Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2012., 10:17   #81
stiglo cudoviste!.

trebali bi savjet...ima sad 2 mjeseca i jos je premali da ide u setnju tako da smo iducih mjesec dana " osudjeni" na druzenje u zatvorenom...problem je sto je on hiperaktivan, cim otvori oci to je jurnjava, sveopce grickanje, ima ga posvuda u istoj sekundi, i jeo bi i pio i ganjao lopticu i grickao nas...kako ga upristojti? pokusamo ga izmoriti da trci za lopticom, ali ti ga samo dodatno nabrije da imas osjecaj da nikad ne bi stao nego je sve ludji i ludji...kako ga zaokupit? kad ste krenuli sa trikovima i ucenjem? ...napravili smo mu i ogradili njegov prostor, " crate" velicine metar i pol sa metar i pol, tamo ga stavljamo preko noci i kad se totalno izbezumi da se skulira i ohladi, kolko cesto ga tamo stavljati? bez tog ne znam bas kako ga kontrolirat sad u prvo vrijeme
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 19:18   #82
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
stiglo cudoviste!.

trebali bi savjet...ima sad 2 mjeseca i jos je premali da ide u setnju tako da smo iducih mjesec dana " osudjeni" na druzenje u zatvorenom...problem je sto je on hiperaktivan, cim otvori oci to je jurnjava, sveopce grickanje, ima ga posvuda u istoj sekundi, i jeo bi i pio i ganjao lopticu i grickao nas...kako ga upristojti? pokusamo ga izmoriti da trci za lopticom, ali ti ga samo dodatno nabrije da imas osjecaj da nikad ne bi stao nego je sve ludji i ludji...kako ga zaokupit? kad ste krenuli sa trikovima i ucenjem? ...napravili smo mu i ogradili njegov prostor, " crate" velicine metar i pol sa metar i pol, tamo ga stavljamo preko noci i kad se totalno izbezumi da se skulira i ohladi, kolko cesto ga tamo stavljati? bez tog ne znam bas kako ga kontrolirat sad u prvo vrijeme
Hehe! Pa to je border, naravno da je hiperaktivan! Da, sjećam se da smo i mi dva tjedna morali biti samo u stanu jer je samo jednom bila cijepljena pa je to bilo malo nezgodno...

Što se tiče igračaka, one su uvijek bile po cijeloj dnevnoj pa se ona stalno igrala sve dok igračke nisu postale opsesija, tj. dok nije shvatila da joj lopticu možemo MI bacati itd., a onda smo ih počeli sklanjati kako bi gospodična u miru mogla zaspati.

Prostor joj nismo ograđivali jer nije bilo potrebe, nije ništa uništavala, bila je dobra i brzo je shvatila da nuždu treba obavljati na balkonu (jer nemamo nikakvo dvorište). A možete joj probati igračke držati samo u tom ograđenom prostoru da shvati kako je taj prostor nešto dobro, a ne kao kaznu. Ne preporučujem da ju izmorite samo s lopticom jer je moja Jessie tako razvila opsesiju prema lopticama. Možda bi bilo dobro da vježbe poslušnosti (sjedni, lezi, stani, dođi) u početku vježbate na hranu (i kliker), a čim to usvoji, hranu zamjenite lopticom pa će na taj način i lopticu shvatiti kao nagradu. Meni je žao što odmah na početku nisam uvela tu lopticu kao nagradu, nego tek kasnije. Ali sad i to dosta dobro funkcionira.

S tim osnovnim vježbicama možete odmah krenuti, a tek kad to jako dobro usvoji, možete krenuti na druge jednostavne stvari.

A što se tiče hiperaktivnosti, to ste mogli očekivati od bordera... Ali naravno, svaki je pas drugačiji. Moja Jessie nije bila tako luda, a npr. seka iz legla je luda ko šiba, preko dana stalno trčkara po kući, dvorištu i nema sekunde mira. Doduše, ja sam dosta „stroga“ u odgoju, tako da joj nisam dala ni u jednom trenu da radi gluposti. Čim počne raditi nešto što ne smije ili ne želite da radi, odmah mu to dajte do znanja – povisite ton, budite ozbiljni, zaprijetite mu... Ali nemojte popuštati pa jednom ne dozvoliti, a drugi put dozvoliti jer oni to jako koriste. Treba čvrsto s njima.

Sigurno vas i gricka za ruke... Savjet: ne dajte mu da vam to radi i čim krene grickati, recite čvrsto NE i maknite ruku (i ignorirajte ga). Trajat će nekoliko dana, ali će prestati. Samo hrabro!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 08:13   #83
I ja sam se puno puta pitala odkud joj toliko energije i di se to malo čudo gasi . Prvih dana sam samo ponavljala NE! i samoj sebi išla na živce. Ali to je border...
Mi smi šetali odmah poslije prvog cjepiva, vet je rekao da može. Mislim da su cjepiva precjenjena, ali eto, odradili smo i to.
Prvih dana sam je stalno držala na oku, i zbog obavljanja nužde i da spriječim nepodopštine. Sad je ok, zna što smije a što ne.
Najbolje od svega je ipak izmori šetnja. Kad joj sve u kući dosadi, moja uzme frizbi ili lopticu i sjedne kraj vrata. Nekad je i kratka šetnja s nekoliko bačenih loptica dovoljna da je smiri i odspava pola ure.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 17:19   #84
bili danas prvi put kod veta...tam ga svi maze ljube, on glumi da je umiljato malo janje, gleda svojim zavodnickim okama kao sto je i mas zafrknuo kad smo ga odabrali...danas pao i prvi lavez, presmijesan je kad krene ludovat i jurit po stanu, pa se sudara o stokove, popikava i pada preko sebe...ima i loptice i plisance, krenuo pokazivat svoju vuciju narav kad zgrabimplisanca i krene ga trest kao da je mali vuk...problem je sto ima potrebu sve isprobat i gricnut, bile to njegove igrackice, biljke na kojoj vec imam otisak dva mala zuba, kablovi i zice su mu jako zanimljivi tak da i ja zadnjih dana samo vicem ne ovo, ne ono...ruke zelio grickat, no ti mali zubi - iglice jako bolni tak da mu ne damo da to radi nego mu odmah dam neku igracku kad pocne...pogoovo mu je fora zgrabit me za nogu ili se igrat s carapom, a kad me zvijer obuhvatila zubicima oko gleznja nije ti jasno otkud mu tolko snage uglavnom, vise nema nikakvog grickanja, cim krene odmah reagiramo...a kad sam pricala vetu te dogodovstine s gickanjem slusa mene, pa gleda njega takvog svog medenog, fluffy i nemoze vjerovat da se radi o istom psu...uglavnom, privikavamo se i on na nas i mi na njega, svakim danom je sve bolji, samo jos ucimo obavljat nuzdu tamo gdje zelimo...
...uglavnom sretan vam Bozic, nek nam bude sretno i veselo i ubuduce s nasim zvijerima
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 11:27   #85
Sretan i blagoslovljen Božić svim border collie vlasnicima i fanovima
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 07:42   #86
Smile

Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
bili danas prvi put kod veta...tam ga svi maze ljube, on glumi da je umiljato malo janje, gleda svojim zavodnickim okama kao sto je i mas zafrknuo kad smo ga odabrali...danas pao i prvi lavez, presmijesan je kad krene ludovat i jurit po stanu, pa se sudara o stokove, popikava i pada preko sebe...ima i loptice i plisance, krenuo pokazivat svoju vuciju narav kad zgrabimplisanca i krene ga trest kao da je mali vuk...problem je sto ima potrebu sve isprobat i gricnut, bile to njegove igrackice, biljke na kojoj vec imam otisak dva mala zuba, kablovi i zice su mu jako zanimljivi tak da i ja zadnjih dana samo vicem ne ovo, ne ono...ruke zelio grickat, no ti mali zubi - iglice jako bolni tak da mu ne damo da to radi nego mu odmah dam neku igracku kad pocne...pogoovo mu je fora zgrabit me za nogu ili se igrat s carapom, a kad me zvijer obuhvatila zubicima oko gleznja nije ti jasno otkud mu tolko snage uglavnom, vise nema nikakvog grickanja, cim krene odmah reagiramo...a kad sam pricala vetu te dogodovstine s gickanjem slusa mene, pa gleda njega takvog svog medenog, fluffy i nemoze vjerovat da se radi o istom psu...uglavnom, privikavamo se i on na nas i mi na njega, svakim danom je sve bolji, samo jos ucimo obavljat nuzdu tamo gdje zelimo...
...uglavnom sretan vam Bozic, nek nam bude sretno i veselo i ubuduce s nasim zvijerima
Kako da opisuješ moju curu, ali bez brige, smirit će se.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 07:43   #87
Daaa - i sretan vam Božić i Nova! Bez petardi molim.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:03   #88
Pozdrav!

Imam nekoliko pitanja koja me zanimaju o border collijima, pa ako bi mi htjeli odgovoriti.
Da ne pišem sada ponovno znam kako su borderi aktivna pasmina koja zahtjeva puno i fizičkog i psihičkog rada i da ako im se to uskrati može doči do raznih problema.Ubiti proučavam o toj pasmini već nekih godinu dana nisam htjela žuriti sa kupnjom psa, osim toga predomišljala sam se o tome kojeg bi psa jer bi iz radne ili izložbene linije... I odmah u vezi toga da postavim pitanje kako već duže vrijeme kontaktiram sa vlasnicima bordera neki od vlasnika tvrde kako su Bc iz radne linije bolje u agilityju i aktivniji od onih iz izložbene linije, dok neki opet tvrde suprotno, tako da me zanima vaše mišljenje u vezi toga? Sada sam naišla na jedan oglas štenića koji se prodaju u Zagrebu, ali koliko vidim izložbene su linije pa me zanima ta razlika radni/izložbeni. Jer meni je namjera sa BC-om kojeg planiram kupiti agility i dresura raznih trikova, sad kući imam haskija koji zna više od 50-tak trikova tako tako da mi je to namjera i sa borderom, i kupujem psa samo sa rodovnicom, neovisno o cijeni koji ima HD i CNS
Također me zanima ako bi mi vlasnici bordera mogli opisati postoji li neka velika razlika u ponašanju mužjaka i ženke ( to nigdje nisam pronašla da piše) pošto su ženke većinom privženije vlasniku nego mužjaci, zanima me ima li te razlike i kod border collia pošto su oni sami po sebi jako privžena pasmina?

I evo dati ću vam link od oglasa za štence koji sam pronašla, pa mi recite što mislite u vezi tog oglasa? (kontam da je ova cijena bez veze napisana)

http://www.njuskalo.hr/psi/tri-stenc...-oglas-7217619
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:05   #89
Hmmm, iznad oglasa bljesti "ovaj oglas je prodan"

da se javim da se moj border decko poprilicno smirio, vise ne grize bas sve sto mu se nadje na putu, bilo zivo ili nezivo, bas se dosta promijenio na bolje - iako obozava i dalje kidati papir na sitne komadice!?

Jako nam je postao privrzen, toliko da imas osjecaj da to nije pas nego mali ljud, ravnopravan clan, sa svojim karakterom...jedno dobro bice...ljudi vani ga cesto zamijene za curu jer je neobicno umiljat i njezan pas ispao...kolko nije bio naviknut na ljudski dodir kad nam je dosao sad lud za mazenjem...vidjet cemo dal je to sve prolazna faza

al najludji kad ti dodje u 5 ujutro pokraj kreveta, stavi sapice gore na krevet i krene te lizati - buditi!

i jos nesto sto me iznenadilo - nije bas nabrijan na hranu. Nekad ce ostavit klopu i krenut za nama negdje da vidi sta radimo i vratiti se kasnije da pojede do kraja
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 18:57   #90
Pretpostavljam da Maja0406 najbolje zna razliku između radnog i izložbenog bordera.
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 19:13   #91
Quote:
Ellany-Haski kaže: Pogledaj post
I odmah u vezi toga da postavim pitanje kako već duže vrijeme kontaktiram sa vlasnicima bordera neki od vlasnika tvrde kako su Bc iz radne linije bolje u agilityju i aktivniji od onih iz izložbene linije, dok neki opet tvrde suprotno, tako da me zanima vaše mišljenje u vezi toga?
Ako sam dobro razumio, ti tvrdiš da su ti neki vlasnici bordera rekli da su izložbeni borderi aktivniji i bolji u agiju od radnih?
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 19:57   #92
Quote:
mossie kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da Maja0406 najbolje zna razliku između radnog i izložbenog bordera.
razlika nebo i zemlja otprilike što se tiče svega,od izgleda do količine energije,nagona za ovčarenje...
Daleko od toga da Melody koja je izložbena ne može biti brza u agility-u i da neće raditi. Ona jednostavno nije toliko nabrijana pa su radne linije puno bolje u tome.
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:17   #93
hvala na odgovorima, da već sam se savjetovala za to rani i izložbeni, pa su me samo zanimala vaša osobna mišljenja Tu stoji da je oglas prodani jer su svi štenci rezervirani, zvala sam danas tog čovjeka (pošto prije nisam mogla jer nije bio kod kuće) i rekao mi je da su rezervirani svi iz ovog legla, i da će na ljeto biti ponovno leglo tako da sam odmah rezervirala jedno štene kada bude bilo rekla sam da svakako računa na mene
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 22:58   #94
Ovdje: http://bordercollie.pedigre.net/vl.php?id=355 možeš pogledati pse tog čovjeka pa procjeni sviđaju li ti se... Ali ako se želiš baviti agilitijem, uzmi radnog onda. A što ti je uzgajivač rekao, jesu li njegovi radni ili izložbeni?
Ova kuja na stranici koju sam stavila ima već 9 godina pa ne znam koliko je sposobna za još jedno leglo. Ali čekaj malo, ima li on još jednu ženku ili?? Jer ako je sad imala leglo, ta ista kuja ne može imati odmah i na ljeto... :/ Raspitaj se još malo. Ako si toliko dugo već čakala, onda se nemoj zaletiti na neki jeftini oglas :/
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 23:16   #95
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Ovdje: http://bordercollie.pedigre.net/vl.php?id=355 možeš pogledati pse tog čovjeka pa procjeni sviđaju li ti se... Ali ako se želiš baviti agilitijem, uzmi radnog onda. A što ti je uzgajivač rekao, jesu li njegovi radni ili izložbeni?
Ova kuja na stranici koju sam stavila ima već 9 godina pa ne znam koliko je sposobna za još jedno leglo. Ali čekaj malo, ima li on još jednu ženku ili?? Jer ako je sad imala leglo, ta ista kuja ne može imati odmah i na ljeto... :/ Raspitaj se još malo. Ako si toliko dugo već čakala, onda se nemoj zaletiti na neki jeftini oglas :/
Kolko sam ja shvatio,on si je sada iz ovog legla ostavio kujuci i sa njom ce imat leglo na ljeto,a ako je ona ostenjenja 16.1 jedini naci da to izvede je parenje na prvom tjeranju,sto me ne cudi s obzirom da pari kujicu od 9godina
GetMyNuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 23:20   #96
Vjerojatno ima još jednu ženku, ovu mladu sigurno neće moći pariti na ljeto jer je prvo tjeranje malo teže predvidjeti.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 23:22   #97
Ne,krivo. Čovjek ima kujicu iz B legla i s njom će u ljetu imati leglo
Astrid i Neo su baka i djed od moje Melody,oni oboje su izložbeni .
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 23:49   #98
Quote:
Maja0406 kaže: Pogledaj post
Ne,krivo. Čovjek ima kujicu iz B legla i s njom će u ljetu imati leglo
Astrid i Neo su baka i djed od moje Melody,oni oboje su izložbeni .
Evo Maja je sada sve rekla... Da iz izložbene je linije, no nema mi to veze rekla sam planiram ići sa tim Bc-jem na agility čisto radi mene i njega iz zabave nije mi toliko bitno oče li nešto postići na agilityju ili ne, tako da je moj izbor border iz izložbene linije...
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 08:10   #99
zar nije pravilo da osoba koja pari mimo kinoloških pravila gubi pravo na par godina biti član hks i imati regularna legla?
nije provokacija, već pitanje.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 08:37   #100
A što je tu mimo kinoloških pravila? Pa Maja je maloprije rekla da ima još jednu kujicu i da će s njom imati leglo u ljeto, a ne s onom koja je imala sad početkom godine...
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.