Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 14:16   #21
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Nasla sam: to se zove mobilne kucice. Ako netko ima ikakvih iskustava, pisite. Mozda bi mod mogao promjeniti naslov teme!
Ma bila sam sigurna kad sam pročitala tvoj post da sam to već negdje vidjela na forumu... i evo ga! https://www.forum.hr/showthread.php?t=64938
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:32   #22
Spojeno
Hvala Trillian
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:37   #23
Hvala Trillian!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:48   #24
Vidjela sam to ova godine u kampu. Sve, ali apsolutno sve imaju klimu te su kompletno uređene. Čini se zgodno za ljetovanje, a u kampu se plaća paušal za njih kao i za kamp kućice. Također su ih ljudi uredili prema vlastitim željama izvana i iznutra. U biti, mislim da su neke vlasništvo kampa pa se iznajmljuje a neke su vjerojatno ljudi kupili pa su ih postavili u kamp i za to plaćaju. Imaju malo okućnice i za ljetovanje te kao vikendica mi se čine super, a opet ako ti mjesto dosadi možeš je micati. I ja pikiram na jednu!
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:22   #25
Cijena od 200.000 kn za 40 m2 je stravično visoka
Za te novce možeš imati montažnu kuću od 100 m2.

Takvu mobilnu kuću (koja nije baš mobilna, ali mislim da tebi to ionako nije bitno, a i može se rastaviti) bi se dalo sastaviti od željeznih profila i sendvič ploča (kao proizvodne hale). Jedino bi trebalo temelj riješiti. Izgledale bi isto tako, a cijena bi im bila puno manja.
Vidio sam takvu kuću. Izdaleka izgleda kao zidana, ima dobru izolaciju (sendvič ploče od 5 cm stiropora), čvrstinu i skroz je ugodna za život. Jedino kada lupiš po zidu čuješ metalni zvuk (mogu se tapete nalijepiti pa taj nedostatak otpada). Tip tvrdi da ga nije izašlo više od 300 kn po m2 zida. Temelje je izlio betonsku ploču.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:42   #26
[QUOTE=toni bravarija;37298402]
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Nadam se da mi netko može pomoći...pred par godina moj je tata na sajmu opreme interijera vidio kućice (ne kamp kućice, izgledaju kao normalne male kuće) koje su iznutra skorz opremljenje namjestajem i mogu se na kamionu dofurati negdje na zemljište i te se tamo postavljaju. Isto tako, može ih se i 'seliti', koliko sam skužila, opet na kamion pa na neko drugo zemljište. Da li netko zna kako se to zove? Nisu montažne (jer se ne montiraju, barem ne na licu mjesta). Pokušavam naći na netu nešto u vezi tih kućica, ali mi fale ključne riječi. IRAĐUJEM MOBILNE KUĆICE NA MIJERU!!!0995966407


možda ovo
http://www.movingrooms.de/
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:46   #27
Ima dosta kućica i na mobile.de Zanima me tko je uvozio izvana, kako bi ju bilo najjeftinije dovest do HR? Većinom ih voze kamionom iz Njemačke, a koja bi bila cijena možda prijevoza vlakom ili avionom? Jel bi bilo puno skupljije?
Ako ima netko detaljnije informacije o tome, može i na PM poslat, bio bi jako zahvalan.
I zapravo, gdje bi ih bilo najpovoljnije kupiti?
[]$@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 15:36   #28
Dovest može bilo koji malo jači auto.
Što sa registracijom, carinom....?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:49   #29
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Dovest može bilo koji malo jači auto.
Što sa registracijom, carinom....?
Nekako mi ne djeluje da bi ju vozio baš na njenim kotačima iz Njemačke do tud. A i treba policijsku pratnju vjerojatno. Pošto bi bila postavljenja na zemljištu, onda ju i nebi registrirao.
[]$@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 10:15   #30
Dali mi neko od vas može reći kakave sve dozvole trebaju za kučice tipa:
azelija oaze neznam jeste čuli za njih ima na internetu web stranica. Znači ako se stave u dvorište obiteljske kuće
hvala unaprijed
dunkyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:35   #31
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Dovest može bilo koji malo jači auto.
Što sa registracijom, carinom....?
mobilne kućice prevoze se na kamionima. za one koje su široke 3m potrebna je tehnička a 4m i policijska pratnja ("specijalni teret").
kotači koji su na njoj služe samo za "parkiranje" odnosno za odvuči ih od kamiona do parcele i sl. ne i voziti ih po cesti. najbitniji razlog zašto imaju kotače (i broj šasije) je da nebi bile nekretnina i da nebi bile obuhvačene zakonom o građevinskoj dozvoli.

daleko najkvalitetnije na našem tržištu (znam jer sam boravio i spavao u nekima u razl. kampovima po jadranu) su slovenske Sun Roller i Adria Home. njihov predstavnik za RH je ovih dana počeo kampanju prodaje za sljedeću sezonu www.mobilnekucice.com organiziraju i prijevoz i montažu i izradu terase, garanciju, servis, osiguranje,... ključ u ruke.
imaju u ponudi i parcele u kampovima.

mojoj gospođi je ova zapela za oko...

ali mislim da ćemo ipak malo smanjiti apetite. ima odličnih modela i za manju cijenu
space_cowboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:03   #32
Ako bi se stavila ta kuca u dvoriste moje kuce???na selu.da li bi se dala unajmljivati za turiste usto da napravim bazen???ili je to fulan potez???
Ako je cjena cca 25 t eura sa prevozom izade jos par tisuca gore...i temelje ??? Opet sam na 30t eura.a sto je sa septickom,ima li ko da iznajmljuje
Pa par savjeta...da li turisti uopsta dolaze na selo u mobilnu kucu???
Mozda bolje manju montaznu...ali opet roh bau placam cca 20 t plus namjestiti je i ostalo opet sam na 50.sto se vise isplati
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 21:54   #33
Pozdrav,

Zanima me, da li se mobilna kućica može iznajmljivati na legalni način? U koju bi to kategoriju ulazilo? Privatni kamp?


Pričam o kućicama na vlastitom zemljištvu/dvorištu.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:53   #34
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me, da li se mobilna kućica može iznajmljivati na legalni način? U koju bi to kategoriju ulazilo? Privatni kamp?

Pričam o kućicama na vlastitom zemljištvu/dvorištu.
šta preko airbnb-a? tamo stvarno prolazi sve, od autobusa do čergi.
https://www.airbnb.com/rooms/235570
https://www.airbnb.com/rooms/1656931

šta kad ljudi spavaju u busu? je to utuživo od strane sakupljatelja uhljebarina?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 14:03   #35
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
šta preko airbnb-a? tamo stvarno prolazi sve, od autobusa do čergi.
https://www.airbnb.com/rooms/235570
https://www.airbnb.com/rooms/1656931

šta kad ljudi spavaju u busu? je to utuživo od strane sakupljatelja uhljebarina?
Ma to znam, tamo mogu staviti i baraku ako hoću. Ali kada mi dođe inspekcija slijedi dobra kazna.

Mene zanima kako legalno iznajmiti mobilnu kućicu.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:55   #36
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post

Mene zanima kako legalno iznajmiti mobilnu kućicu.
Potpuno je legalno možete iznajmiti, kada platite paušal za parcelu u kampu, u koji ćete postaviti tu mobilnu kućicu.

Na jednom portalu kažu ovako:

Mobilne kućice su pokretnine. Kako se pravno tretira njihovo postavljanje na određenu parcelu?

U Hrvatskoj kao ni u drugim europskim zemljama za koje znamo ne postoji posebna regulacija koja se odnosi isključivo na mobilne kućice. Kako se različiti zakoni i pravila različito tumače, da bi se izbjegle moguće komplikacije jedini 100% ispravan i legalan način je postavljanje u autokampove.

Evo i linka, tu sve piše:
http://www.topagent.hr/mobilne-kucic...kcionalno.aspx
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 18:11   #37
Ima li tko konkretna iskustva s iznajmljivanjem?..koje su procedure u kampu, koliko otprilke košta zakup zemljišta godišnje i da li turisti traže takav smještaj s obzirom da cijene, koliko vidim, premašuju i apartmane
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 01:11   #38
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
Ima li tko konkretna iskustva s iznajmljivanjem?..koje su procedure u kampu, koliko otprilke košta zakup zemljišta godišnje i da li turisti traže takav smještaj s obzirom da cijene, koliko vidim, premašuju i apartmane
Dizem temu! Imene zanima odgovor na postavljena pitanja
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 13:45   #39
Ovisi o kucici ali racunaj cca 3000 eura godisnje kosta da bi svoju kucicu drzao u kampu. Naravno struja i voda ukljuceni u cijenu.

A procedura odprilike ide nadjes kamp gdje bi stavio kucicu. Provjeris sa vlasnikom da li ima kapaciteta (max 30% kapaciteta u kampu mogu biti kucice, tako npr ako je kamp 50 jedinica max moze imati 15 mobil homova) i dogovarate se za godisnju cijenu najma parcele. Plus ce te negdje traziti da potpisete ugovor o najmu na vise godina, ali sve je stvar dogovora.
gtomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 15:20   #40
Ima li netko konkretno iskustvo sa mobilnim kućicama (ili pouzdan info). Koliko je teško naći parcelu za takvu kućicu (npr. u Istri). Isto tako koliko sam vidio u nekim kampovima je u cijenu paušala uključeno npr. 5 osoba. Po meni to znači da onda nemožeš (legalno) takvu kućicu iznajmljivati. da li sam upravu ili..?
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.