj u smjeru mislim da se zove Bocegi ili tako nekako (uglavnom, suprotan smjer od Kabatas).
Suprotan smjer je Bagcilar.
I Havas sa Sabihe košta 8 lira, staje samo na jednoj stanici (Kozyatagi bussines centar) a odredište mu je također Kadikoy luka. Put traje nekih 35 minuta.
Ludovicus Vives is offline  
Old 16.11.2011., 23:06   #2656
Quote:
Ludovicus Vives kaže: Pogledaj post
Puno toga je napisano na prethodnim stranicama pa pročitaj malo. Što se tiče hostela ima ih mali milijon, zavisi u kojem dijelu grada želite biti. Sa aerodroma ti voze havasi i cijena je 10 lira, netko je na prethodnim stranicama stavio link pa zaista ti ništa drugo ne preostaje da prošvrljaš po prethodnim stranicama.
Evo, upravo gledam, prošao sam 10 strana, puno korisnih stvari, ali ne puno o hostelima.

Još nešto, ima možda tko kakav link na nekakav popis osnovnih prijevoda, hrvatski-turski (s izgovorom), a da ima malo više od hvala i dobar dan?
Rainalcar is offline  
Old 16.11.2011., 23:15   #2657
Probaj malo prošvrljat po ovom
http://hr.wikibooks.org/wiki/Turski_...a_memnun_oldum!
ili guglaš turska gramatika. A što se hostela tiče ili odeš na hostelsclub.com ili booking. com pa vidiš, obavezno kad nađeš neki hostel provjeri cijenu i na njihovim stranicama. nekad kada ideš direkt preko hostela imaš jeftiniju cijenu a ponekad ne.
Ludovicus Vives is offline  
Old 16.11.2011., 23:21   #2658
Hvala ti, pogledao sam wiki članak, ima par stvari, ali ne previše... I prošao sam par stranica s hostelima, i našao najbolje ocijenjene, i poslao 20ak mailova na njih s upitom, sutra ću vidjeti odgovore, ako ih bude Mislio sam, ako imate odmah iz prve savjet za mlade koji će garant besciljno kao kokoši bez glave tumarat istanbulom, gdje da odsjednu
Rainalcar is offline  
Old 16.11.2011., 23:27   #2659
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Hvala ti, pogledao sam wiki članak, ima par stvari, ali ne previše... I prošao sam par stranica s hostelima, i našao najbolje ocijenjene, i poslao 20ak mailova na njih s upitom, sutra ću vidjeti odgovore, ako ih bude Mislio sam, ako imate odmah iz prve savjet za mlade koji će garant besciljno kao kokoši bez glave tumarat istanbulom, gdje da odsjednu
Pa zašto ne rezerviraš hostel preko stranica poput www.hostelworld.com, www.hostelbookers.com, www.booking.com itd.???
Lijepo pogledaš fotke, opis, review, cijene i rezerviraš online. Gotovo dok si rekao keks. Umjesto da čekaš odgovore na mailove...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Old 16.11.2011., 23:29   #2660
Sutra ću to, htio sam samo vidjeti mogu li dobiti bolju cijenu.
Rainalcar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.