Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2011., 21:50   #961
Apsolutno da.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 21:56   #962
Quote:
HimeraJ kaže: Pogledaj post
bNije mi jasno kako mogu dati nesto a ne znaju jos 100%.
I ne moraju znati. Lezije ima, sigurno su neke aktivne, neuroispad je imao nedavno (možda još uvijek traje), a medrol je praktički jedno što se uopće može dati kad je to dvoje prisutno (aktivne lezije i posljedični neuro simptomi), bez obzira u koju od demijelinizacijskih dijagnoza bolest spadala.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 13:48   #963
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Apsolutno da.
Da li je ovo bilo upućeno meni? Ako da
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 19:19   #964
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Da li je ovo bilo upućeno meni? Ako da
Post je bio direktno ispod tvojeg, dakle odnosi se na tebe.
Ne razumijem ovo kolutanje očima - pitao si, odgovorila sam ti. Naveo si nekoliko simptoma koji nisu svakodnevno stanje, dakle - pravac općoj praksi, ispričaš o čemu se radi, a on ili ona će te znati uputiti dalje. Znaju li ti roditelji za ovo? Ako ne, što čekaš?

A ako misliš da je ovo normalno, citiram: "odjednom mi se počne tresti ruka / noga / nos / gornja usna / oči titraju - trepćem.
I to sve bez razloga - uopće ne moram biti pod neki stresom, nego odjednom?. U zadnje vrijem često i zaboravljam, jednom sam izgubio dio vidnog polja - pola minute. Ili recimo: odjednom ne mogu izgovoriti riječ - rečenicu."
- a onda, ništa, sjedi i čekaj što će biti dalje. Ne mora biti ništa opasno, ali je svakako vrijedno posjeta liječniku.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:30   #965
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
I ne moraju znati. Lezije ima, sigurno su neke aktivne, neuroispad je imao nedavno (možda još uvijek traje), a medrol je praktički jedno što se uopće može dati kad je to dvoje prisutno (aktivne lezije i posljedični neuro simptomi), bez obzira u koju od demijelinizacijskih dijagnoza bolest spadala.
Lezije nisu bile aktivne i nije bio u relapsu.
Sad smo dobili potvrdu, likvor je pozitivan.
HimeraJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 19:02   #966
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Post je bio direktno ispod tvojeg, dakle odnosi se na tebe.
Ne razumijem ovo kolutanje očima - pitao si, odgovorila sam ti. Naveo si nekoliko simptoma koji nisu svakodnevno stanje, dakle - pravac općoj praksi, ispričaš o čemu se radi, a on ili ona će te znati uputiti dalje. Znaju li ti roditelji za ovo? Ako ne, što čekaš?

A ako misliš da je ovo normalno, citiram: "odjednom mi se počne tresti ruka / noga / nos / gornja usna / oči titraju - trepćem.
I to sve bez razloga - uopće ne moram biti pod neki stresom, nego odjednom?. U zadnje vrijem često i zaboravljam, jednom sam izgubio dio vidnog polja - pola minute. Ili recimo: odjednom ne mogu izgovoriti riječ - rečenicu."
- a onda, ništa, sjedi i čekaj što će biti dalje. Ne mora biti ništa opasno, ali je svakako vrijedno posjeta liječniku.
Hvala, natuknuo sam im u prolazu, al nekako se bojim otići...
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 19:05   #967
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Hvala, natuknuo sam im u prolazu, al nekako se bojim otići...
Nemoj se bojat. Može bit bilo šta, ali otić moraš jer to nisu simptomi za zanemarit.
PASKVAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 20:44   #968
samo da svih pozdravim: nadam se da ste dobro...ovih par mjeseci baš i ne stignem čitati ni pisati...bebica mi svo slobodno vrijeme uzima

kod mene sve ok....maleni napreduje

polly, sve ok?
biba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 20:57   #969
Quote:
biba01 kaže: Pogledaj post
....

kod mene sve ok....maleni napreduje
ej
super da je OK
i da beba raste



Quote:
biba01 kaže: Pogledaj post
....polly, sve ok?
a ide, nije se za hvalit, nije se nit za žalit, na nuli sam
čekam panziju :Stari se:
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 07:55   #970
Quote:
biba01 kaže: Pogledaj post
samo da svih pozdravim: nadam se da ste dobro...ovih par mjeseci baš i ne stignem čitati ni pisati...bebica mi svo slobodno vrijeme uzima

kod mene sve ok....maleni napreduje
Baš mi je drago da je sve super nakon poroda i da je bebica dobro
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 12.05.2011. at 15:01. Reason: popravak quota
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 20:41   #971
hvala svima na dobrim željama....

poz svima...
biba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 15:56   #972
bok ekipa! Evo mene... uglavnom, dobro sam, mada me uhvatila neka prehlada, pa me malo desna noga zeza. inače, fizioterapeutica koja mi dolazi doma je prezadovoljna.. svima
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 10:44   #973
pozdrav

da li u hrvatskoj postoji za kupiti autoinjector, u slučaju svakodnevnog injektirana ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:41   #974
Autoinjektor se dobiva zajedno s lijekom, konkretno mislim na betaferon. Nisam sigurna da je univerzalan, jer je prilagođen konkretnoj injekciji.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:53   #975
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
bok ekipa! Evo mene... uglavnom, dobro sam, mada me uhvatila neka prehlada, pa me malo desna noga zeza. inače, fizioterapeutica koja mi dolazi doma je prezadovoljna.. svima
Bok draga! Bravo za svaki napredak
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:57   #976
Bila sam danas kod neurologinje, novost, kod rodilja oboljelih od MS-a više se neće davati imunoglobulini radi prevencije novih relapsa, koji su učestaliji nakon poroda, tj. davat će se jedino u slučaju relapsa. Kresanje troškova.
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:42   #977
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Bila sam danas kod neurologinje, novost, kod rodilja oboljelih od MS-a više se neće davati imunoglobulini radi prevencije novih relapsa, koji su učestaliji nakon poroda, tj. davat će se jedino u slučaju relapsa. Kresanje troškova.
pa nažalost u rijeci i nije baš bila uvriježena praksa davati rodiljama imunoglobuline...

veze i vezice...
biba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:30   #978
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Autoinjektor se dobiva zajedno s lijekom, konkretno mislim na betaferon. Nisam sigurna da je univerzalan, jer je prilagođen konkretnoj injekciji.
hvala ti na odgovoru.
nadam se da se onda i s copaxonom dobije autoinjektor
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 19:26   #979
Question

Bok ljudi, evo ja sam nova tu, mada vas čitam več neko vrijeme, naravno s razlogom. Imam glavobolje, već cca 7 mj. no prije su bile češće... bila sam na MR mozga gdje su mi našli nekoliko hiperintenznih promjena u T2 i FLAI tehnici, promjera par milimetara desno inzularno i frintalno te lijevo frontalno i parijetalno koje odgovaraju nespecifičnim demijelinizacijskim lezijama. Neurologinja mi je rekla da se možda radi o MS i uputila me u bolnicu sestara milosrdnica na neke dodatne pretrage i lubalnu punkciju. nalaz likvora sam dobila jučer koji je negativan kao i svi ostali (ispada da sam zdrava ko dren). Sad sam malo zbunjena, nebih znala što to sad točno znači, imam oštećenja a nije mi ništa? imam neke simptome, poput glavobolje (koja je oštra i dolazi odjedamput pa tako i prestane), ponekad imam vrtoglavice i osjećam ponekad jake bolove u zglobovima... punkciju nebih više voljela da ponavljam al neznam dal da samo inzistiram na daljnjem pretragama ili da se godišnje podvrgnem MR mozga radi same kontrole...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:07   #980
osobno sumnjam da je to povezano sa MS-om...ali svakako treba istražit i pratiti...sretno
__________________
___budi volja Tvoja___
Zmajićak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.