Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2023., 18:09   #1
Koliko je okretaja "smanjena centrifuga"?

Pozdrav svima.

Dakle, trebam oprati nešto u perilici rublja i na etiketi ima simbol kadice s ravnom crtom ispod. Pročitao sam na internetu da ta ravna crta znači "smanjena centrifuga", ali nigdje ne mogu pronaći KOLIKO centrifuga mora biti smanjena. Koliko se okretaja smatra "smanjenom" centrifugom?

Unaprijed hvala na odgovoru.
Glavonja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 10:51   #2
Quote:
Glavonja1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Dakle, trebam oprati nešto u perilici rublja i na etiketi ima simbol kadice s ravnom crtom ispod. Pročitao sam na internetu da ta ravna crta znači "smanjena centrifuga", ali nigdje ne mogu pronaći KOLIKO centrifuga mora biti smanjena. Koliko se okretaja smatra "smanjenom" centrifugom?

Unaprijed hvala na odgovoru.
Pa vjerovatno najmanja koju imaŝ na perilici. Ako imaŝ 800 - 1000 - 1200 - 1400 okretaja opcije staviŝ 800 !
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 16:58   #3
Quote:
Glavonja1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Dakle, trebam oprati nešto u perilici rublja i na etiketi ima simbol kadice s ravnom crtom ispod. Pročitao sam na internetu da ta ravna crta znači "smanjena centrifuga", ali nigdje ne mogu pronaći KOLIKO centrifuga mora biti smanjena. Koliko se okretaja smatra "smanjenom" centrifugom?

Unaprijed hvala na odgovoru.
Ak nemaš opciju riktanja centrifuge onda bolje peri bez centrifuge tak ja radim...
Zabregcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 07:18   #4
Quote:
Glavonja1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Dakle, trebam oprati nešto u perilici rublja i na etiketi ima simbol kadice s ravnom crtom ispod. Pročitao sam na internetu da ta ravna crta znači "smanjena centrifuga", ali nigdje ne mogu pronaći KOLIKO centrifuga mora biti smanjena. Koliko se okretaja smatra "smanjenom" centrifugom?

Unaprijed hvala na odgovoru.
imaš li opcije ,,sport light,, ili za poplune,deke? to je nježniji ciklus i manja brzina okretaja
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2023., 09:48   #5
Najmanje je obrtaja centrifuge na novijim perilicama za programe svile ili starijim za programe vune.
A najstarije perilice imaju i botun za skroz iskljuciti centrifugu u programu.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2023., 12:45   #6
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Najmanje je obrtaja centrifuge na novijim perilicama za programe svile ili starijim za programe vune.
A najstarije perilice imaju i botun za skroz iskljuciti centrifugu u programu.
Ili ako je nešto osjetljivije, jednostavno staviš na "ručni" program, on je najnježniji, za recimo, donje rublje i svilu, gdje je centrifuga minimalna..
Petra Pula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.