Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2016., 11:58   #41
Buraz ima V10 i po dosad viđenom mob je odličan. Kako ja imam G5,malo ću baciti usporedbu,nadam se da nije kriva tema,jer su oba flagship modeli istog proizvođača. Prvo što se kod v10 vidi je da je mobitel velik. Dizajn je odličan,metalni umetci sa strane podignu dojam. Plastični poklopac iza nije tvrda plastika nego gumirana i pridonosi absorbiranju udarca u slučaju pada. Osobno,tu mi se više sviđa g5 koji je kompletno metalni i u toj verziji bi v10 definitivno bio atraktivniji. Sad,zanimljivo je da g5 ima dvije stražnje dok v10 ima dvije prednje kamere. Zašto su odlučili ići na dvije prednje nemam pojma,vjerovatno za bolje samoslike,ali nekako mi ovo nije model koji će uzimati ekipa koja voli selfije. Stražnja kamera je odlična. Oba imaju hrpu opcija za manualno podešavanje i slike su stvarno dobre. Sexta core procesor i 4 gb rama se brinu da sve radi brzo i fluidno. Po meni je izmjenjiva baterija veliki plus,jer ako i ode baterija,lakše je samo nju samo kupiti nego nositi mob na servis. 3000mAh sati nije malo,s obzirom na to da je mob dosta tanak,neznam kako bi smjestili veću bateriju unutra. Malo je neintuitivno na prvu jer su sim i sd stacked jedna iznad druge (ne čitaju se upute,jbg),i to je zamjerka jer je malo teže izvuć sim karticu. Sad,natrag na samu veličinu. Isprobao ga nositi u džepu i nije baš praktično. Viri van. Isto tako i u unutarnjim u jakni,osim jakni koje imaju jako duboke džepove. Treba se malo naviknuti za tipkati jednom rukom. Nisam još gledao ima li i v10,no g5 ima opciju da se podesi virualna tipkovnica na ekranu,pa pretpostavljam da i ovaj ima,te opciju jednoruke tipkovnice. Ukratko odličan mob koji nije toliko papreno skup s obzirom na to što nudi.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 14:09   #42
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
3000mAh sati nije malo,s obzirom na to da je mob dosta tanak,neznam kako bi smjestili veću bateriju unutra.
Ako konkurencija moze u manje (a mocnije) 6"ere trpati 4000 i vise mAh, ako sam LG moze 3000 u vidno manji G2... onda su 'ladno mogli 5000 u V10 na dimenzije koje ima.

Imao sam ga do nedavno i prodao jer SOT ni jednom nisam uspio nagurati preko 3h. U zivotu nisam imao mob sa kracim trajanjem baterije. Vrh je po svemu ali to je blamaza. No kako mu je izrada vrhunska, kao da drzis neki pistolj u rukama, onda mozes i primjeniti taj princip - ispraznis metke (mAh) i zamijenis sarzer (bateriju), lol. Inace, uvjerljivo najfluidniji LGev mob (ne racunajuci Nexuse) na stock ROMu. Cak malo fluidniji i od G5 (vidljivo tek kroz Developer options though).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 14:46   #43
Evo, i ja sam ga danas nabavila i ostaje mi cijeli vikend igranja s novom igračkom 😄 sigurno se javim s detaljnijim dojmovima. Za sad naravno fantastičan. Jedino se baterije bojim ako tko ima kakav link za dock i extra bateriju nek šibne

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 17:56   #44
Uzeo ga jucer.. Jos se navikavam na njega. Cijeli zivot skoro sam na Samsungu..
Za sad je ok.. Al mi se cini kao da je tipkovnica prespora..

Koji browser ste skinuli, koji koristite, koji je najbrzi?
Chrome je tragikomedija..skinuo mozilu al nije neka sreca.. Skinuo Dolphin i tak tak..sporo je to sve. Samsungov (imao Note 3 zadnje) je raketa naspram ovoga..

I, dal se samo meni cini da je na wi-fi sporiji nego sto bi trebalo? S Noteom takvih problema nisam imao.. Kad ga maknem s wi-fia, sa svoje kucne mreze onda je brzi..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 18:01   #45
Eh da, baterija je razocaranje..od 8 ujutro do cca 13 h sam je vec potrosio..

Isto tako, nekako je presklizak, cudan mu je handling.. note 3 mi je puno bolji bio po tom pitanju. Note 3 sam bez problema i ikakvog straha koristio jednom rukom, ali V10 je uzas po tom pitanju..iako je gumiranstraznji poklopac, osjecaj je kao da nije..da je pretvrd i sklizak usprkos tome.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 19:20   #46
Meni je jakobrz uređaj, baš brzo hendla promjene između aplikacija. Jedino kao da mi skrolanje malo zapinje... Tipkovnica mi je tak, ali sam ionako na SwiftKey oduvijek. Kamera je odlična i zvuk je vrh. Imat će svojih mana ali mislim da će mi se telefon sviđati. Ja ionako i na manjem uređaju koristim dvije ruke pa mi veličina nije problem.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 20:07   #47
Nije meni velicina problem.. Kao sto rekoh prosli mob mi je samsung Note 3..prije toga dvojka i prvi Note..
Problem mi je lezanje u ruci i klizanje.. Note 3 je puno bolji po tom pitanju s puno puno vise gripa..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 22:39   #48
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Koji browser ste skinuli, koji koristite, koji je najbrzi?
Na G4 koristim Operu. Sviđa mi se jer su tabovi jedan kraj drugoga, ko na kompjuterskim verzijama. A i brza je dost.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 11:03   #49
Što se tiče baterije,ima fast charge koji radi jako dobro. Brzo ga napuni i opet je u akciji. I prednost je što koristi standardni micro usb port za punjenje,za razliku od G5 koji ima type c usb port,što samo znaći da će se skoro svugdje naći netko tko ima kompatibilni punjač ili power bank. Da su mogli staviti veću,a možda i jesu. No i note5 ima isto 3000mah. Tanki su dosta i onda baterija pati. Vibe P1 koji ima 5000mAh je skoro 1,5 mm deblji. Fizički su baterije v10 i g5 sličnih gabarita. Nakon malo dužeg igranja,i dalje smatram da je odličan mob,ali mi osobno nikako ne paše ergonomija jer nemam dobar grip. Ako želim palcem moći dohvatiti sve na ekranu,ne mogu ga fino obujmiti i stisnuti. Naviknut sam raditi sve jednoručno i ne paše mi,no netko sa većom rukom ili netko tko radi dvoručno to neće zamjeriti.

Zadnje uređivanje Grimko : 05.06.2016. at 11:28.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 12:25   #50
Ja isto ne mogu procijeniti što mi smeta, jel preuglat ili jednostavno prevelik ne znam. Ali, pouzdam se da ću se naviknuti, uvijek uzimam sve veće mobitele i uvijek je promjena. Ima li tko kakav dobar case za njega?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 13:16   #51
Ja sam narucio s geeka i s ebaya caseove i charger case.. Spigen i neke no name, pa cemo vidjet.. Jeftinije nego s gizzma
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 23:02   #52
Koja je to stranica?
Još nešto, ovo Fast charge djeluje s bilo kojim punjačem? *neznalica*

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 09:33   #53
Ne,nego sa originalnim punjačem koji ima tu opciju. Stvar je izlazne struje koju punjač daje bateriji.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 10:51   #54
Quote:
Marina2501 kaže: Pogledaj post
Koja je to stranica?
Još nešto, ovo Fast charge djeluje s bilo kojim punjačem? *neznalica*

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Ak misliš na Geek.. to je aplikacija. Odeš na trgovinu play, ukucaš u tražilicu Geek (ponudi ti geek smarter shopping), zelene je boje..skineš i imaš hrpetinu svega (oš za auto, oš za bicikl, oš za mobitele, kompove, odjeću, kućne ljubimce, itd..itd..).. naravno iz kine je sve, ali ima fora i korisnih stvari koje služe svrsi.
Ja sam već gro puta svakakve pizdarije naručivao i nikad nikakvih problema. Kvaliteta nekih stvari je upitna, ali s obzirom na pare i da je dosta toga bilo iz zajebancije, isplatilo se. A ima i kvalitetnih stvari..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:49   #55
Odlično, hvala, svakako ću pogledati! Ja volim low budget

Edit: ja sam još na lollipopu, jel to znači da VIP nije pustio update? Na starom mobu Galaxy S5 sam ga već koristila mjesec dana (MM) Naime, jako mi idu na živce whatsapp pop upi, kako guglam, kažu da je to feature lollipopa i ne mogu ih maknuti. Nisam imala taj problem na galaxyu
Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.

Zadnje uređivanje Marina2501 : 06.06.2016. at 13:16.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:19   #56
Kako ne- WhatsApp> Settings> Notifications> Popup notification

Na MM dobiješ i ono da vire gore što god radila- to se miče u Settings> Sound & notification> Apps> WhatsAppY> Allow peeking> OFF.
No, pošto si na LP- onda bi ovo gore trebalo riješiti problem.

Za update ne znam jel Vip pustio (i nekad u valovima puštaju pa možda netko drugi tko je kupio u Vipu dobije, a ti ne)- ali ako ti ne nalazi preko postavki mobitela, probaj provjeriti s LG Bridge.
Nekima je tamo prije došao update nego preko mobitela.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 21:12   #57
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Kako ne- WhatsApp> Settings> Notifications> Popup notification

Na MM dobiješ i ono da vire gore što god radila- to se miče u Settings> Sound & notification> Apps> WhatsAppY> Allow peeking> OFF.
No, pošto si na LP- onda bi ovo gore trebalo riješiti problem.

Za update ne znam jel Vip pustio (i nekad u valovima puštaju pa možda netko drugi tko je kupio u Vipu dobije, a ti ne)- ali ako ti ne nalazi preko postavki mobitela, probaj provjeriti s LG Bridge.
Nekima je tamo prije došao update nego preko mobitela.
Vjeruj mi, sve sam disable-ala ali i dalje iskaču. Ima dosta tema na stranim forumima, a mnogi imaju isti problem. (vežu ga za lollipop) Kažem, zbunilo me to jer s Galaxyjem nisam imala taj problem.

P.S. Hvala za LG Brige. Tamo je update dostupan. Večeras ću se malo informirati o updejtu, a sutra ga updejtati.
(nadam se da će raditi bolje ili jednako dobro na MM)
__________________
Well, THIS is all you have.

Zadnje uređivanje Marina2501 : 06.06.2016. at 21:24.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 21:33   #58
Aha- onda nemam pojma.
Nisam nikad imao problema s tim (i mislim da mi je to po defaultu bilo isključeno pošto se ne sjećam nikakvih popupa).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 07:58   #59
Jel kome još automatic brightness prejak? Sad namjestam ručno. Mislim da bi mi bateriju inače pojelo i brže. A inače sam uvijek koristila automatsko.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:12   #60
Uzeo ga prije 4 dana....ok je mob, jedino baterija problematicna jer je ekran dosta velik...cak sam morao smanjit osvjetljenje.
Dali netko zna ima li kakav punjac za baterije poseban ako uzmem jos jednu bateriju?
Di ste nabavili masku ili zastitu (ako jeste) jer je ponuda za njega siromasna?
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.