Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 11:35   #481
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Meni je poznanica pričala kako je imala frendicu koja je čitav život pazila što jede,hranila se zdravo,izbjegavala junk foodnije pušila,niti pila kavu.... umrla u 40tim od raka. Kako to objasniti?
Svakako nećemo objašnjavat po onom 'izgleda se nije molila' jer svijet je ispunjen ljudima koji kad obole mole se da ne umru (i drugi se mole za njih) pa svejedno ipak umru.
Bez obzira na zagovaratelje 'ozdravljen po molitvi' (pisali su ovdje na temi o svojim 'svjedočanstvima') koji za sebe, očito, samo što ne pomisle da su oni 'ti' koji su 'odabrani' za ispunjenje svake svoje 'molitve'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:15   #482
Jednostavno mi nije jasno na koji nacin nam moze pomoci izgovaranje nekih rijeci, koji se to procesi odvijaju u tijelu, kako govor utjece na druge organe itd itd...???
Reealist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:27   #483
Quote:
Reealist kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi nije jasno na koji nacin nam moze pomoci izgovaranje nekih rijeci, koji se to procesi odvijaju u tijelu, kako govor utjece na druge organe itd itd...???
Isto kao što te neka glazba može opustiti, umanjiti stres, automatski to utječe na organizam, manje grča, nervoze... eto ne trebaš uopće vjerovati u neke izvanjske, čudotvorne sile , a možeš u molitvu na neki način... a sad ima eksperimenata sa vodom i izgledom kristala kad im se pušta određena glazba ili napišu riječi mržnja/ ljubav. Voda reagira, kako zašto ???... pa tako je moguće da reagira i naš organizam sastavljen dobrim dijelom od vode... Ali to su sve pretpostavke, povjerenje... a na nama je da sve odbacimo što je znanstveno još neutemeljeno ili pak ostavimo prostora vjerovanju... Pa recimo samopouzdanje ili nesigurnost proizlazi iz vjerovanja u sebe, u pozitivan ishod, a nesigurnost iz vjerovanja u negativan... je su li naše samopouzdanje i strah "znanstveno utemeljeni" i realni ili polaze od nečega dubljega, nedokučivoga, o čemu možemo samo nagađati i raditi psihološke analize...
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:48   #484
Quote:
vannia;54753278[B kaže:
]Isto kao što te neka glazba može opustiti, umanjiti stres, automatski to utječe na organizam, manje grča, nervoze[/B]... eto ne trebaš uopće vjerovati u neke izvanjske, čudotvorne sile , a možeš u molitvu na neki način... a sad ima eksperimenata sa vodom i izgledom kristala kad im se pušta određena glazba ili napišu riječi mržnja/ ljubav. Voda reagira, kako zašto ???... pa tako je moguće da reagira i naš organizam sastavljen dobrim dijelom od vode... Ali to su sve pretpostavke, povjerenje... a na nama je da sve odbacimo što je znanstveno još neutemeljeno ili pak ostavimo prostora vjerovanju... Pa recimo samopouzdanje ili nesigurnost proizlazi iz vjerovanja u sebe, u pozitivan ishod, a nesigurnost iz vjerovanja u negativan... je su li naše samopouzdanje i strah "znanstveno utemeljeni" i realni ili polaze od nečega dubljega, nedokučivoga, o čemu možemo samo nagađati i raditi psihološke analize...
Znaci ne bitno je sta izgovaramo i tko se nalazi u toj molitvi, bitno je samo da izgovaramo ono sto nas opusta, a za neke to moze bit i Zdravko Mamic , svidja mi se ta teroija i ima smisla jer mozak je to sto nas pokrece pa je prakticki taj organ nas Bog i svaki mozak ima svoje veselje i trazi drugaciju molitvu. Dragi vjernici ako se cudite zasto vam ne radi crkvena molitva onda je promjenite u neku drugu jer svaki mozak je razlicit i razlicite stvari ga motiviraju, a bolje raspolozenje i vise motivacije pomazu u oporavku organizma, to su mogucnosti naseg organizma i nema tu nikakve trece nadnaravne sile. I imam jedno pitanje: da li je Zdravko Mamic Bog ako me razmisljanje o njemu i izgovaranje njegovog imena oraspoloze i pomognu mi u oporavku organizma?
Reealist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:06   #485
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da u mom slučaju kao i u mnogima ostalim iscjeljenje je došlo zbog mog odlaska od grijeha,to jest Božjim dodirom jer sad shvatio da sam ja "jedan" toliko nebitan ali da su "svi,mnogi" bitni.Dakle ako radim,molim,ljubim samo sebe tada mi nitko drugi nije bitan,ako radim drugima,molim za druge,ljubim druge tada postajem bitan ali ne sebi već drugima. Zar trebam nakon smrti ja pamtit sebe ili me se drugi/živi trebaju sjetiti.Ako pokušamo prihvatit da Bog postoji,zar tom istom ne bi bila naj veča želja da zaboravimo sebe, a mislimo na druge,jer ako svi mislimo na druge tada postajemo svima bitni,ako mislimo na sebe potpuno smo nebitni jer smo sami sebi bitni.
to bih ja željela postići,ali mi ne ide,rijetki ljudi su mi dragi,mislim da mi je to veliki grijeh,molim se,valjda ću jednom uspjeti..
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:44   #486
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
to bih ja željela postići,ali mi ne ide,rijetki ljudi su mi dragi,mislim da mi je to veliki grijeh,molim se,valjda ću jednom uspjeti..
Lakše je kad znaš da je ono što imamo gore milijarde puta vrednije od naše trenutne manifestacije na Zemlji. Ali kada u ovim otežanim uvjetima i zgusnutim emocijama uspijemo u svakoj nevolji vidjeti dragocjen poticaj za učenje, kada shvatimo koliko su nam te nevolje važne za napredak, kada uspijemo pronaći ljubav za svoje bližnje i za sve propalice i najgore zločince ovog svijeta, i uživati u pomaganju drugima, onda je naša edukacija ovdje uspješno prošla i dovoljno smo napredovali za uznesenje na višu razinu.
Na samom smo kraju ciklusa i prednost pri ulasku na ovaj svijet su dobivale duše koje imaju bolju šansu napredovati dovoljno za uzdizanje. To je dobar razlog da imamo dobro mišljenje o sebi i povjerenje u vlastite sposobnosti da se suočimo s izazovima i napredujemo kroz njihovo rješavanje. Nevolje s kojima se suočavamo su tu da nam pruže priliku i poticaj za učenje i napredak. Na nama je da ih iskoristimo najbolje što znamo.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 01:31   #487
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
to bih ja željela postići,ali mi ne ide,rijetki ljudi su mi dragi,mislim da mi je to veliki grijeh,molim se,valjda ću jednom uspjeti..
Ispovjedaj se često,kad kod stigneš i kad god misliš da si sagriješila, blaguj tijelo Kristovo ,uvijek čiste duše , i ne brini, Gospodin se za tvoje brige pobrinio.

Tvrdo srce prema drugima prikazuj Isusu, moleči krunicu Božanskog milosrđa(svakodnevno),tvrdo srce če vrlo brzo omekšati.

Vjeruj mi,nemoguče je moliti krunicu i ostajati dugo u grijehu,ili češ se ostaviti krunice ili grijeha...

Ako ti je teško ispovjedati se ili moliti krunicu, učini nešto drugo,npr . odi na klanjanje Pred Presvetim Oltarskim Sakramentom,možeš šutjeti i promatrati Boga, govoriti mu, slušati ga,… možeš zahvaljivati ili prositi za milosti, možeš što hoćeš. Bog je tu da te sluša, On uvijek ima vremena za tebe, uvijek je uza te. Možeš biti sigurna da neće nikome reći ono što si mu povjerila pa čak ni onda ako mu ne kažeš da je stvar strogo povjerljiva.

Molitva pred Presvetim Oltarskim Sakramentom je najintimniji susret tebe i Spasitelja.

Znaj da ćeš više milosti primiti moleći 20 minuta pred Presvetim Sakramentom nego li za sve duhovne molitve tijekom dana.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:01   #488
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A ja odgovorno tvrdim da krivo tumačiš katolički nauk.



Da. To je teško licemjerje, jer samo izgleda onako kako bi ti želio da izgleda.

Meni očito ne vjeruješ. Ali ima na forumu katolika, pa onda njih pitaj, a i već su se izjasnili da to nema veze s time da bi dobri ateisti išli u raj. Radi se samo o tome da i "grješnici i zločinci mogu u raj, ALI": ako se pokaju i prihvate Krista, a onda više nisu ateisti. Dakle ateisti kao takvi, ne mogu u raj.



Naivnih i neobaviještenih ima svuda, kler zna i prevariti, samo da zadrži svoju pastvu, ali stav hereze, ako ti netko protumači kako treba, automatski te ekskomunicira.



Hvala ti na srdačnim željama.
Ja ipak ne bih u raj. To nije za ljude. Stoga mi nemoj željet ono što sam sebi ne bih poželio.



Nema. Čim si ateist, to je negacija ičega što Isus ili Jahve predstavljaju.



Ajmo katolici! (ali na drugom topiku moliću lijepo)

(Sa štovanjem molim da se Nafali više ne izjašnjava glede toga, jer je rekla svoje.)



Kad je već zamišljeni entitet Svemoguć, bilo bi čudno da nešto ne može....
naletjeh na forum,možda niko više ne čita,ali ne mogu odoljeti a ne primjetiti:NEPOZNATI,mislim da nisi u pravu,a tvrdoglavo ustraješ u nekom tvome tumačenju katoličanstva..imati vjeru je milost,no ustrajnom molitvom dođe..
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:15   #489
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ispovjedaj se često,kad kod stigneš i kad god misliš da si sagriješila, blaguj tijelo Kristovo ,uvijek čiste duše , i ne brini, Gospodin se za tvoje brige pobrinio.

Tvrdo srce prema drugima prikazuj Isusu, moleči krunicu Božanskog milosrđa(svakodnevno),tvrdo srce če vrlo brzo omekšati.

Vjeruj mi,nemoguče je moliti krunicu i ostajati dugo u grijehu,ili češ se ostaviti krunice ili grijeha...

Ako ti je teško ispovjedati se ili moliti krunicu, učini nešto drugo,npr . odi na klanjanje Pred Presvetim Oltarskim Sakramentom,možeš šutjeti i promatrati Boga, govoriti mu, slušati ga,… možeš zahvaljivati ili prositi za milosti, možeš što hoćeš. Bog je tu da te sluša, On uvijek ima vremena za tebe, uvijek je uza te. Možeš biti sigurna da neće nikome reći ono što si mu povjerila pa čak ni onda ako mu ne kažeš da je stvar strogo povjerljiva.

Molitva pred Presvetim Oltarskim Sakramentom je najintimniji susret tebe i Spasitelja.

Znaj da ćeš više milosti primiti moleći 20 minuta pred Presvetim Sakramentom nego li za sve duhovne molitve tijekom dana.
Zoki,baš si me razveselio što si odgovorio.Molim svaki dan krunicu Božanskog milosrđa(ona je i zaslužna što sam nakon pusto godina krenula ponovo redovito u crkvu-jedno čudo se dogodilo),pričešćujem se,ispovjedam ne koliko bih željela,nije lako doći do svećenika,nadam se da će Isus učiniti moje srce po svome,ali,za sada,moj muž ateist puno više voli ljude i ima tu socijalnu komponentu za razliku od mene.Nekada mi se čini,da nestane 99%čovječanstva osim nekoliko bliskih osoba,ne bi mi stalo,čak sam i prijateljicama iz djetinjstva našla dovoljno mana koje prije nisam vidjela,ili sam bila tolerantnija,te prekinula prijateljstvo..
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:05   #490
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
@Sakat.......Trebaš da shvatiš da navezanost na religijski sistem je emocionalne prirode a ne intelektualne a kad je nešto emocijonalne prirode onda tu nikakvo razumsko promišljanje ne pomaže...Samo šokovi mogu u tom slučaju promjeniti stanje emocije kao što je i šok doveo do stapanje emocije s ponuđenom religijoznom shemom.Što misliš da je netko bez problema ikada postao misionar? Nikada..Ti nećeš naći zdrava lijepa pojedinca seksualno zadovoljna da misionari,mahom su to frustrirani pojedinci neuspješni,ovisno o drugima,vidiš ovaj primjer u početnom postu.Čovjek nije bio zreo da prihvati ulogu koju 98% ljudi prihvati bez ikakva problema i sad se dešava da takav nesposobni pojedinac je iznad ovih 98% koji su hrabri,marljivi i nadasve spremni za uloge u životu u jednoj zajednici.
primjer vrijeđanja koji govori o onome tko piše,kad ne ide nikako,ajmo vrijeđati,očito niska duhovna razina:klap:
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:15   #491
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
(cut)ali,za sada,moj muž ateist puno više voli ljude i ima tu socijalnu komponentu za razliku od mene.Nekada mi se čini,da nestane 99%čovječanstva osim nekoliko bliskih osoba,ne bi mi stalo,čak sam i prijateljicama iz djetinjstva našla dovoljno mana koje prije nisam vidjela,ili sam bila tolerantnija,te prekinula prijateljstvo..
Ugledaj se u supruga, i nauči od njega ono što ti molitva nije pružila. Ponovno uspostavi nedostajuću kariku prema ljudima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:51   #492
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ugledaj se u supruga, i nauči od njega ono što ti molitva nije pružila. Ponovno uspostavi nedostajuću kariku prema ljudima.
hvala ali nije to jednostavno.što idem starija,sve više vidim licemjernost,što me najviše smeta ali i sve druge ljudske gadarije.Treba ostati površno ljubazan poput većine,a ne mogu,ma duga priča...Vjerujem da će molitva pomoći,naravno,treba vremena..
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:33   #493
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
Zoki,baš si me razveselio što si odgovorio.Molim svaki dan krunicu Božanskog milosrđa(ona je i zaslužna što sam nakon pusto godina krenula ponovo redovito u crkvu-jedno čudo se dogodilo),pričešćujem se,ispovjedam ne koliko bih željela,nije lako doći do svećenika,nadam se da će Isus učiniti moje srce po svome,ali,za sada,moj muž ateist puno više voli ljude i ima tu socijalnu komponentu za razliku od mene.Nekada mi se čini,da nestane 99%čovječanstva osim nekoliko bliskih osoba,ne bi mi stalo,čak sam i prijateljicama iz djetinjstva našla dovoljno mana koje prije nisam vidjela,ili sam bila tolerantnija,te prekinula prijateljstvo..
Tebe izgleda da Bog manje voli. Kao Kaina. Iako mu se moliš. A tvoj je muž Abel, samo što se on ne moli, ali mu Bog daje blagodati.
Teolozi bi na ovo rekli: "Nedokučivi su putevi Gospodnji"

Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
hvala ali nije to jednostavno.što idem starija,sve više vidim licemjernost,što me najviše smeta ali i sve druge ljudske gadarije.Treba ostati površno ljubazan poput većine,a ne mogu,ma duga priča...Vjerujem da će molitva pomoći,naravno,treba vremena..
Možeš ići i sa udri brigu na veselje. I sve te ljudske mane gledati kroz šalu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 00:40   #494
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
Zoki,baš si me razveselio što si odgovorio.Molim svaki dan krunicu Božanskog milosrđa(ona je i zaslužna što sam nakon pusto godina krenula ponovo redovito u crkvu-jedno čudo se dogodilo),pričešćujem se,ispovjedam ne koliko bih željela,nije lako doći do svećenika,nadam se da će Isus učiniti moje srce po svome,ali,za sada,moj muž ateist puno više voli ljude i ima tu socijalnu komponentu za razliku od mene.Nekada mi se čini,da nestane 99%čovječanstva osim nekoliko bliskih osoba,ne bi mi stalo,čak sam i prijateljicama iz djetinjstva našla dovoljno mana koje prije nisam vidjela,ili sam bila tolerantnija,te prekinula prijateljstvo..
Sad vidim u čemu je problem i imam jedan savjet za tebe ,ali prije nego ti dam savjet,nešto me zanima ...

Dali li bi više voljela da ti postaneš "ateist" ili da tvoj muž postane vjernik?

I još samo jedna stvar, da li misliš da je tvoj križ pretežak ili misliš da ti je mužev prelagan?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:09   #495
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Tebe izgleda da Bog manje voli. Kao Kaina. Iako mu se moliš. A tvoj je muž Abel, samo što se on ne moli, ali mu Bog daje blagodati.
Teolozi bi na ovo rekli: "Nedokučivi su putevi Gospodnji"



Možeš ići i sa udri brigu na veselje. I sve te ljudske mane gledati kroz šalu.
to zadnje ti je
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:14   #496
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Sad vidim u čemu je problem i imam jedan savjet za tebe ,ali prije nego ti dam savjet,nešto me zanima ...

Dali li bi više voljela da ti postaneš "ateist" ili da tvoj muž postane vjernik?

I još samo jedna stvar, da li misliš da je tvoj križ pretežak ili misliš da ti je mužev prelagan?
Ja molim za vjeru jer često sumnjam.Nikako ne težim ateizmu,a muža često"pilam"ali nije mi prioritet da postane vjernik,ufam se da će biti spašen jer je dobar čovjek.Ne mislim da je moj križ pretežak,niti njegov prelagan.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:40   #497
zoki šta se desilo?nemaš više inspiracije?svi junaci mukom zamukoše...
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:47   #498
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Meni je poznanica pričala kako je imala frendicu koja je čitav život pazila što jede,hranila se zdravo,izbjegavala junk foodnije pušila,niti pila kavu.... umrla u 40tim od raka. Kako to objasniti?
Daj nam malo više podataka,
gdje je radila: u gradu ili na selu
što je radila: uredski posao ili fizikaliju
Rak čega?
Kažeš nije pila ni pušila ali je izbjegavala junk food, da li je uspjela u tome, da li je izbjegla junk food?
Hranila se zdravo ali je pazila što jede, na što je pazila ako se zdravo hranila?
malo si mi proturiječna.
jel se drogirala? sexualno aktivna? jel išla u egzotične zemlje? jel bila u černobilu ikada?
Kakva joj je bila krvna slika? Leukoiciti? Jel imala povijest raka u obitelji?
Želim ti pomoći ali potrudi se i ti malo.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:51   #499
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
zoki šta se desilo?nemaš više inspiracije?svi junaci mukom zamukoše...
Oprosti mi,zapricao sam se na jednoj drugoj temi i potpuno zaboravio na ovu i tebe,ali sve je to tako jer mora tako biti...


Uglavnom,vjera jeste dar Bozji,vidim da je ona postojeca kod tebe,takoder vidim da je i svijest o grijehu i pokajanju kod tebe prisutna,sto dovodi do cinjenice da ti nisi izgubljena,ti nisi bolesna u dusi,niti izgubljena.

Ti si pretjerano zabrinuta/senzibilnija osoba, jer vidis/osjetis, patnju i muku i nered,u svojoj okolini i u svijetu ,puno vise od drugih.Sve je to u redu...

Kad se molis,misli na to da je sve pod Bozjom kontrolom,ni vlas s tvoje glave ne opada ako to nije volja njegova...ne odustaj od puta molitve,sv mise,redovite ispovjedi...

Zapamti,vjernik koji je povezan s Stvoriteljem je u patnji kusan onoliko koliko se i zlato kusa dok ne postane cisto(sam Gospodin to tako kaze)...

Tvoja vjera u ljude ce biti kusana upravo tako,ali ta postojeca vjera ,i kad padnes ,i kad posrnes,budi nesto veče...zove se providnost,koja te uvijek vraca i drzi na pravom putu,jer ta providnost je Bozja ljubav ,da se njegovo dijete/vjernik ne odvoji od njega ,nikada...Gospodin ne zeli izgubit dijete svoje,nikad,nikad,nikad...

Kad Molis za svoga muza,samo jednu stvar trazi od Gospodina za njega...Dar vjere ...i nista ne pokusavaj promjenit kod njega.

To nije u tvom opisu posla.

Bozji blagoslov!





Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:02   #500
zoki,evo pokušavam treći put nešto napisat,nikako neće da pošalje.Htjela sam te pitat još u vezi nečega.Naime,odmalena imam osjećaj da sam sama.Kao malo dijete/prije četvrte god./znala sam zbog problema u kući bježati u dvorište,gledati noćno nebo i moliti Boga da mi pomogne.Nikad ništa,i još Mu to nisam zaboravila.Poslije,kroz život,možda mi je pomagao putem nekih ljudi.Sada,ni kroz molitvu,pa niti dok primam hostiju,ne osjetim tu veličanstvenost Božje prisutnosti.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.