Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2011., 18:46   #81
Sve te kužim, ali i mi smo udomili odraslog psa s kojim se nije radilo ama baš ništa.
Probajte raditi s njim, to da je teško s odraslim psom nije baš istina, samo trebate potražiti stručnu pomoć ako ne možete sami.
Osobno sam promijenila ponašanje odraslog psa koji je imao puno problema pa ti samo zato i savjetujem, ne volim pametovanja bez pokrića.
Ah još samo nešto, ovo za veta, pa imate brnjicu, potpuno je neodgovorno voditi psa za kojeg znate da će ugristi i još gricne veterinara i nikome ništa.
Ako je već tako, brnjica kad je kod veta i gotovo.
Imam i ja psa kojem mogu raditi što god hoću ali ima paničan strah od veta, apsolutno svaki put ima brnjicu iako me vet traži da joj skinem.
Ne smijete riskirati ako imate psa koji nije stabilan po ponašanju, a vaš je već i gricnuo nekoga...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:06   #82
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Sve te kužim, ali i mi smo udomili odraslog psa s kojim se nije radilo ama baš ništa.
Probajte raditi s njim, to da je teško s odraslim psom nije baš istina, samo trebate potražiti stručnu pomoć ako ne možete sami.
Osobno sam promijenila ponašanje odraslog psa koji je imao puno problema pa ti samo zato i savjetujem, ne volim pametovanja bez pokrića.
Ah još samo nešto, ovo za veta, pa imate brnjicu, potpuno je neodgovorno voditi psa za kojeg znate da će ugristi i još gricne veterinara i nikome ništa.
Ako je već tako, brnjica kad je kod veta i gotovo.
Imam i ja psa kojem mogu raditi što god hoću ali ima paničan strah od veta, apsolutno svaki put ima brnjicu iako me vet traži da joj skinem.
Ne smijete riskirati ako imate psa koji nije stabilan po ponašanju, a vaš je već i gricnuo nekoga...
Budemo vidli jel ćemo trebat stručnu pomoć. Napredujemo polako ali sigurno. Prije nije dala ni da ju se češlja po repu , a sad da. Ali se ne voli puno češljat i uređivat. Koma joj je i dok se treba rezati zapetljana dlaka..ugl kaj da kažem...ona nikad prije nije imala nikakve higijenske navike i sve joj je ovo novo.

Ja sam svojim prijašnjim postom samo htjela reći da treba raditi na psu, a ne ga odmah odbaciti ili se osjećati razočaranim dok se pokaže da pas nije savršen.

Zadnje uređivanje Iloveanimals : 12.09.2011. at 19:19.
Iloveanimals is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:54   #83
Quote:
Iloveanimals kaže: Pogledaj post
Zadnji put smo išli rezat noktiće kod veterinara i njega je ugrizla. I da, ja to njezino stanje uma da neda rezat nokte nazivam mušicom.
Nije to mušica nego jednostavno strah. Onako iskreno - vodit takvog psa veterinaru ili groomeru kojima je u cilju obaviti posao što prije je izazivanje još većeg straha i sranja, a ne put prema oporavku i boljem ponašanju. Učenje na rezanje noktiju radi se polako, pa makar niti ne odrezao nijedan nokat, zato vježbaš kad su nokti još normalni i ne čekaš da izrastu pa onda odeš kod veta na brzinsko rezanje, zakucavanje psa u stol, držanje u ležećem položaju ... i kaj već sve ne rade nebi li pesu odrezali nokte pošto-poto. Moj si uopće nije dao dirati šape, isto je htio ugristi, danas mu je rezanje noktiju ko dobar dan.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:05   #84
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nije to mušica nego jednostavno strah.
Samo što svaki pas ne reagira jednako, a meni se čini da upravo na tim reakcijama treba raditi. Naš bi Laki redovito zbrisao vetu kad bi mu rezao nokte, ali mu nikad nije palo na pamet ugristi.

Ova labradorska ili polulabradorska škvadra sve podnosi i još maše repom pa to ne računam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:26   #85
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Samo što svaki pas ne reagira jednako, a meni se čini da upravo na tim reakcijama treba raditi. Naš bi Laki redovito zbrisao vetu kad bi mu rezao nokte, ali mu nikad nije palo na pamet ugristi.
Svaki pas na svoj način ispoljava strahove i svaki pas ima drukčiji prag tolerancije. Peri prije nisi smio ni primit šapicu, a kamoli rezati nokte - bože sačuvaj. Ne vjerujem da je imao ikakve traume, jednostavno je bio takav, nepovjerljiv, prestrašen. Sad mu radim kaj hoću, čak i ako ga boli ili smeta, ne grize nego samo nježno hvata ustima. Za to je bilo potrebno strpljenja i puno tolerancije i ne forsiranja. Ak ne ide - ne ide, bude drugi put. Bolje prestati nego forsirati. Najgori su mi bili njegovi peti prsti na stražnjim nožicama. Nokti se jako frču, a ima sitne šapice pa ih je teško rezati. Noćna mora. Prvi put sam mu ih odrezala na prepad, kad je spavao - svaki dan jednog, a bili su se usjekli u jastučiće i zagnojili jer mu očito niko prije nije rezao nokte. S veterinarima nažalost nismo vježbali pa vjerujem da bi ih i dalje jeo za večeru
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 13:13   #86
Kako to da mu ih nisi amputirala? Kost, ha?
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:59   #87
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Kako to da mu ih nisi amputirala? Kost, ha?
Ma joj da. Mojoj bivšoj kuji su amputirali, ali njoj su doslovce visile kožice s noktom i stalno se ozljeđivala. A ovaj ima baš prste tako da amputacija ne dolazi u obzir pa se moram mučiti sa ovim prclekima od noktiju i često ih rezuckati da se ne uspiju previše ufrkati jer tad je totalna banana.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:51   #88
Naime radi se od 2 psa,koji zive blizu mene (pekinezeru i mjesancu).Prije par godina sam prolazila pored njihove kuce i mali pekinezer je izletio van i pocela lajati na mene i ugrizao me za nogu,nije bilo nista strasno,malo mi zadero kozu i pokidao hlace.Uglavnom to je proslo.U meduvremenu su nabavili tog mjesanca.Svaki dan ih pustaju van bez nadzora!Laju na ostale pse,napadaju ih.Jednom sam setela svog jazavcara i bio je na povodcu,ova dvojica su izletila i napala ga.Vlasnik je bio u prolazu i rekao da bolje pazim na svog psa???!!! Evo danas prije 10ak minuta ja sjedim u sobi i s ulice cujem da su psi opet vani i opet su poceli lajat.Kad pogledam ide jedna starija baka,a oni za njom laju kao ludaci i zabijaju se u nju kao da ce ju ugrist.Srecom imala je neku vrecicu pa se nekako obranila.Dosao je vlasnik i samo ih odveo! Tu u naselju ima dosta male djece i bojim se da ce jednog dana napasti nekog od njih.Dali je moguce prijaviti vlasnika i njegovu neodgovornost?
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 18:09   #89
Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
Dali je moguce prijaviti vlasnika i njegovu neodgovornost?
Naravno da je moguće. Ovisno o tome u kojem gradu ili mjestu živiš, raspitaj se gdje se podnosi prijava (komunalna inspekcija) pa prijavi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 18:27   #90
Iz Osijeka sam, a pokusat cu nesto jer je ovo preslo svaku granicu
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:56   #91
Bok ljudi,puno hvala svima što su obratili pažnju na moj post o mom ugriženom sinu.Vi koji ste pisali da s te strane nije odgojen,a sigurno nije naučen da mu se gura ruka dok jede.Pas je naravno živ,obavili smo preglede kod veterinara,a pas ga je svaki put pozdravio mahanjem repa kao da ga pozna.Veterinar je rekao da je on dobar pas,ali da ga jednostavno pustimo da jede na miru.Netko je od vas napisao da je pas u svom prostoru i ako je jeo kost,definitvno je branio svoj prostor i hranu.stvarno je dobio hrpu kosti i pazi na zdjelicu samo kad je kost ili meso u pitanju.Kupovnu hranu mu možeš izvaditi iz zdjelice.Kad mu dam jesti iskoristim priliku da očistim boks,hodam oko njega metem,perem i pričam s njim.To radim samo ja,ostatak ukućana mu samo da jesti i ode.Nikad mi nije palo na pamet učiti psa da mu guram ruku u zdjelu dok jede,jadnostavno to nisam smatrala važnim.Bitno mi je da on sjedi mirno i čeka da ja stavim hranu u zdjelicu. Neki dan mu je suprug dao kosti i pokazao rukom da se pomakne,a pas je imao istu reakciju kao sa djetetom,ali suprug nije gurao ruku u boks nego je sa gornje strane to napravio.Da je gurnuo ruku i njega bi ugrizao.Jedino se ja sad bavim psom, svi se drugi boje,a susjedi samo zapitkuju kad ćemo ga uspavati.Iskreno ne znam što da radim u vezi njegovih reakcija zbog hrane,a saprug kaže da mu on više ne prilazi.E da sin je dobro,ima veliki ožiljak od šava,prst je dobro zarasao i nebi dao svog psa nikome.Ja sad razmišljam da ga poklonimo nekome tko nema djecu,ali ne znam nikoga kome bi ga dala.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:06   #92
Psa od prvog dana treba učiti da pusti kost,da je gazda taj koji hranu daje ali je možei uzeti...međutim..to je pitanej povjerenja...pas mora imati povjerenja u vlansika, da će ono što mu se uzme dati natrag ili mu dati bolju alternativu..sve što se uzme treba vratiti..i tako se stvara povjerenje...

PIsalo se negdje dosta o tome kako se točno radi na stvaranju povjerenja..kako se psa natjera da pusti bilo što što uzme i kako mu se dopušta da ponovo uzme..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:44   #93
Quote:
Elabela kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,puno hvala svima što su obratili pažnju na moj post o mom ugriženom sinu.Vi koji ste pisali da s te strane nije odgojen,a sigurno nije naučen da mu se gura ruka dok jede.Pas je naravno živ,obavili smo preglede kod veterinara,a pas ga je svaki put pozdravio mahanjem repa kao da ga pozna.Veterinar je rekao da je on dobar pas,ali da ga jednostavno pustimo da jede na miru.Netko je od vas napisao da je pas u svom prostoru i ako je jeo kost,definitvno je branio svoj prostor i hranu.stvarno je dobio hrpu kosti i pazi na zdjelicu samo kad je kost ili meso u pitanju.Kupovnu hranu mu možeš izvaditi iz zdjelice.Kad mu dam jesti iskoristim priliku da očistim boks,hodam oko njega metem,perem i pričam s njim.To radim samo ja,ostatak ukućana mu samo da jesti i ode.Nikad mi nije palo na pamet učiti psa da mu guram ruku u zdjelu dok jede,jadnostavno to nisam smatrala važnim.Bitno mi je da on sjedi mirno i čeka da ja stavim hranu u zdjelicu. Neki dan mu je suprug dao kosti i pokazao rukom da se pomakne,a pas je imao istu reakciju kao sa djetetom,ali suprug nije gurao ruku u boks nego je sa gornje strane to napravio.Da je gurnuo ruku i njega bi ugrizao.Jedino se ja sad bavim psom, svi se drugi boje,a susjedi samo zapitkuju kad ćemo ga uspavati.Iskreno ne znam što da radim u vezi njegovih reakcija zbog hrane,a saprug kaže da mu on više ne prilazi.E da sin je dobro,ima veliki ožiljak od šava,prst je dobro zarasao i nebi dao svog psa nikome.Ja sad razmišljam da ga poklonimo nekome tko nema djecu,ali ne znam nikoga kome bi ga dala.
pogubila sam malo o koliko je star pas i koja pasmina, pročitala sam tvoj post al to je bilo davno.

no i ja imam pesicu koja je pohlepna i proždrljiva, naime dolutala je -ne znam koliko je dugo lutala prije nego je došla k nama, i ne mogu je odviknuti prvo od toga da jede sve do čega stigne. Nakon pune četiri godine i redovitih obroka ona i dalje trpa sve u sebe. Nedavno je donijela kost iz šume (to ona češće radi) i otišla s njom u svoju kućicu a ja sam joj krenula uzeti tu kost. I što se dešava kad psu u njegovoj kućici hoćeš uzeti njegov plijen iz zubiju. Nije me jako ugrizla, samo mi je "pokazala" to jest uhvatila me zubima za ruku a ja sam ju odmah uhvatila za šiju (dugodlaka je) izvukla iz kućice na terasu i posjela ju. Meni je jednostavnije jer je srednje veličine jel je ona, ono što bi rekli, submisivan pas - osim kad je hrana u pitanju

kako kaže Pimp, pas se uči od prvog dana, pa i poklanjanje psa nekome tko nema djecu niš ne znači, jer taj netko mora znati s psima.

I, on je takav samo kad je hrana u pitanju?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 23:46   #94
Quote:
Elabela kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam što da radim u vezi njegovih reakcija zbog hrane,a saprug kaže da mu on više ne prilazi.
Potraži pomoć stručnjaka Ti se problemi često prilično lako rješavaju.

Quote:
E da sin je dobro,ima veliki ožiljak od šava,prst je dobro zarasao i nebi dao svog psa nikome.Ja sad razmišljam da ga poklonimo nekome tko nema djecu,ali ne znam nikoga kome bi ga dala.
Drago mi je da je sin OK. Što se psa tiče, ako kažeš da je inače supe i sve s djetetom, zar nije logičnije pokušati riješiti problem i paziti da ga dijete ne uznemirava kad jede?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 13:59   #95
To su gluposti da se psa ne smije uznemiravati dok jede.
Psu vlasnik i ukućani moraju moći prići dok jede, dok sjedi i čeka hranu, dok ima kost... bez bojazni da će ih pas ugristi.
Imamo četiri psa sve jačih pasmina, neki udomljeni kao odrasli psi neki kod mene od šteneće dobi.
Niti jednoj kuji ne pada napamet zarežati a kamoli ugristi dok jede ili ima kost, svakoj mogu u bilo kojem trenutku staviti ruke u zdjelicu, uzeti hranu pa vratiti, uzeti kost kad god.
Sve je kako je netko ovdje rekao do odgoja od početaka - potpuno neovisno da li imate štene ili ste udomili psa.
Mi smo udomili odraslog psa koji nije znao ništa, bio je zaštitnički nastrojen prema hrani jer nas nije poznavao, tj. poznavala, pa je prvi puta branila hranu.
To joj je bilo prvo i zadnje, dobila je reakciju od nas, nešto slično kao kod twistdrum, i to je bilo to.
Nikad više nije bilo postavljanja.
A kamoli moje stafordice koje su kod mene od malih nogu.

Osobno sam potpuno protiv da se psa treba učiti da se ljudi miču dok on jede ili ima kost, tu se stvaraju užasno krive navike.
Psa se neće moći onda nikad niti dotaknuti niti mu prići dok jede, a njemu će s takvim krivim učenjem samo rasti samopouzdanje i branit će sve što smatra da je njegovo.
Odmah se postavite kao glavni i dajte do znanja da ne odlučuje pas kad će jesti niti on smije imati reakciju ugriza ili pokušaja ugriza na bebu ili odrasle ukućane.
Ja ne dopuštam da recimo moji psi to rade niti drugim psima, svi moraju jesti iz svojih zdjelica u isto vrijeme jedni pokraj drugih u miru bez režanja i nadmetanja.

Ali to se uči od početaka i uči se dok pas ne shvati.
Ako u praksi ne znate kako, pitajte nekog u mjestu gdje živite tko se bavi psima, tko zna, da vam pokaže.
Mislim da je jedanput s nekim čisto dovoljno da shvatite kako se treba postaviti.
Ali nikako ne učite pse da se odmičete dok on jede, nije pas glava u kući, to je najgore što možete učiniti.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:59   #96
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
To su gluposti da se psa ne smije uznemiravati dok jede.
Ja se ne slažem. I ti imaš svoj mir dok jedeš, zašto ne bi imao pas???? Bar toliko mu možeš pružiti bez drkanja (sori na izrazu) oko njega dok jede. Apsolutno se slažem da se psa tome mora naučiti i to od malena, no čak i pas koji je naučen ponekad može reagirati - a svaki pas je drukčiji i ima određeni prag tolerancije.

Quote:
Psu vlasnik i ukućani moraju moći prići dok jede, dok sjedi i čeka hranu, dok ima kost... bez bojazni da će ih pas ugristi.
I to se UČI. A ovi ljudi su očito taj dio propustili pa sad imaju problem. Svejedno, pas mora tj. trebao bi imati svoj mir dok jede, to je njegovo pravo i toliko mu možemo priuštiti, što ne znači da ga moramo izbjegavati. Djeca su drugi par rukava i niti blizu ne mogu imati isti pristup i "autoritet" nad psom, tako da je moj savjet - pustite psa na miru da jede i ne puštajte dijete da ga gnjavi dok jede.

Quote:
To joj je bilo prvo i zadnje, dobila je reakciju od nas, nešto slično kao kod twistdrum, i to je bilo to.
Nikad više nije bilo postavljanja.
Imala si sreće, neki pas bi još gore reagirao. To jednostavno nije način na koji bi se pas trebao učiti tolerirati ljude oko sebe dok jedu. Al dobro... Ja sigurno ovim ljudima ne bi preporučala takav način - em su neiskusni, em imam osjećaj da su sad nesigurni oko psa.

Moj Pero nije dao da mu se približi u radijusu od 5 metara kad je jeo kost, a u početku niti obični dehidrat. Danas mu kopam po gubici kad god poželim i vadim što god poželim. Nikad nisam ni povisila ton na njega, a kamo li ga tresla za šije i ko zna šta. Je mali, ali bogami može gadno ugristi i brz je ko munja.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:08   #97
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja se ne slažem. I ti imaš svoj mir dok jedeš, zašto ne bi imao pas???? Bar toliko mu možeš pružiti bez drkanja (sori na izrazu) oko njega dok jede.
i mene znaju zajebbavat dok jedem.
apsolutno se slazem s tim da vlasnik mora i moze psu prici u bilo kojoj situaciji, pa i dok jede i uzet mu kost ili telecu koljenicu.
meni je malo dopizzdilo slusat kad netko kaze kako je pas super dobar i poslusan samo ne smijes prici s boka ili od naprijed ili s lijeva ili s desna, ne smijes imat crne slape , ne smijes hodat brzo ili sporo, podragat ga ovako ili onako.... ako sve to ne mogu, onda to nije pas koji obozava i djecu i ljude i sve peseke i super je socijaliziran normalno da postoje takvi psi, ali nisu za svakog i nisu za svako dijete. kad bi se trazili samo vlasnici koji 24 sata bulje u psa.... bilo bi ih jako malo.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:12   #98
Ni jedno dijete ne treba biti blizu ni jednog psa bez nadzora...pas je ipak samo pas..a i najobičnije čvakanje koje mojoj ruci nebi napravilo ništa dječju ruku može ozbiljno ozlijediti. I to ne znači da je pas loš ili loše odgojen.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 16:21   #99
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ni jedno dijete ne treba biti blizu ni jednog psa bez nadzora...pas je ipak samo pas..a i najobičnije čvakanje koje mojoj ruci nebi napravilo ništa dječju ruku može ozbiljno ozlijediti. I to ne znači da je pas loš ili loše odgojen.
Točno. Jako jako malo pasa je pravilno socijalizirano. Pod "pravilno" mislim detaljno i uz puno polaganja pažnje na razno razne detalje i situacije. Čak i ako je, postoji onaj "možda" i "ako". Svakako se psa treba naučiti i odgojiti ga da se normalno (prema ljudskim standardima) ponaša u svakoj situaciji. Jedni su (opet prema ljudskim kriterijima) takvi prirodno, s drugima treba raditi, a s trećima još više raditi. Ja sam 99,9 % sigurna da moja rotica nebi okom trepnula da joj dijete kenjavi po zdjelici dok jede, a nisam ju niš posebno učila na to. Seronja bi zagunđao, uzeo si npr. kost i otišao, dok je Pero druga priča. Za sad smo uspjeli dobiti da ne napada ako mu se prolazi pokraj zdjelice dok jede (djeca, ne mi ukućani i poznati). Pošto nemam klince non-stop takve stvari se odugovlače, ali svaki put kad dođu, malo vježbamo i radimo na tome i sličnim stvarima.

Kako god bilo, moji psi imaju određeno vrijeme i mjesto za obrok i u tom vremenu imaju pravo na mir božji. Ja znam da mogu u vrijeme njihova obroka prčkat po vešeraju (tamo jedu), vadit veš iz mašine, dasku za peglanje ili što god, međutim, ni veš ni peglanje nije mi toliko hitno da ne mogu pričekat usranih 10 minuta da se psi najedu kak bog zapoveda. Jednostavno poštujem to njihovo pravo na mir u vrijeme obroka ne zato jer me strah, već zato što je to njihovo vrijeme - baš kao što ja ne volim da oni kenjave oko mene kad ja nešto radim (jedem npr.) i tada ih tražim da se maknu i puste me na miru. U biti, više ih ni ne tražim jer već znaju da to ne odobravam i da se moraju maknuti, naučeni su.

U ovoj priči desilo se sranje jer pas nikada nije bio naučen da je OK da mu se dira zdjelica ili njega dok jede, nikad nije imao prilike naučiti da dijete ne predstavlja nikakvu prijetnju i reagirao je onako kako bi reagirala većina pasa koja na to nije naučena. Kao što rekoh, takve stvari se uče i mogu se popraviti, a na roditeljima je da ipak pripaze na dijete u vrijeme kada pas jede.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 18:14   #100
Ma dajte molim vas... kakav "mir dok jede".
To je opravdanje za čistu agresiju na hranu koju ima neki pas.
Ako se psu dozvoli, svojatat će si tako svoju hranu, igračku, kost, vašu papuču... nebitno, i režati svaki put kad to pokušate uzeti.
Nema osobe koja se bavi odgojem pasa profesionalno koja vam neće reći da to nije normalno ponašanje i da se na tome treba raditi.
Moj savjet ljudima koji nisu počeli na vrijeme, nikad nije kasno, samo treba potražiti pomoć od ljudi koji znaju. Ne živimo u izolaciji, uvijek se može naći nekoga tko trenira pse i koji će vam pokazati kako i što.
A o metodama ne mislim raspravljati, onaj tko je imao iskustva sa puno pasa, ne samo jednim ili dva, koji ima iskustva sa psima koji nisu nazovimo mamine maze, zna da se ne može na blago "ne zlato, nemoj tako" ništa riješiti.
Ima pasa koji su osjetljivi i submisivni, dovoljno je reći blago i pokazati kako treba.
Ima pasa koji će se itekako postavljati na vas ako se to dopusti i s tima psima se treba malo drukčije(ne mislim na batine pobogu, valjda to nije netko pomislio ovdje).
Govoriti da je jedna metoda primjenjiva na apsolutno svakog psa... to više ne govore čak niti u psećim školama gdje su grupe, uvijek napomenu da neće jedna metoda upaliti za svakoga.

Ali bit je isti - koju god metodu koristili ovisno o karakteru jedinke, nije dozvoljeno niti normalno da vaš vlastiti pas zareži na vas, u bilo kojoj situaciji.
Ako se to dešava, nešto ste pogriješili i to treba ispraviti uz stručnu pomoć, ako se ne zna drukčije.
Još ćemo naći opravdanja da nas pas gricka i reži na nas... ma dajte molim vas.
Pitajte ljude koji se bave odgojem pasa ako ne vjerujete meni ili drugima ovdje koji tako misle, morate nešto poduzeti dok pas ne počne svojatati što god poželi.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.