Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2015., 11:42   #81
Ljudi, hvala vam svima za info... Bez kakvih zamjerki... Hvala!
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:49   #82
Quote:
Swat971 kaže: Pogledaj post
Evo objasnit ću ti... Znači imao sam auto kojemu je turbina bila na kraju (kupljen u takvome stanju) i koji je doslovno gutao 1,5L ulja na nekih 1200km. Prilika za Passata mi se ukazala jer dobro znam čovjeka koji ga je prodavao i koji mi ga je ponudio za povoljnu cijenu... Znači imao sam tri izbora: ili nastaviti s ovim i čekat kad će turbina "vrisnut" i uredno svaki mjesec potrošit po 120kn na mot.ulje, kupit "mačka u vreći" na Njuškalu, ili prihvatit ponudu čovjeka koji je u familiji, i koji mi ga je ponudio za izuzetno povoljnu cijenu, a znam da je auto doslovno bio "pažen i mažen"! Čovjek ga je vozio u dužim relacijama i relativno po ravnome terenu, potrošnja mu je bila od 7-8L. U svemu tome, niti mi je čovjek rekao, niti sam čuo od prije da je taj auto namijenjen isključivo za vožnju u dužim relacijama, jer se u protivnome motor (turbina) uništava?!! Pošto mi je vremenski rok za odluku o kupnji bio relativno kratak, nisam čitao po forumima i internetu o potrošnji takvih auta...jedino što sam imao informaciju da je potrošnja u gradskoj vožnji od 8-9...a ispada da je meni zbog konfiguracije terena i mjenjača i od 10 - 11! Zato sam s dobrom namjerom postavio pitanje ovdje i zatražio pomoć u informaciji da li je to normalna potrošnja... Evo, vjerujem da sam ti uspio objasniti... Ako i malo možeš razumijeti, (pa sagledaš stvari i iz mog kuta), onda shvaćaš pod kojim uvjetima je auto kupljen...
Čuj, nisam te osuđivao, tvoj izbor. Samo sam htio napisati da ne možeš očekivati da taj auto u zimi po kratkim relacijama troši 6l/100km. Isto tako takav auto je samo za posao u tim uvjetima velik ulog, osim ako ti ne treba još za nešto drugo. To je sve.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 22:13   #83
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Čuj, nisam te osuđivao, tvoj izbor. Samo sam htio napisati da ne možeš očekivati da taj auto u zimi po kratkim relacijama troši 6l/100km. Isto tako takav auto je samo za posao u tim uvjetima velik ulog, osim ako ti ne treba još za nešto drugo. To je sve.
Ma sve ok...eto, situacija mi je bila takva... Ili nastavit vozit auto koji je nesiguran (turbina i potrošnja ulja), ili zgrabit priliku i uzet auto od člana familije koji je u top stanju održavan... Tako da sam se odlučio za ovu drugu opciju...iako, računao sam sa maksimum 9L potrošnje, pa me malo iznenadilo oko 10... Inače mi auto treba i za posao-s posla, a i za neke druge duže relacije, ma treba mi siguran obiteljski auto...mislim da po tom pitanju tu nisam pogriješio... Svejedno, hvala za info...
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 22:23   #84
Ako je auto dobar ne moraš se brinuti, a što se tiče potrošnje, taj automatik je vjerovatno iz serije inteligentnih mjenjača pa će vjerovatno i naučiti kako ti voziš pa postoji šansa da ti s vremenom padne potrošnja, ali ne očekuj čuda. Imaš težak auto, brdovit teren. Mora nešto i uzeti kad ga stisneš, ili ovako
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 14:24   #85
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ako je auto dobar ne moraš se brinuti, a što se tiče potrošnje, taj automatik je vjerovatno iz serije inteligentnih mjenjača pa će vjerovatno i naučiti kako ti voziš pa postoji šansa da ti s vremenom padne potrošnja, ali ne očekuj čuda. Imaš težak auto, brdovit teren. Mora nešto i uzeti kad ga stisneš, ili ovako
Da, slažem se... :-) Jučer sam prošao tu brdovitu dionicu, po board computer-u, nije trošio preko 8,7L... Čekam da padne na rezervu, napunim ga do čepa, pa potrošnja do rezerve, mislim da je to najrealniji izračun potrošnje... Hvala... :-)

Ima li netko kakav prijedlog za ljetne gume (za taj auto), u profilu 205/55/16? Solidne, odlične na mokrome, ono što se kaže "safety first"... :-) Nešto sam gledao "Michelin Primacy 3"... Hvala...

Zadnje uređivanje Swat971 : 11.02.2015. at 14:26. Reason: Ispravak
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 15:31   #86
Prošle sezone su nahvalili Uniroyal Rainsport 3. Imala je nešto veći otpor kotrljanja, ali je zato na mokrom asfaltu bila među najboljim gumama. Ima li sada nekih novijih modela koje su bolje Najbolje pitaj na temi za gume, ili pročitaj par stranica pa možda neđeš i odgovor.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 19:49   #87
Meni su se na A6ici pokazale izvrsne Continental Sport Contact 2. Na suhom i mokrom drze kao blesave. Aquaplaninga skoro nema zbog dubokih ripni

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:19   #88
VW Passat 1.9 tdi,96Kw (130KS), 2003.g, automatski mjenjač... Potrošnja isključivo u gradskoj vožnji (uzbrdice - nizbrdice) 9,09L/100km (cca 0,09L/1km, cca 1L = 11km). Na rezervi ga natočio do čepa 55,17L, prešao sam nešto malo više od 607km do rezerve... Bojao sam se da će potrošnja biti veća...Ovako, s obzirom na gradsku vožnju, konfiguraciju terena, idr, čini mi se da je ovakva potrošnja normalna za takav auto u ovo zimsko doba godine...
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:34   #89
passat 2001 1.9 tdi 101 konj

Pozzz imam passata 2001 godiste i otiso mi je modul za centralno zakljucavanje koja se nalazi ispod vozacevih nogu tj ispod tapacirunga pa evo ako netko ima ili moze nabavit polovni ispravan modul neka me kontaktira jer svugdje trazim i nemogu nac.inace modul je sa 3 đekaa a brojevi su 1CO 959 799 A
zekoslav15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:31   #90
Quote:
Swat971 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na Forumu... Imam jednu zamolbu, ako mi netko može pomoći informacijom...

Prije 10 dana sam kupio "VW Passat Variant", 1.9 tdi, 96Kw (130KS), 2003. godište, s automatskim mjenjačem (tiptronic?).
Auto je uredno servisiran i održavan, ima blizu 250.000 prijeđenih km..."pažen i mažen" od bivšeg vlasnika, napravljen servis i na automatskom mjenjaču.
U glavnom sam zadovoljan s autom, ali me lagano brine potrošnja goriva...
Od kuće do posla imam (skoro pa u metar točno), 10km, s time da na tom putu imam cca 2km gadnog uspona (prema poslu) i cca 3km uspona u povratku s posla.
Još nisam imao prilike napuniti do čepa spremnik goriva, pa vidjeti potrošnju, ali prilikom odlaska na posao, putno računalo mi izračunava nekih 10L potrošnje, dok mi na povratku s posla izračunava nekih 9, nešto litara potrošnje na 100km.
Da li je to realna potrošnja za taj auto (pošto se radi o automatskom mjenjaču?!)...nekako mi se to čini previše. Auto koristim 99% u gradskoj vožnji (na posao - s posla, isl.), mjesečno tako prelazim od cca 1100km, do 1300km. Ako netko ima kakvih iskustva s takvim autom (potrošnja idr.), bio bih zahvalan za kakvu info! Hvala...
ispod volan imaš mali prostor u kojem se nalazi servisna knjiga i ostale one knjige koje dođu uz auto, lagano je otvori pa pročitaj za svoj auto, 1.9 tdi, 96kw (automatic/tiptronic) koliko mu proizvođač kaže da troši, pa ćeš da se iznenadiš

u prosjeku 2l vise od manuelca, nažalost ta potrošnja koju si naveo je upravo ona koja treba biti...zimi naravno, ljeti možda litrica manje
S4NeL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 16:28   #91
Na koliko bara pumpate gume na ovom autu ?
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 18:01   #92
Piše na štoku. Ili poklopcu spremmika goriva. Mislim da je 2.2 ili 2.3, uglavnom ja ih pumpam na 2.5 i kvit.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 20:38   #93
Meni piše 2.7 za sve 4 gume na Touranu pa tako i pumpam, svi se čude zašto tako puno, ali već na 2.3 se vidi da je premalo.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 22:21   #94
Meni piše 2.5 na karavanu srednje klase, pandan tom Passatu..... Tak ih i držim.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 22:27   #95
ne znam, velika mi to potrosnja.. meni bc (2.4 JTD) nikad nije bio iznad nekih 9 litara, i to hladan auto kratka relacija

jebemti, tek sad vidio da je to iz 2015, netko dignuo temu
Ravno-Zemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 23:02   #96
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Piše na štoku. Ili poklopcu spremmika goriva. Mislim da je 2.2 ili 2.3, uglavnom ja ih pumpam na 2.5 i kvit.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Znaci ustvari negdje to mora pisat ?
Na proslom autu je to pisalo na pragu od vozacevih vrata. . I na njemu je cini mi se pisalo prednje gume 2.3. A zadnje 2.2. Al to je japanac bio.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.