Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 16:16   #8521
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Naprotiv ja sam sa svojim klimama prezadovoljan
Ja nisam bas impresionirana, po meni klime sluze bolje za hladjenje prostora, i za to su dobre.

Grijanje? Njahhh... Cim ih se izgasi, potkrada se vec hladnoca... Njihov je ucinak kratkotrajan...Sterilan...

Ali dosta o tome...

Pitanje: Cistite li vi filtere svako 15 dana, kako pise u upustvima? Barem meni za Toshibu.

Ja nisam, tek sam nakon 2 mjeseca ocistila, i bili su cisti...
agnaby14 is offline  
Old 19.09.2017., 17:22   #8522
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
A evo i jedna narodna za rovca

5. Kapacitet grijanja: Toplina se dobavlja izvana i ispušta u prostoriju. Ako
je vanjska temperatura preniska, preporučuje se koristiti još jedan uređaj
za zagrijavanje zajedno s klimatskim uređajem
Meni se cini da ja tebi nedostajem,pa malo malo trazis me.
Ali meni stvarno nije vise zanimljivo trkeljat o bezze stvarima.

Nego ajd dok sam tu (kratko) nadji neku klimu za koju nije preporucljivo kombinovat npr neku grijalicu u vecim minusima.Ja ne znam takvu.

Svaka klima ima u podacima tbiv,svaka je dizajnirana tako da treba kombinovat.

Suzumi 16 je projektovanja prema pdesign 3,8 kw.
A svi znamo da ta klima ne moze na -10 isporucit toliku snagu.
Zato se pripomogne nekom grijalicom i onda to radi.

Ali si ti zato za svoj prostor predimenzionisao klimu.
Tvoj prostor nema gubitke 3,8 kw na -10 kako je suzumi 16 projektovan po euroventu.
Nego imas gubitke mozda 2 kw na -18 pa ti suzumi grije bez pomoci grijalice.
Tom logikom trebao si kupiti klimu od 2kw ili manje,pa nadomjestit grijalicom ponekad.

Ne znam zasto si ti predimenzionisao kad drugima govoris kako treba uzet slabiju pa onda palit grijalicu.

Uradio si haman isto sto i ja.
Uzeo malo jacu klimu da nebi morao potjerat grijalicu.
Jer bi grijalica mozda brzo pojela ono sto klima stedi.

Batman je prosle zime vrlo lako grijao svoj prsotor sa hitachi.
Hitachi se cak nije ni naprezao,potrosnja struje zanemariva.
Ove zime je u taj isti prostor ubacio jos jednu toshibu.
Ja jedva cekam njegov komentar ove zime kad ima jos vise snage.
Zanima me kakav ce imat komfor.

Ako neko hoce da se kladi evo ja sam zainteresovan.
Ja se kladim da ce imat komfor fenomenalan.
Kladim se da nece imat nikakvih problema.
Trebalo bi mu bit jos bolje nego prosle godine.
rovaccccc is offline  
Old 19.09.2017., 18:17   #8523
meni veći komfor daje jaca klima od slabije, i nitko me ne može uvjerit drugačije zapravo nezamislivo mi je ovo planirat, uzmi slabiju klimu i pali grijalicu, wtf??? ako kupujem klimu, kupim je da može izdurat sve što zima ponudi, ostatak vremena može radit na minimalnom, i tada je isto komforno i fino, niti je je čuješ jer se ne napreže.

kontam ja ako je preslaba da se pomogne, ali planirat preslabu ne ne i ne.

Zadnje uređivanje uff uff : 19.09.2017. at 18:28.
uff uff is offline  
Old 19.09.2017., 21:17   #8524
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Ja nisam bas impresionirana, po meni klime sluze bolje za hladjenje prostora, i za to su dobre.

Grijanje? Njahhh... Cim ih se izgasi, potkrada se vec hladnoca... Njihov je ucinak kratkotrajan...Sterilan...

Ali dosta o tome...

Pitanje: Cistite li vi filtere svako 15 dana, kako pise u upustvima? Barem meni za Toshibu.

Ja nisam, tek sam nakon 2 mjeseca ocistila, i bili su cisti...
ti nisi bila impresionirana ni sa hladjenjem koliko se sjećam

to što ti se potkrada hladnoća čim je ugasiš, nema toliko veze s klimom koliko sam tovojo ne-izolacijom

neznam šta piše u uputama mirai, ali u mojim uputama od suzumija ne spominje se interval za čišćenje. ima neku lampicu koja se pali svakih hiljadu sati rada. Iz početka sam i ja čistio svaka dva tjedna pa mi dosadilo jer je uvijek bilo čisto. sad čistim kroz sezonu 3-4 puta i to je to. Obavezno prije nekog hladnog vala, onda kad najavljuju da kreću debeli minusi
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.09.2017., 21:26   #8525
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Meni se cini da ja tebi nedostajem,pa malo malo trazis me.
Ali meni stvarno nije vise zanimljivo trkeljat o bezze stvarima.
nisi quotao, ali si se osvrnuo na nešto što sam ja rekao pa se ja osvrćem nešto što si ti rekao

Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Nego ajd dok sam tu (kratko) nadji neku klimu za koju nije preporucljivo kombinovat npr neku grijalicu u vecim minusima.Ja ne znam takvu.Svaka klima ima u podacima tbiv,svaka je dizajnirana tako da treba kombinovat.
da li sam rekao nešti suprotno tome?


Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Suzumi 16 je projektovanja prema pdesign 3,8 kw.
A svi znamo da ta klima ne moze na -10 isporucit toliku snagu.
Zato se pripomogne nekom grijalicom i onda to radi.
pdesignh je kod suzumija -7
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Ali si ti zato za svoj prostor predimenzionisao klimu.
Tvoj prostor nema gubitke 3,8 kw na -10 kako je suzumi 16 projektovan po euroventu.
Nego imas gubitke mozda 2 kw na -18 pa ti suzumi grije bez pomoci grijalice.
Tom logikom trebao si kupiti klimu od 2kw ili manje,pa nadomjestit grijalicom ponekad.
js nemsm blsgog pojma koliko su moji gubici, kao što to neznaš ni ti za svoj niti bilo tko drugi tko nema izračun ili energetski certifikat.

ali znam da imam 80m2.
tu su mi se smijali na forumu da kak je moguće da girjem 80m2.
C22 je čak rekao da si mogu kupiti i 3,5kw, tak svejedno, neću više zagrijat od dnevnog boravka.....


Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto si ti predimenzionisao kad drugima govoris kako treba uzet slabiju pa onda palit grijalicu.
očigledno nije predimenzionirana, nego pravilno dimenzionirana.
ne gasi nikad, osim ak su vanjske temp debelo iznad +12

Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Batman je prosle zime vrlo lako grijao svoj prsotor sa hitachi.
Hitachi se cak nije ni naprezao,potrosnja struje zanemariva.
Ove zime je u taj isti prostor ubacio jos jednu toshibu.
Ja jedva cekam njegov komentar ove zime kad ima jos vise snage.
Zanima me kakav ce imat komfor.
ne točno. batman nije ubacio u isti prostor toshibu.
jest u istom su stanu ali hitachi je u izoliranoj sobi a toshiba u neizoliranoj


Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Ako neko hoce da se kladi evo ja sam zainteresovan.
Ja se kladim da ce imat komfor fenomenalan.
Kladim se da nece imat nikakvih problema.
Trebalo bi mu bit jos bolje nego prosle godine.
pa normalno, ak ima dvije klime koje su u dvije sobe, odvojene još hodnikom
pa ne čeka u ovoj drugoj što dobaci ona iz prve.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.09.2017., 21:32   #8526
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
meni veći komfor daje jaca klima od slabije, i nitko me ne može uvjerit drugačije zapravo nezamislivo mi je ovo planirat, uzmi slabiju klimu i pali grijalicu, wtf??? ako kupujem klimu, kupim je da može izdurat sve što zima ponudi, ostatak vremena može radit na minimalnom, i tada je isto komforno i fino, niti je je čuješ jer se ne napreže.

kontam ja ako je preslaba da se pomogne, ali planirat preslabu ne ne i ne.
ak se ovaj kometar odnosi na nešto što sam rekao wondereru ni ti ne čitaš s razumijevanjem.

ja nikad nikome nisam rekao da uzme preslabu klimu. rekao sa da ne uzme prejaku i to ću reći svakome.

ti ak imaš prejaku klimu, kak znaš kakav je komfor kad imaš onu koja je taman?


ja znam što znači imait predimenzionirno, imao sam to priliku isprobati.
hvala, ne bi više.

a ono što sam rekao wondereu:
ima 18m2, neizoliranih u slavoniju (-18 kaže)
za to bi trebalo (ali ja neznam koliko je loše izoliran njegov prostor) bi trebalo biti dosta 2,2kw koliko daje jedan suzumi 10 a 09lmc daje još nešto i više.
ako baš i nebude lako kupi grijalicu za 80kn
a 12 lmc/ltc je naprosto prejako koliko god prosto bio neizoliran.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.09.2017., 22:01   #8527
Evo kratko i moram ici.Trebam ujutro u zagreb.Moze mo se naci na kafi pa ovo jednom definisati

Rekao si da tvoja suzumi 16 ima nekakav maximum maximuma nesto oko 2,7 kw gore dole na -15.S obzirom da tebe uspijeva grijati i na -18.I to bez muke.Kad odbijes defroste i ostale gubitke.Meni sasvi mrealno izgleda da imas toplotne gubitke oko 2kw na -15.Sasvim zvuci realno.

Tvoju klimu su dizajnirali prema toplotnim gubicima 3,8 kw mislim da -10*C.
Mislim da je tbiv -7.A to bi trebalo bit na oko 88% snage.Sad je na brzinu ako sam nesto profulao to je sitno,ne sjecam se napamet.

Ti si debelo predimenzionisao taj prostor i nemas nikakvih problema koliko ja vidim.Jer da nisi predimenzionisao ti bi morao palit grijalicu kao ispomoc.Jer je negdje bio i podatak za tvoju klimu kad je dizajnirana kolika je snaga potrebna tog rezervnog grijaca.Kako se zvase taj podatak

Ovo postaje bolesno,kao da je utakmica u pitanju,pa ko ce pobijedit.

Ko god zeli da uzme slabu klimu ja apsolutno nemam nista protiv.
Ali stvarno mislim da nije lose imat broj vecu.
Zato sto imam iskustvo sa ovim 11 godina.
Imao i slabe i jake klime.
I znam kako se koja ponasa.

Odoh spavat
rovaccccc is offline  
Old 19.09.2017., 23:47   #8528
pdesignh na -15 je 2,7
na 100% loadu na -15 je 2,37 a maksimum je 2,98
zvaše se back up heater

i usput, svi ti podaci su za sobnu 20, a ja grijem na 24
a ti sad biraj koliki su mi gubici između 2,37-2,98, šta god ti paše od toga

a (namjerno) nisam ništa predimenzionirao
mislim da u 80m2 nebi nitko ni mrtav pijan stavljao nešto ispod 5-5,5kw a vjerojatno bi stavio 7kw i sad bi imao ras22 a ne ras16 (a vjerojatno ništa jer to ne bi platiti mogao) - a tu čitamo da nek stavljaju ras16 u 18m2, dakle u 4,5 puta manji prostor; ok izolacija smanjuje gubitke, ali ne 4,5 puta - meni je smanjila potrošnju lože za 50%, ne 450%

dakle, da sam recimo slušao tebe i uzeo predimenzioniranu klimu imao bi sad ras22 a ne ras16

da sam slušao c22 ne bi ni imao klimu

a slušao sam sebe

i jedna je stvar imati 10-20% iznad stvarnih gubitaka, a druga 50%

i malo proguglaj šta ti dodje part load i part load ratio

imaš pp
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 20.09.2017., 09:24   #8529
Kolko ste nadrobili, a jel moze netko odgovorit na post #8516 ?
Astral07 is offline  
Old 20.09.2017., 09:47   #8530
ima dakle u totalu 5Ima dakle 35 poluizoliranih m2?
Možda bolje 12llc
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 20.09.2017., 10:24   #8531
edgar u sibirskoj pripizdini tj slavoniji, bez izolacije, 18 kvadrata, jedna 12-tka i nije baš puno predimenzionirana, ako već ide u trošak onda neka je bar siguran da može dobro ugrijat, zbog tog je kupuje da mu toplo zimi, a ne da dogrijava s tko zna čime. Bolje broj veću nego da ispadne da je broj manja.
uff uff is offline  
Old 20.09.2017., 10:40   #8532
Astral, po sjecanju od jutros kad sam citao, 12ka prije 9ke.. s neizoliranim prostorima je gadno.. kad je vec takva situacija nek drzi kadgod moze (a da mu ne smeta), vrata otvorena..
Edgar govori o uštedi od 50% nakon izolacije.. ali meni je u glavi da se moze smanjit trosak i na cetvrtinu. Naravno treba gledati i stolariju.. a mislim da je edgar smanjio troskove za 50% kad je već imao, (za to vrijeme) vrhunsku stolariju..
Lako se nađe na netu programa za izračun pa se vidi koliko izolacija​ pomogne
Dakle, uzmimo nek je potrebna 3put jaca snaga klime nego u izoliranom prostoru..
Nikomah is offline  
Old 20.09.2017., 11:16   #8533
Hvala predlozit cu onda ipak 12icu.

Jel znaci ista sto mu je zid 50cm debljine? Kamen i lijevani beton kako kaze. + naravno obicna zbukana fasada i kao sto sam rekao odlicna stolarija pvc, nova.
Astral07 is offline  
Old 20.09.2017., 11:49   #8534
Uff uff
Jedna fujistu 12ica je debelo predimenizionira za 18m2, neka druga nekog drugog proizvođača ne toliko jer je fujitsu doista jak

Astral
Predložio sam 12icu radi nedostatka izolacije i zato što ima veći protok zraka
Nezogdno što ide u manju prostoriju, ali opet, ima ok modulaciju tak da....

Nikomah
Sama nova stolariju ne utječe toliko na snižavanje potrošnje, max 15%, prije bi rekao u svom iskustvu nekih možda 10tak%, naravno sve ovisi kolika je površina stakla u odnosu ukupnu površinu vanjskih zidova, ak imaš par staklenih stijena....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 21.09.2017., 15:00   #8535
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
I mene zanima taj daikin samo 3.5 jer može WiFi modul i to za 180 kn ako sam dobro vidio.
Koji tocno model i gdje se moze nabavit taj module za te novce?
Astral07 is offline  
Old 21.09.2017., 15:36   #8536
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Koji tocno model i gdje se moze nabavit taj module za te novce?
Zar to nije ovo:
http://ferlez.hr/daikin-klima-uredjaji/comfort-ftxp-k3
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 21.09.2017., 15:40   #8537
Je, hvala.
Astral07 is offline  
Old 21.09.2017., 15:59   #8538
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ak se ovaj kometar odnosi na nešto što sam rekao wondereru ni ti ne čitaš s razumijevanjem.

ja nikad nikome nisam rekao da uzme preslabu klimu. rekao sa da ne uzme prejaku i to ću reći svakome.

ti ak imaš prejaku klimu, kak znaš kakav je komfor kad imaš onu koja je taman?


ja znam što znači imait predimenzionirno, imao sam to priliku isprobati.
hvala, ne bi više.

a ono što sam rekao wondereu:
ima 18m2, neizoliranih u slavoniju (-18 kaže)
za to bi trebalo (ali ja neznam koliko je loše izoliran njegov prostor) bi trebalo biti dosta 2,2kw koliko daje jedan suzumi 10 a 09lmc daje još nešto i više.
ako baš i nebude lako kupi grijalicu za 80kn
a 12 lmc/ltc je naprosto prejako koliko god prosto bio neizoliran.
Krapina se nalazi u Zagorju, ne u Slavoniji. -18 je bilo samo 2 ili 3 dana, a ostatak zime do -10. Razumijem da je 12 ltc prejaka na vanjskih 5 stupnjeva i više, ali kako može biti prejaka na nižim temperaturama i s većom vlagom. I sam si rekao da jednom kad klima uđe u defrost, zbog većih gubitaka(neizolirani prostor s pvc prozorom), nakon defrosta mora jače raditi, opet ulazi u defrost i tako u krug.Zar nebi onda 12 ltc trebala raditi rasterećenije i manje ulaziti u defrost. Ovako ja razmišljam, iako nemam iskustva i znanja o grijanju klimama. Pa ako ti nije teško, možeš mi objasniti zašto i 09ltc i 12ltc imaju najnižu modulaciju 0,9 a 12ltc je debelo predimenzionirana za mojih 18 m2? Zar onda ta modulacija ništa ne znači ?
Happy Wanderer is offline  
Old 21.09.2017., 16:42   #8539
BatmanBg koliko je po tebi Suzumi bolji od Hitachia?
MR1202 is offline  
Old 21.09.2017., 21:09   #8540
MR1202 za hlađenje mi je bolji Hitachi a razloge sam naveo prije ako si upratio samo iz razloga kako je programirana na hlađenju.

Za grijanje nemogu ništa konkretno reći tek prije par dana sam upalio obije klime i rade na minimumu pa se obije i gase jer je potreba za toplotom mala.
Toshiba me je oduševila kako radi na grijanju u odnosu na hlađenje tj. kako je isprogramirana.

Hitachi ima u vanjskoj dvoredni a u unutarnjoj troredni izmjenjivač.
Toshiba ima u vanjskoj jednoredni a u unutarnjoj dvoredni izmjenjivač.

Nešto što je interesantno Hitaci ima težu vanjsku za 1 kg, a unutarnje su iste kilaže 10 kg a hitachi ima unutarnju jedinicu veću i troredni izmjenjivač dok kod Tošibe unutarnja manja i dvoredni izmjenjivač a iste kilaže.

Vidjeću kako se ponaša kad pravo zahladni Hitachi je u izoliranom prostoru dok Toshiba nije.
Mislim da tu neće biti neke bitne razlike rade pa skoro potpuno indetično na grijanju Hitači ima više opcija bolje je opremljen dok Toshiba je oskudna upali namjesti temperaturu i nek radi i zaboravi na nju.
BatmanBg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.